» »

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF?

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF?

«
1
2

kalko ::

Danes sem dobil po pošti Visa debetno kartico od SKB-ja. Na priloženem listu piše, da je to nadomestilo za Maestro kartico, ki mi kmalu poteče.

Torej če prav razumem, je SKB pri debetnih karticah šla z Maestra na Viso, ki poleg dvigovanja na bankomatih in plačevanja na POS terminalih omogoča tudi plačevanje preko neta (kot piše v spremnem dopisu).

Zadeva mi ni všeč. Prvič, Maestro je AFAIK bolj razširjen kot Visa. Drugič, nočem "bankomat" kartice, ki zraven tega omogoča še plačila preko neta. Naj bi sicer obstajala možnost opt-out, ampak nič ne piše kako (osebno na banki, preko SKB Neta?). Vprašanje tudi, koliko ljudi bo to dejansko storilo in koliko bo zaradi tega več zlorab.

Izgleda, da bo res čas za zamenjavo banke. Najprej podražitve, zdaj pa še posiljevanje z Visa debetno kartico, ki je nočem.

shadeX ::

Pri abanki imam 2 kartici. Moja primarna ( bankomat, POS plačila ) je Maestro. Prejšni mesec sem dobil drugo Maestro ker mi je prejšna potekla. Za drugo kartico pa imam Visa kartico, ki omogoča plačevanje na POS, bankomat, ter Online plačila. Gor imam vedno minimalen znesek. Po potrebi si prenesem denar.

Če te skrbijo zlorabe.. Jah nimaš kaj skrbet ker nima bit kaj, razen če ti jo kdo ukrade. To pa zna bit problem , ker lahko opravi spletni nakup namesto tebe. ( na kartici ima vse potrebne podatke za nakup )

jype ::

kalko> Prvič, Maestro je AFAIK bolj razširjen kot Visa.

To ne drži.

kalko> Drugič, nočem "bankomat" kartice, ki zraven tega omogoča še plačila preko neta.

Če hočeš preprečiti zlorabo kartice komot s kartice zbrišeš kodo CVV in plačilo zgolj z ukradeno kartico ne bo več možno.

kalko> Vprašanje tudi, koliko ljudi bo to dejansko storilo in koliko bo zaradi tega več zlorab.

To se tebe v resnici ne tiče.

kalko> Izgleda, da bo res čas za zamenjavo banke. Najprej podražitve, zdaj pa še posiljevanje z Visa debetno kartico, ki je nočem.

Visa je za banko cenejša, ker je SKB banka postala (že pred časom) del globalne skupine Generali (s sedežem v Italiji), ki viso uporablja po vsem svetu.

Za menjavo banke je čas vedno, ko z obstoječo nisi zadovoljen, tako da imaš glede tega popolnoma prav.

Mehmed ::

V cem je sploh maestro (bila) boljsa od debetne vise?
Koliko te stane na mesec?

Ce je noces tlaciti v bankomat je sicer tvoja stvar, tezko pa to jemljes kot slabost. Zazges pin, ko ga dobis, pa je samo se za online rabo.

jype ::

On bi jo samo za offline rabo, je rekel. Če postrgaš dol kodo CVV, je online ne moreš uporabljati.

Mehmed ::

Ah stekam.
Op, ce maestro ni podpiral online placevanja, si dobil dve za ceno ene. Zdej enim to ne bo vsec, vecini pa verjetno ja, zato taka odlocitev banke.

Pod odlocitev mislim, da vas ne vprasajo.
Razlog je pa verjetno vec nacinov kot imas za zapravljat pri njih bolj so srecni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Yohan del Sud ::

Se je ravno prišel brat potožit k meni z istim problemom in ja vidim, da čaka najbrž tudi mene. Problem tu, kot ga vidim je, da bodo v tole spet zavili neko podražitev. Osnovne storitve (bankomati, plačila na blagajni) z maestrom so bile vedno cenejše, kot s kreditno viso. Vsaj take izkušnje imam zadnjih 10-15 let, zato je bila visa zgolj za spletne nakupe ali če sem se uštel z gotovino ali presegel limit na računu in nujno nekaj vseeno rabil. Tudi če trdijo, da bo z debetno viso drugače in po istih cenah kot z maestrom, jim na srednji rok enostavno ne verjamem.

In ne Mehmed, kot vidim jaz, ne boš dobil dve za ceno ene, ampak eno dražjo (z recimo več možnosti uporabe), brez da bi te kdo kaj vprašal.

Še večji problem je ta, da vidim vzorec. Pojdi k drugi banki, boste rekli. Ok, grem. Najkasneje čez dve leti bo tam vse isto. Sizifovo delo.

Sem se že nekaj pritoževal glede tega bolj na splošno v tej temi sicer ...
www.strancar.com

Mehmed ::

Ne razumem se v debetno maestro, samo ce si imel prej eno za placevanje pa drugo za net, imas sedaj zdruzeni v eno.
Za stroske bo pa najbolje da kdo napise koliko je prisla ena na mesec, koliko druga pa koliko bo sedaj.

Yohan del Sud ::

Saj se razumeva. Tudi sam imam eno za plačevanje in eno za net. Tista klasična viza za net ima 600 eur limita, tista maestro pa za 200 minusa na računu. Že tu imam problem, ker gre za dva popolnoma ločena sistem uprravljanja z elektronsko gotovino. Ampak moj brat je še pol generacije zadaj, ne dela transkacij s kartico po internetu in ne rabi ne take ne drugačne vise. Rabi samo za dvig gotovine in plačevanje na blagajni. In ne upam se mu rečt, da bo to sedaj zanj bolje (kot trdi banka).
www.strancar.com

bajsibajsi ::

Ima nova SKB Visa kartica takojsnjo obremenitev racuna, ko se opravi transakcija ali je enaka klasicni Visi, kjer ti trgajo z zamikom enkrat na mesec?

Lonsarg ::

debetna=takoj
plačilna,kreditna=zadeva je na kredit, lahko 1 mesečni zamik, lahko celo daljše obdobje, kakor imajo američani

Jaz sem enkrat budalo dvignil na bankomatu z NLB Viso ene 20€, odšteli so mi za strošek dvigovanja na bankomatu še 12€! Od takrat mam Vise samo še za internetna plačila, tak da se bom prekleto bal, preden si bom upal prvič z Abanka Viso dvigniti na bankomatu, upam da ga ne bodo srali kaj z cenami.

bajsibajsi ::

Saj razlikujem med debetno in kreditno. Zanimalo me je zgolj za to novo SKB (debetno) VISA. Ce zagotovo trgajo z racuna sproti.

jype ::

Seveda, sicer ne bi bila debetna kartica. Definicija kreditne kartice je, da je plačilo odloženo.

joze67 ::

jype je izjavil:

kalko> Prvič, Maestro je AFAIK bolj razširjen kot Visa.

To ne drži.



Tu je seveda vprašanje referenčnega območja. Če OP ne potuje v ZDA, ali morda Botsvano, mu velika razširjenost tam ne pomaga. V Sloveniji trditev nedvomno drži - praktično vsi imajo Maestro. V Nemčiji se zdi, da so provizije za Višjo višje (morda tudi pri nas in morda je to razlog, da si SKB želi več teh kartic) in diskontarji Više ali Monstercards enostavno ne sprejemajo, Maestro pa.

ScumbagSteve ::

joze67 je izjavil:

jype je izjavil:

kalko> Prvič, Maestro je AFAIK bolj razširjen kot Visa.

To ne drži.



Tu je seveda vprašanje referenčnega območja. Če OP ne potuje v ZDA, ali morda Botsvano, mu velika razširjenost tam ne pomaga. V Sloveniji trditev nedvomno drži - praktično vsi imajo Maestro. V Nemčiji se zdi, da so provizije za Višjo višje (morda tudi pri nas in morda je to razlog, da si SKB želi več teh kartic) in diskontarji Više ali Monstercards enostavno ne sprejemajo, Maestro pa.


???

Kamorkoli pridem lahko plačam z viso ali mastercardom pri nas. Torej kje že visa ni tako razširjena? Vaška gostilna ne omogoča plačevanja piva z viso ampak samo maojsterkard?
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Paypal se ne dela z skbjevo viso.

Pravijo da se zavedajo tega in da bodo uredili.

Upam da cimprej :)

Blazz ::

shadeX je izjavil:

Pri abanki imam 2 kartici. Moja primarna ( bankomat, POS plačila ) je Maestro. Prejšni mesec sem dobil drugo Maestro ker mi je prejšna potekla. Za drugo kartico pa imam Visa kartico, ki omogoča plačevanje na POS, bankomat, ter Online plačila. Gor imam vedno minimalen znesek. Po potrebi si prenesem denar.

Če te skrbijo zlorabe.. Jah nimaš kaj skrbet ker nima bit kaj, razen če ti jo kdo ukrade. To pa zna bit problem , ker lahko opravi spletni nakup namesto tebe. ( na kartici ima vse potrebne podatke za nakup )



Heh, gledam tale post, pa je tako kot bi ga sam napisal. Tudi sam imam 2 kartici pri abanki, eno maestro, drugo debetno viso za online plačila in vedno minimalen (do 100 eur) znesek gor :) očitno nisem edini hehe

jijetelu ::

Poslovanje s VISA debetno kartico gotovinskega računa je varno

je kartica opremljena s čipom in jo na bankomatih in POS-terminalih uporabljate z osebno številko (PIN);
limite za bankomat, POS-terminal in spletne nakupe določite sami za vsakega uporabnika kartice posebej;
sami določite tudi vse druge varnostne nastavitve (PDF) (npr. brez možnosti spletnih nakupov, ni mogoča uporaba kartice na POS-terminalih v tujini, na bankomatih...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jijetelu ()

kljukusa ::

jype je izjavil:


Visa je za banko cenejša, ker je SKB banka postala (že pred časom) del globalne skupine Generali (s sedežem v Italiji), ki viso uporablja po vsem svetu.

Nočem bit picajzel, ampak SKB je pred časom postala del skupine Société Générale iz Francije. Z zavarovalnico Generali imajo samo sklenjeno pogodbo o sodelovanju...

Spock83 ::

Končno! Maestro je obup v tujini izven EU. V ameriki sem tenko piskal, ko sem pri Mastercardu dosegel limit. Maestro bolj ne dela kot dela in nikoli ne veš pri čem si.

jype ::

kljukusa> Nočem bit picajzel, ampak SKB je pred časom postala del skupine Société Générale iz Francije. Z zavarovalnico Generali imajo samo sklenjeno pogodbo o sodelovanju...

Imaš prav, meni so se zdeli eno in isto, ker ogromno skupaj oglašujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

clarity99 ::

no, mene tud to moti da so menjali, in sem jim to ze tudi povedal. In naletel tudi ze na prve probleme - na posti ne mores s to kartice vec nic placati, medtem ko si z maestrom lahko. Tudi na urbanomatu mi je ni hotelo vzeti (sicer sem samo na enem poizkusil, tako da lahko da je bilo samo z njim kaj narobe). Za kaksne stvari mogoce na bolje, za nekatere pa na slabse - problem je, ker ne vem kje jih zdaj ne bodo vec jemali. Prej sem imel lepo maestro, viso in mastercard in ena je ze prijela. :)

Ko sem jim zatezil, so le priznali da kartica se ne dela povsod, kjer je tudi stara. In da se trudijo, da bi prepricali Posto da zacne sprejemati tudi Viso.

Ne vem kako bo kaj s tem v tujini - vem da je bilo v kaksnih diskontnih supermarketih da so sprejemal samo bancne kartice, ne pa ostalih...

Lonsarg ::

Čak, to je pa drugače kot sem jaz mislil, jaz sem mislil da je še vedno tudi Maestro, sam pač na isti plastiki, ter z isto cifro kot Visa. Ne pa da so kar ukinili Maestro!?!

Magic1 ::

Popolnoma ukinili so maestro.
Drugače pa ne vem zakaj bi plačeval na pošti s kartico, ko te za to ekstra odrejo.
Magic

St235 ::

V bistvu na pošti nikoli nisi mogel plačevat z maestro. Kar ti omogočijo je dvig gotovine in potem plačilo. Seveda ti za dvig zaračunajo provizijo.

Jst ::

Jaz imam tudi trenutno Maestro debet in Viso kreditno pri SKB. Sem slišal za tole, pa sem mislil, da je človek zmotil. V Sloveniji je načeloma Maestro bolj razširjen oz. kdaj pa kdaj naletim na kakšno lokacijo, kjer ni označeno, da sprejemajo Viso.

Sicer pa verjetno nameravajo še kakšno stvar spremeniti, ker sem ravno nekaj dni nazaj na skb.net po plačevanju reševal neko anketo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

novaa ::

So zdaj že kaj bolj porihtali zadeve? Deluje normalno? Iščem zamenjavo za NLB in bi rad imel še debetno kartico.

Jst ::

NE. In imajo razne probleme. Sem jim že večkrat pisal, pa vedno dobil standardni reply "Se oproščamo in rešujemo težave..."

Recimo dobil nakazilo iz tujine v ponedeljek, v petek ga ni bilo. Šele ko sem šel na banko in jim povedal, so bila sredstva naslednji dan na računu.

Potem en dan sploh nikjer nisem mogel plačati s Debetno Viso. Kreditna je pa delala. (To se mi je zgodilo enkrat.)

Ter eni bankomati (drugih bank) so na začetku štrajkali. (To so rešili.)

Paypal povezave pa se mi zdi, da še vedno ni. Za paypal imam itak kreditno viso, tako da če so to uredili, naj me nekdo popravi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

pickle_rick ::

PayPal zdaj dela.

Jst ::

Bravo SKB! Hvala za info.

--
(Samo so hecni, ker s svojim token kalkulatorjem pravijo dvostopenjska autentifikacija, odkar moraš še podpis vtipkati.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sriple Tix ::

Nobenih težav s starimi/novimi karticami SKB na prodajnih mestih oziroma bankomatih niti s plačevanjem preko PayPala v zadnjih treh letih.

St235 ::

razen tega da nova debetna Visa do pred enim tednom ni delala na paypalu?

Sriple Tix ::

Možno, tam uporabljam Eurocard, izdan pri SKB.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

A se da nakazovat iz Paypala na to novo SKB Visa kartico?

Jst ::

Ja, moralo bi se... Saj to spada pod paypal. Če imaš na paypal "zvezano" kreditno Viso, in ti nekdo nakaže, ti pride na račun.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Spock83 ::

Za MasterCard tudi to dela? Včasih se ni dalo.

alexa-lol ::

Jst je izjavil:

Bravo SKB! Hvala za info.

--
(Samo so hecni, ker s svojim token kalkulatorjem pravijo dvostopenjska autentifikacija, odkar moraš še podpis vtipkati.)



Dvostopenjski auth lahko deaktiviraš pod nastavitve na www.skb.net
Kar se tiče povezovanja Visa debetne kartice in PayPala meni tut ne dela, mi je pa rekla da si morem na banki naresti dnevni limit za plačila, potem pa naj bi delalo.

Pozdravljeni,

Preko spleta ne morete poslovati z VISA debet kartico zaradi limita, ki je naveden na vaši kartici. V bistvu sploh nimate limita za poslovanje preko spleta.
Oglasite se v svoji poslovalnici in si uredite limit, da boste lahko to kartico uporabljali tudi na internetu.

Lep pozdrav.

Lonsarg ::

To si takrat, ko si delal račun ekstra rekel, da naj bo internetni limit 0€, ali to oni zaradi varnosti po defultu naredijo?

St235 ::

mislim, dadelajo po defoultu, vsaj glede na število pritožb.

Spock83 je izjavil:

Za MasterCard tudi to dela? Včasih se ni dalo.


Nope, izplačila na mastercard niso možna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lonsarg ::

No, saj glede na to, da so dobile novo debetno Viso tudi babice in podobni je to nekako razumljivo, za tiste, ki so že od prej imeli SKB. Za tiste, ki na novo sklepajo pa ti sigurno povejo vse možnosti, vključno z nastavitvijo limita za Viso preko interneta, vsaj taka je izkušnja v Celjski poslovalnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

M-XXXX ::

Hmm, ko ravno omenjamo Pay pal pa SKB viso debit, mi pay pal tole javi:

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

Zvezdica27 ::

lp,

SKB visa ne dela na večih mestih, recimo v muzeju v Bistri in še marsikje. Baje da samo SKB Vise, tako da še dobro da imam Mastercard zraven.

Zakaj, ne vem, a jaz osebno bi raje imel Maestro še naprej in ločen MC/ločeno Visa (v tem primeru kreditno)

zz

St235 ::

M-XXXX je izjavil:

Hmm, ko ravno omenjamo Pay pal pa SKB viso debit, mi pay pal tole javi:

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.


še 100x: A si preveril online limit na kartici?

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

SKB visa ne dela na večih mestih, recimo v muzeju v Bistri in še marsikje. Baje da samo SKB Vise, tako da še dobro da imam Mastercard zraven.

Zakaj, ne vem, a jaz osebno bi raje imel Maestro še naprej in ločen MC/ločeno Visa (v tem primeru kreditno)

zz


kje je ta marsikje? Do sedaj (razen težav z paypalom) nisem imel težav z debetno viso pa sem jo uporabljal v cc 10 državah v zadnje pol leta. Sem imel pa tudi jaz rajši ločeno maestro kartico, edino pri dvigih na bankomatih v tujini je bila včasih umetnost najt takšnega, ki je podpiral maestro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Jst ::

>Dvostopenjski auth lahko deaktiviraš pod nastavitve na www.skb.net

Pa to, da iz iste naprave pač prepišeš številke NI dvostopenjska autentifikacija. Za dvostopenjsko auth. potrebuješ dva različna kanala, da se prijaviš. Če ti nekdo ukrade tale SKBjev kalkulator (tokens) in ve geslo, se bo komot prijavil. Če bi bil zraven še SMS na tvojega mobilca, pa to ne bi bilo mogoče.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jizzer ::

Meni sedaj dela kartica online BP. Končno SKB :)

Lonsarg ::

Jst je izjavil:

>Dvostopenjski auth lahko deaktiviraš pod nastavitve na www.skb.net

Pa to, da iz iste naprave pač prepišeš številke NI dvostopenjska autentifikacija. Za dvostopenjsko auth. potrebuješ dva različna kanala, da se prijaviš. Če ti nekdo ukrade tale SKBjev kalkulator (tokens) in ve geslo, se bo komot prijavil. Če bi bil zraven še SMS na tvojega mobilca, pa to ne bi bilo mogoče.


Kaj ti ni jasen, saj si sam povedal, da mora ukrasti dve stvari, tako geslo kot tudi kalkulator, torej to je dvostopenjsko, če pa dodajaš še kaj, pa je to že trostopenjsko.

Pač isto kot certifikat, ki je v kombinaciji z geslom enako dvostopenjsko, z eno pomembno razliko: Če ti nekdo kompromizira računalnik, ti bo ukradel tako geslo kot certifikat hkrati, v primeru tega kalkulatorja pa mora kalkulator ločeno.

Kljub vsemu pa meni kalkulator ni všeč, ker ni praktičen kot certifikat. Bi pa seveda še najbolj od vsega preferiral softwerski kalkulator, kot ga uporabljata Google in microsoft, to pa je zakon. Praktično kot certifikat ali celo bolj ter varno enako kot ta SKB kalkulatorček.

V bistvu mi gre paypal precej na žicve, ker podpira ta softwerski kalkulator, ampak ne Slovenije, ker jim slovenci zgleda nismo všeč...

Jst ::

ZAME samo prijava s tem kalkulatorjem žetonov, ni dvostopenjska prijava. Reklamirati so začeli, da imajo dvostopenjsko auth. pa takrat, ko si moral po vpisu žetona, nazaj napisati število v podpis in še enkrat prepisati število. Sam postopek na "kalkulatorju" za vpis res poteka v dveh stopnjah, ampak pri dvostopenjski auth. ti morajo odtujiti dva različna kanala, da se lahko prijavijo. Tu je kalkulator dovolj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ahac ::

Kljub vsemu pa meni kalkulator ni všeč, ker ni praktičen kot certifikat.

Meni se zdi bolj praktičen, ker mi ni treba certifikata nalagat na vsak PC/OS/browser. Sploh, če bi recimo želel dostopat do banke v službi, pri prijatelju, itd... bi si raje prinesel kalkulatorček kot pa dajal certifikat gor.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

mailer ::

Kljub vsemu pa meni kalkulator ni všeč, ker ni praktičen kot certifikat. Bi pa seveda še najbolj od vsega preferiral softwerski kalkulator, kot ga uporabljata Google in microsoft, to pa je zakon. Praktično kot certifikat ali celo bolj ter varno enako kot ta SKB kalkulatorček.
Meni je pa kalkulator veliko bolj priročen. Ni se treba ukvarjat z raznimi certifikati, ki delajo ali pa tudi ne, plačilo v nujnem primeru lahko opraviš tudi z drugega računalnika, tablice, telefona in tudi če ti kdo ukrade omenjene naprave nimaš nobenih skrbi z certifikati, tako mu tudi socialni inženiring ne pomaga kaj dosti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

jype ::

Jst> ZAME samo prijava s tem kalkulatorjem žetonov, ni dvostopenjska prijava. Reklamirati so začeli, da imajo dvostopenjsko auth. pa takrat, ko si moral po vpisu žetona, nazaj napisati število v podpis in še enkrat prepisati število. Sam postopek na "kalkulatorju" za vpis res poteka v dveh stopnjah, ampak pri dvostopenjski auth. ti morajo odtujiti dva različna kanala, da se lahko prijavijo. Tu je kalkulator dovolj.

Ni. Odtujiti ti morajo kalkulator in geslo zanj, ki ga poznaš samo ti.

Danes sem tudi uspešno dvignil denar s paypala na osebni račun pri SKB skozi debetno kartico. Stalo me je 2 evra.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106736 (25586) Vetrpiha
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037918 (16074) sbawe64
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323038 (17035) St235
»

Visa debit verifikacija problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
4219874 (17626) Vrocipes

Več podobnih tem