» »

Nakup androida

Nakup androida

Peromen ::

Pozdravljeni odločam se za nakup mobilnega telefona v vrednosti okoli 250€ in izbiram med tema dvema telefonoma:

Samsung i9070 Galaxy S
http://mobilnitelefoni.si/samsung/1022-...

HTC DESIRE X
http://www.mobisvet.si/htc/htc-desire-x...

Zanima me za katerega bi se vi odločili in če še je slučajno kakšen dober mobitel za okoli 250€

lp

Peter

klinker ::

Sam bi vzel rabljenega Galaxy Nexus z garancijo, vendar za max 200/220€ ce kje dobis.

klemenSLO ::

rabljene S2 dobiš na bolhi za 200 ojrov.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Evil mind ::

Imam zgornjega Samsunga in moram reči, da je OK telefon. Na njem delujejo nekatere bolj zahtevne igre kot npr. GTA 3 ali Soulcraft, ampak je tudi res da imam v ozadju malo vklopljenih aplikacij, ki bi lahko zaustavljale delovanje. Sicer je JB bil napovedan že za januar, ampak nadgradnje pri nas zaenkrat še ni zunaj. Glede fotoaparata pa tako, slike se meni zdijo solidne, ampak ne vem kako se obnesejo v primerjavi z ostalimi telefoni. Baterija zdrži 2-3 dni, ampak nimam vklopljenega paketnega prenosa podatkov, wifi si po potrebi vklopim. Na dan pa opravim en par klicev in še kakšnih 15-30 minut porabim za igre. Pogrešam pa podporo za HDMI kabel, ki jo S2 recimo ima.

Mare_BrainD ::

Kupi si Nexusa. Mislim da je prek Galaxy Nexus, tudi ena verzija, ki je zelo poceni. Nexus ti omogoče redne in stock posodobitve. Kar pa meni kot zahtevnejšemu uporabniku mobilnega telefona zelo pomembno.
Mare
BrainD

Invictus ::

klemenSLO je izjavil:

rabljene S2 dobiš na bolhi za 200 ojrov.

200 EUR je čisto preveč za to staro kišto. Če bi bil S3 ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare_BrainD ::

Bolha je draga....
Mare
BrainD

bobomar ::

Pozdravljeni vsi člani slo-techa,

Sem povsem nov tukaj in kot večina se tudi jaz ubadam s tem kateri telefon kupiti. Odločam se med: Samsung S4 in Sony Experia Z. Prebral sem veliko število raznih testov, in oba telefona imata veliko dobrih in pozitivnih stvari zato je moja dilema o nakupu še toliko večja. Torej katerega bi mi vi najbolj priporočili in zakaj ravno tega? Pa lepo prosim brez nepotrebnega pljuvanja po enem ali drugem, zaželeni so res samo objektivni komentarji.

Hvala in lep pozdrav :)

zoot ::

bobomar je izjavil:

Pozdravljeni vsi člani slo-techa,

Sem povsem nov tukaj in kot večina se tudi jaz ubadam s tem kateri telefon kupiti. Odločam se med: Samsung S4 in Sony Experia Z. Prebral sem veliko število raznih testov, in oba telefona imata veliko dobrih in pozitivnih stvari zato je moja dilema o nakupu še toliko večja. Torej katerega bi mi vi najbolj priporočili in zakaj ravno tega? Pa lepo prosim brez nepotrebnega pljuvanja po enem ali drugem, zaželeni so res samo objektivni komentarji.

Hvala in lep pozdrav :)


Vzemi S4 :)

Sicer pa: Trenutno MOCNO odsvetujem nakup Sony Xperia Z telefonov

ziga1990 ::

vzemi S4 je najboljši med njima ima več funkcij s katerimi se lohka hvališ
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MatVZ ::

Moj predlog je da se drzi stran od Samsunga. Sam imam nizkocenovca Ace-a in je totalen crap. Pa tudi drugi mi niso prevec vsec. Imam izkusnje z S2 in so barve ziv obup. Sam ti priporocam kaksnega HTC-ja podobnega cenovnega razreda kjer dobis za svoj denar IMO vec kot pri Samsungu.

zoot ::

Če že tko potem raje Nexus 4 :)

Chev ::

zoot je izjavil:

Če že tko potem raje Nexus 4 :)


X2. Drugo kot Google Nexus sploh ne povoham več.

Google že "potiska" nov (fixed) android na svoje naprave >:D

6151 ::

kaj pa mogoče s4/one google edition?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Chev ::

6151 je izjavil:

kaj pa mogoče s4/one google edition?


Tudi, ampak v večini Unije skoraj nemogoče dobit. Namreč kupiš lahko samo preko Google Play Store.

Evo: https://play.google.com/store/devices/d...

Pa še to, Google Nexus je 1/2 cene Google S4 in Google One. Se že pozna ...

bobomar ::

Sem tudi sam danes dobil namig za HTC One in sem šel brat test, tako da hmmm ja verjetno zares dobra in pametna odločitev. Kaj pa pravite za Nokio Lumio 920?

Mavrik ::

920 ni Android. Offtopic.
The truth is rarely pure and never simple.

Formula 1 ::

bobomar je izjavil:

Kaj pa pravite za Nokio Lumio 920?

Pa ne vem no, jaz bi raje vzel HTC ONE. Pa preden me kdo napade, sam imam Lumio 820. Lumia 920 je kake pol generacije starejša od S4 ali ONE. Razen, če bi imel rad WP8. Pa ne razumi narobe WP8 in Lumia 920 sta čisto vredu stvari in če sta ti všeč go for it.

bobomar ::

@Mavrik vem da 920 ni android, pač se mi pa zdi telefon sodeč po testih dost uredu pa Nokio sem nekoč že uporabljal in mi je tudi precej blizu, tako kot Samsung, Sony...edino HTC nisem še nikoli uporabljal in me je kar malo strah kaj in kako bi bilo...

@Murdoc je omenil tudi Google Nexus mi pa oblikovno nekako ne potegne pa tudi ostale stvari...

Ma mogoče še kdo kak predlog za ker drug telefon v rangu Samsung S4, HTC One, Nokia...?

bobomar ::

Tako odločitev je padla in izbiram med tema dvema: Samsung Galaxy S4 in Google Nexus 4, drugega ne povoham! Torej katerega in zakaj?

Mavrik ::

N4 je pol cenejši, deluje boljše in dobiva posodobitve takoj za ceno nekoliko slabšega zaslona in kupa gimmickov.
Če kupiš Samsunga ko je zuni Nexus 4 za pol cene si malo nor :)
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Mogoče pogledaš še Oppo Find 5? http://europe.oppostyle.com/6-find-5

Isti procesor in RAM kot Nexus, vendar boljši zaslon (kvaliteta + resolucija je full HD), boljši fotoaparat, zelo kvalitetno ohišje, boljši in glasnejši zvok (opazno na zvočniku, na slušalkah pa še bolj).

Res pa je 70EUR dražji (340EUR vs 410EUR s poštnino). Če se boš odločil za Nexusa lahko pogledaš malo primerjave ter si mogoče premisliš.

Zgodovina sprememb…

bobomar ::

Hudiča kdo bi si mislu, ta oppo find 5 me je pa kr impresioniru! Velik bolša zadeva od Nexusa, pa praktično nč kj dost slabši od Samsunga S4...Ampak kako je pa potem z našo garancijo pa potem z Slo jezikom, ker nism ravno ne vem kakšn expert v Angl.?

bobomar ::

Pa še neki: kako je pa na splošno s servisom mobitelov pri nas recimo takih ki so v prodaji tudi tukaj, če so kupljeni v tujini?

Formula 1 ::

Nokia in Apple imata mednarodno garancijo drugi pa mislim, da ne. Če se motim bodo drugi povedali ampak za Nokio sem prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Formula 1 ()

LuGi ::

Nokia & Samsung - Če je aparat kupljen v EU

Thunder wave ::

Tudi Sony telefoni jo imajo, zagotovo pa boš podatek najlažje dobil pri pooblaščenem serviserju za posamezno znamko.

hobbit ::

če se telefon, recimo znamke Samsung, kupi v Nemčiji, ali se lahko garancijo uveljavlja v Sloveniji?

vorantz ::

Frankly ne vem zakaj bi jo v primeru samsunga
Skoraj sigurno boš mel manj problemov, če pošlješ v nemčijo kot pa da ga daš v roke našim nesposobnežem

techfreak :) ::

bobomar je izjavil:

Hudiča kdo bi si mislu, ta oppo find 5 me je pa kr impresioniru! Velik bolša zadeva od Nexusa, pa praktično nč kj dost slabši od Samsunga S4...Ampak kako je pa potem z našo garancijo pa potem z Slo jezikom, ker nism ravno ne vem kakšn expert v Angl.?

Za garancijo ga boš moral poslati v UK, slovenskega jezika pa privzeto nima, bi bilo potrebno pogledati če ga je možno namestiti.

Sicer pa lahko v EU kupiš dve verziji telefona: mednarodno in indonezijsko. Indonezijska ima privzeto OS v indonezijščini in je potrebno naložiti angleškega/mednarodnega.

Razlika je pa v tem da mednarodna verzija podpira hiter internet (3G) izven mest samo na Mobitelu, indonezijska pa pri vseh naših operaterjih. (razlika v frekvencah ki jih operaterji uporabljajo)

Mavrik ::

Joj, daj ne kupovati non-name stvari samo zato ker so številke na papirčku mal večje. Ni vredno zajebavanja s polomljenim OSom, ki ima slabe in nedelujoče driverje samo zato ker boš mel mal več pikic na papirju za zaslon.

To ne odtehta nedelujočih aplikacij in pizdenja čez ne-posodabljanje in hrošče pri osnovnih funkcijah telefona.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Si ga že uporabljal ali na pamet govoriš? Kje si našel slabe/nedelujoče driverje oz. kaj naj ne bi delovalo kot mora? Samo zaradi tega ker je podjetje manj prepoznavno še ne pomeni ni v redu, me pa res zanima kje si dobil te podatke oz. kako si prišel do zaključka da je naprava katastrofalna, glede na to da je očitno še niti v rokah nisi imel?

Osebno sem kar nekaj časa spremljal različne spletne strani/bloge in nisem našel niti enega negativnega reviewa. Prav tako nisem naletel še na nobeno težavo z uporabo OSa.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Si ga že uporabljal ali na pamet govoriš? Kje si našel slabe/nedelujoče driverje oz. kaj naj ne bi delovalo kot mora? Samo zaradi tega ker je podjetje manj prepoznavno še ne pomeni ni v redu, me pa res zanima kje si dobil te podatke oz. kako si prišel do zaključka da je naprava katastrofalna, glede na to da je očitno še niti v rokah nisi imel?


Dnevno se ukvarjam z razvojem aplikacij, kar vključuje tudi zbiranje statistik o delovanju in ukvarjanje z workaroundi okoli pokvarjenih driverjev na teh noname čungalunga telefonih (sicer da smo fer - tudi brand name telefoni so pogosto broken. Recimo LG 4x HD P880 ima pokvarjen driver za kamero, da ne dela v portrait modeu, US verzije S3 imajo prav tako resne težave s pospešenim prikazovanjem videa/kamere, itd. itd. itd.).

Tudi tile oppoti majo precej zanimive crashe, ki izhajajo s preprosto pokvarjenega frameworka. Tako da si naredite uslugo in nehajte kupovati polomljeno sranje, samo zato ker so na papirčku tri številke večje kot tiste na Nexusih (o Nexusih govorim, ker so to vseeno konsistentno naprave, ki jim driverji delajo, delajo gladko, kar je predvsem posledica tega, da jih uporabljajo Googlovci, ki razvijajo Android). Obenem tudi razvijalci vedno najprej testiramo in prilagodimo aplikacije za Nexuse, zatem za Galaxye, ostalo je pa vse precej terciarno. Niti malo ni redko, da marsikatere 3D igre in aplikacije niso vklopljene za distribucijo za noname telefone (ker pač meti 1-star reviewe zaradi pokvarjenih telefonov ni vredno par 100 uporabnikov).

Kot sem že enkrat v tej temi rekel - moraš biti malo neumen da trenutno kupiš karkoli kar ni Nexus 4. Poceni, močan CPU, dober GPU in soliden display, z OSem, ki je prilagojen točno za tisto napravo in ni dodatno polomljen z nekaj manjšimi trade-offi.

Alternativno zna biti evropski S3 (m0 oznaka), S4 Google Edition ali HTC One (Google ali Sense) tudi okej izbira.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

klinker ::

Sicer malo OT, ampak ne vem zakaj smatrate zaslon Nexus 4ke kot samo soliden, a nek AMOLED kot super. Sam sem jih primerjal in je zaslon N4ke dosti bolj oster in lazji za brat kot nek AMOLED, ceprav z visjo resolucijo. Barv res nima tako nabritih, ceprav sem na svojem tudi to ustimal s pravim kernelom, ampak to je pa tudi vse.

techfreak :) ::

Mavrik: Torej ker imajo lahko nekatere obskurne aplikacije težave z določenimi telefoni naj uporabnik kupi Nexusa ali pa Galaxyja? Upam da se zavedaš, da je kaj takega popolnoma v nasprotju s tem kar Android predstavlja. 99% aplikacij verjetno deluje povsod, za 1% pa se načeloma ne splača sekirati in verjetno ne bo uporabnik izgubil kaj veliko. Sicer še vseeno ima zelo veliko ljudi kaj drugega kot originalni ROM in potem ti večinoma ne koristi če imaš Nexus in pokvarjen ROM. Glede gonilnikov bi se pa tudi vprašal o čem ti sanjaš, saj Oppo in Nexus uporabljata isti SoC, kar pomeni da je večina gonilnikov enakih.

Še vseeno to ne pomeni, da bo uporabniška izkušnja kaj slabša. Sicer sem že imel Nexusa v rokah in še vseeno bi se še enkrat odločil za Oppota. Zaslon in ohišje sta mi bolj všeč, prav tako pa tudi sam OS.

Kot si sam rekel, tudi pri znanih firmah lahko pride do težav, torej očitno že ni kakšne velike razlike med kvalitetnim no name in malo slabšim produktom znanega proizvajalca. (BTW imam tablico z mobilnim procesorjem z2670, ki ga je Intel razvil v sodelovanju z Microsoftom in ima zadeva en kup težav. Torej očitno lahko vsako podjetje faila kakšno zadevo.)

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Mavrik: Torej ker imajo lahko nekatere obskurne aplikacije težave z določenimi telefoni naj uporabnik kupi Nexusa ali pa Galaxyja? Upam da se zavedaš, da je kaj takega popolnoma v nasprotju s tem kar Android predstavlja. 99% aplikacij verjetno deluje povsod, za 1% pa se načeloma ne splača sekirati in verjetno ne bo uporabnik izgubil kaj veliko. Sicer še vseeno ima zelo veliko ljudi kaj drugega kot originalni ROM in potem ti večinoma ne koristi če imaš Nexus in pokvarjen ROM. Glede gonilnikov bi se pa tudi vprašal o čem ti sanjaš, saj Oppo in Nexus uporabljata isti SoC, kar pomeni da je večina gonilnikov enakih.


Ej ne razumeš - če ti osnovne funkcionalnosti ne delajo ti pač kup aplikacij se usuva, kar tudi potem lahko vidiš v komentarih. Saj mi ni treba verjet, samo glede na neznanje, ki ga kažeš tu, pač dvomim da se kaj bolj na široko ukvarjaš z Androidom. Fanboyizem ni kul no.

Pa ne, SoC nikakor ni isti. Morda je isti CPU not, sam periferija (ki je glih pomembna) pa je drugačna.

Anyway, jaz sem avtorju (kot nekdo, ki se dnevno ukvarja z Androidom in je dejansko probal večino telefonov o katerih se tu govori) dal moje priporočilo. Če pa pač rinete z glavo skozi zid in potem kupite telefone, ki imajo goro hroščev samo zaradi malenkostnih razlik, pa je v končni fazi to vaš problem. Samo potem prosim nam ne spamati foruma s takšnimi izpadi, ker ste si za probleme SAMI KRIVI.

klinker je izjavil:

Sicer malo OT, ampak ne vem zakaj smatrate zaslon Nexus 4ke kot samo soliden, a nek AMOLED kot super. Sam sem jih primerjal in je zaslon N4ke dosti bolj oster in lazji za brat kot nek AMOLED, ceprav z visjo resolucijo. Barv res nima tako nabritih, ceprav sem na svojem tudi to ustimal s pravim kernelom, ampak to je pa tudi vse.


Um, načeloma AMOLED zgleda lepše ker ima bolj žive barve. Je pa problem da so (vsaj na tistih Samsungih ko jih mam) res mimo barve. Po drugi strani so barve na Nexusu 4 bile malo bolj sprane (kar slišim da so zdaj popravili v 4.3 z novo kalibracijo. Moj N4 še ni updejtan, tako da ti ne morm s prve roke povedati).

Drugače pa je glede zaslonov trenutno gladko najboljši Apple s svojimi iPhoni ter HTC s svojim One.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

techfreak :) ::

Res je, ne ukvarjam se z Androidom. Sicer ti verjamem (ker imaš očitno izkušnje z Androidi), lahko ti pa pokažem kup aplikacij ki delujejo brez težav. Osebno še nisem videl, ampak verjamem da določene aplikacije ne delujejo povsod, kar načeloma ni problem ker verjetno tako obstaja še 20 ali 30 podobnih aplikacij.

Snapdragon (system on chip) @ Wikipedia -> APQ8064 => oba imata enak SoC (CPU, GPU, bluetooth, WLAN).

Res je, da ima Samsung največji tržni delež (več kot 40%) med Android telefoni, še vseeno pa to pomeni da je še okoli 60% naprav od drugih proizvajalcev. Prednost Androida pa je predvsem v tem da imaš izbiro in se sam odločiš za napravo. Če bi vsi uporabljali Samsung S[1-4] in Google Nexus bi to bilo precej slabo, saj bi konkurenca izginila.

Sicer pa zaenkrat izgleda da Oppo veliko bolj dela na posodobitvah kot pa nekateri bolj znani proizvajalci telefonov. Še vseeno domnevam, da tudi custom ROMi kvalitetnejših proizvajalcev niso brez napak. Tvoje stališče sicer razumem, še vseeno pa bi rekel da preveč pesimistično gledaš na celotno zadevo.

klinker ::

Se strinjam, meni so tudi barve mimo. Prevec umetno in nabrito vse. Tudi za N4 se strinjam da so po defaultu prevec svoh, samo fon itak vedno rootam, tako da imam gor kernel kateri omogoca stimanje vseh parametrov zaslona in sem si nastelal tudi to, tako da sedaj vsaj zame ko sem primerjal z S4ko, mi je vse na mojem neprimerno boljse.
Kar se tice Nexusov pa lahko samo potrdim. Imel SGS1, SGS2 (ga ima sedaj draga), Nexus S (ga ima necak) in sedaj uporabljam Nexus 4. Verjeli ali ne, dela Nexus S boljse od SGS2, kateri ima vsaj se 1x boljse specifikacije. V bistvu sem prav iz SGS2ke presaltal na Nexus S, ker ko sem zadevo potestiral nisem mogu verjet da fon s specifikacijami SGS1ke dela boljse od SGS2ke. Ok, kaki zahtevnejsi spili pogrnejo, ampak overall je SGS2 srot napram Nexus S.
Tudi sam ce bo Android, bo to Nexus, oz kar pac bo v bodoce direkt od googla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5820388 (17467) PrimozR
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827295 (5740) lvlOne
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499491 (8190) SLO_Matej

Več podobnih tem