» »

Windows igra (AirXonix) preko Wine na Linuxu in 3D pospeševanje

Windows igra (AirXonix) preko Wine na Linuxu in 3D pospeševanje

poweroff ::

Hči občasno igra igro Air Xonix, ki je razvita za Windows okolje, doma pa jo poganjamo na Ubuntu Linuxu preko Wine. Tečepa v celozaslonskem načinu (ne v oknu)

Problem je, da ko igro poženem v svojem uporabniškem računu na resoluciji 1600x1200, deluje normalno. Ko pa igro namestim na njenem uporabniškem računu in jo hočem pognati v tej resoluciji, mi javi tole:



In potem dela obupno počasi.

Če pa jo poženem v nižji resoluciji, deluje tekoče, ko pa igro zaključim, je na zaslonu viden samo levi zgornji kvadrant velikosti 1024x768, ostalo je pa črno. Tako se niti ne morem odjaviti, saj je meni za odjavo na desni strani zgoraj... no, lahko pa ponovno nastavim resolucijo na 1600x1200 in potem je zaslon spet normalen.

Resolucijo se pa v igri med nastavitvami nastavi za tri naprave, in sicer:
- DirectDraw HAL \ WINE Direct3D7 Hardware acceleration using WineD3D
- DirectDraw HAL \ WINE Direct3D7 Hardware Transform and Lighting acceleration using WineD3D
- DirectDraw HAL \ Microsoft Direct3D RGB Software Emulation

Kot rečeno, če dam nastavitve na default, mi prvi dve napravi nastavi na 1024x768, "DirectDraw HAL \ Microsoft Direct3D RGB Software Emulation" pa na 640x480.

Med nastavitvami Wine pa nikjer ne najdem nastavitve za 3D... Aja, v Wine v obeh primerih emuliram Windows 2000... nastavitve v Configure Wine so v obeh primerih enake.
sudo poweroff

Hayabusa ::

Lahko da igra zahteva root pravice, kajti na hčerinem računi ti javi, da nimaš 3d podpore.

Kaj pravi Wine log ?

nekaj na to temo:
http://www.kubuntuforums.net/showthread...
http://askubuntu.com/questions/150685/w...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mavrik ::

Nikjer nisi zapisal katere grafične čipe imaš v računalnikih, zna biti da je to krivo.
The truth is rarely pure and never simple.

Hayabusa ::

Mavrik, ne more biti to, ker na njegovem user accountu (isti pc) dela:
Problem je, da ko igro poženem v svojem uporabniškem računu na resoluciji 1600x1200, deluje normalno. Ko pa igro namestim na njenem uporabniškem računu in jo hočem pognati v tej
resoluciji, mi javi tole:

poweroff ::

Ja, na moje accountu dela, na njenem ne. Poganjam pa kot navaden uporabnik, ne kot root. Wine log bom pogledal (trenutno mi računalnik ni dostopen).

Aja, pa ne uporabljam nobenih lastniških driverjev, pač pa odprte iz kernela.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

poweroff ::

Hmm, namestil sem mesa-utils (sudo apt-get install mesa-utils) in je začelo delati na nižji resoluciji. Se pravi - zažene se, potem pa ko se igra konča, je zaslon normalen.

V najvišji resoluciji pa je igra na njenem računu še vedno zelo počasna, ne javi pa več tistega "WARNINGA". Dela pa pri najvišji resoluciji pri meni normalno...

Sicer sem jo vmes dodal še v skupino video, ampak sem potem odstranil. Namreč:
ls -lha /dev/dri/card0
crw-rw----+ 1 root video 226, 0 feb 28 18:46 /dev/dri/card0

Tam na enem linku priporočajo chmod 666 /dev/dri/card0. Ko sem to naredil, pri nižji resoluciji dela normalno kot prej, pri višji pa spet javi WARNING. No, po izhodu iz igre pa je zaslon še vedno normalen.

Se pravi problem je načeloma rešen, čeprav ne čisto... Če kdo ve še kakšno rešitev se priporočam.
sudo poweroff

Hayabusa ::

Tisti 3d warning pomeni da nima dostopa do /dev/XYZ naprave, samo do katere bo še potrebno dognati :D.
Kot kaže igra uporablja več /dev/XYZ zadev (low, hi res).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z igranjem iger- Directx

Oddelek: Pomoč in nasveti
211633 (1313) Venta20
»

Vista x64 in Nvidiini driverji

Oddelek: Zvok in slika
352097 (1127) Senitel
»

cuden problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5791 (742) _Prince_
»

POMOČ! V igri se "ugasne" monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
171312 (1104) pivo
»

3D Mark 2000 in 2001 = VELIK PROBLEM :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101873 (1733) BustA

Več podobnih tem