» »

Demonoidov operater izpuščen, stran živi dalje pod .hk domeno

Demonoidov operater izpuščen, stran živi dalje pod .hk domeno

Slo-Tech - Lansko zaprtje priljubljenega (napol) odprtega torrent trackerja Demonoid je bila ena redkih vidnih zmag v boju proti piratstvu (sodni primer zoper Megaupload je v luftu, PIPA, SOPA in potem še ACTA pa so vse neslavno propadle). Zaprtje je bilo precej temeljito. Ukrajinski gostitelj Collocal jim je ugasnil strežnike, istočasno pa so mehiške oblasti v mestu Monterrey na severovzhodu države aretirale domnevne kolovodje (in sproti še zasegle njihovo mehiško črnogorsko domeno demonoid.me). S tem je Demonoid izgubil večino uporabnikov, ki so bili pravzaprav že kar siti nedosegljivosti, ki se je zavoljo težav z dosegljivostjo in DDOS-anja s strani konkurence in najbrž založnikov dogajala že več let.

Potem je bilo dolgo vse tiho, zdaj pa iz skrajno zanimivega od virov - poročilu ameriškega posebnega predstavnika za zunanjo trgovino (USTR) - to je organa, ki v imenu ameriške industrije pritiska na tuje države in katerega moči nikakor ne gre podcenjevati - zvedeli, da je ameriška stran že malo razočaranja nad počasnim napredkom v primeru. Kazenski pregon v Mehiki naj bi zastal, oblasti pa naj bi kolovodje izpustili iz pripora. Ne piše, kdo točno so, niti, kako dolgo so bili v priporu, le, da so bili izpuščeni.

Obenem si je Demonoid poiskal nov dom na Hongkongu, pod domeno demonoid.hk.

Nič novega pod (zimskim) soncem, torej.

35 komentarjev

5er--> ::

JesusChrist ::

črnogorsko so uporabljali* ja :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

popster ::

forbidden javi :(
upam da pride nazaj ker je bla super stran.

mtosev ::

lol kot da je demonoid edina stran na netu. saj je še vedno TPB pa isohunt pa drugo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lucca brassi ::

bravo naši! pogrešal sem vas ;)
moments before detonation

blackpirat ::

mtosev je izjavil:

lol kot da je demonoid edina stran na netu. saj je še vedno TPB pa isohunt pa drugo


Imeli so določene stvari, ki jih nisi dobil na TPB in drugih straneh, bili so super.

Zakaj pa je stran forbidden pa res ne vem. Upam, da pridejo nazaj.
"I do not argue with people, I correct them"

DolLoad ::

blackpirat je izjavil:

mtosev je izjavil:

lol kot da je demonoid edina stran na netu. saj je še vedno TPB pa isohunt pa drugo


Imeli so določene stvari, ki jih nisi dobil na TPB in drugih straneh, bili so super.

Zakaj pa je stran forbidden pa res ne vem. Upam, da pridejo nazaj.


+1

Imeli so precej strokovne literature, ki je se na undernetu nisem nasel.

RockyS ::

mtosev je izjavil:

lol kot da je demonoid edina stran na netu. saj je še vedno TPB pa isohunt pa drugo


Isohunt a to je tisti, ki ima fake download gumbe kateri ti namestijo super duper antivirus? TPB pa je tisti na katerem je OGROMNO fake torrentov, ki spominjajo na čase kazaa?

Super alternative si naštel.

Gregor P ::

Moraš biti imeti pa res nesrečo, da ti uspe zadeti ravno okuženo povezavo oz. datoteke, ki so vsaj običajno že iz letala vidne, da je z njimi nekaj narobe>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

black ice ::

RockyS je izjavil:

mtosev je izjavil:

lol kot da je demonoid edina stran na netu. saj je še vedno TPB pa isohunt pa drugo


Isohunt a to je tisti, ki ima fake download gumbe kateri ti namestijo super duper antivirus? TPB pa je tisti na katerem je OGROMNO fake torrentov, ki spominjajo na čase kazaa?

Super alternative si naštel.

Na TPB zaupaš samo uporabnikom z lobanjo pred uporabniškim imenom. To je dokaj dober filter za začetek.

RockyS ::

Gregor P je izjavil:

Moraš biti imeti pa res nesrečo, da ti uspe zadeti ravno okuženo povezavo oz. datoteke, ki so vsaj običajno že iz letala vidne, da je z njimi nekaj narobe>:D


Tukaj se ne gre za mene in tebe ampak za 99% ostalih neveščih uporabnikov katerim bi nekdo priporočil isohunt in tpb.

mtosev ::

jaz z TPB nimam problemov.
demonoid sn pa zelo redko uporabljal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JH84 ::

All hail the king! Tisti ki navajate TBP, ISOHunt in podobne kot alternative Demonoidu je očitno da uporabljate računalnik zgolj za uporabo 'totiga internetsa'.

Strokovna literatura in CAD programi, nikjer niti približno v takšnem obsegu kot na Demonoidu.

simnov ::

Jaz pa pogrešam btjunkie.

Riff ::

hehe, mogoče se vrne tud btjunkie

fantasycamp ::

kat.ph trenutno raste in bo verjetno enak ali še večji kot pirate bay, demonoid je mel pa res dobro zbirko nekonvecionalnih stvari, pa še dober upload sem mel gor..

JH84 je izjavil:

All hail the king! Tisti ki navajate TBP, ISOHunt in podobne kot alternative Demonoidu je očitno da uporabljate računalnik zgolj za uporabo 'totiga internetsa'.

Strokovna literatura in CAD programi, nikjer niti približno v takšnem obsegu kot na Demonoidu.



se strinjam!

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Demonoid je kot trdnjava. Če ne morejo zrušiti te trdnjave bodo težko podrli tudi druge. Tako da bravo Demonoid.

dope1337 ::

Upam da se res čimprej vrnejo. Jih zelo pogrešam, ne zaradi multimedijskih vsebin, temveč kot so zgoraj navedli - strokovnih literatur takšne in drugačne narave in pa predvsem odličnega communityja.

P.S. sporočte k bo zgoraj navedena povezava dejansko dosegljiva.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

D3m ::

Jaz imam še account pri Demonoidu. ;(
|HP EliteBook|R5 6650U|

black ice ::

JH84 je izjavil:

All hail the king! Tisti ki navajate TBP, ISOHunt in podobne kot alternative Demonoidu je očitno da uporabljate računalnik zgolj za uporabo 'totiga internetsa'.

Strokovna literatura in CAD programi, nikjer niti približno v takšnem obsegu kot na Demonoidu.

Zgoraj sem imel v mislih povprečnega uporabnika, ki drugega kot serij in filmov ter najnovejšega Photoshopa ne potrebuje.

mtosev ::

D3m je izjavil:

Jaz imam še account pri Demonoidu. ;(
js tud. pa kaj pol? dobro, da jim nisem nič $$ dal:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Saj jaz tudi ne. Pa dober rating imam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bf4ed ::

mtosev je izjavil:

lol kot da je demonoid edina stran na netu. saj je še vedno TPB pa isohunt pa drugo


Demonoid je imel par profi programov, ki jih drugje nisi niti videl omenjene!!!
To je razlika!

Bananovec ::

Vse, kar je naloženo na demonoid se je hkrati tudi reuploadalo drugam. Pač nekateri tega niste našli kje drugje, ker pač ni bilo na prvih 3 straneh na googlu.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

popster ::

če ne drugega je imel demonoid možnost iskanja po zvrsti filma in jeziku kar je zlo uporabno

Grumf ::

Mah ne jokajte, to da demonoida ni vam je samo v korist, zdaj boste lahko programe, igrice in filme kupovali! :))
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

OilMen ::

Piratebay je kar dober samo iskanje mi ni tako všeč. Za zdaj alternativa demonoidu je zagotovo KICKASS Torrents

blackpirat ::

Bananovec je izjavil:

Vse, kar je naloženo na demonoid se je hkrati tudi reuploadalo drugam. Pač nekateri tega niste našli kje drugje, ker pač ni bilo na prvih 3 straneh na googlu.


Trik je v tem, da sedaj, ko ni več Demonoid-a tudi redkih datotek ni več na sceni. Bom tako reku, da me ne boste držali za besedo --> veliko težje in redkeje se jih da dobiti.
"I do not argue with people, I correct them"

lebang1 ::

to sm dobil danes na mail:


Dear Demonoid Community Member,

We have all read the same news stories: The Demonoid servers shut down and seized in the Ukraine. The Demonoid admin team detained in Mexico. The demonoid.me domain snatched and put up for sale. The Demonoid trackers back online in Hong Kong, but then disappearing.

We all wanted to believe that Demonoid would be resurrected once again; but it seems that these events have spelled the end of Demonoid as we have always known it. We all waited to see if Demonoid would return, though its now clear that this time its really gone.

Now for some good news: The heart and soul of Demonoid lives on!
Through an amazing sequence of unlikely events, the data on those Ukrainian servers has made its way into the safe hands of members of our community and has now been re-launched as d2.vu

Invitations to return are being sent out only to existing Demonoid members, which is the reason you have received this email. For the foreseeable future d2.vu will remain a semi-private site and no new invitations to join will be issued until we are certain that the system is stable. To login, click here and authenticate using your old Demonoid username and password.

Demonoid may be gone, but the community lives on at d2! Welcome home!

Sincerely,
admin

Stran trenutno ne dela.

sirotka ::

Tudi jaz, je to "resno" ali spet kak fake spam?

popster ::

deluje!

D3m ::

Jup deluje. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

sirotka ::

stran že...sam a je to to, al ni:)?

Glugy ::

Ko iščeš ti včasih mal čudno po dnevih razporedi... ne gre ti po vrst. čudn... am sporočil ni nobenih od prej... ratia ni pa kokr se bere trackerja sploh ni:

http://torrentfreak.com/demonoid-resurr...
"While on initial inspection there is a familiar look and feel (color changes aside), what D2 does not have is something that Demonoid was famous for - a tracker. All torrents are now tracked by outside sources/magnets which means that the site is now more like a sign-up version of The Pirate Bay than the semi-private offering users experienced before."

Pogrešam predvsem forum in pa zanimive torrente. Vedno sem rad pogledal kakšni torrenti so pa vedno sem kaj zanimivga najdu. Zdele je pa vse še bolj ko ne mrtvo. To da niso stran skupaj z forumom zagnal je velika napaka. Prehitro so zagnal. Pravijo da so zagnal stran zaradi skupnosti...men se zdi to brez foruma prej obratno. Sicer neki omenjajo da razmišljajo da bi irc kanal postavl da bi se tam pogovarjal ampak ....irc... mislm...to je bl tko no...geeki gor pridejo ampak kej dost drugim se pa ne da gor uletavat. Treba je neki bl enostavnga. + forum ima posebn čar ker kadarkol lahko pridš pa si takoj sred "debate" ..pr ircu je pa lahko več ur mrtvilo.

D3m ::

jaz sem se normalno prijavil :D
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Demonoidov operater izpuščen, stran živi dalje pod .hk domeno

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
358983 (5841) D3m
»

Ukrajinci zaprli priljubljeno stran s torrenti

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4814833 (11935) kitaj
»

Torrenti in Mininova

Oddelek: Programska oprema
62454 (2241) c0dehunter
»

[MS VS][C++] neveljavni privzeti podatkovni tip

Oddelek: Programiranje
61349 (1022) Ziga Dolhar

Več podobnih tem