» »

Quadcopter

Quadcopter

««
10 / 11
»»

Jerry000 ::

Torej lahko tko rečemo, Mavic Pro je za videje super ter za slikanje medtem ko Air je bolj za slike? Si že vzel na potovanje Mavic Pro (letalo)?

ziga1990 ::

Mavic PRO in AIR sta oba dobra za video in slike, samo AIR nima dometa plus ima malo slabšo zanesljivost povezave. Ne nisem nesel drona na letalo menim pa, bi blo manj težav z AIR ker je manjši
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

MacGyver141 je izjavil:

Na 60FPS moraš snemat, da imaš gladko sliko. Zdej od DJI imaš (če hočeš več kot 1080p) Mavic 2 pro ali zoom nastavlen na 2.7K 60FPS (za pro verzijo sem siguren, da ima dobro sliko, ker si ga lastim). Od večjih pa phantom 4 pro, ki ima 4K 60FPS.


MacGyver141, a se ti da kaj več napisat, kaj zmore tvoj dron? Koliko časa zdrži v zraku, preden mu zmanjka elektrike, pride nazaj k tebi?

Imaš kak video, ki ga je posnel?

Sicer je na youtubu, ampak s prve roke je drugače. :)
Kateri je boljši, dražji? pro ali zoom?

ziga1990 ::

Sicer nisem on ampak edina razlika med pro in zoom je kamera in PRO je 200€ dražji, če rabiš dron bolj za zabavo je ZOOM boljši
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MacGyver141 ::

Mare2 je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

Na 60FPS moraš snemat, da imaš gladko sliko. Zdej od DJI imaš (če hočeš več kot 1080p) Mavic 2 pro ali zoom nastavlen na 2.7K 60FPS (za pro verzijo sem siguren, da ima dobro sliko, ker si ga lastim). Od večjih pa phantom 4 pro, ki ima 4K 60FPS.


MacGyver141, a se ti da kaj več napisat, kaj zmore tvoj dron? Koliko časa zdrži v zraku, preden mu zmanjka elektrike, pride nazaj k tebi?

Imaš kak video, ki ga je posnel?

Sicer je na youtubu, ampak s prve roke je drugače. :)
Kateri je boljši, dražji? pro ali zoom?


Jaz sem pro verzijo vzel zato, ker raje slikam iz zraka, kot pa snemam. Glede baterije tam do 23 minut se kamot leti, pa ostane še okol 15-20% elektrike. Drugače pa sem največ v enem poletu prevozu 4178m v 21 minutah, pa je ostalo še 20% elektrike. Tele zimske temperature okoli ničle mu pa mogoče kakšno minutko odstriže stran.
Return to home sem samo sprobaval, ko sem imel še dost baterije. Zdej sem zgleda dobil še precision landing, morm sprobat enkrat.
Objavleno pa nimam nič trenutno.

Jerry000 ::

Je kakšna drastična razlika med Mavic PRO in Mavic 2 PRO? Razen cene seveda.

MacGyver141 ::

Ja najbolj očitne razlike so OcuSync 2.0, boljša kamera, bolj robusten gimbal, dodatni senzorji: zadaj, zgoraj, levo, desno (spredaj pa spodaj ima pa že prvi pro).

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

potem bo pa treba nabrati denar in počakat na kak popust :D

ziga1990 ::

Jerry000: MacGyver141 je povedal kar nekaj razlik kot lastnik Mavica PRO bom dodal še nekaj razlik ena je da pri dvojki težje poškoduješ gimbal ker sta dome in gimbal zaščita v enem kosu med tem ko pa pri enki sta v dveh delih in jo lahko gor pozabiš in mavic nima APAS sistema.

Glej, če kopuješ novo jaz nebi ravno gledal Mavic PRO ampak bi omejil izbiro na Mavic 2 zoom/PRO in Mavic AIR v primeru če si pripravljen kupiti rabljeno pa lahko daš v ožji izbor Mavic PRO.Glej predlagam da najprej vidiš mavic dron v živo, ker vsi trije mavic PRO, Mavic 2 PRO/Zoom in Mavic AIR se pilotirajo enako in boš videl če je to zate.

MacGyver141: Precision landing je zakon samo hitro pozabiš in edino deluje v RTH načinu po mojih izkušnjah. Pazi na veter ko boš letal take razdalje, ker ti ga na poti nazaj lahko veter upočasni in lahko zmanjka baterije. Pa si nastavil kaj dron naredi v primeru izgube signala?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MacGyver141 ::

Nastavlen je, da pride nazaj. Trenutno mam omejitev, da lahko letim v radiju 420m, tako da ni panike da bi zmanjkalo signala :).

ziga1990 ::

men ga je že parkrat
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Qcube ::

Saj tale avtopilot je dokaj zanesljiv. Edini problem če ne splaniraš dobro ali imaš malo nesreče ti vseeno lahko prileti v kakšno oviro, npr. električne žice, visoka drevesa...

ziga1990 ::

500m resno?

enkrat je bilo 4KM+ sem probal koliko daleč lahko grem
drugič 2km+ ko sem nekaj probal v obeh primerih sem dobil nadzor nazaj v 5 sekundah
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mzakelj ::

2.4 je problem pri teh dronih. Ge greste na 433 je veliko večja razdalja.

Qcube ::

Za same komande je tudi na 2.4 dober domet ker potrebuje nizek bitrate. Pri HD videu se zatakne ker za visok bitrate rabiš tudi dober signal(snr).

ziga1990 ::

^^mogoče samo do deklariranega dometa(4km) jaz nimam težav z signalom potem ko greš dalje se pojavijo te težave ali pa če hočeš pristat v sosednji vasi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Qcube ::

Če želiš večji domet lahko samo zamenjaš anteno. Original je verjetno 3dbi, za podvojit razdaljo rabiš še +6dbi, torej bi moral najt usmerjeno anteno 9dbi in bi lahko šel do 8km. Seveda to bi bilo ilegalno.

ziga1990 ::

^^ domet antene ni problem ker v idealnih razmerah se moraš prej vrnit, ker boš brez baterije ostal če ne greš nazaj takoj
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

^^mogoče samo do deklariranega dometa(4km) jaz nimam težav z signalom potem ko greš dalje se pojavijo te težave ali pa če hočeš pristat v sosednji vasi


Lahko ga pristaneš v sosednji vasi na vrtu pri pri punci, ona ga čez noč nafila in se vrneš nazaj. :)

Jerry000 ::

A je kdo iz LJ, pa da ima Mavic 2 PRO/ZOOM da bi malo pokazal ga? Sicer še ne bom kupil sedaj ampak samo firbec me :)

ziga1990 ::

jaz sem okolica LJ ampak imam Mavic PRO mogoče je MacGyver141 Ljubljančan
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

jaz sem okolica LJ ampak imam Mavic PRO mogoče je MacGyver141 Ljubljančan


Žiga, V Ljubljani itak ni priporočljivo spuščat take napravice nad folkom. Za kakih 20 km iz LJ bomo pa že zakurblali avto. :)

ziga1990 ::

sem bolj daljna okolica blizu Kamnika
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Jerry000 ::

Jaz pa vta nimam, za tam po nekem dvorišču, parkirplacu da se 2 metra vzdigne pomoje ni panike :)

ziga1990 ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz pa vta nimam, za tam po nekem dvorišču, parkirplacu da se 2 metra vzdigne pomoje ni panike :)


Odvisno če je v bližini veliko kovine imaš lahko težave
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MacGyver141 ::

ziga1990 je izjavil:

jaz sem okolica LJ ampak imam Mavic PRO mogoče je MacGyver141 Ljubljančan


Nisem Ljubljančan. Drugač pa je večji del Ljubljana že tk smotana za letet, če se saj mal držiš pravil :).
https://caa-slovenia.maps.arcgis.com/ap...

ziga1990 ::

ta pravila ravno niso za drone.

Tu so naša pravila(ne vem če je pa bila kaka sprememba):
http://www.dronbonton.si/o-uredbi/

Jerry000 zakaj pa boš imel dron?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Jerry000 ::

ziga1990 je izjavil:

ta pravila ravno niso za drone.

Tu so naša pravila(ne vem če je pa bila kaka sprememba):
http://www.dronbonton.si/o-uredbi/

Jerry000 zakaj pa boš imel dron?

Rad slikam. Frend ma Yuneec drona in se vsake tolk časa dobima da kaj slikam, smo pa tudi že posneli nek video. Tako da bi ga imel za kakšna potovanja, da lahko naredim še kakšne aerial slike in eksperimentiram z aerial shoti...neka nova dimenzija slik pri meni :)

ziga1990 ::

^^ mogoče ti bom malo interes uničil ampak, če boš veliko potoval z dronom ti predlagam Mavic AIR, ker je majhen ga imaš lahko na letalu pri sebi in ni potrebe da je v tovornem delu plus njegova majhnost bo manj moteča za druge ker zgleda kot igračka ampak njegov zvok je pa nadležen v primerjavi z večjimi mavic-i
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Jerry000 ::

Potoval ne bom veliko...1x na leto ali 2 leti za daljše destinacije kjer je vključeno letalo. Ostalo avto in avtobus. Tu pa mislim da ni problema :)? Grem gledat malo slike kolikšna je razlika velikosti

ziga1990 ::

letalo ni problem če ločiš baterijo in jo daš v vrečko ki je namenjena za baterije
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Jerry000 ::

Ja, gledam malo po netu, mavic 2 PRO bo kar pravi...nekoč :D

ziga1990 ::

tvoja izbira, jaz nebom kupil drugega dokler imam trenutnega prodajat se mi pa ne ljubi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Jerry000 ::

Malo bom počakal za kak dober deal ali na ebay, da dobim tisti bundle (2x baterije, torba itd). Se mi ne mudi, trenutno malo firbcam samo :)

ziga1990 ::



po incidentu z droni na latelišču si je en drznil tako reklamo narediti
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MacGyver141 ::

ziga1990 je izjavil:

ta pravila ravno niso za drone.

Tu so naša pravila(ne vem če je pa bila kaka sprememba):
http://www.dronbonton.si/o-uredbi/

Jerry000 zakaj pa boš imel dron?


Tudi ta zemljevid moraš upoštevati, ko sem ga linkal :P. Zakonsko si omejen na 150 metrov (do 300m z dovoljenjem), če je pa kje kej drgač, se moraš pa tistga držat.
Pa še zelo je treba pazit, ker ima DJI mapa premajhne cone okoli letališč, kjer je prepovedano letet.

Primer Brnik:
Desna slika je CAA, leva je od DJI.

ziga1990 ::

CAA poznam in ga tudi upoštevam sicer sem si pa prvi dan naštimal limit za višino 150m in tudi kadar letim daljše razdalje najprej pogledam google zamljevide, da vidim če je na poti kakšna zadeva katere se raje izognem stvari pa so vasi,mesta večji transformatorji in športna letališča.

neki samodiscipline pa nobenemu ne škodi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

flameir ::

Jaz sem si en mesec nazaj nabavil kitajsko igračko za 50€, ki me je tako navdušila (poleg yt dji videov), da si mislim enega nabavit, da bom lahko snemal potovanja, izlete v naravo itd. Delal bi tud fotke seveda. Ne morem pa se odločit, kaj kupit. Sem študent, tako da je vsak večji strošek zame precej problem, vseeno pa bi rad kvaliteto. Če bi šel low budget, bi vzel sparka, vendar sem morda malo skeptičen glede kvalitete kamere. Mi je pa res všeč, da ga lahko filaš s powerabnkom. Po drugi strani razmišljam o GPSu, ker potem lahko letiš večje razdalje. Kaj priporočate, če je kdo tak, ki ga že uporablja na potovanjih?

Zanima me tudi, ali ste lastniki delali izpit pri CAA in koliko je to dejansko potrebno? Recimo, če nardim nek video potovanja in ga objavim na YT - sem lahko kaznovan?

+Razmišljal sem tudi o nabavi rabljenega. Če morda kdo prodaja rabljenega sparka/aira/proja po ekskluzivni ceni za revnega študenta, se priporočam. :P

ziga1990 ::

Spark je res low budget šele pri Mavic AIR se prave zadevice začnejo in tudi tega priporočam če boš veliko z njim potoval v dobrih razmerah zmore iti 2km+ stran od tebe cena pa je okoli 850€ nov in rabljeni pri 690€

CAA nisem delal ker ga uporabljam samo za hobi, glede YT je pa tko, če se kdo zapiči si lahko kaznovan
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MacGyver141 ::

flameir je izjavil:

Jaz sem si en mesec nazaj nabavil kitajsko igračko za 50€, ki me je tako navdušila (poleg yt dji videov), da si mislim enega nabavit, da bom lahko snemal potovanja, izlete v naravo itd. Delal bi tud fotke seveda. Ne morem pa se odločit, kaj kupit. Sem študent, tako da je vsak večji strošek zame precej problem, vseeno pa bi rad kvaliteto. Če bi šel low budget, bi vzel sparka, vendar sem morda malo skeptičen glede kvalitete kamere. Mi je pa res všeč, da ga lahko filaš s powerabnkom. Po drugi strani razmišljam o GPSu, ker potem lahko letiš večje razdalje. Kaj priporočate, če je kdo tak, ki ga že uporablja na potovanjih?

Zanima me tudi, ali ste lastniki delali izpit pri CAA in koliko je to dejansko potrebno? Recimo, če nardim nek video potovanja in ga objavim na YT - sem lahko kaznovan?

+Razmišljal sem tudi o nabavi rabljenega. Če morda kdo prodaja rabljenega sparka/aira/proja po ekskluzivni ceni za revnega študenta, se priporočam. :P


Ta izpit pri nas je omejen sam na Slovenijo. Če potuješ drugod, je pameten preverit, če imajo kakšno svojo zakonodajo oz. če je sploh dovoljeno tam letet (npr. Egipt).

ziga1990 ::

^^ Pri nas moraš izpit delat, če boš z dronom opravljal dejavnost, res pa moraš nujno preverit zakone samo za info droni pod 250g teže so smatrani kot igrača in niso deležni teh predpisov.

Osebno pa menim da manjši droni kot so DJI Spark in DJI Mavic AIR so manj problematični ker so majhni in jih lahko zamenjajo za igračo.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MacGyver141 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ Pri nas moraš izpit delat, če boš z dronom opravljal dejavnost, res pa moraš nujno preverit zakone samo za info droni pod 250g teže so smatrani kot igrača in niso deležni teh predpisov.

Osebno pa menim da manjši droni kot so DJI Spark in DJI Mavic AIR so manj problematični ker so majhni in jih lahko zamenjajo za igračo.


To je tud mene mal mešal telih 250g. Uredba pravi do 500g, mavic air pa ima 430g :).

ziga1990 ::

meja med igračo in dronom je 250g ampak do 500g ne rabiš identifikacijsko nalepko
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

MacGyver141 ::

Uredba ne velja pod 500g, razen če se izvaja dejavnost.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Koliko ima pa Mavic 2 PRO?

feryz ::

Mavic pro tretjič na servis. Gimble overload. Res dober strojček, ni kaj.
Ima pa cca. 5 letalnih ur. V letu in pol.

Mare2 ::

feryz je izjavil:

Mavic pro tretjič na servis. Gimble overload. Res dober strojček, ni kaj.
Ima pa cca. 5 letalnih ur. V letu in pol.


Kje pa imaš servis? Še dobro, da si kupil v Sloveniji. :)

c3p0 ::

Ena FW verzija je bila zanič in je rado skurilo gimbal. Ampak to servis verjetno ve.

ziga1990 ::

Jerry000: Mavic 2 PRO ima 907g edino Spark in Mavic AIR sta pod 500g.

Feryz in Sago: jaz imam Mavic PRO že eno leto pa mi še ni nič skurilo samo kako to. da si ga že dvakrat dal na servis ali slučajno pozabljaš na gimbal zaščito?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

c3p0 ::

Poznam nekaj lastnikov Mavica in nihče nima problemov. En je dobil novega, ker mu je stari nekam odletel, je imel video. Tisto zavarovanje je za take primerke božji dar.
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dron in zakonodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10821805 (3111) MacGyver141
»

Mavic mini za fotkanje?

Oddelek: Loža
335093 (3818) cordoba

Banggood nasveti, kuponi in čas pošiljanja (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Kaj kupiti
101099234 (49364) bluefish
»

Dron za začetnika?

Oddelek: Kaj kupiti
278731 (3430) ziga1990
»

Evropska trgovina quadcopter

Oddelek: Loža
102256 (1789) mihec87

Več podobnih tem