» »

tablicni racunalnik

tablicni racunalnik

1 2
3
»

Mipe ::

Ker telefon že ima vse zahtevane funkcije. Zakaj bi tovorila dve napravi naenkrat? To mi ne kapne pri teh hipsterjih, ki imajo nabašene žepe raznih gadžetov. Če pa misli aktivno uporabljati, se pravi pogosto brskati, če bo dala frocu igrat, da ji bo dal mir, če bo sorodnikom razkazovala filmek s sinekove birme... potem pa že, v tem primeru bi bil tablični računalnik smotrn nakup, tu pa se da splača dati kaj več evrov več za kvaliteten izdelek.

Kompromis je le pametni telefon brez telefonskih funkcij.

Halfdead987 ::

Sej je 300g,kar ni težko. Edino TF300T je 2x več.
Kaj evrov več? Če ne kupi nekega cheap kitajca,bo stalo vsaj 200€ več.
Glede na to,da se je ''pritoževala'' čez to,da je 7" premajhen,dvomim da ji bo 4"-5" dovolj.

Aka. tablica

Katja9 ::

Nerabim tel..ga ze mam... rabm tocn za to ki je napisal mipe... pa "+ skype,fb, net.. pa mrbit picaso.... za to? Kaj potem?

Mipe ::

Če računaš na veliko tipkanja, si omisli še etui s tipkovnico. Nexus 7 ima takega, se mi zdi, tudi za Galaxy Tab se najde dosti etuijev.

Sicer pa ni bilo rečeno, da ne moreš zamenjati telefona za boljši model.

Halfdead987 ::

Hm,za kazanje slik s sinove birme je najboljši TF300t,ker je največji. Ostalo imajo pa vsi trije.

todman74 ::

Glede na to, da je menda Tf300t skoraj tako dober po performansu kot Galaxy Note, potem gre moj glas za to Asusovo tablico. Na Dinokomp je 330€ verzija brez 3G/UMTS.

Katja9 ::

Kam mi to pomen?

Halfdead987 ::

Da nima interneta preko sim kartice ampak wifi.

Katja9 ::

aha, se pravi se nemorem kjerkoli povezat, sam tam ko je wifi... seveda ce je odklenjen... ok. to ni panike..

blubiu ::

Lastim si Nexusa in IPad Minija. Oba sta dobra, imam pa raje Nexus.Je manjši, mi gre v kavbojke zadaj, android je naprednejši, bolj prijazen, več appov je zastonj ali ima zastonj vsebine, surfanje mi je boljše, input besedila/naslova v chrome je pri nexusu boljsi . iPad ima problem, ker je os prilagojen za večjega brata, tako da moraš kdaj s konico nohta zadeti gumb. Tudi nižja ločljivost me kdaj moti. Pa IOS je relativno primitiven, deluje zastarelo. Je pa iPad lepši, čeprav zaradi aluminija zadaj bolj drsi.
Če hočeš dobro prenosno tablico, vzami Nexusa. Za surfanje na kavcu pa sta oba ok, se pač odločis med ceno in izgledom.

cordoba ::

Dej Katja, zdej že trolaš. V tem času, ti bi pa že moglo bit jasno. Zapelji se do tehnične trgovine, poglej si zadeve, ker to je že smešno.

Katja9 ::

cordoba-saj ti ni treba pisat ce ti ni.. in,ne sory ni mi jasno.. marsikaj ne.. jst sm na compu oz.bom na tablici sam za par stvari in nikol se nism ukvarjala kako kaj deluje.. pac tehnika napreduje, super.. in jaz grem zlo pocas za njo.. in zakaj nebi smela prasat nekaj kar me zanima.. saj tebi ni treba mi pisat, nekateri pa z veseljem povejo pa pomagajo,.. no, vsaj jaz mam tek obcutek.. mislim da tisti na katere tole leti vejo...

cordoba ::

Sej sem ti tudi jaz pomagal in tudi jaz kaj sprasujem, ce mi ni jasno, ampak moras pa tud malo sama pogledat. So ti ze vse razlozili, poglej si v zivo pa ti bo vse jasno o cemu ti pisem.

Katja9 ::

No,pol pa hvala.. sej mislm da sm zvedla vse..

Strelka ::

Živjo!
Zanimam se za nakup nexus 7. Pa me zanima kolk se kaj splača kupit tablico preko bolhe?
Dalo bi se jo dobil za okrog 50 € cenejše kot na primer v compshopu.

mtosev ::

rajše daj več in kupi novo. bo zagotovo ok in bo imela garancijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Strelka ::

mtosev je izjavil:

rajše daj več in kupi novo. bo zagotovo ok in bo imela garancijo


Sej lih tega se najbolj bojim pri rabljenih.

Kolk pomembno je pri nexusu 7 3g?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Strelka ()

fukich ::

zdravo
zanima me kaj je boljše samsung tab 3.10.1 ali ipad mini?

miller31 ::

Kaj mislite o tej tablici, a jo je že kdo imel priložnost stestirati?

ASUS T100TA 64 GB Atom/2/64/W8
Intel(R) Atom™ Quad core Z3740 (1.33-1.86GHz, 2MB)
25,6 cm (10,1") IPS HD (1366x768) MULTI TOUCH
ram 2 GB DDR3 low power, trdi disk 64 GB e-MMC
Intel(R) HD grafična kartica
microHDMI, Bluetooth 4.0, Wlan, spletna kamera
Windows 8.1 +Office Home&Student 2013(POLNA VER.)
garancija 2 leti (baterija 1 leto)

Tomson ::

fukich je izjavil:

zdravo
zanima me kaj je boljše samsung tab 3.10.1 ali ipad mini?


Odvisno kateri OS ti bolj ustreza. TUKAJ si lahko prebereš več o tem, kaj so prednosti in slabosti enega in drugega sistema, pa bo potem odločitev lažja. Med omenjenima je glede na teste iPad Mini boljša izbira. (pod pogojem da ti iOS ustreza).
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

medenko ::

miller31 je izjavil:

Kaj mislite o tej tablici, a jo je že kdo imel priložnost stestirati?

ASUS T100TA 64 GB Atom/2/64/W8
Intel(R) Atom™ Quad core Z3740 (1.33-1.86GHz, 2MB)
25,6 cm (10,1") IPS HD (1366x768) MULTI TOUCH
ram 2 GB DDR3 low power, trdi disk 64 GB e-MMC
Intel(R) HD grafična kartica
microHDMI, Bluetooth 4.0, Wlan, spletna kamera
Windows 8.1 +Office Home&Student 2013(POLNA VER.)
garancija 2 leti (baterija 1 leto)


odlična tablica za dobrih 420€.

miller31 ::

medenko je izjavil:

miller31 je izjavil:

Kaj mislite o tej tablici, a jo je že kdo imel priložnost stestirati?

ASUS T100TA 64 GB Atom/2/64/W8
Intel(R) Atom™ Quad core Z3740 (1.33-1.86GHz, 2MB)
25,6 cm (10,1") IPS HD (1366x768) MULTI TOUCH
ram 2 GB DDR3 low power, trdi disk 64 GB e-MMC
Intel(R) HD grafična kartica
microHDMI, Bluetooth 4.0, Wlan, spletna kamera
Windows 8.1 +Office Home&Student 2013(POLNA VER.)
garancija 2 leti (baterija 1 leto)


odlična tablica za dobrih 420€.


A je bila že testirana iz tvoje strani.
Ker to bi bil nadomestek za HP pavillion DV1, ki me je razočaral na celi črti. Zadnji HP 100% pr bajt.

Zheegec ::

DV1 pa res nikoli ni bil dober prenosnik :)
T100TA je za svoj denar noro huda zadeva, tukaj sploh ni debate. Ni pa ko kvaliteti konkurenčen drugim transformerjem, recimo TF700 ali kaj takega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

miller31 ::

Sej ne rečem, da je DV1 dober prenosnik, namenjen je bil bolj kaj na hitro pogledati za službo kakšen film pa da je prenosen se pravi 10''. Ampak fora je ker Wi-Fi lovi porazno in po eni ure uporabe zaštekata miška in tipkovnica (potem opazil na raznih forumih, da je to serijska napaka).

Kaj pa je TF700 toliko boljši? Ekran sem videl da imata resoluciji kar precej različni, a je tegra procesor toliko boljši od atoma 4-jedrnega? ker vidim da ima T100TA več rama in predvsem me je pritegnil OS Win8 pa offici.

gregyk ::

miller31 je izjavil:

Sej ne rečem, da je DV1 dober prenosnik, namenjen je bil bolj kaj na hitro pogledati za službo kakšen film pa da je prenosen se pravi 10''. Ampak fora je ker Wi-Fi lovi porazno in po eni ure uporabe zaštekata miška in tipkovnica (potem opazil na raznih forumih, da je to serijska napaka).

Kaj pa je TF700 toliko boljši? Ekran sem videl da imata resoluciji kar precej različni, a je tegra procesor toliko boljši od atoma 4-jedrnega? ker vidim da ima T100TA več rama in predvsem me je pritegnil OS Win8 pa offici.

Imam T100, vprašaj kaj te zanima.

miller31 ::

gregyk je izjavil:

miller31 je izjavil:

Sej ne rečem, da je DV1 dober prenosnik, namenjen je bil bolj kaj na hitro pogledati za službo kakšen film pa da je prenosen se pravi 10''. Ampak fora je ker Wi-Fi lovi porazno in po eni ure uporabe zaštekata miška in tipkovnica (potem opazil na raznih forumih, da je to serijska napaka).

Kaj pa je TF700 toliko boljši? Ekran sem videl da imata resoluciji kar precej različni, a je tegra procesor toliko boljši od atoma 4-jedrnega? ker vidim da ima T100TA več rama in predvsem me je pritegnil OS Win8 pa offici.

Imam T100, vprašaj kaj te zanima.


Predvsem kako si zadovoljen. Ali vse deluje BP. Katero verzijo imaš 32GB ali 64GB ali se normalno zapira monitor. Ali ti izgleda priklop na docking oz. tipkovnico soliden, da ni glih vse "labavo". Si naložil gor kakšen BS player ali filme vrti normalno. Čisto tko stvari iz prve roke.

gregyk ::

miller31 je izjavil:

gregyk je izjavil:

miller31 je izjavil:

Sej ne rečem, da je DV1 dober prenosnik, namenjen je bil bolj kaj na hitro pogledati za službo kakšen film pa da je prenosen se pravi 10''. Ampak fora je ker Wi-Fi lovi porazno in po eni ure uporabe zaštekata miška in tipkovnica (potem opazil na raznih forumih, da je to serijska napaka).

Kaj pa je TF700 toliko boljši? Ekran sem videl da imata resoluciji kar precej različni, a je tegra procesor toliko boljši od atoma 4-jedrnega? ker vidim da ima T100TA več rama in predvsem me je pritegnil OS Win8 pa offici.

Imam T100, vprašaj kaj te zanima.


Predvsem kako si zadovoljen. Ali vse deluje BP. Katero verzijo imaš 32GB ali 64GB ali se normalno zapira monitor. Ali ti izgleda priklop na docking oz. tipkovnico soliden, da ni glih vse "labavo". Si naložil gor kakšen BS player ali filme vrti normalno. Čisto tko stvari iz prve roke.

Sem imel že kar nekaj tablic, android in ios, pa sem zdaj s to najbolj zadovoljen do sedaj... najbrž tudi zato, ker ima Windows-e.
Imam verzijo 64GB, sem najprej hotel vzeti 32GB pa sem potem bral v testih da ostane bolj malo prostora. Zato sem se odločil za večjo.
Monitor se lepo zapira in tudi docking mi deluje dovolj trdno, nobenega majanja ko je tablica v njem.
Naložen imam MediaPlayer Classic HomeCinema in sem testiral preko wifi gledanje 720p filma. Stvar deluje popolnoma tekoče. Prenesel sem si tudi sample 40mbps 1080 Birds.mkv in tudi ta se predvaja tekoče (predvajan direktno iz naprave).
Doma sem imel še od prejšnjih android tablic en Usb OTG kabel, sem ga vtaknil v micro usb na tablici in z njim deluje normalno priklop usb ključka.

miller31 ::

Kakšen je pa način filanja. Ali ima standardni micro usb za filanje ali ima kakšnega svojega? Kako pa kaj wi-fi deluje bp. Pa zanima me ali ima standardni meni za boot. To me predvsem zanima če bo treba ponovno windowse nalagat, če lahko narediš na začetku back up na ključek in potem če pride do kakšnih težav iz ključka bootaš in naložiš winse?

Tudi sam sem imel kar nekaj tablic oz. jih imam od goclever, prestigo do Asusa in sedaj bi si to nabavil ravno zaradi windowsow in normalne cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

gregyk ::

miller31 je izjavil:

Kakšen je pa način filanja. Ali ima standardni micro usb za filanje ali ima kakšnega svojega? Kako pa kaj wi-fi deluje bp. Pa zanima me ali ima standardni meni za boot. To me predvsem zanima če bo treba ponovno windowse nalagat, če lahko narediš na začetku back up na ključek in potem če pride do kakšnih težav iz ključka bootaš in naložiš winse?

Tudi sam sem imel kar nekaj tablic oz. jih imam od goclever, prestigo do Asusa in sedaj bi si to nabavil ravno zaradi windowsow in normalne cene.

Priklop za polnilec je isti kot za zunanje USB naprave (na tablici; na tipkovnici je USB3.0 polne velikosti). WiFi deluje v redu, brez težav. Lahko se pride v "recovery" način windows 8.1, kjer je možno priti tudi v "UEFI firmware settings" (nisem probaval), ampak sem to bral tule: http://liliputing.com/2013/10/booting-u...
Sicer imajo pa Windows 8 (8.1) opcijo "Remove everything and reinstall Windows" - če se kaj zalomi.

miller31 ::

Super hvala za info.

t-zonaz ::

Živjo, eno pomoč rabim.
Mojemu nečaku bi rad kupil tablico za miklavža. Fant slabše vidi in zato bi tablica morala biti vsaj 9 ali 10 inč, slika pa kar najbolj bistra. Vse drugo ni tako važno, ok da se ne bi preveč zatikalo bi blo dobro.
Cena max do 150 eur. mogoče tudi rabljena pride v poštev.
Mi lahko pomagate pri izbiri, ker tablice sam nisem imel in ne poznam.
t-zonaz

Vkun ::

Hm, glede nato kako hvalite Asusovega T100 se bom verjetno odločil za nakup, škoda le da so škrtarili pri procesorju, lahko bi zraven dali Z3770... alternativ pa itak ni. Verjtetno bo za office, brskanje po spletu in filme dovolj. Gre se bolj za prenosljivost, ker za ta denar dobis samo vecje laptope.

Imas FullHD HPjevo Omni 10 z Z3770 in se foticem (why???) za cirka 400 eurov, a ni tipkovnice, ali pa Dellovo ponodbo za podoben denar HPju, ampak te potem oskubijo se za dodatnega stotaka pri tipkovnici. Sej ne, da ne prvi, ne drugi nista glih dobavljiva v Evropi, kaj šele pri nas.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Majhno Tablico ?

Oddelek: Kaj kupiti
202790 (2235) branc
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024914 (20952) abyssus
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110960 (8594) klinker
»

Applova prireditev na voljo v živo prek spleta

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4010691 (9210) kpkp

Več podobnih tem