» »

14 letni fant-spletne strani... !

14 letni fant-spletne strani... !

domen9 ::

imam 14 let.. znam malo oblikovati spletne strani... zanima me če bi mi dali temo in jaz naredim spletno stran... želim kakšne nasvete,kritike.. hvala... uporabljam dreamwever in navadno beležko...

DuleKrtola ::

Naredi stran o tem, kako je Dreamweaver mimo in kakšen mazohizem je pisanje kode v navadnem notepadu.

domen9 ::

tole je kr zahtevno za začetek k nerazumem kaj točno si mislu z tem...

korenje3 ::

danes je 99% internetnih strani zgeneriranih s programi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

galu ::

Pisanje kode v


to so bli časi!

:D

// misli na to, da notepad (navaden) nima označevanja kode in dodatnih cukerčkov za skripterje/programerje.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

technolog ::

O ja, to so bli časi.

Ko sem v šoli med poukom pisal HTML kodo v zvezek, da sem jo lahko doma pretipkal v računalnik. Veri najs.

Bil sem pa 6. klas. O ja, spomini.

korenje3 ::

v mojih časih so nas v 4. razredu spoznali z microsoft paint in pasjanso. takrat html še ni obstajal :p
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

jacal ::

Pa bi mladcu škodilo, če bi s naučil malo kodirati (če ima resne namene)? Ko pri zgeneriranih straneh nastanejo monade, je le treba pokukati v kodo, kaj se dogaja. (X)html, css, javascript, php pa malo boljši notepad z označevanjem in cukrčki? V bistvu je prosil za domačo nalogo, se mi zdi.

Ali pa le fantaziram. Nekako še občasno vzdržujem par na roke napisanih stvari, že kar za v muzej. Še danes so tam ene finte, da netscape in ie4 ne naložita css-jev in eni posebni slogi za ie5 pa ie6, se mi zdi. Dolga leta sem uporabljal homesite, ki pa ga nikoli niso pripustili, da bi zmogel utf-8 ipd. in je šel v pozabo. Eh, tole prav vleče v nostalgijo. Tantek's Hack s svojo preprosto eleganco. In podobno.

Okapi ::

zanima me če bi mi dali temo in jaz naredim spletno stran.
Za začetek si tematiko raje sam izberi - nekaj takega pač, kar te zanima. Lažje se učiš na stvareh, ki te zanimajo, kot če ti sedaj nekdo reče, da naredi spletno stran o nečem, kar sploh ne poznaš.

O.

Relanium ::

Narediš svojo osebno spletno stran :)

Pa prosim ne fantu zbijat motivacije (tud če dela v notepadu), znanje iz programiranja mu zna še prav pridet, pa zaenkrat še ima za to čas in voljo se naučit.

Mi smo tud v srednji šoli v roke dobli pilo pa kos železa.
(pa so že takrat obstajali CNCji, sploh pa vse ostala železarska mašinerija)

Pa tud pogled v fortran na faksu nam ni ravno škodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

fireice ::

Okapi je izjavil:

zanima me če bi mi dali temo in jaz naredim spletno stran.
Za začetek si tematiko raje sam izberi - nekaj takega pač, kar te zanima. Lažje se učiš na stvareh, ki te zanimajo, kot če ti sedaj nekdo reče, da naredi spletno stran o nečem, kar sploh ne poznaš.
O.


To je sicer res, se je pa kdaj prav zabavno poglobiti v kaksno temo o kateri se nisi se nic slisal.

@OP, mogoce ce nam das kaksen hint na stvari, ki te zanimajo, ti bomo lazje predlagali kaksno temo.

Okapi ::

To je sicer res, se je pa kdaj prav zabavno poglobiti v kaksno temo o kateri se nisi se nic slisal.
Ja, potem ko stvari že do neke mere obvladaš, ne pa čisto na začetku.

O.

technolog ::

Zanimiva in dokaj aktualna tema je Bitcoin, tudi kar se tiče tehničnega stališča.

Gre za "internetno valuto", njene glavne prednosti pa so:

1. ustvarnje denarja je kontrolirano. Za razliko od vladnih institucij, ki denar tiskajo prosto po Prešernu, je količina bitcoina omejena na 21 miljonov enot, ki bo dosežena okoli leta 2150.
2. Poceni in anonimne transakcije.

urosz ::

http://sp.feri.uni-mb.si/index.php/vaje/

tu maš recimo 5 vaj, ki jih delajo študenti na faksu. teh 5 vaj rešiš pa maš neko osnovo, na kateri lahko gradiš in se učiš web developmenta

roba87 ::

še tu so vaje, ki jih lahko narediš. Link

domen9 ::

kaj menite da bi pustil spletne strani in začel izdelovati kaj drugega? vedno sem si želel izdelati kak program podoben
bs-playerju..ali pa nekaj kar se uporablja v danešnjem času. se lahko kaj zasluži ko stvar obvladaš in tudi če ni najbol enostavno na začetku..

bluefish ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

domen9 ::

hvala... samo kaj je za kaj ? kaj je najbolše v tem trenutku ?

Mipe ::

Karkoli lahko narediš sam - do konca. Nedokončani projekti ne prinašajo denarja.

domen9 ::

vem to samo jaz nimam pojma kaj naj in z kom naj kje naj začnem... če lahko malo pomoči toliko da vem za kaj je kaj in kaj se najbol rabi ...

bluefish ::

Začneš z bilo čem, da sploh dobiš občutek - JS, PHP, Python, C,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mipe ::

Ruby - enostaven za učenje, omejena uporaba (največkrat za streženje vsebin spletne strani)
Python - priljubljen, priporočen za začetnike, pogosto uporabljen za skriptanje v igrah/programih
Javascript - za spletne strani, HTML5 aplikacije/igre, ni se ga težko naučiti
Java - zelo razširjen jezik, povsod rabijo Java razvijalce, tako da če osvojiš Javo, boš imel zagotovljeno kariero
C,C++ - zahteven, a ko ga enkrat osvojiš, boš osvojil vse
C# - praktičnejši C od Microsofta

domen9 ::

Mipe je izjavil:

Ruby - enostaven za učenje, omejena uporaba (največkrat za streženje vsebin spletne strani)
Python - priljubljen, priporočen za začetnike, pogosto uporabljen za skriptanje v igrah/programih
Javascript - za spletne strani, HTML5 aplikacije/igre, ni se ga težko naučiti
Java - zelo razširjen jezik, povsod rabijo Java razvijalce, tako da če osvojiš Javo, boš imel zagotovljeno kariero
C,C++ - zahteven, a ko ga enkrat osvojiš, boš osvojil vse
C# - praktičnejši C od Microsofta


hvala odločil sem se da poiskusim javasript za začetek

kakšen program ali kaj rabi za javascripto ?

galu ::

bluefish je izjavil:

http://www.codecademy.com/
Tako to gre.

bluefish ::

Notepad++ kar se tiče programa.

Za začetek pa vsekakor preko Codeacademy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

domen9 ::

se oproščam začel bom z Javo !

bluefish ::

Eclipse recimo.

kr?en ::

Najprej se zjasni, ce hoces programirat spletne aplikacije ali navadne programe, ki tecejo v operacijskih sistemih. Za zacetek je imo, ce zacnes z enim objektnim programskim jezikom (npr. Java, C#) in se naucis osnove Object-oriented programming @ Wikipedia. Ko enkrat znas to, se pa lahko odlocis kaj ti sede.

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jizzer ::

kr?en je izjavil:

Najprej se zjasni, ce hoces programirat spletne aplikacije ali navadne programe, ki tecejo v operacijskih sistemih.


This... Za nekaj se odloči in se osredotoči na to, če se ti zdi da to ni za tebe, in se ti v očeh "sveti" nekaj drugega, se samo spomni na to da se ti bo tudi takrat ko boš začel tisto delat, zdelo vse ostalo dosti bolj zanimivo in lažje...ampak ni glih. Mene je vsakega malo zanimalo, in sem nonstop ko sem se naveličal začel z nečim drugim, zdaj pa se mi dogaja to da vem vsakega malo, ampak premalo da bi lahko karkoli konkretnega naredil.

kitewing ::

korenje3 je izjavil:

danes je 99% internetnih strani zgeneriranih s programi.

S katerim programom pa generiraš html/css kodo iz PSD.ja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran - novice

Oddelek: Programiranje
181554 (1204) BK5
»

Učenje programiranja

Oddelek: Programiranje
164519 (1072) brodul
»

Kaj sledi po tem?

Oddelek: Izdelava spletišč
163267 (2646) Gandalfar
»

Tečaj, pridobitev znanja, programiranje

Oddelek: Programiranje
3713842 (12369) kr?en
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
3612487 (7411) Yacked2

Več podobnih tem