» »

Multi-monitor problem

Multi-monitor problem

Jebiveter ::

Torej, stvar je taka:
Vceraj sem ocetu na masini porihtal dual monitor konfiguracijo. V zacetku je bilo nekaj problemov z zaznavo kartic, pac prioritete v biosu. Ko sem to postelal in v Win2000 instaliral UltraMon je zadeva zalavfala z polno paro. Problem pa se je pojavil kasneje.
Po vecurnem delu se namrec v IEju na dolocenih straneh pojavljajo napake:
Slika1

Slika2

Zdej, pri vgradnji druge graficne kartice sm ugotovu, da so razmere v notranjosti racunala ektremne!
V MINI AT kisti se gnete naslednje:
AT plata + AMD K6-2 450Mhz
1x 256 RAM
1x 40GB Maxtor + 1x 2GB Seagate
1x CD-RW + 1x CD-ROM
1x ISA full-lenght SB
1x modem
1x mrezna
1x ATI RageII PCI
1x 3dfx Banshee AGP
1x 200W AT napajalc
1x malo_morje_kablov!:D
...

Po natancnejsi diagnostiki sm ugotovu, da da obe kartici mocno grejeta! Med njima je le en PCI slot. Res da ATI nima kulerja, saj ga do sedaj ni rabil, ima pa Banshee aktivni kuler na GPUju in pasivno se hladi Voltage-chip (ki se btw greje kot svinja (ne vem zakaj) ).

Vprasanje1: Ali je mogoce, da se napake naa prejsnjih slikah pojavljajo zaradi pregrevanja kartic (napake sm do sedaj opazil le v IE)

Vprasanje2: Ali se da kako napake odpraviti? Oz. ce so napake software-ske narave, kako odpraviti problem? A je imel se kdo podobne tezave?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?
  • spremenil: V-i-p ()

kuglvinkl ::

Slikc ne vidim, tko da ne vem kako zgleda to... Sicer pa, najprej poizkusi delat samo z fičerji, ki jih imajo Winsi.

Drugo, postavi temo na domači strani UltraMon. Christian, ti bo zelo rad pomagal oz. ti bodo drugi svetovali (to mene jebe arnes, al vis maior? ...(.

Pregrevanje. Heh, nisem ziher. Morš vedet, da so te karte narejene v 0.25 mikronski tehnologiji, če ne več in se grejejo kot za stavo. Moj G400 DH, je prav prekleto vroč v sicer prostorni kišti.

Najprej se posveti softwareu, šele potem HW.
Your focus determines your reallity

darh ::

Ne vem no... čist tako logično gledano.. pokvari se ti samo del slike (naprier VSEBINA oken), medtem ko je okvir in "ogrodje" nekega okna povsem normalno (razen naslova)... SW napača?
Excuses are useless! Results are priceless!

Jebiveter ::

Mah, kaj pa vem...
Drajverje sm ze probal zamenjat a je enako. Je pa mogoce se ena stvar...
Ob istem casu sem instaliral tudi AvantBrowser, shell za IE. Mogoce je dodal kake fajle, ki IEju niso vsec (npr. v IEju ne vidim sploh Essedi strani, medtem ko v ABju pa normalno).
Bom probal deinstalirat pa da vidim...
TNX vseeno.

BTW: A se kdo od vas uporablja (za vsakdanje delo) dva ali vec monitorjev?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kuglvinkl ::

/me
Your focus determines your reallity

NupY ::

/me 2

Sergio ::

/me 3.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

Če že ravno govorimo o tem :).

Peticija 2× DVI

Jep, ker zdaj je treba odšteti jake denarce za dual DVi (Quadro, FireGL, P)

Zdej kolnem, ker sem malo prej pogruntal, da mi G400 ne bo delal v nForcu (1.5V only). In moram nabavt manj zmogljivega in dražjega!! G450.;(



Sicer pa, si uštimal problem?
Your focus determines your reallity

Jebiveter ::

Nope! Still here! LE da sm ugotovu, da me to zajebava le takrat, ko uporabim sredni miskin gumb za pomikanje po strani (ne wheel ampak tist krogec z puscicami).
Nism pa se ugotovu kako to odpravit...:(

@kuglvinkl, Sergio, NupY: A mate kake probleme itd.? Pa kake graficne, monitorje in OSe uporabljete?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Sergio ::

@Jebiveter:
Težave so samo ob upočasnitvi špilov, če ga zaženem v multimon načinu. Enostavno izključiš pred zagonom, pa gre hitreje. Sicer uporabljam Gigabyte R8500, pa dva Iiyamina Visionmaster PRO 450 imam. Lepa zadeva, moram priznat :D. OS je WinXP, utility pa UltraMon.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

Serž, pozabil sem dodati, da v Win2k. ATi pravi, da imaš lahko na win2k + R200 samo BIG screen, tj. ne moreš nastavljati različnih ločljivosti za različne zaslone. Torej samo raztegnjen zaslon.

Ali temu ni tako?
Your focus determines your reallity

Sergio ::

Jaz imam WinXP, in tam temu definitivno ni tako. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jebiveter ::

Uh, ravno ugotavljam, da napake sat ima a sat nema!
Zlo random! Diagnosticiranje prakticno nemogoce, ker ni patterna! ;(( Sej me stvar ne bi motla, a kaj ko sem trenutno brez proca in morm na ocetovi kisti vse pocet! Ce ne dobim proca v roku enga tedna bom totalno popizdu!;((
Ze tako odkar nimam svojega racunala (delujocega) opazam drasticen padec v solskem uspehu! Pa ponavadi ne delam na racunalo nic posebnega. Med ucenjem mi samo winamp spila muzko! Sedaj pa, ker mi ne spila, se ne morem ucit!:(
Vem, slisi ne neverjetno, a zadnjic sem sprobal in sem si sposodu ocetov notebook si med ucenjem spilal mp3ce! Nasledni dan pa obvladal matematiko! 8-O Ne mors verjet!

BTW: A to pomeni, da sem zasvojen? Odkar nimam svojga kompa neznasko trpim!

ps: A ima kdo dvi2vga pretvornik za posodit, da sprobam kako dela dual-monitor na RV200 (R7500)?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Windows - navidezno namizje

Oddelek: Programska oprema
51086 (1007) slitkx
»

Razširjeno namizje-2 monitorja

Oddelek: Strojna oprema
214747 (4439) LuiIII
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318276 (11792) Ursus
»

dual monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
232856 (2222) kunigunda
»

Koliko monitorjev podpirajo Windows XP?!

Oddelek: Operacijski sistemi
81400 (31) oneye

Več podobnih tem