» »

Win8 64bit noče delovat v VMWare Player na 64bit hostu

Win8 64bit noče delovat v VMWare Player na 64bit hostu

RejZoR ::

Ok, zdej pa ne vem koga naj nekam pošljem. Na Win7 64bit sem v VMWare lahko brez vsake težave isto poganjal Win7 64bit. Par let kasneje in kao napredek z Win8, probam naredit isto ampak pač z Win8 in mi VMWare zamori, da host ne podpira 64bit. Dafuck!? Od kdaj se lahko plata in CPU čez noč odločita da ne podpirata tega?
VT-d je vklopljen, virtualizacija isto, snel zadnjo verzijo VMWare Playerja, vsi driverji so zadnji vključno s chipsetom in zaboga vem da Core i7 920 podpira virtualizacijo (sploh ker jo že več let koristim) pa sranje sploh ne jebe.
Čim izberem, da bo OS na virtualnem disku Windows 8 64bit pokaže rumen klicaj in zamori, da host ne podpira 64bit. Iščem po googlu kot blesav in ne najdem popolnoma nič uporabnega.
Se je kdo že srečal z isto težavo?

Zadeva mi je totalno nelogična...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

A je Win8 64 bit?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Sej piše v naslovu, da je 64bit, tko da ja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ender ::

Vklopljen moraš imeti VT-x (hardware virtualization) - VT-d nima veze (uporablja se samo v strežniških proizvodih, kjer z VT-d v virtualni računalnik neposredno priključiš PCIe kartice).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

RejZoR ::

Vse je vključeno isto kot je bilo pod Win7 64bit, ki je deloval brez vsake težave, tle pa noče delat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hayabusa ::

RejZoR ::

Ta vodič sem že bral in je neuporaben. Na točki 5 kjer kaže kateri OS boš uporabljal, čim izberem Windows 8 64bit se mi spodaj pojavi rumen trikotnik s klicajem, inopozorilo, da host ne podpira 64bit OS-a. Virtualizacijo uporabljam že leta in mi je tole vse skupaj en navaden BS. In kot kaže nikjer nobenega infa o tej težavi. Našel sem nekaj na VMWare strani ampak so pol pogovori šli o čist drugih stvareh, kar mi nič ni koristilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ender ::

Ali si v Windows 8 omogočil Hyper-V?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

RejZoR ::

Še dobr da glup VMWare nič ni javil, da bi to moral imet. Ko sem iskal rešitev sem nekje ujel Hyper-V ampak nisem vedel zakaj se gre... bom probal pa poročam nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

V bistvu je obratno, hyper-vja ne smeš met vklopljenega, da VMware deluje...

ender ::

RejZoR je izjavil:

Še dobr da glup VMWare nič ni javil, da bi to moral imet. Ko sem iskal rešitev sem nekje ujel Hyper-V ampak nisem vedel zakaj se gre... bom probal pa poročam nazaj.
Ne ga omogočit, ker potem VMWare definitvno ne bo deloval (niti ne bo delal noben drug virtualizacijski program).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualbox Manjaro Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
61178 (871) Qushaak
»

V Windows 8 prihaja Hyper-V (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5119988 (14221) MrStein
»

Napaka pri zagonu Windows Server 2012 v Virtualcu(VMWare)

Oddelek: Operacijski sistemi
121506 (1409) Goran's Blog
»

Računalnik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
231704 (1185) x45
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687499 (5071) Blisk

Več podobnih tem