» »

Interna temp. dioda - kalibracija

Interna temp. dioda - kalibracija

Silence-r ::

Po preučevanju nastavitev v MBM sem ugotovil da je moja matična plata (GA-7VRXP) sposobna brati tudi temperaturo iz interne temperaturne diode procesorja ... vsaj mislim tako.

Dejstvo je da so v MBM razvidni 3 senzorji vsak je podvojen v načinu diode, senzorji so sledeči:
-SIS950/ITE8705F - 1
-SIS950/ITE8705F - 1 Diode
-SIS950/ITE8705F - 2
-SIS950/ITE8705F - 2 Diode
-SIS950/ITE8705F - 3
-SIS950/ITE8705F - 3 Diode
Senzorja 1 (system temp.) in 3 (aux temp.) kažeta isto temperaturo v diode in ne-diode načinu. Senzor 2 (core temp.) pa je do nedavnega kazal tudi isto temperaturo a sta po nadgradnji biosa temperaturi diode in ne-diode načina postali različni. V diode načinu merjenja naraste temperatura pri obremenjevanju za skoraj 20°C v dobrih 2 sekundah, zatorej menim da je to temperatura iz interne diode v procu.

Težava je ker diode senzor ni kalibriran ...normalno kaže temperaturo okoli -55°C (minus spredaj ja) pri polni obremenitvi proca naraste temperatura tudi do -20°C. Kako naj nastavim/kalibriram senzor da bo kazal dejansko interno temperaturo?
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Blup ::

S tem sm se že tut jst igrou, sam nism nč pametnga pogruntu...

... zanima me pa neki drucga (da nam lih nove teme odpiru) ... kok kej točno kaže dioda v socketu pri tej plošči, sej je namreč dioda na "žici" in se dotika procesorja... v neki temi, ne tok časa nazaj sm prebrou, da te diode zelo dobro kažejo temperaturo procesorja...

.... zanima pa me sledeče... govori se, da fioda v socketu kaže 10-20 C manj kot je dejanska temperatura... kakšno odstopanje ma pa ta dioda, ki se dotika spodnje strani procesorja...

... to me pa zanima zato, ker se že odkar mam to plato, bojujem s temperaturo 50 - 60 C ...

Blup
:\

Blup ::

Madonca fantje... jst sm pa mislu, da vi tuki kej veste o teh zadevah 8-O :D

Blup
:\

Spajky ::

Temperatura je v socketu cca.15° nižja od one z interne diode, na senzorju prleplenem na proc pa cca.10° nižja otprilike (lahko tudi kako stopinjo več...). Kar pa se tiče kalibracije interne diode, je vse odvisno od Biosa oz. HWmonitoring čipa, kako je sprogramiran; vendar bi v MBM morala biti nastavitev /Adjustment/ za prikazovanje razlike temperature /temperatureOffset/ nekje; vsaj jaz jo imam v MBprobe...drugače se kalibracije brez hacka Biosa IMHO ne da izvršit....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mile ::

Silence-r: Hmm, si sigurn , da tvoja plata to podpira?

Moje vprašanje pa je sledeče

A s TBredi še vedno funkcijonirajo vezja z MAXIM MAX6657 (2-kanalni temeraturni senzor s SMBus-om) ?
Razmišljam, da bi si sam naredil za mojo k7s5a, seveda če bom zadevo sploh dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

Silence-r ::

mile: nisem sigurn, pravzaprav je prej ni podpirala, je pa dokaj sumljivo da sedaj deluje diode način ... in deluj kot bi mogu, to je zame dokaz:D
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

njok ::

Seveda odstopanja niso na vseh ploščah enaka, vendar dobim na KD7, ki ima tudi socket senzor, ponavadi okrog 5°C visjo temperaturo. Tako da mislim, da ce bi bil socket senzor priliman na dno procesorja bi se razlika se zmanjsala. To seveda velja, ko je procesor ogret že nekaj časa, sicer so lahko razlike lahko večje ali manjše (pri hitrem ohlajanju).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231996 (1646) Spajky
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905847 (4572) Jux
»

AMD Athlon XP 2000+ in GA-7VRXP, optimalne nastavitve v biosu za navijanje

Oddelek: Navijanje
81020 (832) OwcA
»

KD7 temperaturni senzorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61211 (1107) Spajky
»

Epox

Oddelek: Strojna oprema
272302 (1740) Spajky

Več podobnih tem