» »

Samsung s prvo predstavitvijo z MWC-ja

Samsung s prvo predstavitvijo z MWC-ja

8-palčni Galaxy Note 8.0. Lahko je tudi telefon!

vir: Android Central
Android Central - Mobile World Congress se v Barceloni začne šele jutri, a je Samsung že pripravil prvo predstavitev. Najavili so Galaxy Note 8.0, tablični računalnik, ki je umeščen med mobilni telefon Galaxy Note II ter klasično tablico Galaxy Note 10.1. Z vidika strojne opreme za malo tablico ni velikih presenečenj, zaslon ima ločljivost 1280 x 800 pik, je tipa LCD, uporabljen je štirijedrni procesor Exynos (verjetno še starejše arhitekture ARM A9), ima 2 GB delovnega pomnilnika, 16 oz. 32 GB pomnilnika za hrambo podatkov ter bo na voljo zgolj z WiFi, z WiFi in 3G oz. z WiFi in LTE povezljivostjo. Slednja bo namenjena za ameriški trg, medtem ko bo 3G različica mednarodna, WiFi pa svetovna.

Prva posebnost se pojavi v primeru 3G različice, saj bo opremljena s klasičnim zvočnikom in mikrofonom, nameščena pa bo standardna Android aplikacija za telefoniranje. V teoriji bo tako mogoče Note 8.0 položiti k ušesu in z njim opraviti telefonski klic. Pri Samsungu sicer priporočajo, da se uporabi enega izmed mnogih setov za prostoročno telefoniranje. Med malimi tablicami je posebnost še S Pen, Samsungov stylus za zaslone, občutljive na dotik s kapacitivno tehniko. V primeru Galaxy Note 8.0 so tega še rahlo izboljšali, saj končno podpira uporabo para kapacitivnih gumbov pod zaslonom - do sedaj je bilo za te na Galaxy Note 10.1 in 2 vseeno treba uporabiti prste. Vgrajen je še IR oddajnik za upravljanje s televizorji in podobnimi medijskimi napravami, enako, kot že na Galaxy Note 10.1 ter nedavno predstavljenem HTC One.

Uporabljen je Android 4.1.2, a je preobleka TouchWiz najnovejša, kar jih ima na voljo Samsung. Nekoliko so razširili podporo lebdenju nad zaslonom s stylusom (aplikacije tako podajo nekaj dodatnih možnosti izbire), ki je zdaj na voljo tudi zunanjim razvijalcem. Vključena različica Flipboarda prav to funkcionalnost izkorišča, a bodo drugi razvijalci to morali še podpreti. Pri Samsungu so za branje elektronskih knjig dodali možnost prilagajanja barvnih profilov, kar bo prav tako na voljo zunanjim razvijalcem, če bodo uporabniki to vklopili v nastavitvah (funkcija je že podprta npr. v Amazonovi aplikaciji Kindle).

Galaxy Note 8 bo na voljo v drugem letošnjem četrtletju za za zdaj še neznano ceno. Ta naj bi bila konkurenčna, a po vsej verjetnosti ne bo tako nizka, kot cena Nexus 7.

58 komentarjev

«
1
2

listje123 ::

Prav rad bi videl koga telefonirat s tem :))

Masamune ::

listje123 je izjavil:

Prav rad bi videl koga telefonirat s tem :))


+1

Se spominjam, ko je prišel iPad in so si delali norca:


To postaja resničnost.
lp, j

skika ::

Samsung pls.

Pithlit ::

Ker za BT slušalke še noben ni slišal ane?
Life is as complicated as we make it...

Masamune ::

Pithlit je izjavil:

Ker za BT slušalke še noben ni slišal ane?


BT slušalka še bol gej IMO.
lp, j

Gregor P ::

Ko so prvič ljudje začeli hoditi s temi brezžičnimi slušalkami naokoli, sem mislil, da so nori ker se pogovarjajo sami s seboj:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Brane22 ::

Meni je stvar načeloma všeč.

Telefon je itak vse bolj periferen in če že kličeš ali se odzivaš, ne vidim zakaj ne bi imel headseta tako in tako.

Večji format ponuja večjo uporabnost, več placa za GB FLASH in RAM, več budgeta za procesorsko moč, več uporabnh pikslov, manj kompromisov pri tlačenju anten itd itd.

Komot bi se videl s tem reševati neke probleme, brati dokumente, urejati fotke, se iti nek mogoče malce enostavnejši CAD itd itd.

Me like. In principle.

smash ::

samsung se ne ukvarja preveč s problemom taprave velikosti aparata, kot je to pri ostalih...enostavno naredijo en kup naprav, za vsakega svojo velikost

skika ::

smash je izjavil:

samsung se ne ukvarja preveč s problemom taprave velikosti aparata, kot je to pri ostalih...enostavno naredijo en kup naprav, za vsakega svojo velikost


Jap. Lets throw shit against the wall and see what sticks.

Samsung filozofija :))

dr.Akula ::

Če bi radi videli telefoniranje s tablico prevrtite na 2:35. Absurdno v glavnem.

ni podatka

bluefish ::

Brane22 je izjavil:

Meni je stvar načeloma všeč.

Telefon je itak vse bolj periferen in če že kličeš ali se odzivaš, ne vidim zakaj ne bi imel headseta tako in tako.

Večji format ponuja večjo uporabnost, več placa za GB FLASH in RAM, več budgeta za procesorsko moč, več uporabnh pikslov, manj kompromisov pri tlačenju anten itd itd.

Komot bi se videl s tem reševati neke probleme, brati dokumente, urejati fotke, se iti nek mogoče malce enostavnejši CAD itd itd.

Me like. In principle.
Downside je, da moraš sabo tovoriti še nahrbtnik, torbo,... - super za nostalgike iz časa kovčkastih mobilnikov.
V realnem svetu torej skoraj neuporabna reč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Marat ::

porabljen je Android 4.1.2, a je preobleka TouchWiz najnovejša, kar jih ima na voljo Samsung.


Jao, nehajte že s temi svojimi OEM UI-ji, ker so obupni. Jaz sem si ga iz galaxy taba izbrisal in namestil cyanogen mod - dela veliko boljše in mnogo lepši je.

Pithlit ::

dr.Akula je izjavil:

Če bi radi videli telefoniranje s tablico prevrtite na 2:35. Absurdno v glavnem.

Mislim ste se vtaknili v to telefoniranje kot da je to edina stvar ki jo tale 8" tablica zmore (pa seveda kot da je edini način telefoniranja ta da uho prisloniš na ekran).

Asus vas z 10.1" pusti pa hladne. Tam pa seveda teh (absurdnih) problemov ni.

Ampak ja. Samo da se lahko jamra.
Life is as complicated as we make it...

bluefish ::

Pač, je še ena tablica v dolgi vrsti in kaj drugega niti ni vredno komentarja.

opeter ::

Brane22 je izjavil:

Komot bi se videl s tem reševati neke probleme, brati dokumente, urejati fotke, se iti nek mogoče malce enostavnejši CAD itd itd.


Točno ta trenutek čakam.
Ena naprava za vse mogoče.

- priklopiš headset -> telefoniraš
- priklopiš na velik ekran -> uporabljaš kot namizni računalnik (delovna postaja)

Upam, da bo to čez nekaj let mogoče in bodo velike škatle končno izginile na smetišče zgodovine. Seveda bodo superračunalniki še en čas ostali "veliki", ostalo pa bi lahko komot čez čas postalo ... majhno in prenosno.

Si predstavljate grafično delovno postajo velikosti take tablice? :D
S kvantno računalniško tehniko?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Na nek način to ponuja Asus Padfone - telefon, ki ga priklopiš na zaslon velikosti tablice. Verjetno bi se to lahko povezalo tudi na zunanji monitor.

Jasno, računska moč je zaenkrat za kaj resnega še žalost.

Gregor P ::

To so še vse neka "vmesna pot" (tudi za hitri zaslužek) dokler pač ne pridejo oz. se razvijejo polnokrvni tablični računalniki človeških mer; MS Surface Pro gre morda že malo bolj v pravo smer, a še ni tam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Brane22 ::

Dobro, nisem toliko spremljal teh zadev.

Nekako nisem registriral, da že Nexus 7 pa verjetno še kje kdo ima čisto ok GSM povezljivost.

BT zadevam načeloma ne zaupam ampak ne vidim zakaj ne bi mogel imeti en dober headset za musko pa še mali mic zraven, ki si ga pač pripneš na obleko ali kaj podobnega.

francek1 ::

listje123 je izjavil:

Prav rad bi videl koga telefonirat s tem :))

Jaka stvar. BT slušalka in cargo hlače...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

d4vid ::

bluefish je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Meni je stvar načeloma všeč.

Telefon je itak vse bolj periferen in če že kličeš ali se odzivaš, ne vidim zakaj ne bi imel headseta tako in tako.

Večji format ponuja večjo uporabnost, več placa za GB FLASH in RAM, več budgeta za procesorsko moč, več uporabnh pikslov, manj kompromisov pri tlačenju anten itd itd.

Komot bi se videl s tem reševati neke probleme, brati dokumente, urejati fotke, se iti nek mogoče malce enostavnejši CAD itd itd.

Me like. In principle.
Downside je, da moraš sabo tovoriti še nahrbtnik, torbo,... - super za nostalgike iz časa kovčkastih mobilnikov.
V realnem svetu torej skoraj neuporabna reč.


Jaz sem 7" komote meu u žepu od hlač, dokler je delal, potem je pa crknil, ko mi je padel s postelje... Jbg za 20€ se nisem sekiral...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

PrimozR ::

Marat je izjavil:

porabljen je Android 4.1.2, a je preobleka TouchWiz najnovejša, kar jih ima na voljo Samsung.


Jao, nehajte že s temi svojimi OEM UI-ji, ker so obupni. Jaz sem si ga iz galaxy taba izbrisal in namestil cyanogen mod - dela veliko boljše in mnogo lepši je.

Saj veš, da je rešitvo PRECEJ bolj enostavna, kajne? :) Reče se ji Nexus (karkoli) :D

Brane22 je izjavil:

Dobro, nisem toliko spremljal teh zadev.

Nekako nisem registriral, da že Nexus 7 pa verjetno še kje kdo ima čisto ok GSM povezljivost.

BT zadevam načeloma ne zaupam ampak ne vidim zakaj ne bi mogel imeti en dober headset za musko pa še mali mic zraven, ki si ga pač pripneš na obleko ali kaj podobnega.

GSM Nexus 7 podpira samo dato, SMS/klicanja pa ne.

Glede 'morda bo čez par let mogoče', govorite, kot da bi desktop PCji oz. laptopi stagnirali pri zmogljivosti, tablice malo manj, telefoni se pa razvijajo čez vse meje. V bistvu se pa razvijajo vsi, s tem da se tablice najhitreje trenutno, mobiteli pa malce počasneje. Mobitel tako ne more biti ena naprava za vse, kar pa pomeni, da koncept pade na prvi točki - poleg tableta boš še vedno potreboval mobitel. Pa itak bodo jasno laptopi čez par let zmogljivejši. Nekega preboja pri avtonomiji, porabu, hlajenju in vseh drugih komponentah ne bo oz. če bo, bo za vse tri kategorije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

antonija ::

Upam da bo samsung res dal ven 13" androidni transformer z nexus 10 ppi-jem in ogromno baterijo. Sam hudic ker so okrog novega leta ble te "novice" povsod na netu, zdej se pa govori samo se o S4 in tisti jebeno grdi uri ki je velika za pol dlani :(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Marat ::

PrimozR je izjavil:

Marat je izjavil:

porabljen je Android 4.1.2, a je preobleka TouchWiz najnovejša, kar jih ima na voljo Samsung.


Jao, nehajte že s temi svojimi OEM UI-ji, ker so obupni. Jaz sem si ga iz galaxy taba izbrisal in namestil cyanogen mod - dela veliko boljše in mnogo lepši je.

Saj veš, da je rešitvo PRECEJ bolj enostavna, kajne? :) Reče se ji Nexus (karkoli) :D



hehe, enostavna je, sam težko ga je dobit v SLO :)

PrimozR ::

Enostavno, povsod se prodaja, razen 10ke IIRC še ni.

Marat ::

Kje pa je Nexus 10 v Sloveniji? V katerih trgovinah?

Pithlit ::

Marat... a se delaš neumnega?
Life is as complicated as we make it...

VaeVictis ::

Izgleda, da hoče Samsung narediti telefon/tablico v praktično vsaki velikosti...

Galaxy Tab 10.1

Galaxy Tab 8.9

Galaxy Note 8.0

Galaxy Tab 7.7

Galaxy Tab 2 7.0

Galaxy Note II 5.5

Galaxy Note 5.29

Galaxy S III 4.8

Galaxy S II 4.3

Galaxy S 4

ps: Po tej logiki bi lahko napovedali še dva nova produkta - Samsung Galaxy Note III (6 inch display) in Samsung Galaxy Tab 6.5

Verjetno pa razmišljajo tudi o Samsung Galaxy Tab Mini (9.5 inch display).

Gregor P ::

Dejansko bodo točno ugotovili kaj trg oz. potrošniki potrebujejo8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mihec87 ::

Al pa res ponudba da vsak najde ustrezno velike in pač se ne da rečt ta je prevelik, ta je premajhen..

FlyingBee ::

ni ga čez fullHD 5,5 zaslon in to bo to, tablice so brez veze ...

VaeVictis ::

Ali pa ponudba, ki average Joe-ja zmede in gre kupiti konkurenčni produkt ;)

Po drugi strani tudi zelo dvomim, da bodo na dolgi rok vse te velikosti modelov imeli in jih konstantno updatali...

zee ::

Po drugi strani tudi zelo dvomim, da bodo na dolgi rok vse te velikosti modelov imeli in jih konstantno updatali...


Ze zdaj jih ne nadgrajujejo oz. je to sila redek dogodek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrimozR ::

VaeVictis Note III bo 6,3 colski, prihaja decembra ;)

Blazz ::

Gregor P je izjavil:

Ko so prvič ljudje začeli hoditi s temi brezžičnimi slušalkami naokoli, sem mislil, da so nori ker se pogovarjajo sami s seboj:P


tudi neandertalc bi te gledal čudno, če bi te videl se pogovarjati s ploščatim kamnom... do you get it?....

Hayabusa ::

d4vid je izjavil:

bluefish je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Meni je stvar načeloma všeč.

Telefon je itak vse bolj periferen in če že kličeš ali se odzivaš, ne vidim zakaj ne bi imel headseta tako in tako.

Večji format ponuja večjo uporabnost, več placa za GB FLASH in RAM, več budgeta za procesorsko moč, več uporabnh pikslov, manj kompromisov pri tlačenju anten itd itd.

Komot bi se videl s tem reševati neke probleme, brati dokumente, urejati fotke, se iti nek mogoče malce enostavnejši CAD itd itd.

Me like. In principle.
Downside je, da moraš sabo tovoriti še nahrbtnik, torbo,... - super za nostalgike iz časa kovčkastih mobilnikov.
V realnem svetu torej skoraj neuporabna reč.


Jaz sem 7" komote meu u žepu od hlač, dokler je delal, potem je pa crknil, ko mi je padel s postelje... Jbg za 20EUR se nisem sekiral...

Povej kje si kupil te hlače s hrvaškimi žepi...
Jaz še 4" komaj stlačim v žep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

bdoxx ::

levis 505, čiki, faracajk, SGnote, pa še kluč od bajte gre kamot v žep.

Gregor P ::

Blazz je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Ko so prvič ljudje začeli hoditi s temi brezžičnimi slušalkami naokoli, sem mislil, da so nori ker se pogovarjajo sami s seboj:P


tudi neandertalc bi te gledal čudno, če bi te videl se pogovarjati s ploščatim kamnom... do you get it?....

Mislim, da je iz mojega komentarja najmanj iz mednarodne vesoljske postaje razvidno, kdo je bil v mojem primeru bolj "sodoben";)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

filip007 ::

Zvok klica pač pošlješ v zvočnik, pa govoriš v tablico oz. gledaš, pa še video klic po vrhu in multi-tasking Crysis preko Onlive.
"You #1 Samsung"

Kaj pa GPS ima to...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

WhiteAngel ::

Včasih se počutim malce tujega na tem svetu, ker me tablice res ne impresionirajo. Že leto in pol uporabljam tale bralnik za znanstvene članke (PDF-ji), pri katerem cenim to, da mi baterija zdrži en teden in ga lahko berem cel dan, pa me ne bolijo oči.

Drugače pa uporabljam prenosnik za delo in zabavo, pa smartphone s fizično tipkovnico (večja vidna površina, hitrejše tipkanje). Pa al sem res edini, ki si s tablico nimam čisto nič za počet?!

Gregor P ::

Ne, nisi, jaz tudi že več kot leto kupujem to tablico, kaj tablico še pametni telefon poleg (sem še kar na N900); ampak me te bom rekel "igrače" preprosto ne prepričajo, torej ja, za malo se igrati bi jih imel (Note 2, PadPhone ipd.), ampak za resno delo pač ne:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

skika ::

Nekateri pač rabite več časa, da pridete v korak s časom.

M-XXXX ::

Gregor P je izjavil:

Ne, nisi, jaz tudi že več kot leto kupujem to tablico, kaj tablico še pametni telefon poleg (sem še kar na N900); ampak me te bom rekel "igrače" preprosto ne prepričajo, torej ja, za malo se igrati bi jih imel (Note 2, PadPhone ipd.), ampak za resno delo pač ne:8)

90 če ne 95% povprečne uporabe telefona/tablice ni za resno delo. Podobno najbrž velja tudi za računalnik. Povprečno delo so internet, kakšen mail, kakšen filmček, občasno kaj napisat.. Vse to delajo tablice in telefoni odlično in za to ne rabiš računalnika!

Pithlit ::

Jaz razmišljam v smeri dumbphone+tablet. Ali pa tablet z GSM podporo... Padfone... itd.

Smer smartphone (z današnjimi ~5") + tablet se mi zdi malenkost redundantna.
Life is as complicated as we make it...

PrimozR ::

Vzameš nek osnovni smartphone, ki zna deliti 3G dato prek WiFI s pomočjo hotspota, da si dosegljiva na SMSe in klice in imaš na tablici internet povsod, zraven pa tablica za vse ostalo, to je to.

Pithlit ::

Ja ampak... ne rabiš smartphona za to če to obvlada dumbphone. Gre se tudi za ceno.

Saj to vse zna moj osnovni smartphone... ampak zadnje cajte je tko grozno počasen da bog pomagaj (low end android pač). Poleg tega je battery life čisti obup če imaš vklopljeno 3g+wifi in nekako ne pride v poštev zaradi dosegljivosti.

Tko da je, po mojem, tisti najbolj osnovni dumbphone čisto dovolj (baterija drži par dni, nič ne šteka...) pa tist keš ki ga prišparaš nameniš za malenkost boljšo tablico.
Life is as complicated as we make it...

PrimozR ::

Kater dumbphone pa zna šerat WiFI povezavo prek hotspota? Resno vprašam :)

Pithlit ::

Ne vem... sam zame ni treba. Dumbphone za klice in SMS-e. Tablice itak obvladajo vse ostalo (če že ne gre drugače, 3g dongle).
Life is as complicated as we make it...

FlyingBee ::

če koga zanima galaxy tab 7.7 - wifi, 3g, RGB AMOLED zaslon, 200PPI, znižal na 290 EUR


http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Ashrack ::

Samsungov UI je pa res najvecja polomija. Najnovejsi update je iz S3 naredil telefon hitrosti Nokia 5800. Se dobro da je CyanogenMod.
Drugace pa jaz prisegam samo se na Nexus serijo.
....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nexus 7 2012 neuradni ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
6861 (715) Qushaak
»

Samsung s prvo predstavitvijo z MWC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5816055 (13720) matejdro
»

Samsung Galaxy Tab 2 ali Ipad2

Oddelek: Kaj kupiti
247303 (6877) M-XXXX
»

Samsung Galaxy Note 10.1 še ta mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5920816 (18007) nekikr
»

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
238693 (7282) salesky

Več podobnih tem