» »

Primerjava bele - Amoled vs LCD

Primerjava bele - Amoled vs LCD

xyz007 ::

Evo, ker se mi je zdelo zanimivo, koliko malo ljudje vejo, kolikšen je dejansko napredek bil iz S3 na N2, sem naredil teh par primerjav... Upam da je nov S4 vsaj tako dober, kar me malo skrbi glede na to da nima full RGB matrice, ampak je neki posebni pentile. Bom dodal ob priložnosti še primerjavo z LG 4x:

Vse bele so jasno na max, Note 2 je v standard display načinu...

Full RGB Note 2 vs. 22" LCD LG panel :)

null



Amoled Note 2 vs. LCD Galaxy Tab

null



Amoled Note 2 vs GTab vs. krneki (LCD) kar imam v roamingu:

null



Vsa mnenja dobrodošla, fotoaparat je bil HX5V v avto nacinu brez flesa jasno... LP
  • zavaroval slike: Mavrik ()

RejZoR ::

Ko delaš take primerjave moraš imet eksterni vir svetlobe konstanten, fotoaparat pa mora imet belino fiksno nastavljeno (na pravilno nastavitev) in zaslonko na fiksni vrednosti. Enako ISO.
Z avtomatiko boš dobival mešane rezultate, sploh kadar slikaš posamezno napravo in ne vse skupaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

xyz007 ::

Vidi se da je bela=bela na note2 amoledu in to sem hotel pokazat. WB bi lahko custom dal ampak ali pol hočeš reci da mi vsi lcdji svetijo modro? Bistvo je v primerjavi odtenkov, ker je nekoga zanimalo kaka je bela v primerjavi z lcdji in sem to na hitro posnel ter dal še tu gor. Na nobeni sliki ni slikam samo zaslon N2 ampak vedno v primerjavi z drugimi. Wb bi imel smisla samo če vsi svetijo modro ali vsi belo, sicer bi se odtenki se vedno poznali. Kot receno n2 sveti prav lepo belo kot marsikateri lcd. Če pa mas studio pa ti prinesem n2 pa ti testiri znanstveno...

Vir svetlobe je const., sej nisem s fotoshopom zmetu note2 na slike zraven drugih, ampak sem jih vse (oz.tiste ki piše) HKRATI slikal na ISTI fotografiji. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyz007 ()

Zheegec ::

Problem je tudi, da ne obstaja samo en "LCD". Razlika med njimi je ogromna. Če bi res dobro belo barvo in kontrast si poglej kakšnega Asusa TF700.

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bananovec ::

Na amoledu na mobilniku še sam nisem videl prave beline. Morda me pa oči varajo?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

xyz007 ::

Bananovec je izjavil:

Na amoledu na mobilniku še sam nisem videl prave beline. Morda me pa oči varajo?


Sej, zaradi takega prepričanja, sem pa naredil na hitro to primerjavo. To je moj prvi amoled in meni je bela enostavno cudovita, kakor tudi vsem ki jim pokazem telefon. Nihče se enostavne ne more načuditi zaslonu. Mogoče je nekoliko bolj hladna bela, kar je tudi razvidno iz slik, ampak je definitivno popolnoma bela - razlika je podobna kot da bi na monitorju spremenil temperaturo barv. Celo bolj bela je kot na 22" LCD monitorju. :)

Razlika med prijateljevim S3 in mojim N2 je pa res takšna, zato me skrbi kako bo z novim S4, ki ima tudi pentile matrico:
 null

null




Koliko amoledov zadnje generacije (full RGB) si pa videl - konkretno Note 2?

mm46 ::

Ko mam ravno S2 pri roki, tudi full RGB amoled... zraven je moj one x

max brightness



malo pod kotom

darkolord ::

White balance je čuden na fotki

xyz007 ::

mm46 je izjavil:

Ko mam ravno S2 pri roki, tudi full RGB amoled... zraven je moj one x


To se strinjam, da je res slabo in če bi jaz imel tako belo prav tako nebi bil zadovoljen... To le pokaže kakšen napredek je bil narejen v nekaj letih. Bela pri mojem Note2 je verjetno lepša od vseh naprav kar jih imam trenutno tu pri sebi (gre se bolj za okus ali imaš raje rahlo na modro ali rahlo na rumeno). Ampak tu ni govora o modri beli ali celo zeleni. Evo se z Elitebookom primerjava:

Tak je najprej pod lučjo, da se vidi kaka je postava in prenosnik ima zaslon pod kotom 90 stopinj:
 null

null



Ostale slike so v popolni temi, razen TV gori nekje precej zadaj, a je obrnjen stran od delovne mize...
 null

null


 null

null



Pod orenk kotom - elitebook se popolnoma zgubi tu:
 null

null



krneki
 null

null

Pro_moted ::

Če pogledam ta video :



meni osebno so IPS zasloni veliko boljši. Hladne barve prikazuje AMOLED bolje, tople barve pa LCD bolje. Na tem posnetku mislim da Note 2 ima še vedno slabšo belo barvo napram One X. Video na koncu pa je za mene sigurno lepši za pogledat na One x.

Kakorkoli obrneš AMOLED ima vedno precej poudarjene hladne barve in zgleda vedno malo temnejši, no saj zato ima tudi tak velik kontrast. Komur je to všeč prav.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

xyz007 ::

Pro_moted je izjavil:

Če pogledam ta video :


meni osebno so IPS zasloni veliko boljši. Hladne barve prikazuje AMOLED bolje, tople barve pa LCD bolje. Na tem posnetku mislim da Note 2 ima še vedno slabšo belo barvo napram One X. Video na koncu pa je za mene sigurno lepši za pogledat na One x.

Kakorkoli obrneš AMOLED ima vedno precej poudarjene hladne barve in zgleda vedno malo temnejši, no saj zato ima tudi tak velik kontrast. Komur je to všeč prav.


Ta video kaže da je bela res bela, le minimalno hladnejše barve so, kot rečeno. Nekdo preferira bolj hladne barve "na modro" (9300K na monitorju če daš); nekdo toplejše "na rumeno" (6500K). To je definitivno stvar okusa (jaz imam monitor na 9300K). Ostalo je pa vprašanje kako je nastiman Note 2 zaslon. Ta ima namreč 4 načine delovanja. V Dynamic so barve celo meni preveč saturated; standard uporabljam sam, ker mi je všeč da so barve nekoliko močnejše; Natural je popolnoma enak odtenku LG 4x; Movie je še bolj spran. Tisti ki prisegajo na naravne barve izberejo eno od teh nastavitev in so jim barve OK. Aja pa kar se tiče jakosti osvetlitve, nimam res nikoli potrebo po tem da jo imam na 100%. Ever. Oči kmalu bolijo če si v temnem prostoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyz007 ()

LordPero ::

Problem teh zaslonov v onegajih je, da se jih ne da nič nastavljati (razen svetlosti, prednastavitve so bullshit).
Nekako point AMOLEDov (čeprav je ta v Note2 res daleč najboljši) je pa zaenkrat (na žalost) še vedno zgolj na ugasljivosti pikslov, torej v črni barvi oz. posledično max kontrastu.
Aja, v temnih prostorih pa seveda ne v noben ekran bulit na max osvetlitvi, precej hitro lahko ratajo trajne poškodbe, če to ponavljaš (potencialno boste mogoče precej slabše videli v temnih prostorih, ko pridete enkrat v leta :)).

Zaradi velike razlike v moči ozadnih osvetlitev in načinu delovanja matrik (s pointom v povezavi z vsakdanjo uporabo oz. uporabno vrednostjo) pa bi seveda ekrani (oz. njih tovarniške kalibracije) se morali primerjati pri enaki osvetlitvi, pa ne v % ampak v lumnih. Za tak vidik, bi bil IPS z individualno osetlitvijo pod vsakim pikslom super :).

Hočem rečt, da se pri beli (natančnosti) gre ZELO malo za vrsto matrike & bolj za konkretno implementacijo (torej v tem primeru od modela telefona ali česarkoli že).

Pa tudi (prava) 6500k nikakor ni "rumena", ampak kar mi kličemo "bela", po definiciji (W -sicer vse nad 5000K se baje šteje med hladne barve). Seveda pa, če imaš nek random, poceni & nekalibriran ekran, so tiste izbire (prednastavitve) med 6500K in 9300K kar nekaj :). Ogromno razliko bi šele videl, če bi poleg svojega ekrana dal še en boljši (S-P)VA ali mid do hi-end IPS in dal belo čez oba zaslona.
LordPero

blackbfm ::

Pri iphonih so ogromna odstopanja, pa imajo vsi isti tip displeja, sta pa (bila) dva proizvajalca, samsung in lg. Nevem kater je imel tople displeje, verjetno LG, ogromno modelov 4s je prav ogabno rumenih, popolnoma brez kontrasta, kot da bi ga potegnil iz pisoarja. Sem se ga znebil po hitrem postopku..moja stara štirica pa ima perfekten hladen displej.

Aja, v temnih prostorih pa seveda ne v noben ekran bulit na max osvetlitvi, precej hitro lahko ratajo trajne poškodbe, če to ponavljaš (potencialno boste mogoče precej slabše videli v temnih prostorih, ko pridete enkrat v leta :)).


To je malo bullshit..ob buljenju v ekran pri polni dnevni svetlobi pade v oko bistveno več svetlobe, tako da to ne more nekaj škodovat, je pa vseeno neprijeten filing gledat v luč v popolni temi. Da pa človek na stara leta slabše vidi so pa čisto "naravni" razlogi, staranje in degeneracija očesa, predvsem geni pa to.

LordPero ::

Am, ne, človeško telo ima mehanske nastavitve koliko jakosti hoče v organih zaznavanja. V očesu je to iris (moral poguglati: šarenica je to po naše), ki v temnih prostorih zoži zenico in tako pade manj svetlobe na retino. Problem gledati v svetel zaslon (TV, PC, telefon etc.) v temi (v splošnem govorim o visokem kontrastu, predvsem takem z eno samo svetlo točko) pa je v tem, da se ta šarenica ne zoži toliko, kot podnevi (zaradi varnostnih razlogov, da pač vidiš še kaj okolice). Tako da ja, lahko pade "v oko" (ne na oko) več svetlobe ponoči s telefonom kakor podnevi zunaj (ko si lepo prilagojen).

In tisto, čemur praviš 'neprijeten filing' je pač žganje zaznavnih celic očesa (v retini), saj ne, da se celice ne obnovijo (sploh mal vitamina A in je ql), ampak če se ti to dogaja na redni osnovi, pač hitreje oslepiš (pa ne zaradi problemov v leči ali kake druge obstrukcije).
Popolnoma enako, kot če bi npr. konstantno bil v relativno tihem prostoru bil izpostavljen glasnim pokom. Pač oglušiš hitreje (oz. predvsem manjših jakosti ne slišiš več, čeprav lahko s tem v današnjem svetu popolnoma normalno funkcioniraš).
(in ja, seveda so tukaj tudi kakor praviš '"naravni" razlogi', ampak ti še zdaleč niso za vse krivi)
LordPero

xyz007 ::

LordPero je izjavil:

Problem teh zaslonov v onegajih je, da se jih ne da nič nastavljati (razen svetlosti, prednastavitve so bullshit).
Nekako point AMOLEDov (čeprav je ta v Note2 res daleč najboljši) je pa zaenkrat (na žalost) še vedno zgolj na ugasljivosti pikslov, torej v črni barvi oz. posledično max kontrastu.
Aja, v temnih prostorih pa seveda ne v noben ekran bulit na max osvetlitvi, precej hitro lahko ratajo trajne poškodbe, če to ponavljaš (potencialno boste mogoče precej slabše videli v temnih prostorih, ko pridete enkrat v leta :)).

Zaradi velike razlike v moči ozadnih osvetlitev in načinu delovanja matrik (s pointom v povezavi z vsakdanjo uporabo oz. uporabno vrednostjo) pa bi seveda ekrani (oz. njih tovarniške kalibracije) se morali primerjati pri enaki osvetlitvi, pa ne v % ampak v lumnih. Za tak vidik, bi bil IPS z individualno osetlitvijo pod vsakim pikslom super :).

Hočem rečt, da se pri beli (natančnosti) gre ZELO malo za vrsto matrike & bolj za konkretno implementacijo (torej v tem primeru od modela telefona ali česarkoli že).

Pa tudi (prava) 6500k nikakor ni "rumena", ampak kar mi kličemo "bela", po definiciji (W -sicer vse nad 5000K se baje šteje med hladne barve). Seveda pa, če imaš nek random, poceni & nekalibriran ekran, so tiste izbire (prednastavitve) med 6500K in 9300K kar nekaj :). Ogromno razliko bi šele videl, če bi poleg svojega ekrana dal še en boljši (S-P)VA ali mid do hi-end IPS in dal belo čez oba zaslona.


Pametno govoris... Do vikenda bom naredil primerjavo z 4x, pa se cudite... :) Glede screen modeov - ni nic BS, stvar dejansko spremeni barve ZELO - mislim Natural ali pa Movie mode; govora je seveda o 4x, ki ima lepše bele pod 90 stopinj; vse ostalo ima po moje N2 boljse... Res upam da S4 ne razocara na tem podrocju. Zgornje slike, ki jih je kolega mm46 objavil so namrec res obupne. Vsi tudi novi S4 zaradi tega hvalijo, ampak mislim da zal bele nima take kot N2. Fact. Treba bo N3 cakat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyz007 ()

LordPero ::

Aja, tisti screen modei, ne da nimajo vplivajo (itaq da se močno razlikujejo), sm mislil v smeri, da zakaj bi to uporabljal (ker s tem še malce dodatno spreminjaš tisti output, ki ga je avtor softwara/videa želel pokazati), hkrati pa ti ne dajo možnosti ročne nastavitve (imaš samo presete, ne?). Saj, to se gre bolj za osebne preference, recimo večina folka rada kupuje TVje s full prenasičenimi barvami (do te mere, da že trpi paleta), zato tudi so v trgovinah barve na zaslonih tako poudarjene.

S4 screen ne razočara? Poleg tega, da je pentile, če bi imel dobro belo, bi vseeno raje imel to? (če šteješ subpiksle, jih ima S4 samo dobro tretjino več od N2, čeprav še enkrat več pikslov)
LordPero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

port forwarding dynamic IP

Oddelek: Omrežja in internet
136363 (5458) steev
»

Sony Xperia Z (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15339697 (27928) b787
»

Rami - in njih nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
314387 (3690) cobrastar
»

Monitor ne dela - slike vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202351 (1941) STU-III
»

GTX 280 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9841 (735) SlashSpeed

Več podobnih tem