» »

najhitrejša opcija nakazila denarja iz tujine v slovenijo?

najhitrejša opcija nakazila denarja iz tujine v slovenijo?

xsum1 ::

nekdo mi želi nakazat denar kar se da najhitreje, ker nisem pri nlb, ampak abanka, je možno da mi kako drugače nakaže hitreje kako preko tistega wire transferja?

hunter01 ::

Ti PayPal ne ustreza?

xsum1 ::

ne pride v poštev, ker ima on debitno mastercard...pa jo paypal ne bi sprejel

Invictus ::

Daš mu SWIFT + IBAN tvojega računa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xsum1 ::

ja, ampak to traja, koliko? okoli 5 - 7 dni sigurno?

Tilen ::

SEPA do 3 dni. Vsaj pri nakazilih v tujino. Pazi, da ni kak scam. Hitrost = alarm.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xsum1 ::

Tilen, ne nakazujem jaz, on meni iz tujine sem...

Tilen ::

Izven EU?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

xsum1 ::

Ja, Turčija.

vorantz ::

si prepričan, da ni nigerijc?
so dovol pametni da ne omenjajo več nigerija ampak tudi kakšne druge države

Invictus ::

Saj ni važno.

Če on nakazuje tebi, mora on dokazovat.

Ga lahko ti prineseš okoli.

Ampak se ne bi šel direktnih nakazil na račun. Nakazila iz tujine preverja tudi DURS.

Če mu kaj prodajaš, je najlažje DHL z odkupnino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vofra ::

kaj pa Western Union, saj ima agente v Sloveniji, NLB, NKBM

vorantz ::

lol western union :D
če to predlaga morš bežat

Midnas ::

Zakaj bi moral bežat, če drug nakazuje tebi?

Jaz sem dobil že dva nakazila prek WU. Enega iz Srbije in enega iz Dominikanske republike. Na meni je bilo, če se bom držal dogovora ali ne, ko sem denar že imel v roki. Seveda sem se. Je pa od nakazila do prejetja trajalo dve uri, ena da sem prišel do banke in ena zaradi (ne)izkušenosti bančnih uslužbencev.

Druga zgodba je, če bi moral OP nakazati denar. Takrat pa se obrneš.

Razen, če česa ne vem. Ker WU te nekako ne more terjati za denar, ko ga enkrat že imaš v roki al kako? Tudi denarja ne moreš kar tako prejeti, zahtevajo kodo, ime in priimek pošiljatelja, država iz katere je bilo poslano in znesek. Če ne poveš vsega ti nočejo dati denarja. Torej mislim, da ko ga enkrat imaš, ne gre več nazaj.

Master_Yoda ::

Ja biti prejemnik denarja preko Western Uniona res ni tvegano nic. Razen to da tvegas da te avto povozi/te strela zadane/midget prileti do tebe in te jajce punchne ko gres na banko po denar.

postar_si ::

MoneyGram

#000000 ::

WU ima eden redkih če ne edini, možnost da ček prekličeš naknadno, finta je v tem da ti denar dobiš na naši banki na osnovi nakazila ki se ko si ti že dobil denar stornira, posledica je da te naša banka ki je denar izplačala pozove da ga prineseš nazaj :) No ja tukaj so krive tudi naše banke, ker nočejo pušiti in jim je najlažje da ti zatežijo (tudi s policijo in kaz. postopkom) da prineseš denar nazaj, to jim je pač lažje kot da terjajo WU kjer ne bi dobili nič :)

Midnas ::

Em...?? Kakšen link? Pa dejansko ti, vsaj pri NKBM, izplačila ne odobrijo v sami poslovalnici, ampak faksirajo zahtevek (ne vem kam sicer, verjamem pa, da nekam, kjer dejansko preverijo, če pije vodo) in potem dobijo klic, da je zahtevek v redu in da je izplačilo odobreno. Šele potem ti izplačajo. Ne verjamem, da bi vsi ti postopki bili tako zapleteni, da bi te potem čez en teden obvestili, da prinesi denar nazaj.

In ko gledam po googlu, povsod pravijo, da lahko prekličeš dokler denar ni dvignjen.

Furbo ::

Midnas je izjavil:

Zakaj bi moral bežat, če drug nakazuje tebi?

Jaz sem dobil že dva nakazila prek WU. Enega iz Srbije in enega iz Dominikanske republike. Na meni je bilo, če se bom držal dogovora ali ne, ko sem denar že imel v roki. Seveda sem se. Je pa od nakazila do prejetja trajalo dve uri, ena da sem prišel do banke in ena zaradi (ne)izkušenosti bančnih uslužbencev.

Druga zgodba je, če bi moral OP nakazati denar. Takrat pa se obrneš.

Razen, če česa ne vem. Ker WU te nekako ne more terjati za denar, ko ga enkrat že imaš v roki al kako? Tudi denarja ne moreš kar tako prejeti, zahtevajo kodo, ime in priimek pošiljatelja, država iz katere je bilo poslano in znesek. Če ne poveš vsega ti nočejo dati denarja. Torej mislim, da ko ga enkrat imaš, ne gre več nazaj.


Si se moral identificirati?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Midnas ::

Ja. Predložiti sem moral osebni dokument.

#000000 ::

Nimam ta trenutek linka, je pa blo že par primerov tudi pri nas, kako točno poteka goljufija ne vem, ampak vem da je nekaj v tem stilu, da pač ček prekličejo, in ker WU ni utrpel nobene škode je zanj zadeva adacta, utrpela pa jo je banka ki je ček izplačala, in ker banka ni vesla sisala, se obesi na tistega ki je denar dvignil, tako da je oškodovan samo zadnji verigi.

Bil je en primer ko je človek prodal avto za mislm da 35k evrov, prišel je "pooblaščenec kupca" z avtovleko in kuverto, kjer je bil ček za 50.000 evrov in pismo, naj prodajalec gre na banko, dvigne 50.000 da pooblaščencu 10k evrov in sam vzame 35 + 5k nagrade ter izroči vozilo. Tip je dejansko tako naredil, nakar je bil vikend in v ponedeljek je dobil klic iz banke da naj prinese 50k evrov nazaj, ker ček ni krit :)

Furbo ::

Za čeke sem že slišal, da jih je neumno jemati, ker potem ali niso kriti ali so preklicani.

Nisem pa slišal, da bi to delovalo preko Westeren Union. Skrajno butasto.

V banana državah poslovalnice WU nikomur ne rečejo za osebni dokument, samo za podatke o 'nakazilu', zato ga pa tako radi uporabljajo za prevare.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Master_Yoda ::

Se opravicujem, nisem vedel da lahko banka nazaj zahteva denar.

Kako pa je to s pravnega vidika ce ne vrnes denarja banki ?

Midnas ::

Za čeke seveda to velja. To so že znani nategi, ker traja več dni, lahko tudi tednov, da banka dobi kritje za čeke in če ga ne, te potem terjajo.

Ne vem pa, če gre mešati WU v to. Tukaj imajo skupni sistem in lahko v vsakem trenutku pogledajo, če je plačilo krito. Vsaj mislim si, da je tako, drugače tak sistem ne bi mogel delovati.

Prevare pri WU delujejo tako, da nekaj plačaš in potem nič ne dobiš, ne pa obratno.

vofra ::

Ali ima kdo osebno kakšno negativno izkušnjo z WU. Sam sem že pošiljal manjši znesek, ni bilo poceni, je pa šlo brez problema in zelo hitro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319577 (14903) mat xxl
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411302 (8753) Tilen
»

"money order" - kaj je to?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212451 (10117) Tody
»

Kaj potrebujem, za nakazilo iz tujine...

Oddelek: Loža
116020 (5898) madmitch

Več podobnih tem