» »

Zakaj bi želeli biti srečni?

Zakaj bi želeli biti srečni?

1
2
»

Looooooka ::

No to je zame 6x bolj neprimerno kot ta sala.
Ni ne vedel, da ima raka in definitivno ni tega napisal, ker to privosci njemu ali njej.
Tak folk mene bolj raspizdi kot katerakoli sala.
Opravicila se zahteva, ko nekdo nekaj naredi namerno oz kljub temu, da je vedel, da si imel z necem probleme pa je mogoce narobe ocenil, da te ne bo prizadelo.
Preveckrat pozabimo, da se svet okoli nas ni nehal vrteti, ko dozivljamo tragedijo. Hvala bogu, da vecina ljudi okoli nas to steka in nam oprosti za NASE obnasanje.

Mogoce se bo enkrat ona njemu opravicila.

jype ::

eric_cartman> Probaj s tem, ko ti umre nekdo od bližnjih...

Sem že. Črni humor je kompleksna reč.



first_line> Iz tvojih ust to ni črn humor, ampak privoščljiva hinavščina.
first_line> Se pa vidi da je zate sreča samo v nesreči drugih. A se hihitaš tudi ko tvoje lastne otroke kaj prizadane? Verjetno se kar dosti nasmejiš ko imajo tebe za fotra.

Me prav zanima na kateri žulj sem ti stopil, da se tako trudiš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

first_line ::

Če bi mi ti stopil na žulj bi me ne bilo več na tem svetu. Kup sala, špeh ubija. Ti si zavaljen prasec, po Svetu pa otroc umirajo od lakote.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

eric_cartman ::

@jype

Noben se ti ne trudi nič drugega dopovedat razn tega, da nekateri pač ne sprejemamo črnega humorja tako kot drugi oz. ti.

Jaz se nebi šalil na račun smrti pri nikomur. Sploh pa pri mojih kolegih.

In če bi se kdo drug delal norca in sprobaval črni humor na mojih bližnjih, ki sem jih izgubil (ne glede na to kako dolgo nazaj), bi verjetno ta oseba ostala s polomljenim nosom.

Jaz bi take stvari vzel zelo osebno.. In noben ne more zahtevati od mene, da naj sprejmem črni humor kakorkoli kompleksen že je.

Phantomeye ::

eric_cartman je izjavil:

@jype

Noben se ti ne trudi nič drugega dopovedat razn tega, da nekateri pač ne sprejemamo črnega humorja tako kot drugi oz. ti.

Jaz se nebi šalil na račun smrti pri nikomur. Sploh pa pri mojih kolegih.

In če bi se kdo drug delal norca in sprobaval črni humor na mojih bližnjih, ki sem jih izgubil (ne glede na to kako dolgo nazaj), bi verjetno ta oseba ostala s polomljenim nosom.

Jaz bi take stvari vzel zelo osebno.. In noben ne more zahtevati od mene, da naj sprejmem črni humor kakorkoli kompleksen že je.


Ti res ne razumeš, ane? Črni humor ni usmerjen humor. Ciljna publika niso žalujoči. Žalujoči so tisti, ki se ga poslužujejo. Gre pa za osebno preferenco, ja.

jype ::

eric_cartman> Noben se ti ne trudi nič drugega dopovedat razn tega, da nekateri pač ne sprejemamo črnega humorja tako kot drugi oz. ti.

In jaz nikogar ne posiljujem s črnim humorjem.

eric_cartman> Jaz se nebi šalil na račun smrti pri nikomur. Sploh pa pri mojih kolegih.

Jaz bi pa se, ker je smrt zgolj nadvse običajen pojav, ki ničesar bistvenega ne spreminja. Reči so minljive in živeti v romantičnem prepričanju, da za katerokoli reč na svetu to ne velja, je naivno.

eric_cartman> In če bi se kdo drug delal norca in sprobaval črni humor na mojih bližnjih, ki sem jih izgubil (ne glede na to kako dolgo nazaj), bi verjetno ta oseba ostala s polomljenim nosom.

Verjamem. Brez skrbi, nisem netakten.

eric_cartman> Jaz bi take stvari vzel zelo osebno.. In noben ne more zahtevati od mene, da naj sprejmem črni humor kakorkoli kompleksen že je.

Nikakor pa ne moreš od nikogar zahtevati, da zaradi tebe spremeni svoje razmišljanje ali celo življenski nazor, ki črnemu humorju ustreza.

first_line> Če bi mi ti stopil na žulj bi me ne bilo več na tem svetu. Kup sala, špeh ubija. Ti si zavaljen prasec, po Svetu pa otroc umirajo od lakote.

Mhm, kung fu panda, sam še kung fu se morm naučit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

eric_cartman ::

@jype

Sej mi je jasno kaj hočš rečt. Ampak tle se pač vidi, da smo ljudje različni.. Seveda ti pač ne morm nič rečt če zbijaš šale na račun izgube življenja samo to delaj takim, ki znajo to razumeti oz. ki se jim zdi črni humor zares smešen..

Tut jasno mi je, da ni edino to črni humor.. Kaj od črnega humorja je smešno tudi meni..

Ala zakaj imajo črnci bele dlani??
Da ne umažejo bombaža ko ga obirajo..

Pa niti prbližno nism rasist.. Sam iz smrti norca delat se mi pa pač nekako gabi..

Looooooka ::

Meni se pa gabijo rasisticne sale.
What now?(sej se mi ne ampak...vidis kam ciljam?)

jype ::

eric_cartman> Seveda ti pač ne morm nič rečt če zbijaš šale na račun izgube življenja samo to delaj takim, ki znajo to razumeti oz. ki se jim zdi črni humor zares smešen..

Črni humor niso šale na račun izgube življenja.

Looooooka ::

To je v bistvu dober test karakterja.
Ali si sposoben drugim pustiti sale, ki ti niso vsec oz jih prenesti kljub temu, da jih pove nekdo, ki ti ni vsec.
Ali si pripravljen sprejeti dejstvo, da tudi tvoje sale veliko ljudem niso vsec pa jih kljub temu rad poves.

eric_cartman ::

Ne ne...@Loooooka

Ne razumš..Znam se delati norca iz sebe.. In pustim tudi drugim, da se pohecajo iz mene.. Mi ni to nič takega. To mi je normalno.

Samo kar je preveč je pa pač preveč.. Tudi pr temu je treba met mejo!

Črni humor niso SAMO šale na račun izgube življenja.. Saj zato pa pravim.. Meni so le te dokaj neprimerne!

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Zakaj?
Ce ti ni tezko povedat(ce je kaksen oseben razlog)?

LuiIII ::

Ker sem delal oz. služil vojaščino na urgenci, sem spoznal, da je črni humor neke vrste terapija za vse trplenje, ki ga spremljaš, doživljaš in rešuješ. Je nekaj naravnega, a nikakor ne sme biti edina vrsta kompenzacije oz. osmišljanja zadeve. Je pa gotovo ena izmed bolj zanimivih. Če teh zadev ne osmišljuješ pa je zelo zelo verjetno, da ljudi popredmetiš. Seveda pa obstajajo limiti, ki pa so bolj v tem kako je črni humor izveden, da je jasno da gre za neke vrste sarkazem.
Še bolj zanimiv in ghetto pa je verjetno črni humor poklicnih gasilcev.

eric_cartman ::

Ja kako zakaj?? Ravno tako kot je tebi to smešno.. Nekaterim pač ni.. To res ni tako nelogično.

Biw sem pa na stand up comediju Valiča pa Avdiča. Pokaš od smeha.. Mi smo se res jokal.. Mela sta sicr ene par krutih for. Pa še vseeno ne takih o kakršnih mi govorimo.. Ampak je blo pa dobr..Mene je po 2 urah trebuh boleu..

Če še kdo ni biv.. Nej si kup karto za 7 marca(15 ojrof).. Ne bo mu žov.. :D

Zgodovina sprememb…

jype ::

LuiIII> Ker sem delal oz. služil vojaščino na urgenci, sem spoznal, da je črni humor neke vrste terapija za vse trplenje, ki ga spremljaš, doživljaš in rešuješ.

Ja, je eden najvišje razvitih in najučinkovitejših psiholoških obrambnih mehanizmov.

"Morski pes mu je nogo odgriznu. Še sreča, da je mel čelado."

Looooooka ::

No. V Sloveniji je ze seks tabu. Se zmeraj se vsi radi smejemo butastim prikritim pesmicam o seksu in humorju, ki na miguje na seks.
Za crn humor zgleda se nismo zreli :)
Ampak poglejte si zgodovino. Crnci in belci recimo. Kako so crnci tezko kritizirali belce. Crn humor je dejansko pomagal pri tem.
Pa je bilo veliko sal ravno na racun tega, da so bili obeseni crnci...vendar se sala ponavadi konca tako, da neumno izpade tisti belcek v beli rjuhi.
Zadeva ima lahko dejansko pozitiven ucinek in je lahko odlicen nacin kritiziranja druzbe.

Mene osebno bolj moti, ko imas mesano druzbo in zacnejo tipi ven metat te tipicne sale s seksualno tematiko in se jim potem zdi blazno smesno rezati na racun zensk.
Zenska je lahko dejansko uzaljena in zacne jokati.
Moj dedek recimo tega ne more. Ker pepel ne joka!
See the difference?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Phantomeye ::

LuiIII je izjavil:

Ker sem delal oz. služil vojaščino na urgenci, sem spoznal, da je črni humor neke vrste terapija za vse trplenje, ki ga spremljaš, doživljaš in rešuješ. Je nekaj naravnega, a nikakor ne sme biti edina vrsta kompenzacije oz. osmišljanja zadeve. Je pa gotovo ena izmed bolj zanimivih. Če teh zadev ne osmišljuješ pa je zelo zelo verjetno, da ljudi popredmetiš. Seveda pa obstajajo limiti, ki pa so bolj v tem kako je črni humor izveden, da je jasno da gre za neke vrste sarkazem.
Še bolj zanimiv in ghetto pa je verjetno črni humor poklicnih gasilcev.


Jap. Sploh tisti gasilci, ki so v tehničnem reševanju. Sej se ti zmeša, če tega ne ventiliraš.

jype ::

Looooooka> Ampak poglejte si zgodovino. Crnci in belci recimo.

Šele zdaj sem se zavedel, da je črni humor v resnici...

OJ Simpson.

garamond ::

Looooooka je izjavil:

Mene osebno bolj moti, ko imas mesano druzbo in zacnejo tipi ven metat te tipicne sale s seksualno tematiko in se jim potem zdi blazno smesno rezati na racun zensk.
Zenska je lahko dejansko uzaljena in zacne jokati.
Bodimo realistični. Koliko šal o ženskah in blondinkah pa sploh obstaja? Ne veliko! (Vse je res.)

(Se pa strinjam s tabo. Po drugi strani pa je problem vsekakor še nekje drugje kot v šalah ... meni recimo ni še nikoli uspelo užalit nobene blondinke.)

Looooooka je izjavil:

Moj dedek recimo tega ne more. Ker pepel ne joka!
Upam, da je umrl srečen in v spanju (in ne v paniki, tako kot potniki na njegovem avtobusu).

judoka ::

Biti srečen ni isto kot uživati in ni povezano z "senzoričnimi užitki".
Užitki so prety much kot droga in potreba po njih je vedno prisotna.

Pomojem srečen človek ne potrebuje užitkov. Pomojem je to stanje povezano z svobodo in z ljubeznijo. Ne z užitki.

Nekateri pravijo, da je smisel življenja biti srečen, ampak zakaj bi bili srečni?


Kaj je smisel življenja je vprašanje, ki si ga vsak odgovarja po svoje. Biti srečen je samo ena od možnih opcij.

Saladin ::

Kaj je smisel življenja je vprašanje, ki si ga vsak odgovarja po svoje. Biti srečen je samo ena od možnih opcij.

Posameznikova "sreča" je možnost in sposobnost doživljanja in izvajanja lastnih želja in preferenc.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

black ice ::

judoka je izjavil:

Biti srečen ni isto kot uživati in ni povezano z "senzoričnimi užitki".
Užitki so prety much kot droga in potreba po njih je vedno prisotna.

Pomojem srečen človek ne potrebuje užitkov. Pomojem je to stanje povezano z svobodo in z ljubeznijo. Ne z užitki.

Torej želiš povedati, da ljubezen ni užitek?

Phantomeye ::

 :P

:P



Še ena taka fora, ker ljudje vse vzamejo osebno.

Oki ::

Črni humor je odvisen tudi od tega, v katerem kontekstu je izjavljen.

jype ::

Absolutno. Kot vsak drug humor tudi črni ni vedno na mestu.

Tr0n ::

Heathen je izjavil:

Zakaj smo tako zavedeni s srečo?

Kaj ti pa preostane? :)

judoka ::

black ice je izjavil:

judoka je izjavil:

Biti srečen ni isto kot uživati in ni povezano z "senzoričnimi užitki".
Užitki so prety much kot droga in potreba po njih je vedno prisotna.

Pomojem srečen človek ne potrebuje užitkov. Pomojem je to stanje povezano z svobodo in z ljubeznijo. Ne z užitki.

Torej želiš povedati, da ljubezen ni užitek?


Definitivno to dvoje ni isto.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mladina vs. Slovenija, zadeva "cerebralni bankrotiranec" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5522787 (19181) ulemek
»

Britanci občutljivi na spletne nergače

Oddelek: Novice / NWO
328602 (7054) SkipEU
»

Slovenija - mafijski raj

Oddelek: Loža
284699 (3396) Ramon dekers
»

Odmor v sporu med Applom in Nokio na sodišču

Oddelek: Novice / Tožbe
104241 (3684) Bor H

Več podobnih tem