» »

ADSL - ne razumem

ADSL - ne razumem

OrkAA ::

Tukaj sem prebral tole, ker se mi ne da čakati 2 minuti, da se računalnik prižge :


Imam Windows XP in po zagonu računalnika rabim še 2 minuti, da se lahko povežem na internet. Kaj mi je storiti?
Odpreš "My Computer", klikneš z desnim gumbom na "My network places", izbereš "Properties", v okvirčku izbereš "Internet Protocol (TCP/IP)" klikneš na gumb "Properties", spremeniš nastavitev iz "Obtain an IP address automatically" v "Use the following IP adress", vpišeš za "IP address" npr. 192.168.0.1, za "Subnet Mask" pa 255.255.255.0. Potrdiš nastavitve s klikom na OK in vse bi moralo delovati normalno ob naslednjem zagonu računalnika........



Prosil bi če mi lahko nekdo tole pot pokaže (razloži) bolj razločno, ker, če jaz klikujem po teh korakih, nikakor ne morem priti do zgoraj naštetih nastavitev:\ :\
  • zaklenil: V-i-p ()

rhabdo ::

Meni to tudi ni čisto jasno. Če odprem network connections imam tam dve mrežni kartici. Za katero naj nastavim te številke? To je kr neki. Že nekajkrat sem probal to težavo odpravit pa mi nikoli ni uspelo. Enkrat se mi je celo povezal takoj po zagonu ampak nato explorer ni prikazal nobene internetne strani. Torej če je kdo pripravljen napisati kaj več bi lepo prosil. Pa natančno bi tudi moralo biti. Zakaj vsi pišete npr.192.168.0.1? naj nekdo napiše brez npr!:\

V-i-p ::

Ok, ker sem dobre volje: greš v nastavitve in povezave. Notri imaš dve ikoni, rajt? "Lan ali hitri internet" ter "širokopasovno" za adsl. No, na prvo "Lan..." klikni z desnim gumbom, daj lastnosti. Pod splošno najdi postavko "internet protocol" (TCP/IP) in klikni nanjo ter daj lastnosti. Potem spremeni iz "samodejno pridobi IP naslov" v "Uporabi ta IP naslov", vpiši 172.16.2.1 in masko podmrežja 255.255.0.0. Klikni vse vredu (mogoče bo potreben restart in potem, viola, vse dela bp. Sigurno. Drugače pa je bilo o tem res že toliko povedanega, da bom temo zaklenil, če pa ti po zgornjih nastavitvah še vedno ne bo delovalo (kar pomeni da je težava drugje) pa me kontaktiraj pod zasebno pa bom temo odklenil.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Zakaj po zagonu traja še par minut, da vse normalno dela?

Oddelek: Operacijski sistemi
422460 (1779) bluefish
»

ADSL - dodatne nastavitve ???

Oddelek: Omrežja in internet
71178 (995) tec
»

adsl ne deluje dobro..

Oddelek: Omrežja in internet
71006 (846) Matek
»

ADSL se pveze sele po 2min zagona WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
71049 (836) Mikrohard

Več podobnih tem