» »

hdd 120 gb kateri model

hdd 120 gb kateri model

eger ::

pa sledi menjava trdih diskov in moznosti so naslednje
wd 120 7200 37000
ibm 120 7200 38000
maxtor 120 7200 39000
(vse koncne cene z davkom)
zadeve se da dobit takoj, med tem ko se za modele z 8 mega kesa ne ve dobave, cena teh je priblizno 4k vec, kolk se v praksi pozna sploh razlika z 8mb kesa, se sploh splaca cakat da bojo dobavljivi, ima kdo ksn verodostojn test diskov kje....
predlogi, mnenja, itd ?

iration ::

o firmah se da veliko razpravljati; jaz ti odsvetujem ibm.
ps: če je cena z davkom, pa tudi mene zanima wd120,8mb cache, ravno zdaj kupujem (enega že imam, dela super). od kje so te cene? nemčija?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

R0K ::

8MB cacha se fejst pozna. Se splača počakat in dat 4jurje več! Velik hitreje dela, ne melje tolk pa tut če ge boš kdaj kot server uporabu je že skor na ravni scsi diskov..

eger ::

What's so special about them? These drives are ATA100 drives running at 7200 RPM. Just like the BB drives. However, the BB drives and most drives from the other manufacturers, have 2 MB cache built in the drive. The JB line has 8MB. This makes a HUGE difference when writing large amounts of data to the drive. This really comes in to play when you're doing audio or video work, where large amounts of data get transferred. For other things like gaming, this will make little difference, and for things like databases, where small chunks of data are transferred very rapidly, this probably won't make a huge impact. It's the large transfers that are affected.

The large cache not only speeds up your transfers, but it can also speed up your system when doing audio and video. Since these apps tend to be heavily processor intensive, they may write to the drive in bursts. Filling up an 8MB cache as opposed to a 2MB cache lets the computer spend more time thinking about your video processing and less time thinking about sending data to the drive. This can result in smoother playback.

ok 8 mega kes pol odpade, pa se zoprno mi je cakat k ne vem kdaj bo sploh zadeva prsla

zdele sm gledal za testi na netu pa ne najdem nic pametnga

vse cene so iz slovenije z vkljucenim ddv (ni pa to za mnozicno prodajo, tako da)

Intl ::

TestWD 120Gb JB 7200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Intl ()

Turtle ::

Morda Seagte Baracuda V 120 GB 8MB (ziher najtišji!!)

Fury ::

maxtor 120gb.. ker mislm da ma fluid bearing...

skyy779 ::

Jaz bi izbral wd z 8 mega cache. Naslednji mesec si skoraj 100% nabavim 80 giga jb model...8-)

AngelOfDeath ::

Kolk pa majo kaj garancije tile ?

blue96 ::

iz lastnih izkusenj: samo ibm-ja ne!
.

Fury ::

po novem ma vecina diskov 1 let

Dami ::

Hm, kok sn gledal so ble cene za maxtorje z 8mb dost višje kot one z 2mb (po 30+ eurov). Drug tedn nabavim maxtorja 120gb 2mb.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tzar ::

WD 120Mb 8Mb cache cena z DDV cca 48.000 SIT garancija 3 leta
Maxtor 120/7200 2 mb cache ene 2 jurja manj, pa ima 2 leti garancije (ker je bil nabalvljen v EU,kjer morajo po zakonu dati 2 leti garancije).

Se pa definitivno splača vzeti WD-ja, je tih in hiter
Življenje je lepo!

||_^_|| ::

WD JB (8MB cache) ma 3 leta garancije.

Dami ::

||_^_||: Saj je reku da majo 3 lete. Maxtorji majo 2 leti, čeprav v avstriji kjer bom nabavu majo vsi z 2mb po 1leto samo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

||_^_|| ::

ja sej to je to. Če vzameš 2MB maš 1 leto, če pa 8MB maš pa tri leta. Jst sm že zarad garancije rajš vzel 8MB.

mAsA ::

Kera trgovina pa je to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113388 (7285) e-marko
»

OK kateri SATA DISK ?

Oddelek: Kaj kupiti
271767 (1421) Caligula
»

maxtor vs wd

Oddelek: Kaj kupiti
361751 (1253) boštjan
»

Maxtor Vs. Western Digital

Oddelek: Kaj kupiti
161616 (1212) globoko grlo
»

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Oddelek: Kaj kupiti
231519 (1146) Jok3r

Več podobnih tem