» »

Gnojna rana?

Gnojna rana?

Unknown_001 ::

Emmm, pozdravljeni, malo mi je nerodno, da kle zdj to objavljam, sam čisto okvirno me zanima, glede ene rane na prstu. Pač zelo pogosto si poškodujem kožico za nohtom in danes sem prvič videl, da naj bi se "zagnojilo", vendar mi je čudno, ker ven teče bister prozoren izcedek, po mojih izkušnjah pa naj bi bil gnoj belkast in moten. Na tistem mestu ne čutim bolečine razen ob malo močnejšem pritisku in malo je rdeč.

Se opravičujem, da tu gnjavim, ampak res bi rad vedel za kaj gre, da ne bo pol kakih zapletov.

Lp!

fantasycamp ::

Pejt do zdravnika tukaj ne sprašuj tega!

mtosev ::

idi do zdravnika
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

coffeetime12 ::

WTF? slo-tech kirurgija prihaja na pomoč. Res da je naše zdravstvo gnojna bula, ampak a se ne bi raje obrnil na zdravnika kot pa na tech forum?

Mipe ::

Alternativa je pogrebnik.

Unknown_001 ::

Dobro, no, ka ste tak zategjeni, sam na hitro bi rabil mnenje nekoga, ker nisem imel še izkušenj z gnojnimi ranami.
Mislm, ko je pa en jamral glede stekline ga ni pa noben nč gnal stran.

Ste pa tud...

Meh škoda besed.

mtosev ::

hehe, če hočeš pameten odg idi na med over net
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DeeJay ::

http://med.over.net/forum5/index.php?467

edit:
@mtosev prehitu za 1 sekundo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Janac ::

Če prav razumem imaš vraščen noht?

Unknown_001 ::

Ne, ni noht vraščen, sam velik s kakimi prčkarijami od pleha pogosto delam, pa sestavljam ipd, pa sa kdaj pa kdaj v kožico nad nohtom udarim ali jo oddrgnem oz. kar pogosto.

Mipe ::

Dve možnosti sta: mine sama od sebe ali pa se še bolj zagnoji. Boš tvegal?

Unknown_001 ::

Ma ne vem, glede na to, da je že par ur minilo in da je skoraj zaceljeno ne kaže glih velik.

Mene sam zanima, kako gnoj na rani dejansko zgleda, al je tak, kot sem ga opisal, al pa bel, moten....
Sam to vprašanje mi odgovorte, pa bom nehu "gnajvit", ka vidim, da vam vsem že mal spanca nuca.

Unknown_001 ::

Ammm, še vedno me zanima kako dejansko zgleda gnojni izcedek. Ker za tole nisem sigurn, ampak dobr bi bilo vedet.

mirage ::

Unknown_001 ::

Hvala, lepa, prihranil si mi skrbi. Se pravi da je gnoj motno bel, pri meni je pa šlo za prozorno tekočino, možno, da bi bila medceličnina, sam malo smešno se mi zdi vse skupaj.

opeter ::

Lahko daš sliko?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Unknown_001 ::

opeter je izjavil:

Lahko daš sliko?


Ma brezzveze je, sliko dat, ka se je že čez noč poštimalo, razen če bi rad ferdirbane prste vidu.

koyotee ::

ma kaj jamraš, sej ti ne manjka pol roke, bogi
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Unknown_001 ::

koyotee je izjavil:

ma kaj jamraš, sej ti ne manjka pol roke, bogi


Lej, ne vem no, pizda, dost delam z stvarmi, na katerih je teh mikro svinjarij precej, in pač ne bi rad fasal zastrupitve in sem samo podal vprašanje, če je vredno it k dohtarji, ker se mi nikoli prej še ni zagnojilo takrat sem pa slučajno opazil da neki vn teče.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Jaz sem na istem, vsaj dvakrat na mesec mam kakšno mikro ureznino ali pa se mi kakšna šprinkla ali pa mini železen opilek zasadi nekam v roko. Od ureznin ni problema (preveri če si cepljen proti tetanusu), če se ti pa kaj zasadi not in tam ostane, se malo zagnoji in takrat moraš sčistit in spravit tujek ven, pa je vse ok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

opeter ::

Vse je odvisno tudi od tega, kolikokrat pereš roke, kaj uporabljaš (samo vodo, navadno milo, tekočo milo, VIM/Vamo ipd.), kako agresivne so te zadeve itn.

Tudi od kemičnih stvareh lahko fašeš zastrupitev oz. razne reakcije.
Ne glede na to, če je odprta rana/poškodba ali ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Unknown_001 ::

Stvar je taka, včeri sem neko ohišje iz pleha delal in mi je pol en kos padu z mize in mi postrgalo kožo nad nohti, sicer ni blo velik ampak zdj je tako ali tako vseeno, ker se je poštimalo kot se mora, brez zatekanja ipd.

Aston_11 ::

Kakšno bakterijo tetanusa lahko fašeš. Če si jo, je več ksno.

Unknown_001 ::

Jst sem cepljen prot tetanusu, tak da se ne sekiram zarad tega. Sam drugje je gnojenje tako opisano da se vsak ki tisto prvič bere že pojava sepse ustraš.

Aston_11 ::

Pol pa ni panike. Če zgleda lepo, si zdrav, če ima namen zgledati grdo, kar boš opazil v kratkem, šibaš k zdravniku.

Unknown_001 ::

Ja sj se je čist lepo čez noč poštimalo, tak da res ni problemov, sam krasta je gor in to je to (se kr malo glupo počutim;((). Pač nimam izkušenj s temi gnojnimi ranami, pa ko sem drugje bal sem se po pravici povedano kr malo usral (zdj se pa še bolj glupo počutim:P).

opeter ::

Bolje se je bati kot pa izpasti glup oz. nekak tak je pregovor. Sem nekje bral.

POPRAVEK: Našel sem. Glej točko 4.2.2

Bolje se je bati, kot pa se prestrašiti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

gzibret ::

Zagnoji se ponavadi nekaj dni po okužbi. Gnoj je belkast moten izcedek, včasih lahko tudi rjav, če je bila primešana kri.

Če gre za bistri izcedek, pol ni nobene panike. Verjetno so popkale kapilare, pa teče ven plazma.

Pa tetanus tudi ne fašeš kar tako, s pogledom.... Kaj eni fantazirate tukaj, kar glava boli... Za tetanus je nevarnost, če se ornk poškoduješ in imaš polno zemlje na rani. Ali pa pri kakšnem grdem pasjem ugizu. Od male ranice zaradi pleha ne boš dobil tetanusa.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

phuntaox ::

se mi zdi da se v večini ne zavedamo, da vse okrog, na in v nas milijarde bakterij, da so nas ustvarile. Zanimivo tudi s stališča, da smo za njih "samo" super prevozna sredstva.
In da ne dobiš neke resne infekcije kar tako...kake manjše infekcije pa so skoz na tapeti, pa jih večinoma niti ne zaznamo.
Se mi je že tolkokrat kaj zagnojilo, da adijo.
..in se čudim, če se ti je zdaj res 1 krat v življenju...koliko si star in ali si doslej uporabljal kaj svoje roke?? :D
HEC
al pa si ti toliko spreten, al sem pa jaz taki nesrečni štor?!

Unknown_001 ::

Ko sem se kdaj poskodoval sem obmocje poskodbe vedno prec oskrbu da je blo gor vse dobesedno mrtvo pijano, pa ce sem se ze kje je to bilo v delovnem prostoru kjer je vse pri roki.;)

civic_ ::

Pri tovrstnih ognojkih se splača čim prej k zdravniku, kjer drenirajognoj + antibiotik. Gnoj namreč pritiska na okoliško tkivo kar lahko pusti lepotne ali pa funkcionalne posledice.

Looooooka ::

Ne, ni noht vraščen, sam velik s kakimi prčkarijami od pleha pogosto delam, pa sestavljam ipd, pa sa kdaj pa kdaj v kožico nad nohtom udarim ali jo oddrgnem oz. kar pogosto.

Ce pleha vsakic prej lastnorocno ne spucas z ne vem kaksnim dezinfekcijskim sprejem/mazilom potem se jaz ne bi naslanjal zgolj na skromno mnenje geekov s foruma.
Se posebej ce "prčkaš" po plehu v prostorku, kjer "prčkajo" tudi drugi. Kaj pa veš, kam so rinili prst preden so "prčkali" po plehu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Okapi ::

Eh no, kot je Gzibret napisal - zaradi vsake praske se pač ne hodi k zdravniku. Pobralo te ne bo od danes na jutri, tudi če se zagnoji. Če se rana slabša in začne smrdeti, ali če dobiš vročino, greš pa k zdravniku.

O.

listje123 ::

Jaz imam tudi problem z rano na prstu kjer sem si kar lepo posnel kožo in se še ni zacelila.
Od začetka sem vsak dan razkuževal in imel gor obliž, danes pa sem ravno cel dan popravljal tomosa in je bila rana izpostavljena "šmeru" ter bencinu, zdaj pa se mi je celoten prst
odebelil tako da ga komaj skrčim, kaj naj naredim, je kdo imel podoben primer?

MatVZ ::

pusti casu cas :D pomaga ce das gor kis. ampak ne vedno. ce je hudo pojdi zdravniku. jaz sem 2x ze bil pri kirurgu zaradi podobne stvari le, da je bilo pod nohtom,. drugace pa ce vidis da se naredi gnoj igla in prepiči in ga stisni ven bo takoj boljse

LitralSM ::

Vzameš alkohol, vodko, šnops, fiziološko raztopino, ki si jo lahko pripraviš kar sam doma (razmerje 1 enota kuhinjske soli : 100 enot vode ), in pošpricaš na čisto vato ali krpo ter 3x zbrišeš rano.
Posebej obvezovati ne rabiš, če je rana majhna.
Po želji lahko premažeš še s čebeljimi iztebki, pardon, propolisom ali aloe vero.
Če zaznaš kakršnekoli spremembe, ki niso usmerjene proti uspešnemu celjenju pa kar k zdravniku.

listje123 ::

Hvala za hitre odgovore, rano sem razkužil in zdaj lahko le še opazujem, če bo hudo pa bom seveda šel k zdravniku.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krema za boljše celjenje ran

Oddelek: Šport
437242 (5794) GupeM
»

rana-tetanus

Oddelek: Loža
196826 (5555) Invictus

Udaril sem se v noht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10129785 (25821) enadvatri
»

Nohet na nogi se mi je zarasel v prst - boli

Oddelek: Loža
4210541 (9535) Brane2
»

Čudna ureznina na palcu

Oddelek: Loža
185478 (4868) ReBi

Več podobnih tem