» »

Objavljeni testi GeForce GTX Titan

Objavljeni testi GeForce GTX Titan

vir: AnandTech

vir: AnandTech
AnandTech - Predstavitev najhitrejšega grafičnega čipa v obliki kartice GeForce GTX Titan bo trostopenjska - najprej so spletne strani lahko objavile vse tehnične podatke o čipu in kartici ter se zgolj dotaknili zmogljivosti (brez točnih številk), včeraj je sledila objava točnih testov zmogljivosti, 25. februarja pa bodo potencialni kupci lahko kartico končno še kupili. Za razliko je zadnjih nekaj generacij praksa, da se objava specifikacij, rezultatov testov in dobavljivost kartic v trgovinah zgodijo na isti dan.

Za razliko od grobih ocen zmogljivosti zahvaljujoč testom zdaj točno vemo, kako hiter je GeForce GTX Titan. Teste je pripravilo več strani, npr. AnandTech, Hexus.net, HotHardware in še mnoge druge popularne strani. Na Anandtechu priznavajo, da so dvojedrne kartice, GTX 690 in posebne izvedenke, ki sparijo dva Radeona HD 7970, hitrejše, a vseeno za približno enako ceno priporočajo Titana, ker gre za zgolj en grafični čip, ki ne zahteva posebnih profilov, ne zahteva posebnih načinov izrisovanja (Alternate Frame Rendering) in tako prinese bolj konstantno visoko zmogljivost. V povsem svojem svetu je GTX Titan, ko pride do računskih zmogljivosti, a enako velja tudi za cenovno politiko. Jasno je, da je kartica namenjena entuzijastom, ki nekaj hočejo ne glede na ceno.

Podobno mnenje delijo ocenjevalci pri Hexusu in pri HotHardware, vsi trije izpostavljajo odličen, tih hladilnik ter seveda zmogljivost. Ta je bila v nekaterih primerih tudi 50 % višja od prej najhitrejše enojedrne kartice, Radeona 7970 Gigahertz Edition, a je po drugi strani v nekaterih naslovih, prijaznih AMD-ju, Radeon prišel nadvse blizu Titanu. Trojica Titanov tako kupcem omogoča sestaviti najhitrejši grafični podsistem na svetu, a je cena visoka. nVidia priznava, da vezava štirih Titanov ni smiselna, razen če je na sporedu podiranje rekordov. A zmogljivost, relativno nizka poraba, tih hladilnik in dolžina, ki je manjša tako od Radeona 7970, kot od GeForce GTX 690, po mnenju ocenjevalcev GeForce GTX Titan naredita idealnega za nekompromisno zmogljiv sistem, osnovan okrog matične plošče Mini-ITX.

38 komentarjev

RejZoR ::

Jezst se držim pravila 1x GPU > 2x GPU. In zaenkrat to pravilo drži. V vseh letih gaminga sem imel z enoprocesorsko grafično samo ene 3 "incidente" ko so igre nagajale, pa še to so bile običajno malenkosti, ki so jih odpravili novi driverji čez kakšen dan ali dva). Vse ostalo je install and play. Vzameš pa pač en hitrejši čip, ki je takrat na voljo in čaw. Sicer se je stanje izboljšalo glede na prejšnja leta ampak vseeno je preveč zajebavanja. Zato pa večina še vedno prisega na single GPU in Titan je kot tak trenutno najbolj zmogljiva kartica.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

Isto se je govorilo za CPU-je enkrat. Eventualno iz enega jedra se ne bo dalo več toliko potegnit ven in nam bojo začeli prodajat multi GPU kartico za ceno single GPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

7982884e ::

to pri grafičnih karticah nikakor ni res, ker je narava računanja oz. problemi, ki jih računajo, popolnoma drugačni kot problemi, ki jih računa CPU. gpu je že tako ali tako razdeljen na tisoče podprocesorjev, zato tudi dosega take flopse napram najhitrejšim cpujem.

ABX ::

Že že, ampak ko je software dobro napisan, dual GPU je hitrejši edini problem je poraba.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

RejZoR ::

Ja, ker gnili porti iz konzol pa res spadajo v kategorijo "dobro spisanega" softwara ane? Zato nekateri špili sploh ne scalajo tud če daš not 10 Titan kartic. NFS Most Wanted (2012) recimo je en tak lep primer...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

A ča češ, določene porte so delali narkomani na abstinenčni krizi.

ampak isto velja za CPU, še vedno je preveč iger ki še dva cora ne izkorišča 100% in kot vidim ta NFS tudi glede CPU-je je zelo bogi port.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Izi ::

ABX je izjavil:

Isto se je govorilo za CPU-je enkrat. Eventualno iz enega jedra se ne bo dalo več toliko potegnit ven in nam bojo začeli prodajat multi GPU kartico za ceno single GPU.

Mešaš jabolka in hruške. En sam GPU ima na tisoče jeder in je nekaj popolnoma drugega kot CPU.
GPU, naprimer novi Titan, ima kar 2688 CUDA jeder, 224 teksurnih enot in 48 ROP-ov. Povprečen CPU danes pa ima uboga 4 računska jedra.
Se strinjam z RejZoRjem, da je edino pametno imeti eno močno single GPU kartico, vse ostale grafične variante prinašajo samo težave in tudi v prihodnje bo tako.
Seveda pa tale Titan glede na ceno nikakor ne bo smiseln nakup. Za pametne igričarje je in bo vedno AMD glavna in edina izbira :P

Senitel ::

ABX je izjavil:

Isto se je govorilo za CPU-je enkrat. Eventualno iz enega jedra se ne bo dalo več toliko potegnit ven in nam bojo začeli prodajat multi GPU kartico za ceno single GPU.

In koliko gamerjev ima danes računala z dvema CPU socketoma? >:D Manj kot kartice v SLI/CF.
Tako da primerjava je že v osnovi čist faljena.

ABX ::

To je tudi res.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mailer ::

Za pametne igričarje je in bo vedno AMD glavna in edina izbira :P
Dokler je govora o eni kartici imaš mogoče še prav, če pa jih daš več skupaj je veliko manj problemov z Nvidio. In kolikor vem imajo resni igračarji po dve kartici.

ABX ::

Don't feed the troll.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tiborrr ::

Če smo že pri Titanu je treba počekirat naše hlajenje: http://www.ekwb.com/news/316/19/EK-firs...

(pa če mi bo kdo jamral kaj okoli slovnice in stavčnih struktur gre na ignore listo :D)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

ABX ::

lepo
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

boogie_xlr ::

Na sliki PCBja vidim, da so narejene luknje še za en napajalni konektor. Dodatno napajanje za navijanje?

ziga7 ::

Oba rabis po defaultu. Preberi teste.

tiborrr ::

boogie misli na prazne solder pade. Mislim, da je to verzija za superračunalniške gruče. Tudi Quadro 6000 oz. Tesla C2050/2975 in novejši K20/K20X imajo konektorje tako: enega od strani, enega od zadaj. Verjetno zaradi same zasnove ohišij oz. njihovega dovoda priklopnih kablov.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

boogie misli na prazne solder pade. Mislim, da je to verzija za superračunalniške gruče. Tudi Quadro 6000 oz. Tesla C2050/2975 in novejši K20/K20X imajo konektorje tako: enega od strani, enega od zadaj. Verjetno zaradi same zasnove ohišij oz. njihovega dovoda priklopnih kablov.

Jezst se držim pravila 1x GPU > 2x GPU. In zaenkrat to pravilo drži. V vseh letih gaminga sem imel z enoprocesorsko grafično samo ene 3 "incidente" ko so igre nagajale, pa še to so bile običajno malenkosti, ki so jih odpravili novi driverji čez kakšen dan ali dva). Vse ostalo je install and play. Vzameš pa pač en hitrejši čip, ki je takrat na voljo in čaw. Sicer se je stanje izboljšalo glede na prejšnja leta ampak vseeno je preveč zajebavanja. Zato pa večina še vedno prisega na single GPU in Titan je kot tak trenutno najbolj zmogljiva kartica.

Heh, si kdaj uporabljal SLI/CFX in če, kdaj? Ali je to nabijanje malo tako, na pamet? Že od Radeonov serije HD 3000 dalje in GeForcev GTX 200 so zadeve izvrstno rešene. Sicer je navijanje v večini primerov težavneje, sploh pri novejših generacijah, a to nima nobene veze z 'zajebavanjem' ali 'incidenti'. Iger, ki imajo ob izidu težavo z multi GPU sistemi je pa ravno toliko kot tistih, ki imajo težavo z Intel HT (dober primer je bil Battlefield 3).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

ABX je izjavil:

Že že, ampak ko je software dobro napisan, dual GPU je hitrejši edini problem je poraba.

Ampak hiter GPU ti vedno da X zmogljivosti. Par GPU-jev s teoretično X zmogljivostjo pa ne popolnoma vedno. To je še vedno resnica in vedno bo. Da ne omenjamo, da ti hitro lahko zmanjka RAMa (RAM mora biti preslikan med vse kartice), da potrebuješ večje ohišje, glasnost, itd. itd.

Senitel ::

tiborrr je izjavil:

Heh, si kdaj uporabljal SLI/CFX in če, kdaj? Ali je to nabijanje malo tako, na pamet? Že od Radeonov serije HD 3000 dalje in GeForcev GTX 200 so zadeve izvrstno rešene. Sicer je navijanje v večini primerov težavneje, sploh pri novejših generacijah, a to nima nobene veze z 'zajebavanjem' ali 'incidenti'. Iger, ki imajo ob izidu težavo z multi GPU sistemi je pa ravno toliko kot tistih, ki imajo težavo z Intel HT (dober primer je bil Battlefield 3).

Eno so težave, ker nekdo ni pravočasno spravil profilov v driver, drugo so malo bolj komplicirane težave.

Dr_M ::

Kaj pa micro stutter, ki se praviloma pojavlja pri 2 gpujih? Precej moteca zadeva.
Torej, ce se gres SLI/CF, potrebujes vsaj 3 gpuje, da imas kolikor toliko zagotovljeno kvaliteto slike.

mtosev ::

tale grafa za 999usd me ne prepriča. grafa je dobra in vse, ampak cena je lol glede, da je tole single gpu grafa. ko nvidia izdela za takšno ceno gual gpu grafo aka 790 naj mi sporočijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

freesty ::

Microstutter se je ze drasticno zmanjsal pri novejsih generacijah. Redko kdo se sploh pise o tem. Ni nekaj, kar se nebi dalo softwarsko resit.

Glede Vrama, ja ce ti bo pri cfx primankovalo rama potem ti ga bo pri 1 graficni tudi. Ne vem kaj je tu prednost ene graficne?

Edino kar je, je neoptimiziranost iger in dela potem crossfire slabse kot pa samo 1 graficna. V tem primeru pac izklopis to. Sicer pa najbolj igrani naslovi ponavadi tak podpirajo crossfire.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

PrimozR ::

freesty ne, ne bo. Če ti vežeš v CF neko grafo, ima ponavadi manj RAMa, kot isto zmogljiv single GFX setup. CF sistem 7850 z 1 GB RAMa ima vsega RAMa še vedno 1 GB, ker efektivno furaš RAID 1 med grafami. 7950 ima 3 GB. Titan ima 6 GB. GTX 690 ima samo 2 GB RAMa (fizično 4 GB, ampak šač, radi 1).

Janac ::

Ja, 690 in 7990 bi mogli oglaševat slednjo z 3GB in 690 z 2GB, prodaja dvomim da se bo kaj poznala, ker tisti ko tako grafo kup ve da ni res.

Dr_M ::

Microstutter se je ze drasticno zmanjsal pri novejsih generacijah. Redko kdo se sploh pise o tem. Ni nekaj, kar se nebi dalo softwarsko resit.


Ja, pri GTX600 se je res precej zmanjsal, pri AMDju je pa celo bolj opazen kot kadarkoli prej.

freesty ::

PrimozR je izjavil:

freesty ne, ne bo. Če ti vežeš v CF neko grafo, ima ponavadi manj RAMa, kot isto zmogljiv single GFX setup. CF sistem 7850 z 1 GB RAMa ima vsega RAMa še vedno 1 GB, ker efektivno furaš RAID 1 med grafami. 7950 ima 3 GB. Titan ima 6 GB. GTX 690 ima samo 2 GB RAMa (fizično 4 GB, ampak šač, radi 1).


Ja zdaj, ko neke nove pogoje vpeljujes.

Ce imas Radeon 7950 in pa cfx radeon 7950. Imas v obeh primerih enako vrama na voljo. Cfx ti ne zmansa kolicine vrama.

Vem drugace kaj ti pises in vem kaj mislis.

Saj to, da pri cfx imas enako vrama kot pri eni kartici ze vsi vemo.

Problem vrama je samo to, da ce kupis eno kartico, ki ima vrama ravno toliko, da pokrije performance GPUja oz. ga ne omejuje. In potem, ce kupis se eno kartico imas prevelik GPU power pri isti kolicini rama.

Ce danes kupis 3GB ali 4GB kartico ne bos imel problemov z vramom, se bo prej zgodilo, da bosta tudi 2GPUja premalo kot pa da bodo igre pozrle toliko vrama in to je ena od stvari, ki jih upostevas.

Ce pa kupujes 7850 cfx pa imas tudi 2GB dost, ker niti dve ne bosta folgali taksnih bonbonckov, da bodo zafilal 2GB rama.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

PrimozR ::

Poveča pa tudi ne. Ampak večinoma se primerja CF/SLI dveh cenejših graf z eno samo, približno enako hitro. Takrat je RAM minus. Itak sem pa že večkrat povedal, da se CF/SLI splača samo na top of the range grafah, kjer imaš celo nek neto izkupiček (performance), drugje imaš pa enak performance z ogromno več problemi, kot v primeru ene grafe. TOrej ni nek hud 'pogoj', temveč zgolj dejansko stanje.

ABX ::

Dosti problemov je s tem, ampak ko dela je pohitritev fenomenalna.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

vaščan ::

Microstutter se je ze drasticno zmanjsal pri novejsih generacijah. Redko kdo se sploh pise o tem. Ni nekaj, kar se nebi dalo softwarsko resit.



Ja, pri GTX600 se je res precej zmanjsal, pri AMDju je pa celo bolj opazen kot kadarkoli prej.

DFC Dynamic Framerate Control če je trganje slike preveč moteče vklopiš še vsynic pa je zadeva bolj gladka in odzivna kot s eno karto preverjeno. Če špil ne mara multigpuja si oplel pač tisto igro poganjaš samo z eno karto.

Zna se pa naredit da bo multigpu vedno bolj popularna reč namreč govori se da naj bi imela novi xbox in ps4 po 2gpuja enga v procu in enga posebej zdej kako bo to laufal skupej si ne predstavljam samo tko namigujejo.
Še nekaj je recimo če ti na začetku špila vidiš logo od amd ati špil dela kot raketa in multigpu je podprt od štarta tud stuteringa ni ponavad prou hudga če pa vidiš od nvidie logo pa pač na nvidiji šiba in se amd muči s driverji velikrat je tko. Potem maš pa špil recimo far cry 3 za kerga še po parih mescih atiju ni ratal crossfire usposobt v špilu je tak sttutter da nemorš igr z eno karo pa dela dobr. Nimaš kej. Hočem rečt za nove konzole je pogodbo dobu ati predvidevam da bodo marsikateri problemi s driverji in multigpu podporo in sttuteringom popolnoma izginili za imetnike amd ati kartic na pcju česar se že veselim.

Titan je huda grafa samo mal draga za to kar ponuja. Tist ki bo to zverino kupu vrjetn bo kupu vsaj 2 pa vodnga gor da se splača. Drugač špile tud dost umetn navirajo da nam grafične švicajo za brez veze. Sem probal crysis 3 Daš max nastavitve špil neigralen na dokaj močni kišti, če pa malo po pamet nastaviš zadevo razlike skoraj da neboš opazil mogoče malo manj glatki robovi in kakšna senca od vsakega listka manj na drevesu teselacija manj izrazita ampak zadeve ki jih med gameplayem ne porajtaš ampak se moraš ustavljat in delat screenshote brez veze ti grafična švica za stvari ki jih ne vidiš. Upam da se to kej spremeni ko prideta novi konzoli ven prou komej že čakam ker sem malo naveličan te xbox 360 grafike z boljšimi texturami na pcju.

Jst ::

Jaz sem probal več generacij SLI/CF oz. dvojedrnih kartic. 2x 5870, 2x 7970, 2x 280, 2x 480. Pa mogoče še kakšno (ko imaš kolega, ki menja komponente kot gate, pozabiš "detajle").

Pa čeprav je bil FPS izrisan na FRAPSu visok, sem na vodi v kolenu čutil, da mi nekaj ne štima. Sicer nisem igral že nekaj mesecev, ampak kadar igram, igram First Person Shooter-je. Imam kolega, ki more vedno imeti vse najnovejše in pri njemu sem na Sli/CF tudi igral. Ne znam opisati občutka, ampak ena stvar se mi zdi, kot da traja malo dlje, od trenutka, ko ti premakneš miš, do odziva na zaslonu. Druga je pa občutek, kot da igram pri nizkih FPSjih, čeprav FRAPs kaže recimo 60-70. To pa vem, ker v 15ih letih igranja FPSjev, ciljam samo na headshote in kadar sem igral na SF/Sli, sem težje kaj zadel.

Nisem se pa spuščal v raziskovanje zakaj imam tak občutek...

Lahko mi rečete da lažem, bluzim, haluciniram,... meni je vseeno. Res raje kupim 1 GPU in zmanjšam detajle, da špil teče nad 60FPS, kot pa da bi imel več GPUjev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Ne, ne haluciniraš. Saj je Senitel dal link do dobrih testov, ki to dokažejo.

mailer ::

Po grafu sodeč so te problemi bolj izraziti pri Ati kot pa pri Nvidii. Ti pa nihajoč ping naredi "več škode" v primerjavi z opisanim. Vprašanje tudi, če imata oba enako povezavo ali imaš ti optiko, on pa kabel. Pri meni na speedtestu mi vrže ping 15ms, med igranjem pa nimam nikoli pod 100ms, večkrat me vrže ven iz igre kao "ping too high" tako da bo treba kabel čimprej zamenjat za optiko.

Jst ::

PIPI: Sem sedaj šel brati...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vaščan ::

Jaz sem probal več generacij SLI/CF oz. dvojedrnih kartic. 2x 5870, 2x 7970, 2x 280, 2x 480. Pa mogoče še kakšno (ko imaš kolega, ki menja komponente kot gate, pozabiš "detajle").


Probajta v crossfire načinu s programom radeon pro funkcijo DFC boš videl rezultat. In res je občutno je večji lag čutit ob premikanju v cf sli načinu ter pri visokih fpsjih je čutit kot bi igral na 30fps ampak to ti ta DFC zrihta in špil rata noro oziven čutit je da dela še bolj glatko kot z eno karto če seveda fpsji ne padajo preveč pod tisto mejo kot imaš DFC nastavljen.

Janac ::



34°C v loadu, seveda na vodi...

Jst ::

vaščan: To je kolega, ki se vidiva nekajkrat na leto... Njemu je itak samo pomembno, da je v kišti najnovejši hardware in čim višje točke v Benchmarkingu. Saj sem napisal (ne v tej temi - se mi ne da iskati), da sploh ne vem, če je v zadnjih 10ih letih sploh končal kakšno igro...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bdoxx ::

mailer ::

V ceniku jo sicer imajo, dobavljiva pa verjetno še ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidia preseneča z GeForce GTX 780 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3012740 (9696) Senitel
»

GTX Titan se prodaja bolje od GTX 690

Oddelek: Novice / Grafične kartice
296641 (5281) Jst

NVIDIA GeForce Titan 780 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9615816 (12042) dzinks63
»

GeForce GTX Titan - najhitrejši grafični čip na svetu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10123070 (18997) mihco

Več podobnih tem