» »

Problem za WIFI mojstre..Povezava crkuje

Problem za WIFI mojstre..Povezava crkuje

DushanSilni ::

Pozdravljeni. ISP je Telemach.Linija iz vtikača v (Arris) modem in nato v (novi) TP link WR740N wifi router.PC ima wireless mrežno,tako da v LAN portih nimam priklopljenih nobenih kablov.Zadeva je čist basic.Bp dokler nisem routerja zaklenu na wpa2 aes,in premaknu kanal,ker sem imel interferenco.Zdej pa mi meče povezavo ven in se ne morem nazaj povezat dokler ne resetiram routerja.Ponavad crkne če grem na steam in po desetih minutah gejma mi disconnecta net.Redko se zgodi to,tudi če streamam kakšen video..
Ko dam diagnose conn. mi napiše prvo da je limited connectivity,pa da so problemi v modemu al pa routerju..če čakam in ne nardim nič me samo dol iz omrežja vrže,če resetiram IP settingse pa me isto dol vrže iz povezave,nazaj se pa ne morm povezat čeprov mi mrežna zazna network...Ko se hočem povezat mi napiše da ne zazna responsa od routerja in mi predlaga da pogledam low wifi signal troubleshooting,al pa da se prklopm na drug omrežje..Prosim za pomoč.....Mam občutek da je problem pri DHCP settingsih in pa leasih-popravte me če se motim.........Pa napišite še prosim vse podatke/screenshote ki jih rabite.. hvala v naprej

flbroker ::

najbrž si zajebal s kanalom ker enkripcija nima veze s signalom, na kater kanal si pa nastavil? si probal ponastavit spremembne da vidiš če dela bp?

DushanSilni ::

flbroker je izjavil:

najbrž si zajebal s kanalom ker enkripcija nima veze s signalom, na kater kanal si pa nastavil? si probal ponastavit spremembne da vidiš če dela bp?



hm..kaj pa so to ''spremembne''?...zdej trenutno mam na šestem kanalu....pa ne vem če je to to.. ...

blackbfm ::

kanal in dhcp nimata veze..enkripcija lahko dela štalo če imaš kakšen ultra star operacijski sistem/mrežno/driverje

lahko probaš naložit najnovejši firmware na router (preberi How to find the hardware version?, delaj preko kabla seveda) in še enkrat nastavit vse: http://www.tp-link.com/en/products/deta...

če bo še vedno isto, gre lahko za defekten router ampak je precej bolj verjetno da je problem v pcju..v takih primerih je fino da imaš kakšen dodaten laptop ali telefon, da vidiš če tam tudi prekinja

DushanSilni ::

Hvala za pomoč.....
Drugače sem namestil najnovejši firmware že včeraj pa se je dons isto zgodil...Poganjam Visto 64 bit..(jbg :D).Specse za mrežno sm še pozabu napisat:D-link DWL-G510 54kbps..
Mi pa zgleda mal starejša pa to ja...Če v properties (mrežna) dam update driver mi napiše da je up to date....Ne verjamem da je v mrežni point ker je na začetku delal samo je na steamu zalagal orenk da se ni več dal igrat ampak disconnectal me ni nikol.....Po tistem posegu pa me je začel disconn... Aja drugače sem že to preveru s telefonom...Ko se obesi ga telefon zazna samo se tut ne morm gor povezat ker začne nihat...dve sekundi ga zazna ..dve sekundi ne... ne vem.. weird..

DushanSilni ::

Še nekaj...Mislim da se večkrat zgodi da me disconnecta če mam tud na telefonu prižgan wifi..samo ne me držat za besedo....zanima me še to,če je lahko problem v modemu da zarad kakšnega kratkega stika čisto za droben trenutek izgubi tok,pa more mogoče potem nov ip dobit al pa kej podobnega?Še eno vprašanje- ali bi pomagalo če bi si vpisu statične ip-je?v ipv4 na compu al pa v routerju?

DushanSilni ::

Še nekaj...
Mislim da se večkrat zgodi da me disconnecta če mam tud na telefonu prižgan wifi..samo ne me držat za besedo.Zanima me še to,če je lahko problem v modemu da zarad kakšnega kratkega stika čisto za droben trenutek izgubi tok,pa more mogoče potem nov ip dobit al pa kej podobnega?
Pa še nečesa sem se spomnil.Prijatelj mi je že razlagal da je moral menjati Arrisov modem,ker je imel težavo da se mu je modem ''zafilal''.Tako vsaj on pravi..Rekel je da mu je kazalo fault na routerju in da mu ni ratal odpravt napake,vse dokler ni modema zamenjal..Zadeva postane malo bolj sumljiva ,če povem da mi je tehnik ,ko so mi pred 10 dni priklopili net,''pozabil'' prinesti modem.Prinesel ga je šele potem ko si me je ogledal(moja teorija je da je mel pripravlena dva v avtu,pa mi poturil ta bednga po tem ,ko se je prepričal da nisem kakšen computer wiz ,ki bi pogruntal da bedne modeme talajo) ;)....In seveda mi je potem prinesel točno tak,vsaj dve leti star, Arrisov modem,kot ga je imel prijatelj in to še zaprašenega.Pa še ko je klicu v centralo in mu govoru podatke kaj nej prklop mu je očitno un na uni strani govoru o nekih kitih,ker mu je tehnik v smehu odvrnu :''Ja kit ja heheheeh''.Zdej neki se mi sanja ko je govora o kitih ,da je govora o raznih bloatware-ih ..Mogoče obstaja tud nabloatan hardware??..Tako da se sprašujem če bi lahko to bil problem?Tukaj na glas razmišljam in mal na slepo streljam, da mi ne bo kakšen telemahovc zameru :D
Še eno vprašanje- ali bi pomagalo če bi si vpisu statične ip-je?v ipv4 na compu al pa v routerju?

Mal sem zabluzil s postom....Nisem mogu editat tko da sm repostu...sry

Zgodovina sprememb…

valuk ::

:))

feryz ::

Ponavadi to dela, če imaš dvojno DHCP dodeljevanje IP-jev.
Ne poznam Amis-a, vendar če dodeljuje IP-je modem in nato še ruter, pride do točno tega problema. Nastavi ruter kot bridge in bi moralo delati.

DushanSilni ::

feryz je izjavil:

Ponavadi to dela, če imaš dvojno DHCP dodeljevanje IP-jev.
Ne poznam Amis-a, vendar če dodeljuje IP-je modem in nato še ruter, pride do točno tega problema. Nastavi ruter kot bridge in bi moralo delati.



No sej to se men tut zdi...se prav za bridge moram kabel vtaknt u lan port pa enablat to v router settingsih??...Drgač je Telemach ne Amis..

Hayabusa ::

Ne, pokliči na Telemach in naj ga dajo v bridge mode.
Potem potegneš kabel iz modema v router wan port, iz lan [1-2-3-4] portov v računalnike.

Na TP link nato nastaviš tip povezave (wan) na dhcp ali auto.
Če igraš igre forwardaj ustrezne porte na routerju.

Nastavi wpa1 psk (aes), lahko da imaš buggast odjemalec (driverji).


btw
za rev B sploh ni driverjev za visto x64:
http://www.dlink.com/us/en/support/prod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DushanSilni ::

Ma to je že prevec zajebancije.A če bi hotu potem skenslat bridge bi mogu še enkrat klicat?.....Druga zadeva je da ne bi rad mel preko kabla.Saj zaenkrat ni te opcije.Men se gre sam zato da mi ni treba vsakič resetirat routerja k wifi dol pade..Drgač za mrežno pa vem ja...Ni nobenih driverjev ..že v navodilih piše da se vse naštima v network adapter properties...A mislš da če bi nabavu prov od tp linka adapterček da se to ne bi dogajal?Se prav modem je izključen iz kroga osumljenih?

bom probu enkripcijo dat nazaj pa da vidm kaj bo..

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Več zajebancije si imel s pisanjem zadnjega posta.
Your problem, not mine !

Je vista x64 sama namestila driverje za dlink kartico ?

DushanSilni ::

lolz....Ja Vista je sama naložila driverje se mi zdi....Drgač pa a vela tisto za bridge isto za wifi al kako?

Hayabusa ::

Spraviti modem v bridge pomeni, da spraviš ISP-jevo škatlo (modem+router, ki se ponavadi oglašuje samo kot "modem") v modem_only način, se pravi da za vzpostavitev povezave skrbi (tvoj) router.
Kaj bi rad vprašal z "Drgač pa a vela tisto za bridge isto za wifi al kako?" ?

blackbfm ::

kaj se dogaja za wan portom je routerju praktično vseeno in nima veze z lokalno mrežo

DushanSilni ::

Ni mi jasn nč zdej....Mam dve škatli..router in modem posebej...Ne vem zdej kva mislš--Router pa sem skor zihr da nima funkcije modema....

Mislm da se mi dozdeva kaj mislš...Torej hočeš povedat da ma modem že sam po seb funkcijo routanja al kako?In da naj ga spravm v modem only?Sry sem bukov za te zadeve..

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

aš kva mislm

da modem nima vpliva na izgubljanje tvojga wifi signala

Vzdevek ::

Prejšnji mesec dobil omenjeni router pri telemachu lahko rečem samo, da je vse skupaj za bruhat. Po uri reševanja iste težave sem obupal. Na mimovrste sem ugotovil, da se isti router, da kupit za borih 15 eur mislim, da to vse pove o kvaliteti. Vem pa že za več ljudi, ki imajo ta router imajo vsi težave z brezžičnim signalom.
Raje reskiraj 50 eur in kupi dober router in bo zadeva rešena.

Hayabusa ::

Oni tplinki za 15 Eur delajo bp.

dukedl ::

Vzdevek: jz sm ga tut dobil od Telemacha in glede na to da je djabe je čist ok.
Gor sm dal DD-WRT v24-sp2 (01/24/13) std (SVN revision 20548)

no, je mal buggast, zato mam naštiman da mi ga 1x dnevno resetira. ostalo vse ok.

če misl kdo kej brat, evo:
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....
lp dukedl

BorutK-73 ::

Jaz ti priporočam da prvo priklopiš na kabel.
Ker lahko ti nagaja modem ali router.
Imam zelo podobni router TL-WR741N in sem imel problem z hitrostjo neta in sem bind IP za oba PC-ja na kablu in je linija sedaj bolj stabilna ampak ni ok ker ti routerji imajo probleme z padcem hitrosti ampak ne vsi.
Wireless redko uporabljam pa še to samo za surfat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725565 (6431) fpopla87
»

WiFi včasih dela, včasih ne

Oddelek: Omrežja in internet
316340 (1105) alfa_fan
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813943 (12532) styled
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199812 (9339) Malajlo
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193548 (3261) WhiteAngel

Več podobnih tem