» »

Globalno zavarovanje za potujoce sportnike

Globalno zavarovanje za potujoce sportnike

SmeskoSnezak ::

S kolegi se menimo in noben ne ve tocno, ce obstaja kaksno zavarovanje (mogoce celo v tujini bolj poceni in kvalitetno?), ki te zavarujejo za nesrece, in po moznosti da dobis dobro medicinsko pomoc? Kako je s tem, da recimo helikopter mora po koga v hribe? Ali pa da iz kaksne bolj revne drzave te spravijo v drzavo, kjer imajo bolnice s specializirano opremo? Koliko bi to letno stalo? Se da taksno zavarovanje kupiti tudi samo za krajsi cas, ko potujes? Je kaj, kar smo pozabili vprasati ali omeniti?
@ Pusti soncu v srce... @

Machete ::

Generalno nimam pojma, sem pa zadnjič slišaš en pogvor na Valu z našimi alpinisit je (mislim da v Pakistanu) dovolilnica toliko in toliko, avans za morebitno helikoptersko reševanje pa 15,000$. Če prideš nazaj brez reševanja to dobiš nazaj oz. skoraj vse :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mare2 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

S kolegi se menimo in noben ne ve tocno, ce obstaja kaksno zavarovanje (mogoce celo v tujini bolj poceni in kvalitetno?), ki te zavarujejo za nesrece, in po moznosti da dobis dobro medicinsko pomoc? Kako je s tem, da recimo helikopter mora po koga v hribe? Ali pa da iz kaksne bolj revne drzave te spravijo v drzavo, kjer imajo bolnice s specializirano opremo? Koliko bi to letno stalo? Se da taksno zavarovanje kupiti tudi samo za krajsi cas, ko potujes? Je kaj, kar smo pozabili vprasati ali omeniti?


Samo nekaj od tega nudi turistično zavarovanje ene izmed SLO zavarovalnic.

storitev asistenčnega klicnega centra; stroški ambulantnega zdravljenja; stroški zobozdravstvenega zdravljenja (do višine 300 EUR); stroški
bolnišničnega zdravljenja (do višine 50.000 EUR); nenujni prevoz do zdravstvene ustanove (do višine 50 EUR); nujni prevoz do zdravstvene
ustanove in premestitev zavarovanca med zdravljenjem; prevoz zavarovanca v Slovenijo po končanem zdravljenju; vrnitev mladoletnih otrok;
obisk zavarovanca v primeru hospitalizacije; nepričakovana vrnitev zavarovanca v Slovenijo; prevoz posmrtnih ostankov zavarovanca v
Slovenijo; vrnitev nujnih stroškov v primeru zamude leta; vrnitev nujnih stroškov povezanih z izgubo prtljage pri poletu; vrnitev stroškov
izdaje novih uradnih osebnih dokumentov v primeru kraje ali izgube.

Letna premija je 43,70 EUR. :)

SmeskoSnezak ::

Izgleda poceni, in katera zavarovalnica je to?
Kako se rece tem zavarovanjem? Radi bi primerjali tuje zavarovalnice tudi, ce je le mozno.
@ Pusti soncu v srce... @

nejcek74 ::

specializirano zavarovanje bo skoraj nemogoče drago, guess why
preveri kaj ponuja planinska zveza, kaj ponuja avstrijski Alpenverain, kaj pokrije Coris. Računaj, da so vsi prevozi v "boljše bolnišnice" opcijski, tudi pri tujih zavarovalnicah. Predvsem moraš preverit za svoj konkretni primer. "potujoči športnik" je tako splošno definirin pojem, da se z njim ne da nič opravit.
Kolikor se spomnim ima coris izvzeta športna tekmovanja (ki imajo ponavadi tako ali tako svoje kritje), prav tako alpinistične odprave, "treking" do 7.000 m pa je notri. Good luck ko se boš kregal kaj je treking kaj pa odprava.
Jaz imam švicarsko Rego (ker imam tu rezidentsvo) ki ima precej tega kar ti želiš, vendar se tudi oni oglašujejo kot Verain in ne "zavarovalnica", reševanje je "opcijsko" in ga lahko odklonijo. Čeprav ga načeloma ne.
Pasti je ogromno, ponavadi ne krijejo stroškov, ki spadajo v "normalno oskrbo" znotraj države, kjer se ti je zgodila nesreča. Problem nastane, ko država gostiteljica noče opraviti "normalne oskrbe": Par let nazaj mi je en nemc razlagal, kako njihovega kolega s težkimi poškodbami glave v Tadjikistanu niso hoteli prepeljati s helikopterjem do letališča v Dušanbeju, kjer ga je čakalo letalo z nemškimi zdravniki. Na koncu je skupina kolegov napraskala 10.000 dolarjev za plačilo. Allianz Global je odklonil organizacijo tega prevoza (ker bi moral biti stvar redne službe), Tadjikistancem pa se očitno ne da zakurblat helikopterja za enega nemca.
Indijcev in Pakistancev ne boš spravil v reševanje razen s kešem ali s političnimi pritiski, spomni se Humarja, Škarja, ki je to organiziral je bil za Indijce in Paksitance bog, pa še on je rabil diplomatsko pomoč.

nejcek74 ::

Aja, potem imaš še zadeve kot SPOT in pa GEOS ampak to spet pokriva samo točno določen scenarij

jype ::

Po EU je kartica zdravstvenega zavarovanja ZZZS daleč najcenejši način, kako si zagotoviš kritje slovenskega nabora zdravstvenih storitev. Če greš ven, potem je pa ogromno odvisno od vrste športa, ki ga misliš prakticirat.

jc ::

Za ekstremne športe imam jaz IHI Bupa - https://global.ihi.com/. Krije precej športov, in ima vse kar si napisal. Medicinsko kritje ni navzgor omejeno. Prvo leto se mi zdi da je premija okoli 160€, vsako naslednje leto pa 105€.

gendale2018 ::

Machete je izjavil:

Generalno nimam pojma, sem pa zadnjič slišaš en pogvor na Valu z našimi alpinisit je (mislim da v Pakistanu) dovolilnica toliko in toliko, avans za morebitno helikoptersko reševanje pa 15,000$. Če prideš nazaj brez reševanja to dobiš nazaj oz. skoraj vse :)

a če te morajo reševat je pa ubistvu isto kot če bi plačal 15k za vožnjo s helikopterjem?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

starfotr ::

Poglej Aquamed.

Invictus ::

Imaš tudi en paket Vzajemna tujina...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

15k je polog, ponavadi dovolj za en, maks dva prevoza bolnikov/poškodovancev iz baznega tabora v bolnišnico.
Ne vem ali so bili kdaj znani stroški Humarjevega uspešenga reševanja, ampak verejtno so šli v sto tisoče dolarjev.

jc je izjavil:

Za ekstremne športe imam jaz IHI Bupa - https://global.ihi.com/. Krije precej športov, in ima vse kar si napisal. Medicinsko kritje ni navzgor omejeno. Prvo leto se mi zdi da je premija okoli 160€, vsako naslednje leto pa 105€.

ekstremni športi so tam bolj za okras,, večine stvari sploh nimajo pokrite:
We don’t cover training or participation in motorsport shows, races and competitions, base jumping, paragliding, hang-gliding, or rock-climbing / mountaineering that requires climbing equipment. We also don’t cover expeditions, mountaineering or trekking in Antarctica, the North Pole or Greenland.

jaz sem precej sumničav do on-line zavarovalnic. Zdi se mi da mora bit zavarovalnica pristona na domačem trgu, ker je tako kasneje mnogo lažje uveljavljati svoje pravice (sodišče), pa tudi zavarovalnici je v interesu da ohrani podobo dobrega skrbnika. Plus to, o neomejenem kritju :) Da o izjemah ob pre-existing conditions ne govorimo. Tudi če nisi vedel za napako, je to dovolj da zavarovalnica ne povrne denarja.

Predvsem ne pozabit na stroške prevoza in reševanja, ki znajo biti astronomski v določenih državah z bolnicami samo v večjih mestih. Večina držav tega nima kritega iz proračuna. Btw, med njimi je tudi Švica, kjer moraš zato skleniti dodatno zdravstveno zavarovanje. Ste pa imetniki evropske kartice oproščeni zaradi narave recipročnega sporazuma: "zavarovanec dobi približno enako raven oskrbe v gostujoči državi kot doma"

Ahim ::

V cem je sploh appeal se razsuti nekje v tujini in nato drago placevati za prevoz? Pocni neumnosti pri nas, ko se razmazes, pa dobis zastonj (*) taksi do UKC Lj. Tehnicno je izvedljivo, da vozi na vsakih nekaj minut (kar ravnokar poskuisajo dokazati, zraven pa nastampljati se nekaj vikend nadur, ker za tovrstne hece ni casa cez teden), tako da se lahko razsujes tudi v druzbi s prijatelji in se vedno pricakujes popolno storitev!

*: prakticno zastonj zate, ker teh ~5 helikopterskih fur dnevno pac placujemo kolektivno vsi ostali bedaki.

nejcek74 ::

Ahim je izjavil:

V cem je sploh appeal se razsuti nekje v tujini in nato drago placevati za prevoz? Pocni neumnosti pri nas, ko se razmazes, pa dobis zastonj (*) taksi do UKC Lj. Tehnicno je izvedljivo, da vozi na vsakih nekaj minut (kar ravnokar poskuisajo dokazati, zraven pa nastampljati se nekaj vikend nadur, ker za tovrstne hece ni casa cez teden), tako da se lahko razsujes tudi v druzbi s prijatelji in se vedno pricakujes popolno storitev!
*: prakticno zastonj zate, ker teh ~5 helikopterskih fur dnevno pac placujemo kolektivno vsi ostali bedaki.

Čestitam za doprinos, prepričan sem, da bo vsak, ki bo prebral tvoj umotvor, ponovno premislil o svojem življenju in ugotovil, da je edino smisleno ostati zapečkar v svoji vasi. Hvala in večna slava ti.

Mare2 ::

Ahim, si pa res taprava faca. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V tujini si ob nesreči in brez zavarovanja samoplačnik

Oddelek: Loža
232900 (1978) zobnik
»

Turistično zavarovanje.

Oddelek: Loža
91668 (1376) kandelaber
»

Helikopterji Policije in Vojske ne bodo več smeli reševati ?

Oddelek: Loža
436010 (4688) ...:TOMI:...

Več podobnih tem