» »

Vinjeta

Vinjeta

1 2
3
4 5

tomaz- ::

hmm, ampak je res zanimivo tole "nabijanje" brez osnove.

Pred cca eno uro sem poklical na Dars, jim "pojamral", da sem vinjeto "narobe" nalepil na črtkan del pri svojem avtu ii kaj lahko naredimo v tem primeru.. Prijazen gospod mi je povedal, naj slikam vinjeto na svojem avtomobilu, mu pošljem slike na njegov mail in če je Ok vidna, bo NAPISAL v odgovor, da je vse v redu, v primeru, da bi me kdaj ustavili. Če pa ne bi bilo OK, se pa oglasim pri njih z avtom, računom oz odrezkom in mi za protivrednost 6€ nalepijo novo vinjeto, staro pa zadržijo..
Mi je pa po telefonu zatrdil, da se izjemno redko zgodi, da bi "zatežili" za tako nalepljeno vinjeto, razen, če je res blazno slabo vidna...

Saj nočem bit zdaj jest "brihten", ampak dve strani "pravnih" zadev z azaedvo, ki se jo (očitno) da popolnoma trivialno uredit.. Pa če bi imel tako nalimano vinjeto, bemti, da bi se zapeljal tja, da vidim, kaj in kako..

aja, pa še to: Gospod po telefonu mi je namignil, da so običajno tovrstni primeri posledica neprimernega obnašanja s strani voznikov ob opozorilu, da vinjeta ni ravno OK nalepljena in da svetujejo, da se oglasijo na Darsu, kjer bodo le-to zamenjali.. Voznik pa seveda začne pametovat, da mu on že ne bo govoril, kje bo imel nalepljeno vinjeto, ker je to njegova stvar!

Hmm, bi verjel, hehe

p.s.
NISEM pa rekel, da je bilo tako v primeru OP..

Aston_11 ::

Žena se mi vozi vsak dan po AC in lani je imela celo leto prilepljeno vinjeto na zatemnjenem delu stekla. Ni imela problemov, pa tudi druge vinjete ni kupovala.

St235 ::

Predvsem je odvisno kaj si predstavljaš pod zatemnjeno steklo. Vinjeta kot jo ima nalepljeno OP je med vožnjo praktično nevidna.

Manu ::

Vinjeto lahko nalepiš tudi na desni strani stekla (na vidnem mestu seveda), če te na levi moti.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

FlyingBee ::

ja, aroganca pred in po lepljenju zna biti razlog za kazen

jaz jo za vzvratnim ogledalom nalepim in je ne vidim nikoli med vožnjo ... res pa da na sredini šipe malo kazi izgled

jalovec09 ::

Mislite, da bodo nove vinjete dražje, pravjo da bodo stale okrog 110 evrov.

Jaz grem ene 10x leta LJ-KG, parkrat delno obvoznica v LJ in to je to, zdaj če bo res dražja jo ne mislim kupovat.

Matev ::

zdej se bodo spet najdl tisti ki 1x na leto vozijo po AC
ja tisti pa pojdite po stari cesti
1x na leto pa tudi ni problem

sicer pa nekrofilsko obujanje stare teme

Invictus ::

Počakaj da prvega pacienta brez vinjete ujamejo na kontrola.

Potem sledi debata kaki prasci so darsovci ...

Kot da so avtoceste po Evropi zastonj. No vsaj v Nemčiji in Belgiji so ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

;-) ::

Kolk problemov, sam sem ze drugo leto kupil vse vinjete za avte po 10-20€ od svercerjv z avti, vse kar rabim je 10min casa, vroc fen in inverter 12v-220.

Problemov ni nikoli ;)

bluefish ::

No, za tiste z metrom manj sposobne je tule seznam vozil, ki bodo padla pod razred 2B aka. vinjeta za 220EUR: http://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Magic1 ::

Končno se bo pobral mal več denarja od tistih, ki res naredijo kilometrino po avtocestah s polno naloženimi kombiji.
Magic

ttommy ::

Zakaj ne uvedejo 1 dnevne vinjete? Jaz, ki moram 3x na leto v Ljubljano me pride vinjeta 45€. Enomesečna mi ne pride v poštev, letna je pa predraga. Torej se moram iz ekonomskega vidika v Ljubljano s Koroške peljati po stari cesti...
To je zares odiranje takšnih voznikov kot sem jaz.
Jaz bi uvedel enodnevno vinjeto za okrog 10€.
Gamer

Furbo ::

Ker ni fora v tem, da bi bil sistem pravičen, ampak maksimalno donosen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Matev ::

Zakaj ne uvedejo 1 dnevne vinjete? Jaz, ki moram 3x na leto v Ljubljano me pride vinjeta 45€.


če se moraš 3x na leto peljati po avtocesti

potem res ne vem kje živiš

ampak kot tak avtoceste realno sploh ne potrebuješ

in ne vem kaj se razburjaš

black ice ::

ttommy je izjavil:

Zakaj ne uvedejo 1 dnevne vinjete? Jaz, ki moram 3x na leto v Ljubljano me pride vinjeta 45€. Enomesečna mi ne pride v poštev, letna je pa predraga. Torej se moram iz ekonomskega vidika v Ljubljano s Koroške peljati po stari cesti...
To je zares odiranje takšnih voznikov kot sem jaz.
Jaz bi uvedel enodnevno vinjeto za okrog 10€.

Imel bi enodnevno vinjeto 10€, tedensko že sedaj dobiš za 15€. Kaj se razburjaš?

jalovec09 ::

Zapelješ se po regionalni, ne vem kako je šele tistim, ki so iz Bovca pa grejo na Vrhniko, sem bil zdaj kontra tko 2 uri vožnje, da se tud prej.

Stipex ::

Obujam staro temo, da ne delam nove.
Letos sem vinjeto nalepil malo previsoko - v toniran del. Ali bom imel kakšne težave z dars kontrolorji glede tega?

FlyingBee ::

Stipex je izjavil:

Obujam staro temo, da ne delam nove.
Letos sem vinjeto nalepil malo previsoko - v toniran del. Ali bom imel kakšne težave z dars kontrolorji glede tega?


verjetno ne, še posebej, če te ustavijo in se lepo obnašaš, model, ki pa je to temo začel, je pa celotno nalepil v toniran del in je pošteno zasral
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mr1two ::

Na mojem avtu imam tonirano z zeleno barvo. Čisto vse vinjete (5) so zalepljene na tem "zatemnjenem" delu, ampak so normalno vidne. Odtenek je sicer "čez zeleni filter", ampak vinjeta je normalno vidna. Mimo kontrolorjev sem se zapeljal najmanj 10x in me niso še ustavili, tako da po mojih izkušnjah je to čisto ok. Vidna je in prilepljena tudi. Nevem zakaj bi se moral s takimi neumnostmi ukvarjat vsak voznik- plačana je, prileplena tudi, ne razumem kaj bi še hoteli od voznikov... Napitnino z nasmeškom?
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

darkolord ::

mr1two je izjavil:

ne razumem kaj bi še hoteli od voznikov... Napitnino z nasmeškom?

Mogoče to, da vsaj preberejo navodila.

FlyingBee ::

darkolord je izjavil:

mr1two je izjavil:

ne razumem kaj bi še hoteli od voznikov... Napitnino z nasmeškom?

Mogoče to, da vsaj preberejo navodila.

najboljši odgovor
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mr1two ::

Ideja vinjete je, da si ob njenem nakupu plačal za uporabo avtocest. V bistvu bi bilo popolnoma vseeno če bi jo imel v kofanu zalepljeno, ker si jo plačal - to je bistvo. Ni bistvo vinjete, da je vidna- to je samo aspekt, ki ga zahteva enostavno preverjanje vinjet.

Po mojem bi bilo veliko bolje, da bi vinjeto kupil "na tablico". Nič nalepk, kupiš, vnesejo tablico v sistem, ti dobiš račun- potrdilo, da si plačal če je kaj s sistemom narobe. Ampak verjetno bi to preveč stalo...
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Invictus ::

mr1two je izjavil:

Ideja vinjete je, da si ob njenem nakupu plačal za uporabo avtocest. V bistvu bi bilo popolnoma vseeno če bi jo imel v kofanu zalepljeno, ker si jo plačal - to je bistvo. Ni bistvo vinjete, da je vidna- to je samo aspekt, ki ga zahteva enostavno preverjanje vinjet.

Po mojem bi bilo veliko bolje, da bi vinjeto kupil "na tablico". Nič nalepk, kupiš, vnesejo tablico v sistem, ti dobiš račun- potrdilo, da si plačal če je kaj s sistemom narobe. Ampak verjetno bi to preveč stalo...

Glede na cel kup inšoektorjev, bi bil madžarski sistem najbrž cenejši (tablica v računalnik).

Glede na to da imajo Nemci iste načrte, bi lahko kar kupili od njih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daedalus ::

Glede na cel kup inšoektorjev, bi bil madžarski sistem najbrž cenejši (tablica v računalnik).


Kaj bojo pa pol ubogi ljudje delali?

/sarcasm off
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krneki0001 ::

Če pogledaš norveški koncept, ko imajo vse pod kamerami in na dom dobiš položnico, da si takrat in takrat zapeljal na avtocesto, ter takrat in takrat dol z avtoceste, bi to lahko imeli tudi pri nas. Pa še idiote, ki bi probali v nasprotno smer zapeljat bi takoj polovili, ker bi jih kamera zaznala in brez problemov stingerja spustila pod kolesa še pred tem ko bi zapeljal na avtocesto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Furbo ::

mr1two je izjavil:

Ideja vinjete je, da si ob njenem nakupu plačal za uporabo avtocest. V bistvu bi bilo popolnoma vseeno če bi jo imel v kofanu zalepljeno, ker si jo plačal - to je bistvo. Ni bistvo vinjete, da je vidna- to je samo aspekt, ki ga zahteva enostavno preverjanje vinjet.

Po mojem bi bilo veliko bolje, da bi vinjeto kupil "na tablico". Nič nalepk, kupiš, vnesejo tablico v sistem, ti dobiš račun- potrdilo, da si plačal če je kaj s sistemom narobe. Ampak verjetno bi to preveč stalo...


A imaš tudi tablico v prtljažniku, itak si registriral avto?

Jaz ne vem, a je folk dandanes res tako nesposoben, da ene nalepke ne zna več nalimat, kot se spodobi? Jaz jo dam za ogledalo in je do menjave ne vidim več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Furbo je izjavil:


A imaš tudi tablico v prtljažniku, itak si registriral avto?

Jaz ne vem, a je folk dandanes res tako nesposoben, da ene nalepke ne zna več nalimat, kot se spodobi? Jaz jo dam za ogledalo in je do menjave ne vidim več.

Očitno je folk res nesposoben da v tablici ne prepozna registrske tablice za avto ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mr1two ::

@Furbo
A imaš tudi tablico v prtljažniku, itak si registriral avto?

>Tablica ima svoje mesto in je iz praktičnih razlogov ne boš drugam dajal. Nalepko lahko nalepiš kamor se ti sprdne, ker se prime "vsake" gladke površine.

Jaz ne vem, a je folk dandanes res tako nesposoben, da ene nalepke ne zna več nalimat, kot se spodobi?

>Nalepko ni problem nalimat, problem je, ker si lahko vinjetar razlaga pod zatemnjen del stekla tudi tisti, ki je delno zatemnjen, vendar je vinjeta še vedno jasno vidna. Če bi dal jaz na svojem avtu za špegu, tko kot ti, bi bila še vedno na "zatemnjenem" delu. In pod črto, vinjeto si še vedno plačal in zato imaš pravico uporabljat avtocesto.

V "normalnem svetu" bi te vinjetarji vedno ustavli, ker bi bila v prtljažniku, tako da verjetno tudi v tvojem interesu ni, da zgubljaš čas z njimi in jo kažeš. Tako bi jo vsak prilepil na bolj ali manj vidno mesto, tudi če je to rahlo zatemnjena šipa. Važno je, da si plačal uporabo AC.

Ampak poleg vinjet je itak treba spisat še en kup pravil, da se lahko igramo igrice. Kdor se jih ne drži, gre v zapor, gre naravnost v zapor, ne gre čez štart, ne pobere 200 eurov. Ko greš v kino, na karti običajno piše, da jo hraniš do konca predstave, ampak nisem še nikoli doživel debilizma, da bi med filmom to kdo preverjal. Situacija je v neki meri podobna.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Furbo ::

Delno zatemnjen del stekla je pač zatemnjen. Kaj neki tu ni jasno? Na zatemnjen del se ne lepi.

Zaradi takih dobivamo idiotska obvestila na izdelke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mr1two ::

Zaradi takih se ukvarjamo s problemi, ki to niso.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Stipex ::

Na sliki je fotografirana podnevi, ponoči se je pa res slabo vidlo, tako da sem šel na Dars in so mi zamenjali vinjeto. Sedaj je spodaj desno in se lepo vidi tudi ponoči. 6 eur računajo. Je pa gospa rekla da kazni načeloma ne napišejo, te pa kontrolorji v takem primeru radi ustavijo in težijo. Glede na to da sem redno na AC mi ni škoda teh 6 eur.

AvtoR ::

Kaj pravite na akcijo Generali + Vzajemna = zastonj vinjeta?
Podpišeš izjavo da boš 3 leta njihov zavarovanec!
Kaj pa v primeru če v tem času ukinejo dopolnilno zavarovanje?

Mare2 ::

Če ukinejo dopolnilno, nič hudega, vinjeta ti ostane. Pri Vzajemni je tudi sicer premija precej cenejša, pa še lani so mi 15 EUR vrnili oz odšteli od premije. Evo link:

https://www.facebook.com/pages/zavarova...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

Kje se najbol splača vzet vinjeto? V smislu, kje se najbolše ugodnosti dobi zraven? Pa če je karkoli drugega kot zavarovanje bom že vesel.

darkolord ::

Glej, cestnina stane približno toliko, kot stane vinjeta (marža je mislim da neke 3%). Vse, kar pri takih akcijah "prišparaš", morajo s tabo prinesti not nekje drugje.

matobeli ::

Našel, amzs ima za člane 6eur ceneje.

Matev ::

hitr se včlant
da bo vinjeta cenejša

aja?
koliko je pa članarina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Machete ::

Meni je precej čudno, da niso za letos izbrali bolj kontra barvo od roza. Tale rdeča je na daleč in na hitro precej blizu.

matobeli ::

Matev je izjavil:

hitr se včlant
da bo vinjeta cenejša

aja?
koliko je pa članarina?


sem že član.
Članarina je 40€. V to direktno dobiš 6.8€ popusta pri tehničnemu (če si v dvomu če bo tvoj avto prišel čez tehničnega lahko enkrat "probaš" in ti nič ne računajo če ne prideš skoz) in sedaj 6€ popusta pri vinjeti.
Poleg tega pa imaš 2 avtovleki zastonj in zastonj pomoč na cesti (ostaneš brez bencina, ne znaš menjat gume, izpraznjen akumulator...), zastonj majhna popravila v njihovi delavnici npr. nastavitev žarometov, menjava akumulatorja, testiranje tekočin..., zraven pa dobiš še motorevijo ki pa tudi ni tako švoh. Pa včasih imajo kakšne dobre akcije na gume. Za prejšnji avto sem dobil pri njih daleč najcenejše continentalke.

Pač, če maš avto starejši od 10let daš teh 40€ in mirneje voziš (oziroma -12€, torej 28€, če štejem še direktni prihranek od vinjete in tehničnega). Ni tako slabo.

St235 ::

Matev je izjavil:

hitr se včlant
da bo vinjeta cenejša

aja?
koliko je pa članarina?


Včlanit se za to, da prihraniš je bedarija. Da pa kot član ne bi izkoristil ugodnosti je pa najmanj idiotsko.

trnvpeti ::

St235 je izjavil:

Matev je izjavil:

hitr se včlant
da bo vinjeta cenejša

aja?
koliko je pa članarina?


Včlanit se za to, da prihraniš je bedarija.

Zakaj? Kakšna je razlaga?

St235 ::

V tem, da vinjeta stane 100€, članarina in vinjeta pa 134€.

trnvpeti ::

St235 je izjavil:

V tem, da vinjeta stane 100€, članarina in vinjeta pa 134€.

Potem ni prihranil.

St235 ::

no shit, sherlock in zato sem tudi napisal, da se včlanit v AMZS zato da prihraniš na vinjeti bedarija.

trnvpeti ::

St235 je izjavil:

no shit, sherlock in zato sem tudi napisal, da se včlanit v AMZS zato da prihraniš na vinjeti bedarija.

Sedaj si drugace napisal.

matobeli ::

potejto-potato. Bistvo se pa izgudi s prevodom, kajne?

St235 ::

trnvpeti je izjavil:

St235 je izjavil:

no shit, sherlock in zato sem tudi napisal, da se je včlanit v AMZS zato da prihraniš na vinjeti bedarija.

Sedaj si drugace napisal.


A si ti res popolnoma nepismen, kje točno je razlika med

Včlanit se za to, da prihraniš je bedarija.
...se je včlanit v AMZS zato, da prihraniš na vinjeti bedarija.

Edini možen odgovor je v temu, da je pri prvem pomembno, da je sogovornik pametnejši od amebe in je sposoben prebrat še tisto vrstico citata iz katerega je razvidno, da govorimo o vinjeti. Ampak kot kaže je tudi funkcija citiraj preprosto prezahtevna miselna operacija za nekatere na tem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

trnvpeti ::

Pac, sej si pol skapiral.
Sedaj je jasno.

GTX970 ::

matobeli je izjavil:

Matev je izjavil:

hitr se včlant
da bo vinjeta cenejša

aja?
koliko je pa članarina?


sem že član.
Članarina je 40EUR. V to direktno dobiš 6.8EUR popusta pri tehničnemu (če si v dvomu če bo tvoj avto prišel čez tehničnega lahko enkrat "probaš" in ti nič ne računajo če ne prideš skoz) in sedaj 6EUR popusta pri vinjeti.
Poleg tega pa imaš 2 avtovleki zastonj in zastonj pomoč na cesti (ostaneš brez bencina, ne znaš menjat gume, izpraznjen akumulator...), zastonj majhna popravila v njihovi delavnici npr. nastavitev žarometov, menjava akumulatorja, testiranje tekočin..., zraven pa dobiš še motorevijo ki pa tudi ni tako švoh. Pa včasih imajo kakšne dobre akcije na gume. Za prejšnji avto sem dobil pri njih daleč najcenejše continentalke.

Pač, če maš avto starejši od 10let daš teh 40EUR in mirneje voziš (oziroma -12EUR, torej 28EUR, če štejem še direktni prihranek od vinjete in tehničnega). Ni tako slabo.



Pri Amzs je pomoč na cesti vezana na osebo, ne na vozilo.
Torej če si ti član, avto pa crkne ženi med vožnjo, ne bo nič Amzs free počel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

dukedl ::

mi je pa zanimivo, da vsi lepijo vinjeto tako kot je narisano na slikci na zadnji strani

 priporočeno(in ne obvezno!!) mesto nalepitve

priporočeno(in ne obvezno!!) mesto nalepitve



jz jo vedno nalepim na skrajni desni rob vetrobranskega stekla..in mi popolnoma nič ne moti pogled ven, kot bi mi ga, če bi jo imel nalepljeno na levi strani (kjer imam volan).
lp dukedl
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je tako nalimana vinjeta veljavna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9820249 (7039) Netrunner
»

Testna vožnja brez vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
779641 (7159) zmaugy
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749599 (7573) smacker
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120284 (15467) darkolord
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635761 (32923) pegaso

Več podobnih tem