» »

Internet Explorer 10 prispel na Windows 7

Internet Explorer 10 prispel na Windows 7

vir: CNET
CNET - Končna verzija Microsoftovega najnovejšega brskalnika Internet Explorer 10 je sicer izšla že lani jeseni, a je bila omejena na najnovejša Windows Server 2012 ter Windows 8. V Redmondu pa so že pred izidom najavili, da bo Internet Explorer 10 na voljo tudi za Windows 7 (za starejše izdaje pa ne). Danes so izpolnili obljubo, saj so po več mesecih pacanja beta in predoglednih verzij izdali Internet Explorer 10 za Windows 7. To je pomemben mejnik, saj Windows 7 (in tudi Windows Server 2008 R2, če smo natančni) s tem dobiva moderen brskalnik.

Internet Explorer 10 namreč ni le lepotna nadgradnja Internet Explorerja 9, temveč prinaša številne pomembne novosti. Je stabilnejši, hitrejši in predvsem podpira večje število standardov. Tako Windows 7 z IE10 dobiva izboljšan pogon Chakra, API-knjižnice Touch, izboljšano varnost, funkcijo samodokončaj v naslovni vrstici in privzeto vključen DNT. Kar zadeva standarde, Microsoft trdi, da IE10 za 60 odstotkov bolj spoštuje HTML5 in CSS3, karkoli že ti odstotki pomenijo. Pomembna je tudi podpora za Pointer Events, ki piscem strani omogočajo, da so te občutljive na ukaze prek na dotik občutljivih zaslonov. Teh sicer še ni veliko, a jih pričakujemo vedno več.

Skratka, Windows 7 je z Internet Explorerjem 10 dobil pomemben kos novega operacijskega sistema. Vprašanje je celo, ali si ni Microsoft s tem otežil dela, saj imajo uporabniki sedaj še en razlog manj za prestop na Windows 8. In ta je težek, saj ima Windows 7 status novodobnega XP-ja, torej verzije, ki se je bomo oklepali, kolikor bo šlo.

64 komentarjev

«
1
2

bluefish ::

Končno.

Beta mi je sicer sesula dvojno namizje, vendar sedaj v finalni verziji ni težav.

Mitch ::

Eni se še vedno oklepamo XPjev...:D

Matev ::

sramota
imam najnovejši računalnik in win7

pa naj bom kaj hvaležen da podpirajo - kot se rekli: staro verzijo

adijo

_Dormage_ ::

DL link ker ga novica nima.

opeter ::

Ali je preveden v slovenščino?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

mtosev ::

M$ je mal pozen. v SLO pa tak nima velike podpore:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

Kaj IE 10 se ful uporablja? Podpira sploh tok kot FF in Chrome? Pa ne me napadat, sam sprašujem:)

boogie_xlr ::

Drugod po svetu se še vedno veliko uporablja, pri nas pa so bolj popularne alternative.

Barbarian ::

Jerry000 je izjavil:

Kaj IE 10 se ful uporablja? Podpira sploh tok kot FF in Chrome? Pa ne me napadat, sam sprašujem:)



ie10 je dejansko izjemno dober, potrebe po ff nikakor ni. Morda po chromu, samo po ff pa sigurno ni.

mtosev ::

jaz bom pa še kr naprej ostal na FF:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

Barbarian je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kaj IE 10 se ful uporablja? Podpira sploh tok kot FF in Chrome? Pa ne me napadat, sam sprašujem:)



ie10 je dejansko izjemno dober, potrebe po ff nikakor ni. Morda po chromu, samo po ff pa sigurno ni.



Kaj ma standarde HTML5/CSS3 dobro podprte? Ali je še malo v zaostanku s tem?

Bistri007 ::

To so pacali toliko časa, ker je zraven "platform update".
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

skika ::

Mitch je izjavil:

Eni se še vedno oklepamo XPjev...:D


Mene bi bilo sram tega. Kaj sele, da bi to javno razglaseval na tehnicno orientiranem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skika ()

Manu ::

Meni ga noče namestit. Pravi, da potrebuje Win 7 z SP1. Ali ni to isto, če se win7 redno posodablja?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Looooooka ::

Ne. In baje bo zdej enkrat datum, ko tud updejtov ne bo vec za ljudi, ki ne instalirajo service packa.
Kar je edino prav. Folk ponavadi misli, da si folk, ki isce exploite in buge vzame par mesecev/let pocitek in da je vmes varno :)

k4vz0024 ::

Kaj lahko kdo prilepi screenshote? Stric Google mi ne najde nič pametnega.

broken/link ::

screenshote? UI je kot pri 9ki.

k4vz0024 ::

Ok. Kako bi instaliral IE 10 brez SP1? SP1 mi verjetno povzroča težave.

Tody ::

že to je fail da majo za drug os drugo namestitev. in zakaj bi človek šel ven iz chroma ali firefoxa? Ljudje ki ne migrirajo iz 6/7 to delajo iz razloga :)

Jerry000 ::

skika je izjavil:

Mitch je izjavil:

Eni se še vedno oklepamo XPjev...:D


Mene bi bilo sram tega. Kaj sele, da bi to javno razglaseval na tehnicno orientiranem forumu.



Js še uporabljam XP na starem kompu, pa na netbooku...

Manu ::

SP1 bi se moral namestiti sam, če imaš vklopljen redni update. Ne vem, zakaj mi tega ni namestilo. Poleg tega na njihovi strani piše, da je SP1 sestavljen iz preteklih posodobitev.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Looooooka ::

in zakaj bi človek šel ven iz chroma ali firefoxa?

Chrome...black screeni, usuvanje in butasti popupi kot so ti, da je cas za cleanup in bo zato onesposobil addone, ki jih mogoce nisi instaliral sam. Onemogoci ti pa tocno tiste, ki jih uporabljas in amazingly preskoci vse, ki jih je skupaj spacal Google.
Shit like that :)

Tody ::

Looooka to kar si rekel proti firmi ki že 20 let v browser biznisu pa še zmeri ni prišla do pametnega brskalnika?

Jaz nimam nobenih teh težav, je pa res da mam samo 5 pluginov.

hojnikb ::

Bom preizkusil, vender sigurno ostajama na Pale Moon-u (modifikacija firefox-a)
#brezpodpisa

Jerry000 ::

Looooooka je izjavil:

in zakaj bi človek šel ven iz chroma ali firefoxa?

Chrome...black screeni, usuvanje in butasti popupi kot so ti, da je cas za cleanup in bo zato onesposobil addone, ki jih mogoce nisi instaliral sam. Onemogoci ti pa tocno tiste, ki jih uporabljas in amazingly preskoci vse, ki jih je skupaj spacal Google.
Shit like that :)



Men se to ne dogaja, zgleda d maš smolo:)

lebang1 ::

k4vz0024 je izjavil:

Kaj lahko kdo prilepi screenshote? Stric Google mi ne najde nič pametnega.

mtosev ::

hojnikb je izjavil:

Bom preizkusil, vender sigurno ostajama na Pale Moon-u (modifikacija firefox-a)
a ni waterfox boljši?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Blisk ::

KDo to sploh še uporablja? Razen vladnih inštitucij, ki imajo vse narejeno za IE

Korencek ::

skika je izjavil:

Mitch je izjavil:

Eni se še vedno oklepamo XPjev...:D


Mene bi bilo sram tega. Kaj sele, da bi to javno razglaseval na tehnicno orientiranem forumu.


Se pravi da moraš imeti najnovejši operacijski sistem za sodelovanje na tem forumu, internetni strani?

Men se zdi da ni važno kakšen operacisji sistem imaš, je bolj važno kaj znaš narediti v njem.
Smisel smisla je v nesmislu

kronik ::

A zadeva omogoča extensione in plugine? Ga ne uporabljam že od verzije 6.0 in nimam pojma :P

d4vid ::

skika je izjavil:

Mitch je izjavil:

Eni se še vedno oklepamo XPjev...:D


Mene bi bilo sram tega. Kaj sele, da bi to javno razglaseval na tehnicno orientiranem forumu.


Tudi jaz še vedno uporabljam XPje na moji mašini (Pentium 2GHz na 478 socketu, 1 GB rama, nVidia MX400, 160 GB diska). Druge mašine (svoje) nimam, ker je ne rabim, razen serverja. pač za notepad++ pa FF je dober :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ashrack ::

Na Win8 tablici sm se dodobra spoznal z IE10 ter IE10 metro in je res dobro narjen brskalnik. Ceprav zaenkrat se vedno ostajam na FF/Chrome na ostalih racunalih.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

dronyx ::

Mitch je izjavil:

Eni se še vedno oklepamo XPjev...:D

Baje obstajajo društva za samopomoč uporabnikov XP in delujejo podobno kot društva anonimnih alkoholikov. Morda ti bodo tam znali pomagati. Na tem forumu te bodo samo zasmehovali s takimi priznanji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

MIHAc27 ::

Jaz tudi še uporabljam XP (ok imam dual boot na 7, ampak primarno uporabljam XP).
Zakaj menjati nekaj, kar mi trenutno še vedno deluje kot treba.

Z IE pa imam slabe izkušnje zadnje čase. Na IE 10 pogosto nagaja banka, pa tudi nekaj spletnih aplikacij ni delovalo čisto kot bi morale pri strankah.

Hayabusa ::

Looooooka je izjavil:

in zakaj bi človek šel ven iz chroma ali firefoxa?

Chrome...black screeni, usuvanje in butasti popupi kot so ti, da je cas za cleanup in bo zato onesposobil addone, ki jih mogoce nisi instaliral sam. Onemogoci ti pa tocno tiste, ki jih uporabljas in amazingly preskoci vse, ki jih je skupaj spacal Google.
Shit like that :)

Srware iron, CoolNovo.
Who needs google bloatware browser ?

srnjak ::

Kaj so spet zamuštrali? Res mi ni jasno, zakaj bi moral resetirati računalnik, če posodobim le browser.
Sicer pa IE uporabljam le za testiranje.

LukaSLO ::

Preko Update ga še ni?

Looooooka ::

Men se to ne dogaja, zgleda d maš smolo:)

Tko kot folk, ki jim ta bug reporta ze par mesecev pa se zmer ni drugega fixa z njihove strani razen "odstranite vse plugine, zbrisite vse folderje in instalirajte se enkrat" :D
Looooka to kar si rekel proti firmi ki že 20 let v browser biznisu pa še zmeri ni prišla do pametnega brskalnika?

"pameten browser"
kaj pa je "pameten browser"?
Nekaj kar ma not 500 featurov za katere ni nobene obljube, da bodo v naslednji verziji se not...nova verzija bo pa mogoce jutri?
Ful pametno ni kaj.
Ce bi ko so bli browserji pri verziji 1.0 vsi delali na tak nacin folk sploh ne bi interneta uporabljal.
tok o "pametnemu" browserju.
Zame je definicija "pametnega browserja" nekaj, kjer dela vecina dorecenih finaliziranih standardov in za katerega je dovolj dokumentacije za razvoj pluginov.
Torej je trenutno vecina browserjev "pametnih". ie 10 pa zal po stabilnosti trenutno pelje scat vecino ostalih. manjka mu mogoce samo inline translation, kot ga je mel chrome(zdaj so se TO zjebal).

Matev ::

Mene bi bilo sram tega. Kaj sele, da bi to javno razglaseval na tehnicno orientiranem forumu.


jaz imam na enem računalniku še windows 2000 server

d4vid ::

Matev je izjavil:

Mene bi bilo sram tega. Kaj sele, da bi to javno razglaseval na tehnicno orientiranem forumu.


jaz imam na enem računalniku še windows 2000 server


Jaz pa Windows 95, na tega sem pa čist pozabil :)
Dela, 32 MB rama, 1600MB diska, 100 MHz... Pa še USBji delajo gor!
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

zavajon ::

Odpiranje je hitro, kakor tudi nalaganje strani. V primerjavi s Chromom.
Pa končno so ukinili ločeno 64-bit verzijo.

Tody ::

Jaz mislim da so plugini ena sama packarija. Sicer pa dost glupa izjava da se čaka na standarde da se naredijo. HTML 5 so šele pred kratkim potrdil (pa še to ne v celoti) če nebi FF in Chrome skos dejala notri nove in nove stvari bi uporabniki do leta 2013 lahko čakal da vidijo nov standard. Nažalost se pač splet spreminja z večjo hitrostjo kot jo zna dinozaver MS furat.

Sej ne rečem IE 10 je lahko čisto spodoben browser, politika za njim je pa totalno zgrešena. Od restarta, do tega da se noče inštalirat na XP, ker kao tako bomo prislili uporabnike da gredo na WIN 7/8... Medtem se chrome same upgrada še sprašuje te ne kaj dosti (ne da je to nujno dobro ampak... )

bluefish ::

Restart zato, ker je engine del sistema oz. se uporablja za prikaz pomoči,...

Marat ::

Vprašanje je celo, ali si ni Microsoft s tem otežil dela, saj imajo uporabniki sedaj še en razlog manj za prestop na Windows 8.


Zakaj se mi zdi, da IE10 ne bo pomemben dejavnik pri ne-prestopanju iz win7 na win8 >:D

Tody ::

BlueFish ja, to je res hardcore sistemski proces, da ne more nadgradit knjižnice pomoči brez restarta. Samo mori uporabniku, in tudi s tem da ga sili da dela neke izbire glede nastavitev o katerih povprečni uporabnik nima pojma ...

bluefish ::

O kakih izbirah to?

Bistri007 ::

Tody je izjavil:

Jaz mislim da so plugini ena sama packarija.

Nisem čisto prepričan. Novi FF ima PDF bralnik. Zadeva narobe renderira PDF. V enem dokumentu mi je EU zvezdice razširilo kar na celo stran, namesto da bi jih pokazal samo v glavi. S tem je pokril besedilo. Seveda manjka tudi gumb za shraniti kot PDF.

FF se mi zdi čedalje bolj podoben polizdelku...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Tody ::

Ko prvič odpreš IE ti mori, da moreš to in ono narest, izbira brskalnika, izbra nekega varnega načina... Nevem 7 je imela ful enga dela. Od takrat pa ne spremljam več kaj dosti IE.

Bistri007 in potem to popravljaš z plugini?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VUPEN že odkril ranljivosti v Windows 8

Oddelek: Novice / Varnost
135001 (3769) ender
»

Apache ignorira zastavico DNT v Internet Explorerju 10

Oddelek: Novice / Zasebnost
258512 (7014) SplitCookie
»

Internet Explorer 10 samo za Windows 7

Oddelek: Novice / Brskalniki
3411003 (9051) antonija
»

Predogled Internet Explorerja 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
4211231 (9563) Cold1

Več podobnih tem