» »

Katere monitorje za 3 screen eyefinity?

Katere monitorje za 3 screen eyefinity?

Xickle ::

Želim si zrihtat 3 monitorje in jih priklopit na en računalnik s pomočjo eyefinity-ja. Zanima me kateri monitor bi bil najboljši za to postavitev?
Iščem monitor s čim tanjšim okvirjem, najraje 24" vendar tudi 23" bi bil sprejemljiv.
Nameravam pa zapraviti okoli 200€ na vsakem ekranu. Lahko do 250€, če je monitor tega res vreden.

Z odprtim očesom bom bdel nad temo cel dan! :D

flbroker ::

Saj je vseeno kakšne monitorje vzameš dokler imajo podprte izhode da jih lahko priključiš na kartico, zato ne razumem vprašanja "kateri monitor bi bil najboljši za to postavitev"? Katero to postavitev? Za kaj sploh sestavljaš tole doma? Kakšen je namen?

Če bi rad čim tanjši rob, potem tale AOC 23" 2mm rob, vga, 2xhdmi, 170EUR
http://www.amazon.co.uk/AOC-I2367FH-Wid...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

Brane22 ::

V bistvu je za 3-mon setup Eyefinity pomembno da imajo monitorji poleg HDMI/DVI še vsaj DP vhod, ker ima kartica ponavadi ( vsaj to iz serije 6xxx, pa mislim da je pri seriji 7xxx isto ) samo dva framerja.

Za tretji izhod potrebuješ nov framer, kar pomeni AKTIVNI pretvornik DP-nekaj. Če je to nekaj "DVI" in če rabiš več kot HD ( ali mogoče 1920x1200 na 60Hz, ne spomnim se več točno) potem rabiš verzijo za dual-link verzijo adapterja, ta pa ni več tako poceni. Začne se tam pri €100.

Tudi single link DP-DVI niso tako poceni koneckoncev. Rano prejšnji teden sem ubodel enega v e-misiji za ~€30

Ne vem pa kako je z aktivnim pretvornikom za DP-HDMI...

Brane22 ::

Aja, pa klasični HD je rahlo "tanek", sploh za multimonitor setup.

Osebno pod 1200 po vertikali sploh ne bi šel. Raje 1600 ali tistih 1440 kot praktični kompromis.

Xickle ::

Brane22 je izjavil:

V bistvu je za 3-mon setup Eyefinity pomembno da imajo monitorji poleg HDMI/DVI še vsaj DP vhod, ker ima kartica ponavadi ( vsaj to iz serije 6xxx, pa mislim da je pri seriji 7xxx isto ) samo dva framerja.

Za tretji izhod potrebuješ nov framer, kar pomeni AKTIVNI pretvornik DP-nekaj. Če je to nekaj "DVI" in če rabiš več kot HD ( ali mogoče 1920x1200 na 60Hz, ne spomnim se več točno) potem rabiš verzijo za dual-link verzijo adapterja, ta pa ni več tako poceni. Začne se tam pri €100.

Tudi single link DP-DVI niso tako poceni koneckoncev. Rano prejšnji teden sem ubodel enega v e-misiji za ~€30

Ne vem pa kako je z aktivnim pretvornikom za DP-HDMI...

Za to sem že slišal, vendar se na vhode na monitorjih res premalo spoznam. Če je možno, mi lahko razložiš katere pretvornike bi moral kupiti, ali če se da temu ogniti z izbiro monitorjev, ki imajo več različnih vrst vhodov?

Brane22 ::

Če se ne spoznaš, ptem bodi še toliko bolj previden. Pošiči po ST z iskalnikom Eyefinity in si preberi sutrezne teme. Tam je razloženo, tudi večkrat.

kar se bezela tiče, je zelo odvisno od tega, za kaj ga uporabljaš. Če je osnovna uporaba za igranje, potem razumem željo po čimbolj strnjeni celoti.

Če ga uporabljaša za delo, potem bo meja zaslona itak naravna meja in nikoli ne boš delal CAD v enem oknu čez več ko en monitor, ker bo meja moteča, ne glede na debelino. Ko si pa znotraj teh omejitev, je pa vseeno a je bezel 2 mm ali dva centi. Tako da v tem primeru to mogoče lahko izključiš kot kriterij in se osredotočiš na druge ( DP vhod kot ena od opcij, ločljivost, kakovost slike, cena, tudi poraba ni nebistvena, dimenzije v smislu ali boš to lahkoelegantno spravil na mizo, ali zahteva postavitev posebne drage nosilce itd itd).

Brane22 ::

Evo ti slikca mojega setupa:

 3-mon eyefinity

3-mon eyefinity



Aja, pazi še na to- kartice, ki imajo dva DVI izhoda, ponavadi delajo razliko med njima. Večinoma je samo eden tahiter dual-link in preko drugega ( single link) ne prideš čez 1920x1080x60Hz mislim. Kar je problem, če imaš tri monitorje po recimo 2560x1440 ali recimo 1920x1200 ali kaj podobnega.

Na tej sliki imam tri prastare Samsunge Syncmaster 20" 204B. Leva dva sta bila vsak na svojem DVI izhodu.

Za desnega sem moral dokupiti adapter. ker takrat ni bilo poceni DP-DVI adapterjev, sem ga prištekal preko DP-VGA adapterja ( in ustreznega VGA vhoda). Ampak ta adapter je že zaradi svoje narave po nepotrebnem dvakrat pretvarjal signal iz digitalne v analogno obliko in nazaj, zato ni bila 100% brez šuma v barvah.
Pa tudi sicer je delal nezanesljivo, zato sem ga te dni zamenjal z DP-DVI adapterjem, kis em ga ubodl v e-misiji.

Gre za "Adapter Display Port -->DV aktivni XFX", ki ga imajo v štacuni pod šifro 17413 za tistih ~€30-35.
Seveda single link. Dela zaenkrat brez problema.

Xickle ::

Brane22 je izjavil:

Evo ti slikca mojega setupa:

 3-mon eyefinity

3-mon eyefinity



Aja, pazi še na to- kartice, ki imajo dva DVI izhoda, ponavadi delajo razliko med njima. Večinoma je samo eden tahiter dual-link in preko drugega ( single link) ne prideš čez 1920x1080x60Hz mislim. Kar je problem, če imaš tri monitorje po recimo 2560x1440 ali recimo 1920x1200 ali kaj podobnega.

Na tej sliki imam tri prastare Samsunge Syncmaster 20" 204B. Leva dva sta bila vsak na svojem DVI izhodu.

Za desnega sem moral dokupiti adapter. ker takrat ni bilo poceni DP-DVI adapterjev, sem ga prištekal preko DP-VGA adapterja ( in ustreznega VGA vhoda). Ampak ta adapter je že zaradi svoje narave po nepotrebnem dvakrat pretvarjal signal iz digitalne v analogno obliko in nazaj, zato ni bila 100% brez šuma v barvah.
Pa tudi sicer je delal nezanesljivo, zato sem ga te dni zamenjal z DP-DVI adapterjem, kis em ga ubodl v e-misiji.

Gre za "Adapter Display Port -->DV aktivni XFX", ki ga imajo v štacuni pod šifro 17413 za tistih ~€30-35.
Seveda single link. Dela zaenkrat brez problema.

Glede omejitve 1920x1080 ni problema, saj ima večina 24" monitorjev tako resolucijo. Zanima me, če obstaja ekran z DP vhodom, da bi deloval brez adapterja? Tako bi lahko imel dva na DVI in enega na DP.
Ekrane bi pa uporabljal za igranje in pa tudi delo z AutoCad-om in Photoshopom.

Brane22 ::

Pozabu sem dodat da tole laufa na sistemu:

OS: Gentoo Linux 64-bit
driverji: odprtokodni radeon + xf86-video-ati + mesa (OpenGL)
CPU: Phenom x4 955BE
grafikulja : Sapphire HD6850 z mislim da 1GB RAM

Xickle ::

Brane22 je izjavil:

Pozabu sem dodat da tole laufa na sistemu:

OS: Gentoo Linux 64-bit
driverji: odprtokodni radeon + xf86-video-ati + mesa (OpenGL)
CPU: Phenom x4 955BE
grafikulja : Sapphire HD6850 z mislim da 1GB RAM


Glede grafične ni skrbi, saj že prodajam svojo GTX 650 ti in jo bom zamenjal za 7970 HD ghz izdaja.
Za večjo širino kot 1080 bi verjetno rabil kar močno grafično, da bi poganjala igre na najvišjih nastavitvah, pa še ekrani stanejo okrog 300€.

Brane22 ::

Ne vem kako je z nVidio te dni. Mogoče ma to sedaj tudi zeleni tabor.

Takrat sem se sploh na Linuxu _zelo_ matral s tem setupom na dveh nVidia karticah.
Nekega dne mi je pač zavrelo in sem bil tik pred tem,d a zašutiram vse skozi okno ali pa rešim problem. Takrat sem ga pač rešil z Eyefinitijem. Druge rešitve takrat ni bilo.

Danes nisem na tekočem s tem, ker sem v AMD taboru zadovoljen glede tega.

Xickle ::

flbroker je izjavil:

Saj je vseeno kakšne monitorje vzameš dokler imajo podprte izhode da jih lahko priključiš na kartico, zato ne razumem vprašanja "kateri monitor bi bil najboljši za to postavitev"? Katero to postavitev? Za kaj sploh sestavljaš tole doma? Kakšen je namen?

Če bi rad čim tanjši rob, potem tale AOC 23" 2mm rob, vga, 2xhdmi, 170EUR
http://www.amazon.co.uk/AOC-I2367FH-Wid...


Kot postavitev sem mislil na 3 monitorje eden ob drugim in da na vseh vidim igro z razširjenimi obzorji. 8-)
Predlagani ekran sem preveril, vendar opažam da je v resnici črni rob večji od 2mm, vendar prikazan kot del ekrana. Tako da je rob v bistvu širok okoli 15mm.
Sicer hvala za predlog! :)

Xickle ::

Še vedno iščem monitorje, mi lahko še kdo priskoči na pomoč prosim? :)

Xickle ::

http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

Ta monitor zgleda res dober, čeprav je malce drag. Izhodni priključek je med drugimi tudi 1x Display Port, tako da me zanima, če bi to delovalo brez adapterja?
Če obstaja podoben, vendar cenejši pa prosim za predlog ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710778 (8254) PrimozR
»

Eyefinity- poceni DP-DVI, DP-HDMI ali DP-VGA adapterji

Oddelek: Strojna oprema
161824 (1355) Senitel
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486778 (6030) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517999 (7131) frudi
»

crknila grafična 8800gt, rabim zamenjavo

Oddelek: Kaj kupiti
365002 (4031) Dragi

Več podobnih tem