» »

Mladi voznik

Mladi voznik

«
1
2

Doldol ::

Lp, mene pa zanima kako je to s mladim voznikom. Včeraj me je ustavil policaj, in mi razložil postopek s pihanje. Napihal sem 0,12 ml kar pomeni če nisem več mladi voznik, sem opravil test.
18 let sem bil star konec leta 2009, izpit sem opravil v aprilu 2010. Tako, da sem lansko leto dopolnil 21 let
Ampak testa nisem opravil. Policist je rekel, da sem še mladi voznik, saj na vozniškem dokumentu piše, da mi velja do konec leta 2013.
Mi lahko kdo svetuje kaj pa kako. Hvala

black ice ::

Sledi odvzem vozniškega.

Doldol ::

black ice je izjavil:

Sledi odvzem vozniškega.

Vzeli so mi ga za 24ur

šernk ::

Mlad voznik si 2 leti ali do 21 leta starosti. Nekaj tule ne štima, je pa res da ne vem kako je s temi varnimi vožnjami, ampak če se ne motim ti še ne rabiš tega? :|

kazen si dobil in koliko?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Doldol ::

šernk je izjavil:

Mlad voznik si 2 leti ali do 21 leta starosti. Nekaj tule ne štima, je pa res da ne vem kako je s temi varnimi vožnjami, ampak če se ne motim ti še ne rabiš tega? :|

kazen si dobil in koliko?


dobil sem 4 pike in 150eur kazni. varno vožnjo imam narejeno

Goran's Blog ::

Nič ti ne bo:
Do vključno 0,24 mg v litru izdihanega zraka je globa 150 EUR in 3 KT (kazenske točke).
Več kot 0,24 mg do vključno 0,38 mg alkohola v litru izdihanega zraka je globa 400 EUR in 7 KT ter stranska sankcija (za voznika začetnika je to prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja).
Če bi 0,24 potem bi ti vzeli vozniško.
Voznik začetnik do 21 leta oziroma dobo dveh let po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Citiram iz zakona o voznikih:

2. voznik začetnik oziroma voznica začetnica (v nadaljnjem besedilu: voznik začetnik) je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G;


tako da si voznik začetnik bil do 21. Leta starosti, zakaj ti piše na vozniški veljavnost do konca 2013 mi pa ni jasno, če torej ustrezaš zgornji skupini je zadeva zrela za pritožbo.

mckmck: tisto si samo za zavarovalnico ne za zakon!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Doldol ::

ja to vem,
sam men je napisal kazen in ovzel izpit za 24ur. meni tudi ni čisto jasno
je možno tudi zato ker mi vozniški piše do 2013.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Doldol ()

šernk ::

Jah pol bi reku da je napaka na vozniškem. Ne vem naj še kdo drug potrdi, meni je vozniško poteklo na 21. rojsni dan in frendici pred pol leta tudi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Doldol ::

ok hvala.
se bom jutri bolj pozanimal, ko grem po izpit, ker mi je škoda plačat, če nisem mladi voznik.

šernk ::

Plačat ni tolk, kazenske so bolj, ker te še 2x dobijo 41 v coni 30 pa si v dreku :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

mladi voznik ne sme imet alkohola v krvi sploh..v tem primeru bi moral ostat brez izpita, ampak če imaš izpit že dve leti potem je res mal čudno na kakšni osnovi je potem kazen - razen če si kazal neke očitne znake opitosti.

kar se pa veljavnosti vozniške tiče pa je lahko bodisi napaka, ali pa do datuma kateri piše na zdravniškem spričevalu (da moraš po tem času še enkrat na pregled)

vorantz ::

po moje skoči zjutri čimprej na postajo pa preveri wtf
lahko si pač kašnega mladega dobil pa še sam ne ve kaj je prav

šernk ::

Res je tudi to, da nove vozniške so en drek vredne. Ponoči se na njih komaj kaj vidi, pa je lahko videl veljavnost le 3 leta in ni pogledal starosti.

pomojem gre za napako na vozniškem iz katere sledi potem napaka policista.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bdoxx ::

Doldol je izjavil:

ok hvala.
se bom jutri bolj pozanimal, ko grem po izpit, ker mi je škoda plačat, če nisem mladi voznik.


xD? škoda plačat?, plačal boš v vsakem primeru, če si maldi-stari voznik ali če se voziš brez izpita

MIHAc27 ::

A tole o mladem vozniku so kaj spreminjali, ali sem jaz narobe imel 'v glavi'.

Namreč po moje si 3 leta od opravljenega izpita mladi voznik. Tudi če ga narediš šele pri 90. letu.

alexmarsic ::

Mihac27 ni tako ne

2 leti od opravljenega vozniškega izpita oziroma do 21. leta starosti. Prijatelj je naredil en mesec za mano izpit star je bil 19. on je sedaj 21. in ni več voznik začetnik pa ima samo 2 leti vozniško jaz pa do decembra morem še čakat -.- Fuck logic.

Looooooka ::

Zdaj so zakon spremenili. Mislim, da ti ga vzamejo kvecjemu zacasno. Se pravi, da ga kasneje ne rabis delat se enkrat.
Je mela znanka isti problem pa je zgubila izpit...ravno teden dni preden so o tem novem zakonu govorili po televiziji.
Pomojem, da mas sreco in bo mogoce samo denarna kazen pa mogoce pac nekaj casa brez.
V vsakem primeru mnogo ceneje kot pred letom dni.

Daedalus ::

Ampak testa nisem opravil. Policist je rekel, da sem še mladi voznik, saj na vozniškem dokumentu piše, da mi velja do konec leta 2013.


Očitno po narejeni varni vožnji nisi šal updejtat vozniške. Druge razlage nekak ni.

Namreč po moje si 3 leta od opravljenega izpita mladi voznik. Tudi če ga narediš šele pri 90. letu.


Si voznik začetnik. Za državo 2 leti, za zavarovalnice (je treba cuzat višjo premijo) pa 3 leta.

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot dve leti.

Vozniško dovoljenje se izda upravičencu s statusom voznika začetnika z veljavnostjo do dopolnjenega 21. leta starosti oz. za dobo dveh let po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja.
Sicer pa voznik začetnik ne sme imeti v cestnem prometu alkohola v organizmu, prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja pa se mu izreče, če v času treh let doseže ali preseže sedem kazenskih točk v cestnem prometu.


Link
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MIHAc27 ::

Voznik začetnik, ja... najbolj bi se po moje dal zavarovalnice 'okol prinest' tako, da po izpitu še 3 leta ne kupiš vozila.
2 Leti je po moje kar ok. Jaz vem da sem rabil še ene 6 mesecev solo vožnje po, da mi je kolikor toliko prišlo potem v kri, recmo 1 leto da sem že ratal samozavesten za volanom.
Ajde eni rabijo recmo 2 leti ker manj vozijo... 3 leta je pa nateg.

Aja v zvezi t topicom.. Doldol čist prav ti je. Jaz imam izpit že 10 let, pa še vedno obvezno 0.0% za volanom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

Looooooka ::

12 let. Najlepsi trenutek je bil, ko so zenski vzeli izpit(isti razlog kot avtor teme)...in sem naslednjic peljal jaz.
Ko me je policist vprasal ce sem kaj spil sem lepo povedal...malega heinekena ampak ze vec kot uro nazaj. "Hvala, srecno voznjo".
"Zakva ti ni dala za pihat?!?!?"
Ker se resnice ne kaznuje :D

Unknown_001 ::

Kolega, kokr jst vem si do 23 leta mladi voznik, če si izpit opravil pri 18 letu, in nisi vozil že prej z opcijo 16+.

Ne me tepst, če sem leto falu, ampak neka fora je, da če prej nisi vozu, je doba za mladega voznika po opravljenem izpitu daljša.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Voznik začetnik, ja... najbolj bi se po moje dal zavarovalnice 'okol prinest' tako, da po izpitu še 3 leta ne kupiš vozila.


saj zavarovalnica ne zahteva doplačila, le če si ti kriv potem kriješ mislim da 30% škode. Če pač zaupaš vase ni treba zavarovati dodatno vozila. Zame smo takrat eno od 3 vozil doma zavarovali, pa občasno sem tudi preostale peljal, ker pač ni bilo druge.


Aja v zvezi t topicom.. Doldol čist prav ti je. Jaz imam izpit že 10 let, pa še vedno obvezno 0.0% za volanom.


your point? Nazadnje sem v kopru spil 3 velike pive v roku 4ih ur, čez dobre pol ure po zadnji sem napihal 0.0. Zakon dovoljuje 0.24, da je še vedno varno in tvojih 0.0 je popolnoma nepomembno moralno nakladanje. No upam, da se bo oglasil OP in povedal kaj so mu rekli danes na policiji.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

@šernk, al je tud od tvojih telesnih karakteristik važno, kako alkohol prenašaš. Za tebe vidm, da je si navajen pit, pa da maš neko maso (ne mislim, da si debel), da komot prenašaš.

MIHAc27 ::

Šernk... Glede zavarovanja... mladi voznik plača 10% več kot 'navadni voznik'.

Vsaj ko sem jaz imel ta status, vem da je bil ta pribitek. Je pa res, da zavarovalnice dajejo čedalje več bonusov za raznorazne stvari, lahko da tega ni več.

dope1337 ::

Meni na vozniški takole piše (čeprav je že preluknnjana in neuporabna - na žalost je bil takrat še stari zakon in nisem dočakal statusa "izkušenega voznika" xD):

1. Ime
2. Priimek
3. Dat. roj. (89')
4a. 5.5.2010 - do takrat sem bil mladi voznik
4b. 5.5.2020 - veljavnost izkaznice (takrat bi si jo moral dat na novo narediti)

P.S. Izpit narejen 4.12.2007

Tako da, poglej kaj ti piše pod točko 4a, pa bi moral razbrati, do kdaj si mlad voznik za policaje. Če se ti zdi, da datumi ne štimajo (2 leti od opravljenega izpita - moj primer 4.12.2007, če pa po dveh letih še nisi star 21 let, pa do tvojga roj. dneva).

Na številke na hrbtni strani se ne ozirat.

Edit: Se mi pa zdi, da po novem zakonu, izključno zaradi pihanja ne moreš izgubiti izpita (razen če si s tem prekoračil število kazenskih točk). To velja tudi za mlade voznike.

Jz sm osebno pač napihal 0,5 in fasal 9KT, kar je pomenilo hotel Policija in po letu in pol trajni odvzem izpita (stari zakon).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

IvoJan ::

Unknown_001 je izjavil:

Kolega, kokr jst vem si do 23 leta mladi voznik, če si izpit opravil pri 18 letu, in nisi vozil že prej z opcijo 16+.

Ne me tepst, če sem leto falu, ampak neka fora je, da če prej nisi vozu, je doba za mladega voznika po opravljenem izpitu daljša.

sploh izpita nimas, tako da bodi tiho, ker govoris neumnosti.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

šernk ::

@raptor F16: vem, vendar zato pa ni treba vseh ki napihajo 0.05 obsodit da ne sodijo za volan, čeprav zakon to dopušča. Name včasih 1 pivo deluje bolj kot 3 pive.

@MIHAc27: no pa 10% ne vem, zadeve so že davno za mano in sem na pamet izstrelil.

@dope1337: ti imaš staro vozniško še?

ker na karticah pod 4a je datum izdaje pod 4b pa datum veljavnosti kartice in lahko z gotovostjo trdim, da je moja kartica potekla na moj 21. Rojsni dan, saj imam datum izdaje nove kartice 2 dni po njemu in še delat sem jo moral it nujno v LJ, ker mi je datumsko šlo narobe, da bi jo na domači UE.

skratka zgoraj sem kopiral zakon iz leta 2010, če so ga popravili naj kdo pove, v nasprotnem primeru pa tist zakon velja...2 leti oz do 21. Leta starosti si mlad voznik.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Edit: Se mi pa zdi, da po novem zakonu, izključno zaradi pihanja ne moreš izgubiti izpita (razen če si s tem prekoračil število kazenskih točk). To velja tudi za mlade voznike.


Tudi po prejšnjem zakonu nisi izgubil izpita zaradi alkohola, ampak zaradi pik, ki so bile neposredna posledica alkohola. Še vedno pa alkohol spada med 3 prekrške za katere lahko dobiš 18 kazenskih točk, ki pomenijo direkten odvzem.

Daedalus ::

Šernk... Glede zavarovanja... mladi voznik plača 10% več kot 'navadni voznik'.


30% več je. Si pa lahko pri Triglavu znižaš na 5%, če obiščeš njihov extra tečaj ob tečaju varne vožnje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dope1337 ::

šernk je izjavil:



@dope1337: ti imaš staro vozniško še?

ker na karticah pod 4a je datum izdaje pod 4b pa datum veljavnosti kartice in lahko z gotovostjo trdim, da je moja kartica potekla na moj 21. Rojsni dan, saj imam datum izdaje nove kartice 2 dni po njemu in še delat sem jo moral it nujno v LJ, ker mi je datumsko šlo narobe, da bi jo na domači UE.


Se ti opravičujem. Zgleda da je 4a. točka res kdaj sm dvignil izpit. Ampak vseeno nakazuje kdaj sem postal "Izkušen voznik". Pač včasih je trajal malo dlje da so ti odvzeli izpit (pri meni leto in pol od pihanja) pa sem imel še leto dni časa bit "častni" izkušen voznik xD. Mam pa že tanov izpit (plastična kartica - če je to to?).

Če si pa že moral it menjat vozniško, si pa 10000000% izkušen voznik ... Jz nevem ka temu policaju ni blo jasn oz. kaj so na UE zaj*.

@Lakotnik29 Tega nism vedel. Vem da so nas na pune strašl včasih, da za mladega voznika velja 0,0.

Edits: Typos
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Mcsin ::

Doldol, do kdaj ti pa piše veljavnost B kategorije? (na hrbtni strani pod B kategorijo moreš met dva datuma, opravljenega in poteka)

St235 ::

V bistvu imaš tri datume.

Kdaj si ispit opravil, do kdaj velja kartica (izpit) in do kdaj velja dovoljenje za vožnjo.

dope1337 je izjavil:

šernk je izjavil:



@dope1337: ti imaš staro vozniško še?

ker na karticah pod 4a je datum izdaje pod 4b pa datum veljavnosti kartice in lahko z gotovostjo trdim, da je moja kartica potekla na moj 21. Rojsni dan, saj imam datum izdaje nove kartice 2 dni po njemu in še delat sem jo moral it nujno v LJ, ker mi je datumsko šlo narobe, da bi jo na domači UE.


Se ti opravičujem. Zgleda da je 4a. točka res kdaj sm dvignil izpit. Ampak vseeno nakazuje kdaj sem postal "Izkušen voznik". Pač včasih je trajal malo dlje da so ti odvzeli izpit (pri meni leto in pol od pihanja) pa sem imel še leto dni časa bit "častni" izkušen voznik xD. Mam pa že tanov izpit (plastična kartica - če je to to?).

Če si pa že moral it menjat vozniško, si pa 10000000% izkušen voznik ... Jz nevem ka temu policaju ni blo jasn oz. kaj so na UE zaj*.

@Lakotnik29 Tega nism vedel. Vem da so nas na pune strašl včasih, da za mladega voznika velja 0,0.

Edits: Typos


0,0 za mladega voznika pomeni, da te lahko za karkoli več od tega kaznujejo. Ni pa nujno vsaka kršitev vredna dovolj točk za odvzem izpita. Je pa pri mladem vozniku 7 točk preklemano hitro, če se zanašaš na to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dottor ::

Vidim da nekateri veselo zbirate "točke ugodnosti". Sam sem izpit naredil pri 21. letih pa sem še vedno bil 2 leti "voznik začetnik". Vozniško sem imel za podaljšat točno 2. leti po opravljenem izpitu.

Drugače si lahko greste vsi ki imate kej točk ih zbrisat z varno vožnjo. Lih danes sem iz Logatca dobil urnik kdj so varne vožnje za brisanje točk in voznike začetnike (sem pri njih kot voznik začetnik mogu delat varno vožnjo pa mi pošiljajo po mejlu). Če kdo rabi termini za Logatec:
Obveščamo Vas, da imamo v;

- TOREK 2. APRILA ob 8:00 uri VARNO VOŽNJO ZA VOZNIKE ZAČETNIKE

- SOBOTO 6. APRILA ob 8:00 uri VARNO VOŽNJO ZA POVRATNIKE, IZBRIS 4 KT ali STRANSKA SANKCIJA SODIŠČA

- NEDELJO 7. APRILA ob 8:00 uri VARNO VOŽNJO ZA VOZNIKE ZAČETNIKE

- SOBOTO 20. APRILA ob 8:00 uri VARNO VOŽNJO ZA POVRATNIKE, IZBRIS 4 KT ali STRANSKA SANKCIJA SODIŠČA in VARNO VOŽNJO ZA VOZNIKE ZAČETNIKE

- PONEDELJEK 29. APRILA ob 8:00 uri VARNO VOŽNJO ZA VOZNIKE ZAČETNIKE

- TOREK 30. APRILA ob 8:00 uri VARNO VOŽNJO ZA VOZNIKE ZAČETNIKE

- SOBOTO 4. MAJA ob 8:00 uri VARNO VOŽNJO ZA POVRATNIKE, IZBRIS 4 KT ali STRANSKA SANKCIJA SODIŠČA in VARNO VOŽNJO ZA VOZNIKE ZAČETNIKE

- NEDELJO 5. MAJA ob 8:00 uri VARNO VOŽNJO ZA VOZNIKE ZAČETNIKE


Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gorici ::

Lp, mene pa zanima kako je to s mladim voznikom. Včeraj me je ustavil policaj, in mi razložil postopek s pihanje. Napihal sem 0,12 ml kar pomeni če nisem več mladi voznik, sem opravil test.
18 let sem bil star konec leta 2009, izpit sem opravil v aprilu 2010. Tako, da sem lansko leto dopolnil 21 let
Ampak testa nisem opravil. Policist je rekel, da sem še mladi voznik, saj na vozniškem dokumentu piše, da mi velja do konec leta 2013.
Mi lahko kdo svetuje kaj pa kako. Hvala

Do konca življenja ne moreš več dobit izpita- potencialni morilec!!!!

dope1337 ::

@ dj dottor

Ko bi le veljalo brisanje točk za mlade voznike, bi jih jz takoj šl xD (vsaj po tedajšnem zakonu).

Pa kolikor sem zastopil, tudi za izkušene voznike velja brisanje točk, vkolikor jih imaš nad 13 (ali potem postane obvezno obisk varne vožnje?).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Hayabusa ::

gorici
Imam občutek, da vas nekdo lepo nateguje na suho, kajti če si izpit opravil v 4/2010 in si star več kot 21, ne moreš več biti voznik začetnik.
https://slo-tech.com/forum/t561656/p396...

Jaz bi šel na UE, oddelek za vozniške in zahteval pojasnilo.

Zraven vzemi natisnjeno stran:
http://www.avp-rs.si/vozniki/voznisko-d...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

dottor ::

Kar se tiče točk je lani sosed šou si zbrisat 3 točke ki je imel z varno vožnjo (rabu je zaradi službe).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

vorantz ::

Hayabusa je izjavil:

gorici
Imam občutek, da vas nekdo lepo nateguje na suho, kajti če si izpit opravil v 4/2010 in si star več kot 21, ne moreš več biti voznik začetnik.
https://slo-tech.com/forum/t561656/p396...

Jaz bi šel na UE, oddelek za vozniške in zahteval pojasnilo.

Zraven vzemi natisnjeno stran:
http://www.avp-rs.si/vozniki/voznisko-d...


v bistvu je njegova moralna visokost nesposobna uporabljat gumba citiraj tako, da je njegov samo zadnji stavek

dr.Akula ::

Tule eni podajate toliko zavajajočih informacij, da glava boli. A je tako težko se zadržati in ne pisati, če nisi 100% ziher o čemer pišeš (Raptor F16 in podobni...)? Saj so ljudje pred vami že podajali citate iz zakona, a je tako težko prebrati??

Glede OP-ja pa; lahko je edino le tiskarska napaka na izpitu, ker že skoraj eno leto nisi bil več mladi voznik. Če je to še prva kartica, bi ti na izpitu moralo pisati, da ti poteče na določeni dan v aprilu 2012 in pred tem datumom bi šel po novo kartico. V glavnem, sigurno nisi več mladi voznik in kazni ti iz tega vidika ne morejo dati.
ni podatka

Doldol ::

Sem bil na policiji tako da je napaka na kartici. Kartico moram sam zamenjat in napisati pritožbo to je to.

MIHAc27 ::

Ampak v prihodnje vseeno pazi... da ne boš spet preveč napihal.

Elemen_T ::

Do vključno 0,24 mg v litru izdihanega zraka je globa 150 EUR in 3 KT (kazenske točke).

Od kdaj pa to?

Hayabusa ::

http://www.zakoni.net/105-%C4%8Dlen/zak...
(2) Drugi vozniki imajo lahko največ do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu.

pod (3) 1-4 so predpisane kazni, verjetno je mislil polovičko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

St235 ::

Elemen_T je izjavil:

Do vključno 0,24 mg v litru izdihanega zraka je globa 150 EUR in 3 KT (kazenske točke).

Od kdaj pa to?


V bistvu je 300 € (150€ polovička) in 4 KT

Elemen_T ::

Predvidevam da je subjektivna presoja policista ali ti bo napisal globo pod 0.24mg...

St235 ::

Ne, če si mladi voznik (voznik začetnik), kot piše v naslovu teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Hayabusa ::

(1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:

1. voznik motornega vozila ali skupine vozil kategorije C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE;

2. voznik vozila, s katerim se opravlja javni prevoz potnikov ali blaga ali prevoz oseb za lastne potrebe;

3. voznik vozila, s katerim se prevaža nevarno blago;

4. poklicni voznik motornega vozila, kadar opravlja ta poklic;

5. učitelj vožnje med usposabljanjem kandidata za voznika v vožnji motornega vozila;

6. kandidat za voznika med usposabljanjem v vožnji motornega vozila;

7. spremljevalec;

8. voznik začetnik;

9. voznik motornega vozila, ki nima vozniškega dovoljenja ali v vozniškem dovoljenju nima vpisane kategorije motornega vozila, ki ga vozi;

10. voznik motornega vozila, ki se mu izvršuje prepoved vožnje motornega vozila ali mu je vozniško dovoljenje odvzeto;

11. voznik, ki prevaža skupino otrok.

Zajec123 ::

Če te policist ustavi in napihaš,in si mlad voznik seveda gre izpit.
Vendar kaj? Če napihaš 0,09 promila al mg/l.Ali nadaljuješ pot domov ali kaj?
Ali dobiš kakšen list,da nesmeš več voziti,kdaj pride sploh pošta domov?

šernk ::

Pošta domov ne pride, dobiš plačilni nalog in vse ostalo na mestu samem.

domov greš pa s taksijem, saj ti takoj na mestu poberejo izpit za 24 ur, če se gre pa za trajni odvzem mislim pa da moraš h sodniku za prekrške.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831010 (17831) Twixz
»

Vozniški izpit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616017 (13929) CleanPower
»

Kazen ob vinjeni vožniji

Oddelek: Loža
314879 (4057) BigWhale
»

Vožnja pod vplivom alkohola - Voznik začetnik!!!

Oddelek: Loža
4313698 (12734) gzibret
»

Zavarovanje avtomobila mladega voznika

Oddelek: Problemi človeštva
2910199 (9645) flipflop

Več podobnih tem