» »

audiofilske slušalke

audiofilske slušalke

leteci34 ::

Izbiram med Shure SE 535 ali Sennheiser IE 80?

Mnenje?
  • spremenilo: leteci34 ()

dmok ::

IE80, ker je meni totalno všeč zvok IE8, IE80 pa baje zvenijo še malo boljše. Evo, pa maš eno mnenje na nivoju tvojega vprašanja. >:D

d.

mihec87 ::

Poslušaj jih...

Spy ::

Preglej malo, kaj priporočajo na head-fi.org!

dmok ::

mihec87 je izjavil:

Poslušaj jih...

Kje, na youtube ? Resno, a je kje v Sloveniji ali pa recimo kje blizu meje kakšna možnost poslušanja slušalk vrednih 200+ EUR iz lastnega vira ? Jaz sem se do zdaj zanašal izključno na head-fi, pa niti nisem zgrešil.

d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmok ()

root987 ::

Osebno uporabljam Ultimate Ears TripleFi 10 in jih lahko samo priporočim (nisem pa niti gledal veliko drugih, ker ko sem enkrat videl na internetu ponudbo z več kot 50% popustom je bil auto buy :)). Teh sicer ne proizvajajo več (najdeš pa na internetu še vedno ugodne ponudbe), ampak njihovega naslednika UE900 spet samo hvalijo:

WIRED Sounds like a double rainbow is shooting directly in your ears. More isolating than a social disease. The audio quality is stunning enough to make the high cost seem reasonable. Practical, even. Nice storage case with gobs of box candy.

TIRED Intrusive fit is not for everyone. Price crosses the "don't tell the spouse" barrier and enters "burn the receipt" territory. Unless you're a Seattle Mariners fan, electric-blue housing accents and cabling are unappealing.

Kje pa kaj podobnega preizkusiti v Sloveniji... beats me :) Če najdeš, se priporočam :)

Logitech se je izkazal tudi za kar kul support - ko so mi po enem letu vsakodnevne rabe umrli kabli so, no questions asked (kot se šika za ta pricetag) poslali 2 nova.

Aja, pa ne pozabit na kakšne Comply foam penice...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

dmok ::

Kaj pa basi na UE ? Pravijo, da BA slušalke tu ravno ne blestijo, pa tudi tisto kar sem jaz slišal me ni prepričalo, res pa je da tisto niso bile neke totalno kvalitetne BA slušalke.

d.

root987 ::

Jah, UE900 ima dva nizkofrekvenčna monitorja, TripleFi enega in vsaj mene ni kdaj razočaral, nisem pa usposobljen, niti ne delam z glasbo profesionalno, tako da nimam ob sebi še treh drugih kvalitetnih slušalk za primerjavo...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mat xxl ::

AKG 200 !

2loud4u ::

mat xxl je izjavil:

AKG 200 !



Kaj ni to studijski mikrofon?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

mjolnir ::

Kvaliteta izdelave vseh teh Shure SE modelov (215,315,425,535) je res odlična. Kabel je iz kevlarja, popolnoma snemljiv, torej ga lahko zamenjaš s kakšnim boljšim kablom. Tiste spominske penice se ti popolnoma prilagajajo v uho. Zraven pa dobiš še navadne silikonske. Modeli slušalk skoraj 100% izolirajo okoliški hrup, kar je super, če se voziš z vlakom na faks/službo. Edina dva problema teh slušalk sta, da imaš po dolgi uporabi zelo čuden občutek v ušesu, ne znam točno razložit. Pa še to, da jih je malo mučno uporabljati, oz. si jih namestit v uho.
Glede kvalitete zvoka shure SE 535, ti pa ne morem povedat, ker si lastim neko cenejšo verzijo teh slušalk (SE 215).

Samo mi je čudno, da si napisal, da iščeš audiofilske slušalke, izbiraš pa med temi iem-i. Če že iščeš kvalitetne slušalke, bi ti raje predlagal kakšne sennheisser ali grado odprte slušalke, ki so bolj udobne ter neprimerljive v kvaliteti.

leteci34 ::

Uporabljal jih bom prostem in zato iščem nekaj kar gre v uho in dobro tesni.
S čim pa jih poganjate? Izbiram med Cowon J3 ali pa iBasso DX100. Je zvok od iBasso res toliko boljši?

mjolnir ::

Po branju ocen od Shure SE 535 in Sennheiser IE 80 se mi zdi, da ne boš z nobenimi zgrešil. Tukaj je pač tudi odvisno od tebe, kaj je najboljše za tvoja ušesa.
Glede player-ja pa imam jaz toliko glasbe, da druge izbire kot ipod classic ni. Mi pa že dolgo dobro služi, tako da bi ti ga priporočil.

Ziga Dolhar ::

Sennheiser in AKG prodajajo v Big Bangu. V BTC štacuni (CityPark) so mi zelo prijazno omogočili test "200+" vrednih slušalk. Sem jih lahko priklopil na svoj iPod in na tri tamkaj razstavljene receiverje.
https://dolhar.si/

ProGo ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Sennheiser in AKG prodajajo v Big Bangu. V BTC štacuni (CityPark) so mi zelo prijazno omogočili test "200+" vrednih slušalk. Sem jih lahko priklopil na svoj iPod in na tri tamkaj razstavljene receiverje.


Verjetno odvisno od prodajalca, meni je en v Bigbangu trdil, da je testno poslušanje nemogoče.
iPod+hi-end slušalke? :))

mjolnir ::

iPod+hi-end slušalke?

Gets the job done. Sej od teh predvajalnikov ne moreš pričakovat čudežev. Važno da baterija drži, pa da ima veliko prostora. Glede na to da bo glasbo večinoma poslušal na prostem, je to še najboljša izbira.

Sennheiser in AKG prodajajo v Big Bangu.

Big bang ima imo zanič IEM robo. Tisti akg 315,321,350 so bolj ena žalost.

Če bi se pa res rad skeširal, imaš pa na voljo tudi unique melody (miracle,marvel,mage...) slušalke, ki veljajo za najboljše IEM-e. So pa custom, kar pomeni da niso za vsaka ušesa.
Link

kamuee ::

Tista roba ki jo ima BIAG BANG je K od K in je podn roba. Drgač pa Sennheiser sluzšalke so top of the top roba, AKG se skrije za njimi. Jih imam sam in moji kolegi, sicer različne modele, jest imam HD250, stare ene 15 let in še zmer delajo ko nove, zvok je pa top kot 1. dan kuplene, ter kvalitetne izdelava. Tko da, kej druzga je tko tko..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

mjolnir ::

Tudi sam si lastim sennheiser slušalke, in sicer HD-590. Razen kabla, mi še vse deluje odlično, sedaj že 6 leto.

GeForce ::

kamuee je izjavil:

Tista roba ki jo ima BIAG BANG je K od K in je podn roba. Drgač pa Sennheiser sluzšalke so top of the top roba, AKG se skrije za njimi. Jih imam sam in moji kolegi, sicer različne modele, jest imam HD250, stare ene 15 let in še zmer delajo ko nove, zvok je pa top kot 1. dan kuplene, ter kvalitetne izdelava. Tko da, kej druzga je tko tko..

Se pravi imaš ti in kolegi samo Sennheiserce in potem je logično da se AKG skrije pred njimi? Daj ne trollaj, saj ne rečem da bi šel primerjat Sennheiser in Skullcandy, ali kaj podobnega kjer je res razlika, ampak da je neka gromozanska razlika med Sennheiser in AKG, pa ni važno v prid kateri firmi je pa bosa....:))

kamuee ::

HJa mene, sori AKG nisi prepričale, Meu sm HD-C25 Sennheiser na probi tut pa morm rečt da so to slušalke ki so kvalitetne izdelave in z zlo kvalitetnim zvokom. Da dodam, ko so ostalim pokale ogrodja, kvarile se slušalke ala A&H, Pioneer, Beats, sony (jajc od jajca), itd. so HD C-25 skor neuničljive, sploh tist ko po terenu hodi ima ziher HD-c25 sennheiser kr so trpežne in zlo kvalitetne.

Tko da smej se kokr hočeš, jes ms se prepričal na lastne oči..

Nism pa nikjer napisal da pa moraš vzet Sennheiser, tko da mi čisto vseeno ktere vzameš sam povedal sem svoje mnenje in izkušnje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

mjolnir ::

kamuee ti malo preveč posplošeno gledaš. AKG je eno izmed najboljših podjetij kar se tiče kvalitete zvoka ter izdelave slušalk. Je pa res, da je v big bangu zelo malo kvalitetnih AKG modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

mat xxl ::

2loud4u je izjavil:

mat xxl je izjavil:

AKG 200 !



Kaj ni to studijski mikrofon?


Ni so take slušalke, (lahko da je model 240) jih imam za prodati zelo malo rabljene , ponudbe sprejemam na PM, cena bo ugodna, ker mi samo dren delajo v predalu ! :

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

GeForce ::

kamuee je izjavil:

HJa mene, sori AKG nisi prepričale, Meu sm HD-C25 Sennheiser na probi tut pa morm rečt da so to slušalke ki so kvalitetne izdelave in z zlo kvalitetnim zvokom. Da dodam, ko so ostalim pokale ogrodja, kvarile se slušalke ala A&H, Pioneer, Beats, sony (jajc od jajca), itd. so HD C-25 skor neuničljive, sploh tist ko po terenu hodi ima ziher HD-c25 sennheiser kr so trpežne in zlo kvalitetne.

Tko da smej se kokr hočeš, jes ms se prepričal na lastne oči..

Nism pa nikjer napisal da pa moraš vzet Sennheiser, tko da mi čisto vseeno ktere vzameš sam povedal sem svoje mnenje in izkušnje.

A na probleme s pokanjem plastike pri HD5x5 serijah si pa pozabil? Saj ne pravim da so Sennheiserce slabe, ampak samo zmotilo me je, ko si rekel da so dalllleeeečččč pred AKG. Drugače se pa povsem strinjam s tabo da so Sennheiser (pa tudi AKG po mojem mnenju), daleč pred ostalimi.

@mat xxl - Te na sliki so K121 Studio če pravilno vidim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

mjolnir ::

Grado pa daleč pred njima.

leteci34 ::

Jst kupujem In Air ne pa On Air slušalke. Kar se pa zvoka tiče, jih je treba prej slišat, razliko sigurno slišiš.

SuperVeloce ::

Grado imajo res nekaj modelov, ki posekajo konkurenco, vendar tako ali tako načeloma plačaš še dodaten premium $$$.

Kar se pa tiče AKG in Sennheiser, je pa zelo odvisno od modela. Vsekakor ima AKG par modelov, ki niso vredni njihovega imena, ampak modeli, ki so jim uspeli so pa enakovredni Sennheiserjevim.
Kvaliteta izdelave je pa tudi vsaj na njihovi ravni, če ne višje. Vem že zato, ker si lastim AKG K500 (nekakšne daljne predhodnice K701 modela) in so še vedno brez okvar (kabel, tkanina, ...) in tudi par novejših modelov

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
263082 (1621) T_F_7
»

Ušesne slušalke? katere?

Oddelek: Kaj kupiti
335785 (3765) vilonja
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
425472 (2588) Primorec
»

Katere slušalke za tek/jogging?

Oddelek: Kaj kupiti
225158 (3407) driver_x
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
51021 (926) El Nino

Več podobnih tem