» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

Alessio983 ::

Pozdrav


Ko prižgem računalnik samo cikne in ni več kaj od njega. Napajalnik, rami, grafična je vredo , bilo stestirano v drugem računalniku . Sumim ploščo ali procesor. Ali je lahko kriv procesor da se računalnik sploh ne prižge? gre pa se za proc i5750 in in matično Asus p755

dzinks63 ::

Možno je , samo ponavadi je kriva matična, procesor pri normalni uporabi računalnika zelo redko odpove. Vseeno najprej poizkusi z močnejšim napajalnikom.

mailer ::

Imam podoben problem pri novi sestavi. V napajalniku samo klikne in se nič ne zgodi. Zanima me naslednje. Ohišje in vijaki s katerimi fiksiraš osnovno ploščo na ohišje. Že dolgo nazaj je bilo potrebno dati vmes neprevodne podložke, zdaj pa tega več ni. Mora biti med ohišjem in vijaki oz osnovno ploščo stik ali ne? Ker se včasih zgodi, da je problem tudi v ohišju in ne samo v osnovni plošči. Sam sem dobil zraven ohišja črne vijake, identične tiste pri napajalniku, ki so na zadnji strani precej grobi in cin, ki je ob luknjah na plati hitro posname pa ne rabiš sploh močno zategnit vijakov. So sploh primerni za protrditev osnovnih plošč ali ne. I/O shield za osnovno ploščo je zadaj aluminijast. Bi tudi to lahko povročilo kratek stik?

Alessio983 ::

težava je ta da sem kišto samo spihal priklopil nazaj in ne dela več. celotno sem razstavil že 2x priklopil nazaj in spet ne dela. Na plošči lučke gorijo torej dobi elektriko.

dzinks63 ::

Nekaj si pozabil priklopiti, mogoče 4 pin konektor na matični ali rame ali grafično premalo potisnil v režo.

DeeCoy ::

Alessio, zunaj ohišja laufa?

mailer ::

Verjetno ven ni dajal, ker na to sploh ni pomislil. Jaz sem pri mojem primeru to poizkusil pa je zgodba ista. Klikne v napajalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

DeeCoy ::

mailer, kaj se zgodi, če daš ven grafično in probaš zalaufat?

mailer ::

To sem preizkusil brez grafične. Osnovna plošča, procesor, dva rama in hladilnik. Sem pa že pri prvem zagonu imel error code "00" na plošči. V drugo se sploh ni več prižgala. Sem napisal prodajalcu, da ne dela in bom poslal nazaj, prav tako procesor, ki se na drugem računalniku ustavi v biosu.

DeeCoy ::

Se pravi da je problem verjetno v plati/procesorju.

mailer ::

Ja, upam, da je procesor ali osnovna plošča. Napajalnik na drugem računalniku deluje brez problema premerjene pa so bile tudi napetosti. Pogledal sem, če so zviti pini na ležišču za procesor pa ni videt poškodb. Grafična je nova, rami pa so tudi kompatibilni z osnovno ploščo.

Rainbow Dash ::

napajalnik nemore bit če dela na drugemu, razen če maš napajalnik nek cheap shit ki da na +12V 10V vn, ali 14V...

Alessio983 ::

no pri meni je enako. Seveda sem dal ploščo iz kiste pa vseeno ni nič. probal tudi brez vsega prikloplen samo procesor. Potem sem dajal not komponente pa tudi nič. pač je očitno crknala sama od sebe.

Alessio983 ::

Če ni not procesorja bi mogla plošča dati kakšen znak ? Ali se vsaj zagnati ? oz. če imam priklopljen samo procesor in nič drugega bi vrjetno morala dati kakšen znak

korošc ::

poglej, če imaš slučajno kakšen kondenzator napihnjen na matični

mailer ::

Napajalnik je Corsair AX serija. Ne vem kako to, da so osnovne plošče tako občutljive. Včasih si moral paziti samo na statiko in tudi zvijale so se bolj, ker so bile tanjše.
probal tudi brez vsega prikloplen samo procesor.
Poizskusi še odstraniti baterijo na plošči za kakšno uro, pa če imaš možnost kakšnega reseta plošče ga uporabi.

Alessio983 ::

no s 3jim se plata prižge a ni slike oz se ne boota

Rainbow Dash ::

baterijo probi vn dat tk kot je reku mailer, da se ti resetira bios, pa povej razultate

Alessio983 ::

to ne pomaga

korošc ::

si probal vse komponente na drugi matični?

Alessio983 ::

ja edino procesorja in plate ne morem, rami, grafična, napajanje je ok

Alessio983 ::

če je kdo iz Koroške se priporočam za test procesorja, da ne kupim plošče in potem spet ne bo delovalo

korošc ::

probaj najti nekoga ki ima matično s podnožjem 1156 da boš lahko sprobal

Alessio983 ::

no končno mi je nekako uspelo ugotoviti kaj je narobe. NAPAJALNIK. Odnesel sem ga še 10 tič na drug komp pa se potem tudi ta ni hotel zagnati. Prklopim iz tistega compa napajalnik na to mojo ploščo pa zalavfa. Tako da je napajalnik, včasih ima stik včasih ne, enkrat dela enkrat ne. Kaj takšnega še nisem videl ... Ne morem vrjeti

DeeCoy ::

Mogoče je njegova moč ravno na meji, da zadovolji potrebe tvojega rač.

Alessio983 ::

sej ni neki huda mašina , I5 750 , HD 6870 ,8G rama. Napajalnik pa je LCpower 650 W . Še tisti 300 W zažene sedaj samo takšnega vrjetno ne morem uporabljati

DeeCoy ::

Se pravi da je napajalnik čisto odpovedal.
Ne, na to konfiguracijo 300W ne bo dost.

Alessio983 ::

ja očitno, 1x dela 1x ne tako da je pomoje nek stik, pač za v smeti

Alessio983 ::

ker ne morem poravljati postov ...


imam 2x po 2Gb in 1x po 4Gb. Še to sem stestiral in je en ram 2Gb prokvarjen. Če ga štekam not je računalnik mrtev. Torej je mogle biti nek stik da je pobralo 1 ram in napajalnik

DeeCoy ::

Napajalnik sistem zažene brez pokvarjenega rama?

Janac ::

RAM kontroler je v prcoesorju, ti dela delujoč ram v vseh slotih?

Alessio983 ::

ne tudi to ne, napajalnik je odpovedal, ne zažene moje kište in tudi druge ne ker imam še eno, ja ostali rami delajo v vseh 4 režah, samo tega če dam zraven se sploh ne prižge

mailer ::

Se je že kdo srečal z problemom, da je bil zagon onemogočen zaradi stika med ohišjem in osnovno ploščo in se je zaradi tega napajalnik izklapljal? Ali je to v večini primerov problem slabe oz nedelujoče osnovne plošče?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317259 (13382) G_mAn
»

Servis računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151378 (936) Hayabusa
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156091 (5441) Uporabnik-6
»

Problem na PC ohišju ali procesorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
211012 (615) solatko
»

Samo resetiranje.........bios

Oddelek: Strojna oprema
171326 (1179) scythe

Več podobnih tem