» »

Vinjeta

Vinjeta

1 2 3
4
5

matobeli ::

Za 20€ lahko dodatno včlaniš družinskega člana. Ali pa že v štartu samo ženo (odvisno kdo je "rizični" voznik).

je pa meni osebno boljš da je na osebo, lahko tudi kolegov avto odpelješ. Oziroma v mojem primeru je ženin mlinček crknil blizu doma in sem se odpeljal do nje in smo name zrihtali odvoz vozila.

Furbo ::

Lahko član kupi več vinjet?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

Ne, samo eno na članstvo. Piše spodaj v pogojih koriščenja popusta http://www.amzs.si/vinjeta2015/default....

Nejcos ::

A ni letna vinjeta 110?

matobeli ::

lahko greš z njo 110, sam manj pa res ne ker postanemo ljudje živčni.;)
je 110.

Alamar ::

Prejšnji mesec sem jo naročil za 99 EUR. Bila je neka akcija na strani 1nadan, če si plačal z mastercard.

http://1nadan.si/ponudba/Izdelki/14259/...

fosil ::

Če si pri Triglavu zavarovan se ti vinjeto splača vzet v Mercatorju, imaš potem do 40 EUR popusta pri zavarovanju.
Tako je!

krneki0001 ::

matobeli je izjavil:

Matev je izjavil:

hitr se včlant
da bo vinjeta cenejša

aja?
koliko je pa članarina?


sem že član.
Članarina je 40€. V to direktno dobiš 6.8€ popusta pri tehničnemu (če si v dvomu če bo tvoj avto prišel čez tehničnega lahko enkrat "probaš" in ti nič ne računajo če ne prideš skoz) in sedaj 6€ popusta pri vinjeti.
Poleg tega pa imaš 2 avtovleki zastonj in zastonj pomoč na cesti (ostaneš brez bencina, ne znaš menjat gume, izpraznjen akumulator...), zastonj majhna popravila v njihovi delavnici npr. nastavitev žarometov, menjava akumulatorja, testiranje tekočin..., zraven pa dobiš še motorevijo ki pa tudi ni tako švoh. Pa včasih imajo kakšne dobre akcije na gume. Za prejšnji avto sem dobil pri njih daleč najcenejše continentalke.

Pač, če maš avto starejši od 10let daš teh 40€ in mirneje voziš (oziroma -12€, torej 28€, če štejem še direktni prihranek od vinjete in tehničnega). Ni tako slabo.


Članarina samo za slovenijo je 40 evrov. Jaz imam še tujino zraven, pa pride 69.

GTX970 je izjavil:

Pri Amzs je pomoč na cesti vezana na osebo, ne na vozilo.
Torej če si ti član, avto pa crkne ženi med vožnjo, ne bo nič Amzs free počel.

Sedaj imajo tudi opcijo družina, pa je pomoč za oba zagotovljena.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

win64 ::

fosil je izjavil:

Če si pri Triglavu zavarovan se ti vinjeto splača vzet v Mercatorju, imaš potem do 40 EUR popusta pri zavarovanju.


40 € popusta je za nove zavarovance, 20€ je za obstoječe.

Martin Krpan ::

In obratno. Pri Triglavu zavaroval avto in dobil vinjeto v Merkatorju za 90€.

blink ::

win64 je izjavil:

fosil je izjavil:

Če si pri Triglavu zavarovan se ti vinjeto splača vzet v Mercatorju, imaš potem do 40 EUR popusta pri zavarovanju.


40 € popusta je za nove zavarovance, 20€ je za obstoječe.


Mhm, sem tudi sam padel na ta štos dokler nisem v zelo drobnem tisku prebral da pri sklenitvi/podaljšanju preko interneta tale "kupon za 40eur" ne velja. V rit si ga naj zatlačijo.

Mare2 ::

Manu je izjavil:

Vinjeto lahko nalepiš tudi na desni strani stekla (na vidnem mestu seveda), če te na levi moti.


Na Petrolu imajo strgalo za en EUR. Najprej sem na grobo ostrgal. Ostalo je še malo lepila in sem ga odstranil s papirnato brisačo, namočeno v vodo. S suho sem še enkrat obrisal šipo in evo.

Ste zadovoljni? :)

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

toplakd ::

Jaz sem s taistim strgalom uspel zelo lepo odstraniti stare vinjete.
Če rabi kdo za zbirko jih lahko dobi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Furbo ::

Malce nakladaš, razen če si imel celo leto nalepljene skupaj s tovarniško folijo, ki se jo odstrani pred nanosom :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

facepalm ::

Furbo je izjavil:

Malce nakladaš, razen če si imel celo leto nalepljene skupaj s tovarniško folijo, ki se jo odstrani pred nanosom :)


z odstranjevalcem vinjete / britvico, se da tudi lepilo dol odstranit.
Jaz vsako leto tako odstranim vinjeto "do cistega" in nato spucam celo sipo "iz reda" :)

TheJack ::

Moje izkušnje s strgali:

Avto naj bo topel. Če imaš dobro strgalo in novo britvico notri, gre resnično brez težav. To je to:



Varujte se strgal, ki nimajo britvice, ampak nek top kos pločevine:

http://www.mixi-caravaning.si/images/im...

S takim sem se zadnjič dobro namatral, saj ne dela drugega kot vleče lepilo po steklu.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

facepalm ::

TheJack je izjavil:

Moje izkušnje s strgali:

Avto naj bo topel. Če imaš dobro strgalo in novo britvico notri, gre resnično brez težav. To je to:



Varujte se strgal, ki nimajo britvice, ampak nek top kos pločevine:

http://www.mixi-caravaning.si/images/im...

S takim sem se zadnjič dobro namatral, saj ne dela drugega kot vleče lepilo po steklu.


jaz sem letos ravno s tadrugim odstranil vinjeto.
sem se res namatral bolj kot z britvico, ampak je rocaj dosti bolj prirocen:)
tak rocaj + britvica = win :)

Buggy ::

a nima nihce doma strgala/cistilca za steklokeramicno plosco? Sam sem postrgal staro vinjeto s tem dol in nisem imel nobenih nadaljnih komplikacij z raznimi odstranjevalci lepila in dodatnim ciscenjem. Nova hop gor v levi kot in gasa.

Me pa zanima ali kaj sankcionirajo tudi tiste, ki imajo od zgoraj pa do dol po sipi nalepljene stare SLO vinjete, po moznosti pa se cel kup avstrijskih, da bumbar komi cez sajbo vidi ;((

kixs ::

Sem vceraj dve vinjeti odstranil kar z roko. Malenkost lepila je res ostalo, pa je to papirnat robcek odstranil. Ker je avto zunaj, je bila sipa ze dosti zarosena od mojih toplih rok, da voda ni bila potrebna.

TheJack ::

facepalm je izjavil:


jaz sem letos ravno s tadrugim odstranil vinjeto.
sem se res namatral bolj kot z britvico, ampak je rocaj dosti bolj prirocen:)
tak rocaj + britvica = win :)


Takole je (moje izkušnje!): britvica odstrani tudi lepilo. Če po odstranitvi vinjete ostanejo kakšni sledovi lepila, jih z britvico popolnoma odstraniš. V manj kot petih minutah je vinjeta odstranjena. Brez sledu. Tisto drugo strgalo (uporabljal sem točno takega, kot je na sliki: http://www.mixi-caravaning.si/images/im... ) odstrani le vinjeto (in še to s težavo!), večina lepila pa ostane na steklu. Tega moraš potem spraviti dol kot veš in znaš. Selotejp, čistila, itd. Jaz sem se fino namatral, trajalo je pa petkrat dlje, kot pri strgalu z britvico.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

facepalm ::

jaz sem s tem odstranil tudi lepilo, sem pa porabil cca 10 do 15min, da sem odstranil vse, do cistega :)

Mare2 ::

Premakni drsnik na 1:27 in boš videl, kako se sestavi vinjeto "mozaik" :)

http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Super Sonic ::

TheJack: se popravljam - za vse ki ne morete dati vinjete dol.

Kupite to strgalo:


Vinjeta je s tem strgalom dol v manj kot 30s, sledu o lepilu pa nikjer.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

hodor ::

Leto dni po uvedbi vinjet sem povsod, kjer je bilo možno, naletel na težavno odstranjevanja vinjet.
Poročila, časopisi, forumi...skratka vsi mediji.
Vsakič ko sem šel na črpalko, mi je prijazen prodajalec ponujal odstranjevalca vinjet(strgalo). Vedno sem ga zavrnil.

Zaradi vseh teh debat, kako težko je odstranit vinjeto, me je bilo kar malo strah oz. se mi sploh ni dalo s tem ukvarjat. Tako sem svoji prvi vinjeti dodal še mlajšo sestro ter še naprej poslušal, da stare vinjete ne gredo dol.

Tako sta minili dve leti in napočil je čas za tretjo vinjeto. Odločil sem se, da moram odstraniti prejšnji, saj to ne vodi nikamor. Pobrskal sem med čistili vzel prvo čistilo(stelex) in krpo.
Pridem do avta. Globoko zadiham in se lotim dela. 10 sekund sem porabil, da sem z nohtom odstranil večji del vinjete. Za ostanke pa sem porabil 15 sekund (ni všteto nanašanje čistila na krpo).

To ponavljam sedaj vsako leto. Namesto stelex-a sem uporabil tudi že druga čistila.

Ne vem zakaj nekateri tako komplicirajo. No, na njih služi proizvajalec strgal.
Se pa še vedno nasmejem ko slišim reklamo za Carglass, kjer povedo da pri njih "odstranijo ter strokovno nalepijo novo". ;)
Vsako stvar lahko narediš še boljše!

TheJack ::

Vsak po svoje. Jaz se odstranjevanja vinjete brez (primernega! - glej zgoraj) strgala ne lotim. Kupil sem ga takoj po uvedbi vinjet za euro ali dva. Ker gre v bistvu samo za dva kosa plastike, med katera vtakneš britvico, ga bom imel še dolgo. Strošek britvic je zanemarljiv.
Bonis nocet, qui malis parcit.

toplakd ::

Furbo je izjavil:

Malce nakladaš, razen če si imel celo leto nalepljene skupaj s tovarniško folijo, ki se jo odstrani pred nanosom :)


Nič ne nakladam. Vinjete so bile prilepljene na lepo očiščeno šipo in tako kot morajo biti,
brez kakega mutenja z folijami ali prahom ali ne vem čim.
Če se potrudiš gre zelo lepo dol s strgalom in tudi lepila skoraj nič ne ostane.
Odrezke od vinjet in pripadajoče račune pa vedno hranim v avtu zraven knjižice.

Manu ::

Lepilo gre lepo dol z alkoholom ali bencinom (če ga slučajno kdo ima v kakšni flaški).

@toplakd
To si verjetno delal 1 uro s kirurško natančnostjo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

toplakd ::

5 minut pa res.

Malcolm_Y ::

Kupil sem letošnjo vinjeto, in prodajalec me opozori, da moram shraniti račun. No, se poglobim v to in je res - poleg tega, da nalepiš vinjeto na šajbo, moraš shraniti kupon in račun, kot dokazilo o nakupu.

Mislim, pa a ni na šajbo nalepljena vinjeta zadosten dokaz o nakupu?

Bomo kmalu morali s sabo nositi potrdilo o dvigu denarja na bankomatu, kot dokaz, da je denar res naš?

facepalm ::

Vzrok za to je lahko dejstvo, da se vsako leto pojavijo ponarejene oz ukradene vinjete. Z racunom enostavno dokazes, da je nisi ukradel oz ponaredil.

toplakd ::

Počasi bo treba na šajbo nalepit še kupon od vinjete in original račun :)

facepalm ::

lahko smo srecni, da se ni potrebno imeti dodatno vinjeto za voznjo po prehitevalnem pasu:)

Malcolm_Y ::

toplakd je izjavil:

Počasi bo treba na šajbo nalepit še kupon od vinjete in original račun :)
+ plačilno listo in izpisek z banke, da dokažeš, da je nisi kupil z ukradenim denarjem.

Zgodovina sprememb…

TheJack ::

Ali res MORAŠ shraniti račun, je diskutabilno. Je pa vsekakor priporočljivo shraniti račun, da si ne zakompliciraš življenja po nepotrebnem. Če te dobijo s ponarejeno vinjeto (baje so takšne par let nazaj prodajali tudi na Petrolu), boš z računom najlažje dokazoval, da nisi naredil nič narobe.
Bonis nocet, qui malis parcit.

AndrejS ::

Še malo pa bo treba DARSovca na šajbo nalimat. Kak te naj dam račun, če pa mi je vinjeto prinesel božiček !

Mare2 ::

Božiček ne izda računa, ker ni davčni zavezanec. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Olórin ::

Manu je izjavil:

Lepilo gre lepo dol z alkoholom ali bencinom (če ga slučajno kdo ima v kakšni flaški).

@toplakd
To si verjetno delal 1 uro s kirurško natančnostjo.


5 minut čiščenja in je vinjeta odstranjena. Pa še to samo če je nalepljena na težko dostopno mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

toplakd ::

Pa naj naredijo tak ko MaĐari, ko kupiš vinjeto vnese tablico od avta v sistem in to je to. Pa potem samo video control.
Višek kadra pa lahko gre parkinge pometat. Ker to da so cele dneve v teh daljnogledih itak ni zdravo za oči.

Olórin ::

toplakd je izjavil:

Pa naj naredijo tak ko MaĐari, ko kupiš vinjeto vnese tablico od avta v sistem in to je to. Pa potem samo video control.
Višek kadra pa lahko gre parkinge pometat. Ker to da so cele dneve v teh daljnogledih itak ni zdravo za oči.


In še imeti nekaj nalepljeno na vetrobransko šipo mnoge ljudi neizmerljivo živcira. Vnos registrskih tablic bi bila res boljša rešitev, se strinjam. Seveda izključno samo v primeru, da bi se dalo vnesti spremembo tablice, v primeru da ti tablice ukradejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bosmla ::

Placas cestnino ob registraciji (no saj jo ze ;(() pa konec - saj vse drzavne ceste tako odplacamo vsi drzavljani. Za tujce pa nalepka.

Dejan_007 ::

toplakd je izjavil:

Pa naj naredijo tak ko MaĐari, ko kupiš vinjeto vnese tablico od avta v sistem in to je to. Pa potem samo video control.
Višek kadra pa lahko gre parkinge pometat. Ker to da so cele dneve v teh daljnogledih itak ni zdravo za oči.


In potem bi se povečala kraja tablic, fajn.

matobeli ::

Ja itak, zaradi 100€ letno bi se nekdo vozil z ukradenimi tablicami, po avtocesti, mimo vseh kamer in radarjev?
Pogojno uporabno bi bilo samo za tranzitni "hitri" promet.
Pa da ne omenjam tega da nimajo vse tablice plačne "vinjete", moraš izbrat tapravo ;)

toplakd ::

Saj zdaj bodo baje na vseh uvozih in izvozih na AC postavili ene male kontajnerje v katerih bodo sedeli DARSovci. Tako da na uvozu se ti bo vsedel zraven v avto,
da bo lahko, do takrat ko zapustiš avtocesto, v miru analiziral če je vinjeta taprava, plačana z legalnim denarjem in če imaš original račun in oni kuponček.
Ko greš pa iz AC pa ga spet odložiš v najbližji kontejner. Lahko tudi v oni črni od Saubermacherja :)

matobeli ::

Movembra pa lahko ponujajo še preventivne preglede.
Od vsake kazni ki jo izdajo za nepravilno nameščeno vinjeto pa bi lahko donirali vsaj 1€ za ohranitev naravnega habitata barjanskega vodomca.

klemenSLO ::

ej nevem kaj delajo nekatari tako famo z odstranjevanjem nalepk. Sem prepričan da ima vsak olfa nož in čistilo za steklo. to je vse kar rabiš.
Pošpričas nalepko oz nekaj cm okoli nalepke. Z nohti se da 3/4 nalepke odstranit. Sredinski del, ki ponavadi razpade/se strga pa odstraniš s pomočjo klince/rezila iz olfa noža.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

BlaY0 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Bomo kmalu morali s sabo nositi potrdilo o dvigu denarja na bankomatu, kot dokaz, da je denar res naš?

Pa potrdilo, da potrdilo ni ponarejeno...

SeMiNeSanja ::

BlaY0 je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Bomo kmalu morali s sabo nositi potrdilo o dvigu denarja na bankomatu, kot dokaz, da je denar res naš?

Pa potrdilo, da potrdilo ni ponarejeno...

Pa še potrdilo o izvoru denarja?

Dejansko je čisti absurd, da bi moral imeti še račun, saj resno dvomim, da ti bo DARS podaril vinjeto, če bi se izkazalo, da si kupil ponarejeno - prej bi verjel, da boš plačal kazen kljub temu, da imaš račun, da si jo kupil na Petrolu ali Mercatorju.

Račun sam po sebi namreč še nič ne dokazuje. Jaz npr. grem v Mercator in kupim dve vinjeti (in bog vedi kaj še vse poleg tega). Na računu kot prvo ni serijske številke vinjete. Ker dobiš samo en račun, vinjeti pa imaš dve, lahko originalni račun voziš s seboj samo v enem avtu. V drugem lahko kvečjemu fotokopijo.

torej bi lahko kupil za tretji avto ponarejeno vinjeto, naredil še eno fotokopijo in trdil, da so mi jo prodali v Mercatorju? Kje torej smisel cele te zgodbe z računom?

Če pa naj bi kvazi lovili tatove vinjet, pa takointako nisi ti tisti, ki je dolžan dokazovati, da jo nisi ukradel, temveč policija.

St235 ::

Boljše vprašanje je od kje je nastala tale ideja, da je za uporabo vinjente oziroma njeno legalnost kakorkoli potrebno shranjevati ali komukoli kazati račun?

Matev ::

Za tujce pa nalepka.


to bi bilo mislim da diskriminatorno do tujcev - eu ne bi pustila

in pa kako bi potem tablice morali gledati in še vinjeto

bambam20 ::

St235 je izjavil:

Boljše vprašanje je od kje je nastala tale ideja, da je za uporabo vinjente oziroma njeno legalnost kakorkoli potrebno shranjevati ali komukoli kazati račun?


ker je preveč ponarjenih.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je tako nalimana vinjeta veljavna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9820120 (6910) Netrunner
»

Testna vožnja brez vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
779548 (7066) zmaugy
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749483 (7457) smacker
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120166 (15349) darkolord
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635648 (32810) pegaso

Več podobnih tem