» »

Cena izdelave spletne strani v Joomli

Cena izdelave spletne strani v Joomli

SkyEye90 ::

Informativno me zanima, koliko bi računali nekomu, ki ga poznate, za izdelavo preproste spletne strani v Joomli? Uporabili bi brezplačne predloge in module, stran bi bila brez prijave uporabnikov, na njej pa večinoma besedilo, nekaj galerij, youtube.. Brez foruma. Vsebino bi dopisoval on sam, stran bi postavili na nek brezplačen strežnik (on kupi samo domeno).

Je vrednost okoli 50-100 EUR?

mailer ::

Vprašanje kako je z brezplačnim strežnikom. Nekaj časa bi delalo, kaj pa potem. Presežeš prenos pa je stran nedosegljiva in pri nekaj slikah in klikih na dan se hitro nabere 100MB. Ceno pa postavi sam, postavi najprej višjo, če bo plačal pol si zmagal, če bo rekel, da je drago pa spusti.

neoserv ::

Res je, z brezplačnim strežnikom zna priti v prihodnosti do težav z:
- delovanjem strežnika;
- hitrostjo nalaganja spletne strani (Joomla rabi hiter strežnik za hitro delovanje);
- varnostjo podatkov (ali delajo backupe?).

Če ta spletna strani ni izključno samo za hobi ampak tudi za posel, tvojemu kolegu svetujem, da zakupi domeno in gostovanje pri eni resni firmi, ki jih bo lahko tudi poklical če bo kaj rabil.

Sicer pa je tudi 100€ za spletno stran OK cena, če imaš to urejeno recimo v enem popoldnevu.
Najlažje ti bo, če si postaviš eno urno postavko in potem čim bolje predvidiš število ur, ki jih boš porabil.
Seveda je dobro da potem tudi za vse dodatne želje in popravek računaš po enaki urni postavki :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

carota ::

Upoštevaj kaj pravi neo-serv. Osebno brezplačnega serverja ne bi niti pogledal, ker če ne plačaš nič, nimaš nobene garancije, z "nekaj galerijami" pa bo zastonj plac hitro presežen. Če vsebina ni vredna tistih 40 eur na leto za hosting, potem naj se ne loti.

Glede cene pa za 100 eur, mu namestiš na server inštaliraš eno predlogo in par modulov in nastaviš osnovne stvari. Nedvomno pa bodo potem prišle dodatne naročnikove želje kaj vse bi še imel in potreboval bo support. Tukaj je dobro, da mu vnaprej poveš, da delo ne bo zastonj in koliko boš računal. Sicer ne bo nobeden od vaju zadovoljen.

SkyEye90 ::

Free streznik je v mojem primeru dovolj, stran ima nekje 20MB, mesecni prenos je lahko 25GB, hitrost je ok. Naceloma pa kadarkoli lahko stran premaknem, ker si delam backupe na pc (akeeba backup).
Zanima me samo okvirna vrednost, sam sem stran delal cel teden, ampak to tudi zato, ker se sam malo lovim, nekdo ki to dela veckrat bi jo imel v dnevu. Tisti ki se ne lovite stran naredite v nekaj urah? Urna postavka pa je nekje 20eur?
Da vem malo za naprej, zdaj sem ze zmenjen za protiuslugo ;) je pa fajn vedet koliko je delo vredno.

SkyEye90 ::

Konkretni primer:

Registracija streznika, domene in mamestitev Joomle - 1h
Nastavitev Joomle, ureditev menijev, postavitve, nalaganje in nastavitev modulov - 4h
Izdelava naslovne slike, logotipa in ureditev nekaj fotografij za na spletno - 4h
Ureditev besedila, dodajanje slik, ureditev manjsje galerije in zadnji popravki - 3h

Skupaj nekje 12ur dela plus nekaj dodatnih ur za dogovarjanje in sprotno dodelovanje.

Koliko bi racunali vi in vsaj koliko najmanj pricakovali? (brez domene in streznika, samo za delo, stran je nezahtevna, v glavnem predstavitev dejavnosti, nekaj slik, galerija, ponudba, knjiga gostov, kontaktni obrazec)

Izbeglica ::

Vzameš urno postavko recimo ~15EUR in zračunaš. V tvojem primeru 180EUR, kar je milo rečeno malo.

Realno moraš itak računat, da boš največ časa zabil z dogovarjanje s stranko, odpravo napak in oblikovanjem strani. Slednje je tudi tisto, kar pri običajni spletni strani največ stane (in navadno ne traja zgolj 4 ure, sploh ko začneš testirat izris strani v različnih browserjih).

Zgodovina sprememb…

Vice ::

SkyEye90 je izjavil:

Konkretni primer:

Registracija streznika, domene in mamestitev Joomle - 1h
Nastavitev Joomle, ureditev menijev, postavitve, nalaganje in nastavitev modulov - 4h
Izdelava naslovne slike, logotipa in ureditev nekaj fotografij za na spletno - 4h
Ureditev besedila, dodajanje slik, ureditev manjsje galerije in zadnji popravki - 3h

Skupaj nekje 12ur dela plus nekaj dodatnih ur za dogovarjanje in sprotno dodelovanje.

Koliko bi racunali vi in vsaj koliko najmanj pricakovali? (brez domene in streznika, samo za delo, stran je nezahtevna, v glavnem predstavitev dejavnosti, nekaj slik, galerija, ponudba, knjiga gostov, kontaktni obrazec)



600€

SkyEye90 ::

600? Za manj je nebi delal?
Sem imel občutek nekje 100 EUR, pa vidim da sem se motil vsaj za polovico oz. več :)

Vice ::

Načeloma pod 600€ se sploh ne pogovarjam, potem pa ali delam tako spletno stran 1 uro ali pa 1 teden je moj problem.

harmony ::

Vice je izjavil:

Načeloma pod 600€ se sploh ne pogovarjam, potem pa ali delam tako spletno stran 1 uro ali pa 1 teden je moj problem.


Se strinjam popolnoma!

Netrunner ::

Vice je izjavil:

Načeloma pod 600€ se sploh ne pogovarjam, potem pa ali delam tako spletno stran 1 uro ali pa 1 teden je moj problem.


+1

še 600€ je malo
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gandalfar ::

600 je kr ok cena za zacetnika. Upostevat moras, da ima ta cena tud nek support- "kako to naredim", "zakaj to narobe pokaze", "kje dodam sliko". Ter da je stran treba se kaj posodabljat, pa itak na sestanke okoli tega ipd.

Blinder ::

Vice je izjavil:

Načeloma pod 600€ se sploh ne pogovarjam, potem pa ali delam tako spletno stran 1 uro ali pa 1 teden je moj problem.


kaj pa ti delaš, da ne greš pod 50€/h?

če zmore to reč naredit dijak iz srednje računalniške šole pol lahko tako stran naredi nekdo za 4€/h =~ 50€ :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

SkyEye90 ::

Ok, če bi stran delal nekemu podjetju, je po mojem občutku lahko govora o ceni 600 - 1000 EUR.
V kolkor stran delam kolegu, ki ima na njej predstavljeno neko dopolnilno dejavnost, turizem, stran je narejena brez stroškov (Joomla, free predloge, free moduli, vtičniki) pa je po mojem občutku realna cena od 100 - 200 EUR. Se tu strinjate?

Oberyn ::

SkyEye90 je izjavil:

Ok, če bi stran delal nekemu podjetju, je po mojem občutku lahko govora o ceni 600 - 1000 EUR.
V kolkor stran delam kolegu, ki ima na njej predstavljeno neko dopolnilno dejavnost, turizem, stran je narejena brez stroškov (Joomla, free predloge, free moduli, vtičniki) pa je po mojem občutku realna cena od 100 - 200 EUR. Se tu strinjate?

Hja ne vem, če so tle občutki merodajni. Pri meni je tako nekako, kar delam pod 20€ na uro, delam v lastno izgubo. Ker od tega si najprej izplačam plačo z vsemi davki in prispevki, nato plačam najem in stroške pisarne, računovodstvo, strojno opremo, licence za programsko opremo, kar ostane pa še 20% ali kolk je že glih trenutno davka na dobiček. Pa še sem samo glavne stroške naštel.

Zdaj, če delaš na črno in v prostem času, potem pa lahko karkoli zaračunaš, 10€ ali pa 1000€, kolikor je znanec bogat. Potem ni nobene osnove za presojo, kateri znesek je primeren. Jaz bi v tem primeru naredil zastonj kot uslugo. To imaš potem v dobrem, nekoč boš morda kakšno malenkost potreboval od njega.

RockyS ::

SkyEye90 je izjavil:

Konkretni primer:

Registracija streznika, domene in mamestitev Joomle - 1h
Nastavitev Joomle, ureditev menijev, postavitve, nalaganje in nastavitev modulov - 4h
Izdelava naslovne slike, logotipa in ureditev nekaj fotografij za na spletno - 4h
Ureditev besedila, dodajanje slik, ureditev manjsje galerije in zadnji popravki - 3h

Skupaj nekje 12ur dela plus nekaj dodatnih ur za dogovarjanje in sprotno dodelovanje.

Koliko bi racunali vi in vsaj koliko najmanj pricakovali? (brez domene in streznika, samo za delo, stran je nezahtevna, v glavnem predstavitev dejavnosti, nekaj slik, galerija, ponudba, knjiga gostov, kontaktni obrazec)


V tej zgodbi je en catch. Recimo da za to kar si napisal rabiš 20ur.
Kaj pa potem, ko bo stranka rekla da si tega ni tako predstavljala, da želi tisti gumb na desni strani zgoraj in ne levo? Pa da ji ta lightbox ni všeč, ampak bi rada nekaj druga. Al pa da so ji spustni meni čudni, ker ne delujejo na telefonu.

Pol si pa v pizdi, ampak to je realnost takih malih poslov. Ti lahko v pogodbo napišeš da bo stran vsebovala
- spustni seznam
- galerijo z lightboxom
- twitter modul
...
Potem ko je projekt končan pa, spustni seznam ne deluje na telefonih/tablicah, lightbox ni ravno to to kar smo si predstavljali, twitter ne sme imet napisat twitter, tudi modro-bela barva nam ni všeč.

To ni nekaj na pamet, ampak je realnost tega biznisa. In ker veš, da ti lahko s parimi vpisi na forumih pokvarijo ime pač greš v minus in to popraviš/narediš. Če boš zvišal ceno na pogodbi kot dodatna dela te lahko zavrnejo in ostaneš brez plačila. Vrgel si 20 ur vstran, recimo da jih terjaš, na sodišču ti določijo nek "primerni" znesek in to je to.

Naslednja pogodba pa verjetno ne bo napisana trotl-ziher
- spustni seznam ki ne deluje na telefonu
- lightbox v kaki varianti hočete
- twitter bo tam kjer hočete

ker drugače projekt ne bo končan nikoli.
Če bi vse bilo tako enostavno (next agree, next, finish) potem bi to delal vsak IT "mojster" v podjetju. Pa ne, ker ni tak enostavno. Jaz mislim, da se takih projektov za 100€ lahko gre samo tisti, ki itak nima kaj več od življenja kot tolčt po tastaturi ali pa tisti, ki je vzel 4k subvencije in hoče vsak nekaj denarja dobit, ker na druge načine ne more.

Podjetja ki pa pridejo in rečejo, da pri XYZ dobiš stran za 1€ ali pa da imajo ponudbo za pol manj pa lahko skuham kavo in jim ob pogovoru razložim kako bodo na koncu plačali pol več kot pri meni.

petzup ::

Kaksne pisete eni,bog pomagaj no.. on ne gre izpod 50e na uro in pol se folk cudi zakaj ni dela? Kar se tice cene projekta je itak tako, ce si kot dijak,student vglavnem na crno, das neko razumno ceno brez pretiravanja stran izdelas in te boli patak naprej kako bo, kdo bo poprvljal itd. glede na to da ne izdas racuna, se na tvojem mestu nebi obremenjevl, enih 250 zaracunas naredis in adijo,ce gre pa preko firme je pa itak druga pesem in druga cena, tu ga pa ni kaj srat,ker ti ze slaba reklama lahko povzroci padec prodaje,kar pa lahko vodi,sej vemo kam..

blackbfm ::

ni vse kar je drago dobro, niti ni nujno slabo nekdo ki dela mogoče pod ceno..na obeh straneh so izjeme

sploh pri teh spletnih zadevah se vedno računa kot da bo stvar postavljena iz nule v resnici pa se prekopira tri četrt kode iz prejšnih projektov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

RockyS ::

petzup je izjavil:

Kaksne pisete eni,bog pomagaj no.. on ne gre izpod 50e na uro in pol se folk cudi zakaj ni dela? Kar se tice cene projekta je itak tako, ce si kot dijak,student vglavnem na crno, das neko razumno ceno brez pretiravanja stran izdelas in te boli patak naprej kako bo, kdo bo poprvljal itd. glede na to da ne izdas racuna, se na tvojem mestu nebi obremenjevl, enih 250 zaracunas naredis in adijo,ce gre pa preko firme je pa itak druga pesem in druga cena, tu ga pa ni kaj srat,ker ti ze slaba reklama lahko povzroci padec prodaje,kar pa lahko vodi,sej vemo kam..


Ja kaj pa naj ma 5€/h in živi v revščini? S čim si naj kupi programsko opremo, hardware, avto, benz, streho nad glavo... s 5€/h se ti ne moreš zapufat.

blackbfm ::

od tistih 50e dobiš ven lih za en sladoled (z davkom):)

petzup ::

Ce govori za fizicno osebo, se mi zdi to zgolj veliko, ce je pa firma je pa dokaj razumljiva cena...

RockyS ::

Res me zanima zakaj je to dosti?

Goran's Blog ::

V drupalu spletna stran za krajevno skupnost se pravi predstavitev, kolendar dogodkov, novice, foto galerija, zanimivosti in kar spada pod krajevno skupnost pride dam od 1500eur naprej;) Je res, da je v drupalu mislim pa da v Joomli bi prišlo isto.

RockyS ::

Postavljat tako strano v drupalu je overkill.

Sicer z joomlo že nekaj nisem delal, ampak so kaj popravli kodo/dokumentacijo?

francek1 ::

Ni čudno, da vedno več spletnih strani izdelujejo Indijci...za 600 € pričakujem CMS, ne pa neke kličeve Joomle...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Goran's Blog ::

francek1 je izjavil:

Ni čudno, da vedno več spletnih strani izdelujejo Indijci...za 600 € pričakujem CMS, ne pa neke kličeve Joomle...


Kaj bi bilo pa z Joomlo narobe?
Za veliko navadnih uporabnikov kateri se ne spoznajo kaj preveč na računalnik je upravljanje strani z njo enostavno.

RockyS ::

mckmck dokler ni treba dodati nekaj kar ni plugin.

Goran's Blog ::

RockyS je izjavil:

mckmck dokler ni treba dodati nekaj kar ni plugin.

Vsekakor.
Jaz pravim samo, da vmesnik kot recimo pisanje člankov, dodajanje dogodkov da je lepo razvidno.
Kar se dogaja zadaj /administrator ali pa v kakšni .ini datoteki nima kaj brigati uporabnika.

Gandalfar ::

>Sicer z joomlo že nekaj nisem delal, ampak so kaj popravli kodo/dokumentacijo?

So ja, 2.5 in 3. imata ze zelo kul stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014494 (8310) Netrunner
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513524 (9378) betmen
»

postavitev joomle

Oddelek: Izdelava spletišč
204644 (4242) Netrunner
»

Internetna stran VS letna karta za fitnes. (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8013316 (10474) Jeronimo

Izdelava spletne strani - Poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
11621876 (20364) Ziga Dolhar

Več podobnih tem