» »

Termalna pasta

Termalna pasta

«
1
2 3

poiuz ::

Ja vem, da je o tem na netu miljone tem in forumov...ampak bol ko bereš bol vsak trdi po svoje.

Kakšne so vaše izkušnje s tem?
Kako nanašate te paste?
S kakšnim načinom nanosa ste dobil najnižje temperature?

Hvala za odgovore

Gigahertz ::

s kartico na tanko
"670#2500#8"

dottor ::

Osebno uporabljam Noctua NT-H1 in sem zelo zadovoljen z njo. Res da je cena nekoliko višja ampak jo imam že skoraj 2 leti in jo je še več kot pol noter (jo pa uporabljam tako zase kot za custom build, ki jih sestavljam. Kar se nanašanje tiče jo iztisnem za manjše grahovo zrno an sredino CPUja in pol pustim da cooler nardi svoje (vedno do sedaj se je lepo namestila čez cel CPU in skoraj da ne gre na socket).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigSexy ::

Odvisno od paste. Če je bolj kompaktna, se jo s kartico super nanese. Nazadnje, ko sem pa uporabil Coollaboratory Liquid Pro, pa sem uporabil priložen čopič, ki je svojo nalogo super opravil.
To Infinity And Beyond !

particle ::

 The right way

The right way



 Amateur hour.

Amateur hour.

DrYuri ::

Jaz bi pri drugi sliki (Amateur hour) spremeil le to, da bi veliko bolj na tanko namazal. Še vedno sem tako in je bilo vedno super...

bluefish ::

Prva slikica je pravi način. Razmazovanje po celi površini je BS in potrata paste.

onitam ::

dottor je izjavil:

Osebno uporabljam Noctua NT-H1 in sem zelo zadovoljen z njo. Res da je cena nekoliko višja ampak jo imam že skoraj 2 leti in jo je še več kot pol noter (jo pa uporabljam tako zase kot za custom build, ki jih sestavljam. Kar se nanašanje tiče jo iztisnem za manjše grahovo zrno an sredino CPUja in pol pustim da cooler nardi svoje (vedno do sedaj se je lepo namestila čez cel CPU in skoraj da ne gre na socket).


+1

Piše, da je za 15 aplikacij, uporabil sem jo že najmanj tolikokrat, pa je še vedno polovica noter.
EDIT: pa naj ne bi bila prevodna
bleh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()

stock ::

Bi rad videl pree-applied na zrno xD pro-kiti majo čopiče z razlogom.

Gapi182 ::

DrYuri je izjavil:

Jaz bi pri drugi sliki (Amateur hour) spremeil le to, da bi veliko bolj na tanko namazal. Še vedno sem tako in je bilo vedno super...

nep... pri drugi sliki so mehurčki in so slabše temparature.
absolutno je mazanje gor slaba ideja. Večino paste itak potrebuješ na sredini.

stock ::

Tole je top amater, pri zrnu nagiba steklo tako da gre pasta tja ko njemu paše, ko ti držiš 1kg cooler pa nastavljaš se zazmaže vse prej kot takole ;) zgleda moram sam en youtube DIY narest xD

gumby ::

stock je izjavil:

Bi rad videl pree-applied na zrno xD pro-kiti majo čopiče z razlogom.

Seveda, ker se najdejo bedaki, ki kupujejo "pro" kite :))
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

DrYuri ::

Ne vem zakaj bi mazanje naredil mehurčke, če namažeš zelo na tanko. Saj se potem samo še malo prerazporedi. Zrno sem enkrat probal pa se ni nikamor razmazal. No sj to je itak vse bl personal preference če mene prašaš. Če so temperature ok je to to.

Gapi182 ::

stock je izjavil:

Tole je top amater, pri zrnu nagiba steklo tako da gre pasta tja ko njemu paše, ko ti držiš 1kg cooler pa nastavljaš se zazmaže vse prej kot takole ;) zgleda moram sam en youtube DIY narest xD

splošna fizika ti poveda bodo vedno mehurčki.

DrYuri je izjavil:

Ne vem zakaj bi mazanje naredil mehurčke, če namažeš zelo na tanko. Saj se potem samo še malo prerazporedi. Zrno sem enkrat probal pa se ni nikamor razmazal. No sj to je itak vse bl personal preference če mene prašaš. Če so temperature ok je to to.

ker ni možno naredit popolnoma ravno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gapi182 ()

DrYuri ::

mogoče enkrat k bom imel preveč časa probam oba načina pa da vidim razliko :D

Gapi182 ::

DrYuri je izjavil:

mogoče enkrat k bom imel preveč časa probam oba načina pa da vidim razliko :D

sj lohk pogledaš teste. Najmanjše temparature so pri najmanjši pikici na sredini.

bluefish ::

DrYuri je izjavil:

Zrno sem enkrat probal pa se ni nikamor razmazal.
Čudno, da meni uspeva.
Na ta način sem pasto nanesel že pri procesorju in grafični. Ob naslednjem čiščenju se je videl dokaj lep krog.

DrYuri ::

mislim pucat računalnik pa na novo namazat, bom mogoče res probal ta sistem :)

Gapi182 ::

DrYuri je izjavil:

mislim pucat računalnik pa na novo namazat, bom mogoče res probal ta sistem :)

ne pozab da manj je več ;). Če boš naredu preveliko pikico na sredini se lohk zajebeš

poiuz ::

Zdej če vzamemo tistle video k un s steklom gor prtiska, vidmo d se arctic silver pasta dost slabš "razlije" po površini...je to dobr al slabo?

Kmal bo menjava plate in proca pa bom še eno pasto vzel, kero nej vzamem?

Janac ::

Liquid Pro oz. primerljivo.

mailer ::

Nasveti za nanašanje termalne paste.

Riff ::

jaz pa stisnem iz brizge potem pa razmažem kar z zobotrebcem :)

poiuz ::

Jst sm upoštevu večinski nasvet nanos na sredino v velikosti mal večjega zrna, in zdej pri i5 3570k navitem na 4.7ghz in voltaži 1.375v mam v mirovanju temp. 31 stopinj v full load pa max 80 stopinj na hydro h70...se mi zdi zlo uredu...

poiuz ::

In po mal brskanju po forumih...sm spustu voltažo iz 1.37 na 1.3, llc dal na auto in temp. so padle iz idle 31 na 28-29 stopinj in iz load 80 na max 70 stopinj

tale 3570k je res fletna zadevca ni kj za rečt

hojnikb ::

to maš delidanga al ne ?
70C dobiš v kirem programu ?
#brezpodpisa

Janac ::

@ LesenaStena naloži Core temp in poženi intel burnt test na maximum recimo 5x (run).

Prilepi SS :)

Ker take temperature, če nimaš deliddanega pač ni mogoče.

GeForce ::

Katero povprečno pasto priporočate za vsak dan? Rabim jo za stare PCje, ki niso ravno neke hude mašine potrebne nevemkakšnega hlajenja, ampak po 7-8 letih večina tovarniških past odsluži svoje, tako da je treba menjati, pa mi je škoda MX-2 za take zadeve. Torej, katero pasto da nebo ravno največji klump, ter da se jo po možnosti sobi v malo večjem pakiranju?

blackbfm ::

ampak po 7-8 letih večina tovarniških past odsluži svoje


po dveh, treh pa res..če ga pa dost goniš je pa kar vsako leto treba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Janac ::

Na tiste stare Pentiume in Celerone daj najcenješo, niso vredni več :)

fosil ::

GeForce je izjavil:

Katero povprečno pasto priporočate za vsak dan? Rabim jo za stare PCje, ki niso ravno neke hude mašine potrebne nevemkakšnega hlajenja, ampak po 7-8 letih večina tovarniških past odsluži svoje, tako da je treba menjati, pa mi je škoda MX-2 za take zadeve. Torej, katero pasto da nebo ravno največji klump, ter da se jo po možnosti sobi v malo večjem pakiranju?

Kupiš ta veliko mx-2. Je pocen - klik
Tako je!

stock ::

Se strinjam na te stare zadeve daš najcenejšo, je res, da se te tudi prej posušijo, ampak če je prav nanešena lahko pasta ostane dobra tudi več let.

 Zalman user manual

Zalman user manual

speedtouch ::

imam vprasanje glede termalne paste..

imam jo posušeno na procesorju ki ga trenutno ni v uporabi in ni hladilnik na procesorju, če je posušena procesorju nemore škodovat? sprasjem ker nočem i7 3770k vničit za brezveze.

Hvala.

blackbfm ::

ja težje jo boš spucal dol kasneje..ne kompliciraj, daj malo acetona na krpo in spucaj, pazi samo da brišeš res samo to ploščico ki se stika s hladilnikom, karkoli drugega ne smeš pipat z acetonom!!

Gapi182 ::

ne moreš potem iste imet. Vsakič ko daš dol hladilnik moraš dat dol termalno pasto drgač lohk kaj zajebeš če daš potem kar nazaj gor brez da bi na novo nanesu.

Han ::

Ne ga biksat z acetonom! Če pasta noče dol, vzameš WC papir, ga malo posprejaš z WD-40, in lepo obrišeš. Površino potem še razmastiš (papir ovlažiš v blagi vodni raztopini detergenta) in nato še suho obrišeš.

blackbfm ::

ne zganjat panike zarad acetona..samo pazljiv moraš bit in je vse ok

speedtouch ::

sem očistil z acetonom, sicer je sla pasta zelo enostavno dol, ampak sem rajsi z acetonom da je res vse doli, in ja sem zelo previdno s palčkami za uhe, potem pa s čisto mehko krpo.. čistil sem samo po površini in je kot nov :D

Gapi182 ::

jz imam raje nek material kjer ne gre kaj dol tko kot pri kakšnih vatah ali wc papirju.

GeForce ::

In kaj vas tako skrbi pri acetonu? Jaz čistim z nitro razrečilom, pa če ga ne polijaš ravno po celi plošči, zaenkrat nimam nikakršnih težav.

Gapi182 ::

js dam lepo na krpo gor aceton in zbrišem. Sej vsak ki se s tem ukvarja uporablja aceton večinoma.

DrYuri ::

js tole uporablam pa je zakon, kupš enkrat maš praktično za vedno :) http://www.agt.si/racunalniska-oprema/r...

Eureka ::

Na agt jo tudi čakaš za vedno :))
For some, it's drugs. For some, it's gambling. For many of us, it's food.

DrYuri ::

to sm kupu tm ko še ni trajal tok ko zdj :D zih majo še kje drugje.

mayhem ::

Jaz bi nekaj upraša.

Sem amater z temi rečmi ampak sem hotel pobrat ventilator pri procesorju in je šlo vseskupaj dol tako,da sem videl procesor saj sem moral ventilator posesat, ker je bil zamazan.
Pri prejšnjem računalniku sem lahko samo ventilator dol pobral tukaj je šlo vse :( . Sedaj sem videl to termalno pasto in sem jo pustil pri miru ter znova stisnil nazaj na procesor hladilnik. Ali bo kaj narobe ali bi moral obvezno zamenjati pasto. Niti jo nimam zato sedaj sprašujem. Lahko rata kaj narobe.

Računalnik sem vžgal in deluje.

Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.....

dottor ::

Kej blazno narobe ne bo, samo temperature bojo večje. Verjetno gre še za original pasto, ki je bila na original coolerju, ki si ga dobil zraven procesorja. Ta pasta se kar hitro strdi, zato je priporočljivo menjat ob vsakem snemanju coolerja. Paste so relativno poceni (od eura pa pol naprej).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mayhem ::

Hvala sem že namestil novo stane 4.80€ v injekciji. Staro sem z papirjem obrisal in nanesel novo.

Lep dan
Lep pozdrav.....

Rias Gremory ::

Naslednjič obriši še z vato+alkoholom (tisti iz lekarne) in briši dokler se proc ne sveti.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

gamerPSP ::

Zanima me ali lahko termalna pasta poškoduje procesor če je je preveč nanešene na procesor?

bluefish ::

Ne.
Je pa zaradi debelejšega sloja lahko oviran prenos toplote. Malce bolj črn scenarij je, če resnično pretiravaš z nanosom in se pasta ob namestitvi hladilnika razleze še po plati in morebitnih elementih okoli socketa. V tem primeru tvegaš okvaro same plošče - seveda v slučaju, da je pasta tudi električno prevodna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386304 (5301) Pentium
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578228 (7047) Pro_moted
»

počasen, pregret prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7011463 (10459) pobalinka2
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
494987 (4149) bond007

Več podobnih tem