» »

excel - seštevanje odgovorov v anketi (več možnih odgovorov)

excel - seštevanje odgovorov v anketi (več možnih odgovorov)

tanjaaa ::

Živjo,

mene pa zanima kako lahko v Excelu seštejem koliko anketirancev je odgovorilo na določeno vprašanje, če je bilo možnih več odgovorov.
Primer:

a
b,c
a,b,c
c
d

Hvala, Tanja

MIlton ::

Uporabi funkcijo "COUNTIF".

tanjaaa ::

to ne dela...to deluje le, če imaš možen en odgovor. Sicer ti pa prešteje le prvo črko. Razen, če bi vse možne kombinacije naredila..ampak tega je zelo veliko... Če nihče ne bo vedel nobene formule, potem bo seveda treba na ta način s "countif"

MIlton ::

Torej ti bi rada, da ti sesteje koliko jih je odgovorilo b in c na primer?

V tem primeru bos najbrz res morala rocno vse narediti. mogoce ti blo pa lahko kdo drugi pomagal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIlton ()

Hayabusa ::

tanjaaa ::

Ja jaz bi rada, da bi mi seštelo koliko jih je odgovorilo a, koliko b, koliko c, itd... ne pa koliko jih je odgovorilo npr. b in c hkrati... Torej mora iz niza ven razbrati npr. črko b in jo prišteti...

Hayabusa...tudi tukaj mislim, da bi morala ročno vnašati kombinacije in jih potem seštevati....

znbojan ::

Ni direktna rešitev, lahko pa poskusiš da npr. a,b,c s funkcijami left/mid/right "razbiješ" po stolpcih, nato pa s COUNTIF & območjem vse prebereš...
znbojan

mgermo ::

Recimo takole?

mgermo ::

Kjer imam jst recimo bc lahko daš vse možne odgovore in bo ven pobral posamezne črke.

prtenjam ::

Kot so vam že predhodniki povedali, ste si tabelo zastavili napačno, ampak to ni problematično, saj jo lahko preprosto in hitro popravite, lahko pa uporabljate tudi takšno a funkcije so malce bolj zapletene.

Torej najlažje je, da označite stolpec z rezultati in uporabite orodje besedilo v stolpce, ki vam bo posamezne črke (rezultate ankete) postavile v posamezne stolpce. Ko imate nato vsako črko v svoji celici je obdelava malce lažja.

Lahko pa uporabite tudi takšno tabelo, kot jo imate, vendar morate za njeno uporabo potem uporabljati matrične (mrežne) funkcije.

Konkretno to v vašem primeru pomeni, da lahko preštejete vse 'g'-je v vaši tabeli s sledečo formulo (pazite to je matrična formula zato jo morate potrditi za CTRL+SHIFT+ENTER! Ob predpostavki, da so vaši podatki v celicah D2:D200:
=SUM(IF(ISERR(FIND("g";D2:D200));0;1))
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

tanjaaa ::

Najlepša hvala :)

Sem ugotovila, da sem si malce zakomlicirala stvar..ampak sedaj mi jez vašo pomočjo uspelo ;)

Imam pa sedaj še eno vprašanje...

ali se da v excelu preveriti

npr. koliko žensk/moških (pač za vsake posebej) je odgovorilo a, koliko b... če imam v enem stolpcu spol(torej m ali ž), v drugem pa odgovore (v tem primeru le en možen odgovor)

m a
ž a
m a
ž b
itd.

Sem že ugotovila - countifs...hvala vseeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: tanjaaa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587853 (3430) -JM-
»

Excel Težava - fukncija

Oddelek: Pomoč in nasveti
202481 (2174) smetko
»

Excel 2007: lookup?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61180 (1080) milc
»

Excel in štetje črk ?

Oddelek: Programska oprema
82140 (1661) smetko
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
214063 (3707) rferrari

Več podobnih tem