» »

150.000 €/letno vzdrževanje heliodroma na kliničnem centru

150.000 €/letno vzdrževanje heliodroma na kliničnem centru

«
1
2 3
...
5

Go-ahead ::

Ali je vse v redu (z naročnikom, izvajalcem, projektantom in plačnikom? Meni se ne zdi.

jype ::

Kaj je zajeto v tej ceni?

RejZoR ::

Kaj pa naj bi vzdrževali na njem? Razen omenjenega kidanja snega? Al to pri nas že v osnovi prijektirajo tko, da se nato mastijo na tem "projektu" še 10 let po nerazumljivih cenah? Kar bi razložilo razjebane ceste na vseh koncih po 5 letih njihovega obstoja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Če to vsebuje posadko, oskrbo z materiali in vzdrževanje, je cena popolnoma smiselna.

D3m ::

Ne morem podati mnenja, ker nimam vpogleda v pogodbo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vajenc ::

Meni je že cena investicije v višini 6 mio € nepredstavljiva za eno ploščad.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bluefish ::

Predstavljiva cena pa bi bila?

Vajenc ::

manj kot miljon
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

s51as ::

Go-ahead, od kje pa je ta informacije o ceni vzdrževanja?
Sicer si ne predstavljam kaj bi to vzdrževanje bilo...
Razsvetljava, dvigala, evakuacijske poti (če je reševanje misljeno iz tu), sistemi za gašenje... Verjetno so vsi sistemi tudi varnostno podvojeni... kaj pa vem, že najdejo kaj :)
It's just me myself and I

Furbo ::

Verjetno so cene raznih študij in elaboratov nekajkrat presegle ceno same izvedbe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Ali je to javno povpraševanje oz. naročilo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Dvomim, glede na konstrukcijo se meni zdi 6 mio popolnoma smiselna cena za tak projekt. To ni samo en krog narisan na streho.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Dvomim, glede na konstrukcijo se meni zdi 6 mio popolnoma smiselna cena za tak projekt. To ni samo en krog narisan na streho.

minuta googla vrže npr.

Heliodrom je opremljen najsavremenijom opremom koja omogućava njegovo korišćenje 24 časa dnevno. Osposobljen je za prihvat i otpremu helikoptera kategorije dva, a to su helikopteri čija je najveća dimenzija sa rotorom do 14 metara, a maksimalna težina do 4850kg. Smješten je na krovu ovog hotela na visini 43 metra sa kojeg se pruža prelijep pogled na Budvansku rivijeru od Bečića do Svetog Stefana.

Prilikom opremanja ispoštovani su svi standardi, a opremljen je tako da ima mogućnost daljinskog moritoringa i upravljanja. Na ovom aerodromu za helikoptere postoje i reflektori za osvjetljenje koji omogućava bezbjedno slijetanje noću. Ukupna investicija, građevinski radovi i oprema koštali su oko 315.000 eura.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

driver_x ::

Vajenc je izjavil:

manj kot miljon


A si štel tudi provizije?

jype ::

Vajenc> minuta googla vrže npr.

Mhm, fajn hotel, v našem primeru gre za pa za 40 let star UKC, kjer je bilo treba zgraditi ustrezen dostop do novega urgentnega bloka, zaradi statičnih zahtev pa tudi spremeniti konstrukcijo objekta pod in ob ploščadi, ter zagotoviti ustrezno pripadajočo infrastrukturo (prostor za posadko in opremo). Če je bilo narejeno tako, kot je bilo načrtovano, se meni cena ne zdi pretirana.

Vajenc ::

zaradi statičnih zahtev pa tudi spremeniti konstrukcijo objekta pod in ob ploščadi

To da sicer nov pogled na ceno, ampak, če si kdaj sodeloval pri kakšni gradnji boš vedel, da je 6mio EUR za heliodrom in utrditev stavbe pod njem preveč denarja. Za 6mio ti investitor kupi zemljišče, uredi papirje, zgradi manjši blok (~20 stanovanj) na kluč s heliodromom na strehi, zraven ti šenka manjši helikopter in ima še vedno miljon viška.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

McAjvar ::

Ker manjsi blok z 20 stanovanji in en klinicni center je popolnoma enaka rec.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Vajenc ::

Ja sej ni bila komplet obnova KC všteta v tej ceni, ali pač?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

McAjvar ::

Ne, ti je pa jure razlozil, kaj je bilo najbrz potrebno urediti. Vse skupaj mora biti narejeno tako, da se zgradba ne sesede, ko na njej pristane resevalni helikopter.

Also, cena je morda res zelo visoka, ampak ker ne ves, kaj vse zajema, je tezko soditi. "Meni se zdi predrago" pa ni dober argument.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McAjvar ()

jype ::

Jaz sem samo videl projekt, ki je bil predrag (in zato je heliport dolgo časa ostal na Roški) in tega, ki je bil znosen, a je moral počakati na nov urgentni blok. V ta projekt je bila vključena tudi jeklena konstrukcija, ki štrli iz zgradbe UKC in nanjo montirane zvočne ovire, ki preprečujejo, da bi se hrup med pristajanjem in vzletanjem širil po zgradbi.

Verjamem, da bi znal kdo to isto reč zgraditi za pol manj denarja, ne verjamem pa, da bi znal z istimi parametri konstrukcijo dokončati za šestino.

Vajenc ::

"Meni se zdi predrago" pa ni dober argument.

Meni je cena nepredstavljiva, ker vem kaj se da zgraditi za tak denar. Pri gradnji heliodromov verjetno ni bil še nihče od nas zraven, ampak če pogledaš na net vidiš, da zgradijo fensi heliodrom na hotelu za manj kot 0,5mio €. Torej več kot 5mio za nosilno konstrukcijo in protihrupno zaščito? Verjetno je tvoj argument: "meni se zdi prava cena" bolj pravilen...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bluefish ::

Nadaljnja debata je brez stroškovnika itak brezmiselna.

McAjvar ::

Vajenc je izjavil:

Verjetno je tvoj argument: "meni se zdi prava cena" bolj pravilen...

Bos se pokazal, kje sem to trdil? Sicer pa kar je rekel bluefish.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

al3n ::

Če bi vedeli koliko plačujejo slovenske železnice za vzdrževanje par km neke proge, ki je zlo redko v uporabi, se vam tole sploh nebi zdelo čudno.. in pod vzdrževanjem mislim košenje trave, odstranjevanje plevela...

Vajenc ::

bluefish je izjavil:

Nadaljnja debata je brez stroškovnika itak brezmiselna.

Dvomim da so popisi del javni podatek. Sicer bi za vsako investicijo prek javnih naročil imeli svojo vstajo. Za proračun in javnost je važna skupna vrednost investicije. Koliko kdo računa za šrauf in koliko za delo je stvar poslovne politike ponudnika, imo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BladE_ ::

Vajenc je izjavil:

zaradi statičnih zahtev pa tudi spremeniti konstrukcijo objekta pod in ob ploščadi

To da sicer nov pogled na ceno, ampak, če si kdaj sodeloval pri kakšni gradnji boš vedel, da je 6mio EUR za heliodrom in utrditev stavbe pod njem preveč denarja. Za 6mio ti investitor kupi zemljišče, uredi papirje, zgradi manjši blok (~20 stanovanj) na kluč s heliodromom na strehi, zraven ti šenka manjši helikopter in ima še vedno miljon viška.


Točno tako... od kje jim 6mio €??? Preverjena informacija: konča cena bloka o 0 pa do "pripravljeno za vselitev" z cca 25 stanovanji(ne v lj) pride nekje 4,5mio €... Ker pa gre za naš denar pa lahko izplačujejo in kupujejo kakor se jim zdi, pa tudi če gre za 200kg mesa za 15ljudi, od viška ne boli glava...

BANDA!
Akcija - Reakcija

jype ::

Vajenc> Torej več kot 5mio za nosilno konstrukcijo in protihrupno zaščito?

Tako je. Že to, da primerjaš gospodarski objekt z bolnišnico se mi zdi zelo narobe.

http://stophelipad.org/costs.shtml

Go-ahead ::

Vajenc je izjavil:

bluefish je izjavil:

Nadaljnja debata je brez stroškovnika itak brezmiselna.

Dvomim da so popisi del javni podatek. Sicer bi za vsako investicijo prek javnih naročil imeli svojo vstajo. Za proračun in javnost je važna skupna vrednost investicije. Koliko kdo računa za šrauf in koliko za delo je stvar poslovne politike ponudnika, imo.


Če rabijo moj denar hočem vedeti koliko stane posamezen šrauf. Ponudniki katerih poslovna politika ni kompatibilna s to zahtevo naj delajo drugje.


In imaš prav, do javne objave vseh stroškovnikov, za vsako investicijo prek javnih naročil, bi res rabili vstajo.

Fritz ::

Državljani bi morali imeti vpogled za vsak €, ki ga porabi država oz. njeni organi, inštitucije, agencije etc. vključno z vsemi pogodbami. Danes je vse v elektronski obliki, državni organi imajo svoje spletne strani in strežnike, ostane samo regulativa, ki bi omogočila večjo transparentnost in kanal, na skozi katerega bi lahko državljani podajali prijave zaradi suma korupcije.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Oberyn ::

McAjvar je izjavil:

Vse skupaj mora biti narejeno tako, da se zgradba ne sesede, ko na njej pristane resevalni helikopter.

Teža helikopterja je ***kin dim proti metru mokrega snega, za kar je streha že v osnovi projektirana.

Fritz ::

Oberyn je izjavil:

McAjvar je izjavil:

Vse skupaj mora biti narejeno tako, da se zgradba ne sesede, ko na njej pristane resevalni helikopter.

Teža helikopterja je ***kin dim proti metru mokrega snega, za kar je streha že v osnovi projektirana.

Ogrevalni sistem...talno gretje ipd.?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Vajenc ::

jype je izjavil:

Že to, da primerjaš gospodarski objekt z bolnišnico se mi zdi zelo narobe.
http://stophelipad.org/costs.shtml


Tudi v ZDA so lopovi. Ampak na večji, bolj obiskani in precej starejši (temelji, streha) bolnišnici, ki stoji v gosto naseljenem delu (zvočna izolacija) San Francisca, pride cena helidroma (iz tvojega linka) za več kot miljon ceneje.

Fritz je izjavil:

Oberyn je izjavil:

McAjvar je izjavil:

Vse skupaj mora biti narejeno tako, da se zgradba ne sesede, ko na njej pristane resevalni helikopter.

Teža helikopterja je ***kin dim proti metru mokrega snega, za kar je streha že v osnovi projektirana.

Ogrevalni sistem...talno gretje ipd.?

Si nor, pol bi bila cena še enkrat višja ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

Vajenc> Tudi v ZDA so lopovi. Ampak na večji, bolj obiskani in precej starejši (temelji, streha) bolnišnici, ki stoji v gosto naseljenem delu (zvočna izolacija) San Francisca, pride cena helidroma (iz tvojega linka) za več kot miljon ceneje.

Ja, itak se moramo brez podrobnega projekta pogovarjat o "ballpark".

Ampak normalna cena helipada na bolnišnici se očitno računa v milijonih.

s51as ::

Se mi zdi, da v teh primerih številke velikokrat presegajo sposobnosti dojemanja ljudi, ki gradimo hiše, v katere z vsemi prčarijami vložimo manj kot 300kEUR. To je manj kot naprimer stane podranje ene cestniske postaje na slo avtocestah :) Ampak to tako je in to tako more bit, drgače stvari ne funkcionirajo...

Je pa res da se večine storškov vejretno ne zavedamo.

Takle heliopad mora vseeno zagotavljat 100% varnost tudi, ko bo 15 let star. Luči morajo delovati tudi ko nikjer ni elektrike, prav tako dvigalo, drsna vrata in bogsigavedi kaj še vse... Pa še ni ravno neka serijska proizvodnja takih reči, da bi načrti ležali kar vsepovprek po internetu...
It's just me myself and I

Go-ahead ::

A ni LA potresno bistveno bolj ogrožen od Ljubljane. Drugič dajte link stroške gradnje heliodroma na naftni ploščadi. Kaj bo v stroškovniku tudi sama naftna ploščad?

Nekateri so vam skušali lepo orisati, da bi bilo skoraj ceneje, če bi zrušili stari objekt in postaviti novega skupaj z heliodromom, pa vam še ni jasno.

jype ::

Go-ahead> Nekateri so vam skušali lepo orisati, da bi bilo skoraj ceneje, če bi zrušili stari objekt in postaviti novega skupaj z heliodromom, pa vam še ni jasno.

Če bi šlo za stanovanjski blok, ja. Ker gre za urgentni blok največje bolnišnice v tem delu evrope, to seveda niti približno ne drži.

Vajenc ::

jype> Ampak normalna cena helipada na bolnišnici se očitno računa v milijonih.

Očitno imaš prav. Se pa tudi cene za identične projekte razlikujejo v več miljonih, kar je razlog več za sum, da so cene prenapihnjene.

Rekapitulacija stroškov (brez potresne obnove same stavbe) za tisto bolnico v San Francisu zgleda takole:

Phase I-Planning and Design
Project Design $ 230,000
Environmental Review $ 350,000
Permitting/Approvals $ 120,000
Reimburseables $ 25,000
Contingency/Other $ 100,000
Subtotal $ 825,000

Phase II-Construction
Helipad $ 400,000
Ramp to Elevator $ 80,000
Elevator Access $ 630,000
Life safety/Security $ 35,000
General Conditions $ 570,000
Contingency/Other $ 460,000
Subtotal $2,175,000
Total Estimated Costs $3,000,000


Dobrih 2mio €. Tretjino cene našega, brez nove konstrukcije strehe.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Skratka, s ceno projekta pri nas ni nič fundamentalnega narobe, razen tega, da nimamo na voljo podrobnejših stroškovnikov.

Vajenc ::

Če si videl PZI dokumentacijo bi lahko videl tudi natančne popise del. Ostali, ki nismo imeli te časti, bomo gledali le velike končne cifre in se čudili ceni na m2.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Videl sem samo tisto, kar so pri dekletu na faksu diskutiral, to so podloge, ki jih rabiš za elaborat za PVO napisat.

s51as ::

Jure pa vseeno, kako ni nič fundamentalno čudnega, če nekje enaka stvar stane pol manj? Spet nekje drugje petrkat manj? Verjamem, da so arabci za svojega na Burj Al Arab dali tudi več :) Pa vseeno, niti malo ni čudno? Pa četudi ne vemo, koliko stane posamezn vijak, prav dosti dražji / cenejši od uporabljenih v podobnih istonamenskih konstrukcijah ni mogel biti...
It's just me myself and I

RockyS ::

Zakaj se prepirate o teh milijonih, če pa je naslov 150k€ letno za vzdrževanje te opreme, to je 12,5k€ na mesec. Čemu?

Go-ahead ::

jype je izjavil:

Skratka, s ceno projekta pri nas ni nič fundamentalnega narobe, razen tega, da nimamo na voljo podrobnejših stroškovnikov.


Fundamentalno narobe je, da kljub temu, da imamo informacijo,da se da heliodrom zgraditi že za 300.000EUR, so nekateri kljub temu prepričani, da je 20 krat večja cena primerna.

Kaj so vam prali možgane v Stožicah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

PaX_MaN ::

Kdo ima kakšno informacijo?
Js vidm sam jypetov link z informacijo o milijonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Go-ahead ::

RockyS je izjavil:

Zakaj se prepirate o teh milijonih, če pa je naslov 150k€ letno za vzdrževanje te opreme, to je 12,5k€ na mesec. Čemu?


Za 75 000 EUROV vam zagotovim tako vzdrževanje, da nobeden golobji drekec ne bo več kot pet minut ležal na ploščadi.

mihec87 ::

dafq 3x več keša smo not fuknal pa ni nič narobe....Kaj že sonce pripeka februarja..

Vajenc ::

PaX_MaN je izjavil:

Kdo ima kakšno informacijo?
Js vidm sam jypetov link z informacijo o milijonih.

Slabo gledaš. V ČG zgradijo helioport na hotelu za mal več kot 300k €, v ZDA je sam helioport še cenej, ampak očitno potrebuješ za bolnico še cel kup drugih potrdil, ki gradnjo občutno podražijo. Še vedno pa so miljonske razlike v podobnih projektih, kar kaže na to, da si lahko ceno izvajalci sami določajo. Verjetno tudi zaradi tega, ker v Sloveniji ni veliko podjetij s heliodromskimi referencami.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Go-ahead> Fundamentalno narobe je, da kljub temu, da imamo informacijo,da se da heliodrom zgraditi že za 300.000EUR, so nekateri kljub temu prepričani, da je 20 krat večja cena primerna.

Fundamentalno narobe je kvečjemu to, da ljudje sodijo o rečeh, ki jih ne razumejo.

Go-ahead> Kaj so vam prali možgane v Stožicah?

Ne, le razumemo razliko med hotelom in bolnišnico.

Jaz ne zagovarjam trenutnega projekta, ker ga ne poznam dovolj podrobno. Pravim zgolj to, da so stroški takšne magnitude pričakovani in na noben način izjemni.

RockyS ::

@jype

RockyS je izjavil:

Zakaj se prepirate o teh milijonih, če pa je naslov 150k€ letno za vzdrževanje te opreme, to je 12,5k€ na mesec. Čemu?

FlyingBee ::

ne ve se kaj so morali pri sami stavbi spremeniti, vsekakor pa lahko računamo na to, da so raje sprejeli ponudbo, ki je obljubila to kar so hoteli slišati, ne toliko glede na ceno

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Globalno zavarovanje za potujoce sportnike

Oddelek: Kaj kupiti
141639 (1271) Mare2
»

CES: prvi letalnik za potnike

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4812676 (10268) TESKAn
»

Helikopterski preleti v okolici kliničnega centra LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5910540 (7361) bajsibajsi
»

Helikopterji Policije in Vojske ne bodo več smeli reševati ?

Oddelek: Loža
436024 (4702) ...:TOMI:...
»

Urgenca ali prostori za izgubljanje časa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524712 (22875) Invictus

Več podobnih tem