» »

Autofill Siol mail

Autofill Siol mail

bosmla ::

Pozdravljeni

Dnevno sem prisiljen pogledat vec postnih predalov (siol) preko web vmesnika.
Sedaj so na Siolu spremenili vhodno stran in mi Firefox vec ne izpolni avtomatsko (Autofill) gesla - seveda so shranjena (pa tudi ce ga vnovic vpisem naslednjic ni nic). Mislim, da pri meni ni nic narobe oz. je to samo zaradi drugacne kode na vhodni strani; isto je ze nekaj casa na Siol servisnih straneh - vendar tistega ne uporabljam 30x dnevno.
Prosim za nasvet kaj mi je za naredit!

L.p.

Bakunin ::

Tody ::

Siol omogoča pop3 ? :) Naredi si potem rule da pošta pride v ustrezen folder tko da boš vedu od kje je kaka pošta :) Drugače pa v FF zbriši rememberd password pa te bo firefox spet vprašal.

bosmla ::

@Bakunin Ne pomaga oz. si zapomni samo eno geslo neodvisno od upor. imena.

@Tody Ja sicer omogoca, vendar jaz potrebujem preverjanje vec postnih predalov preko Firefoxsa. Da bi zbrisal shranjena gesla pa da bi me potem ponovno vprasa - ne deluje na siolovi vstopni strani (oz dela le za eno upor. ime).

Problem je kot sem ze zapisal ocitno spremenjena koda na tej siolovi strani. Bom se probal z keefox

Tody ::

No lej če si kompliciraš življenje je tvoj problem. Ampak niso vsi klienti za inštalirat :)

Predlog mogoče je da si v gmailu vse te račune nabiješ. Gmail omogoča da on pumpa iz pop3 maile in jih uvozi v svojega. Potem si narediš samo še filtre in labels in boš hitro videl iz kje je kak mail prišel. Gmail ti tudi omogoča da odgovarjaš kot različna oseba oz iz različnih mailov. Torej oseba nazaj ne bo videla nekineki@gmail.com ampak nekineki1@siol.net ali pa nekineki2@siol.net

Zapomnit si moreš torej eno geslo za gmail in le tega lahko pogledaš na kateremkoli računalniku.

bosmla ::

Ne me narobe razumet - nic ne kompliciram - dostopam na razlicnih lokacijah, ker vsepovsod deluje FF je bilo do sedaj enostavno. Klienti in preusmeritve oz. Gmail, ter tudi razni USB kljucki (zal) odpadejo.
Vprasujem kaj naredit, da bi na Siol web posto lahko dostopal tako kot do sedaj: uporabnisko ime izberem s spustnega seznama (to deluje), potem pa FF Autofill izpolni ustrezno shranjeno geslo (kar je s starim vmesnikom delalo sedaj pa ne).

fosil ::

Si probal zbrisat vsa siol imena in gesla?
Tako je!

bosmla ::

Seveda, nic ne pomaga.
Nekaj mora bit v sami zasnovi strani (po mojem mnenju) narobe oz. drugace. Bi bilo zanimivo ce se kaksen programer javi in razlozi, ker prej ja lahko FF vsakemu upor. imenu dodal pravo shranjeno geslo sedaj (na tej novi vstopni strani) pa ponudi vedno zadnjo vpisano geslo kar k vsakemu upor. geslu (ceprav so vsa se vedno shranjena) oz ga izpolni (vedno zadnjo vpisano) tudi ce upor. imena ni vpisano in samo kliknes na okvircek za vpis gesla.

RejZoR ::

Začni uporabljat LastPass. Dost bolj varna zadeva plus podpira shranjevanje polj katere bojo vsi brskalniki sicer hladno zavrnili. Edino ni tko močno integriran v sam brskalnik kot recimo stock Firefox password manager. Ampak je vseeno zelo enostaven za uporabo in ko se ga enkrat mal navadiš super zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bosmla ::

@RejZoR Ja malo poznam zadevo... si lahko zapomni vec razlicnih upor, imen za isto stran? Pa spet vprasanje ce bo delalo na Siolovi strani; recimo stock FF password manager brez problema dela na Gmailu z razlicnimi upor. imeni (no saj je tudi na stari Siolovi ;().

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

RejZoR ::

Ja, pri LastPass lahko za eno stran shraniš kolikor hočeš loginov, jih po svoje poimenuješ in celo dodajaš opis za posamezen login.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bosmla ::

bosmla je izjavil:


Nekaj mora bit v sami zasnovi strani (po mojem mnenju) narobe oz. drugace. Bi bilo zanimivo ce se kaksen programer javi in razlozi, ker prej ja lahko FF vsakemu upor. imenu dodal pravo shranjeno geslo sedaj (na tej novi vstopni strani) pa ponudi vedno zadnjo vpisano geslo kar k vsakemu upor. geslu (ceprav so vsa se vedno shranjena) oz ga izpolni (vedno zadnjo vpisano) tudi ce upor. imena ni vpisano in samo kliknes na okvircek za vpis gesla.

Mogoce bi znal kdo razlozit oz. pomagat?

flier ::

Kaj pa ce bi poskusil z Remember password bookmarkletom ? Na http://support.mozilla.org/en-US/questi... najdes postopek.

bosmla ::

Sem preizkusil... ne dela!
Sem pa nasel, da uporabljajo autocomplete="off"
<div class="loginRight">
        
        <div id="loginForm">
            <h1>Prijava v spletno pošto</h1>
            <label for="uc_spl_login_txt_user_wm">Uporabniško ime</label>
            <input name="uc_spl_login$txt_user_wm" type="text" id="uc_spl_login_txt_user_wm" />
            <br />
            <label for="uc_spl_login_txt_pass_wm">Geslo</label>            
            <input type="text" name="password" id="passwordClear" value="Vnesi geslo" autocomplete="off" style="display: inline-block;" />
            <input name="uc_spl_login$txt_pass_wm" type="password" id="uc_spl_login_txt_pass_wm" />
            <!--br />
            <input type="checkbox" name="rememberme" id="rememberme">
            <label for="rememberme">Zapomni si geslo</label-->
            <input name="uc_spl_login$postbtn" type="submit" id="uc_spl_login_postbtn" value="Prijava" class="loginBtn" />
            
        </div>        
        <span class="loginFormShadow"></span>
    </div>

je komu kaj jasno kako bi to blokiral oz zaobsel?

Bakunin ::

uporabi tisti dodatek katerega URL sem navedel zgoraj...
ta zaobide autocomplete=off oz. ga FFox potem ignorira.

bosmla ::

Bakunin je izjavil:

uporabi tisti dodatek katerega URL sem navedel zgoraj...
ta zaobide autocomplete=off oz. ga FFox potem ignorira.

Sem preizkusil tudi ne dela! Zapomni si le eno geslo (zadnjo vpisano) enako kot brez tega dodatka.
Sedaj sem namestil KeePass (in KeeFox) ni tako komot kot pred tem ko so pamentjakovici na Siolu zakomplicirali dela pa. Nekaj sem pridobil se na varnosti... edino sedaj morem vpisovat se eno (glavno za KeePass) geslo pa klikat kaj izbrat pa datoteko hranit v Dropboxu, da lahko vsepovsod dostopam. Eh kaj cemo vse je vedno bol "krasno".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev IP kamere - zunanja povezljivost

Oddelek: Pomoč in nasveti
134564 (2688) Andrejko
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5827577 (24196) antonija
»

gmail up.ime

Oddelek: Pomoč in nasveti
81751 (1450) ann
»

Povezava z internetom!

Oddelek: Omrežja in internet
173267 (3087) amigo_no1
»

Problem z ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
141635 (1287) Gandalfar

Več podobnih tem