» »

Remote desktop

Remote desktop

joeblack ::

Torej, imam XP pa me zanima če vklopim RD ali bom lahko do mojega računalnika dostopal od kjerkoli?npr.knjižnica,služba......cyberkafe?
Imam pa ADSL in je comp24/7
Talking on flat is easy!
  • spremenil: Tomi ()

ToniT ::

Lahko boš dostopal od tam, kjer imajo klienta za RD. (Obstaja tudi na linuxu).

joeblack ::

kje se pa dobi?
v službi imamo 2000 PRO?
Talking on flat is easy!

Ziga Dolhar ::

RD klienta dobiš na Windows XP cdju. Vstaviš CD in se sprehodiš po meniju ;).

p.s.: dobiš tudi na microsoft.com
https://dolhar.si/

joeblack ::

hvala lepa
bom pogledal
a dela tut v 2000 in 98?
Talking on flat is easy!

Lucio ::

seveda rabiš tudi statični IP oz. moreš pogledat vsako jutro kakšnega ti je dodelilo če nimaš statičnega.

Roman ::

Lahko imas tudi dinamicen ip in pac uporabis neko storitev (dyndns) in vpises v rd host, ki ti ga dodeli ta dyndns server.

Ce na svojem 24/7 racunalniku zalaufas IIS 5.0 lahko do svojega racunalika dostopas tudi preko vsakega racunalnika z internet explorerjem in sicer
http://localhost/tsweb
oz. http://ip/tsweb

mal se poglej dokumentacijo, ker tole govorim na pamet

|GrEgOr| ::

ja samo za dostop proeko IE-ja moraš imet pravico instalirat paket, kateri se ti prenese.

Tomi ::

Roman: to, kar si povedal, drži. Samo je napaka spletnega dostopa ta, ne morem določati, kaj vse bi videl (glede na hitrost dostopa).
metrodusa.blogspot.com

joeblack ::

ok sem namestil v službi , kaj pa zdaj?
Pod computer pišem ime mojega računalnika,pod usernam moje ime s katerim se logiram doma in pod password še geslo?A drži?
Kaj pa domain?
Ker men izpiše da računalnika ni mogoče najti in da naj preverim ime računalnika in IP(kam pa tega vpišem)
Kaj pa ostale nastavitve?
Talking on flat is easy!

ToniT ::

Pod computer vpišeš IP adreso, ki ti jo je dodelil SIOL (recimo nekaj v stilu 193.77.177.xxx).

To številko moraš vedeti ali pa uporabiti kak odjemalec za dinamični dns, če nimaš stalnega IP-ja.

Ime tvojega računalnika je pa nekaj v stilu BSN-77-177-xxx.dsl.siol.net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

|GrEgOr| ::

za ime računalnike vpišeš samo tvoj IP oz. domeno (če jo imaš), potem samo klikneš connect in se ti pojavi welcome screen, kjer se logiraš s tvojim uporabniškim imenom ter geslom.
Naj te samo opozorim, da moraš imeti administratorske pravice ali pa mora biti tvoje uporabniško ime v skupini "Remote Desktop Users".

the_unborn ::

a se da uporabljat remote desktop za popolno nadzorovanje kompa, ker nameravam imet en server z winxp in bi ga upravljal z drugega compa v mrezi?

Tomi ::

Ja, se da. Jaz imam to narejeno na celi mreži na faksu, ker se mi včasih ne da od doma.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote Desktop preko Routerja !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
135053 (3125) matto87
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323126 (2714) CaqKa
»

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
182055 (1779) kuntek
»

WinXP in Remote web desktop

Oddelek: Programska oprema
91540 (1493) Cokolesnik
»

Kako bi povezal dva rac z remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
201635 (1316) mh8759a

Več podobnih tem