» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
240 / 325
»»

GandalfWhite ::

Naša zavarovalnica v primeru škodnega zahtevka zahteva, da je bila sončna elektrarna zgrajena s strani podjetja.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

DamijanD je izjavil:

feryz je izjavil:

Razsmernika ni, baje pride kontejner enkrat decembra.

Imaš kaj novih info v zvezi s tem?
Bom jutri povprašal.

Jaz imam še dva v garaži. Čakamo da sneg skopni. Itak ni nič od njih zadnje 4 tedne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

PrimoZ_ ::

GandalfWhite je izjavil:

Naša zavarovalnica v primeru škodnega zahtevka zahteva, da je bila sončna elektrarna zgrajena s strani podjetja.


Zakaj?

Torej če jo feryz zavaruje, to naredite s figo v žepu?

feryz ::

Jaz imam že zavarovano. Za 12 jurjev. Čeprav je koštala 7.

Sicer je tole zgoraj tako gladka laž, da bi mene bilo sram in v rit in v glavo, če bi kaj takega napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

GandalfWhite ::

PrimoZ_ je izjavil:

GandalfWhite je izjavil:

Naša zavarovalnica v primeru škodnega zahtevka zahteva, da je bila sončna elektrarna zgrajena s strani podjetja.


Zakaj?

Torej če jo feryz zavaruje, to naredite s figo v žepu?


Odvisno kaj.
Če mu toča stolče panele, se to seveda plača ob ustreznem zavarovanju. Če mu pogori bajta zaradi sončne bo pa izplačilo močno vprašljivo. Če veter odtrga panel in ta pade nekomu na glavo ali povzroči škodo tretji osebi, spet močno vprašljivo ali bo kaj izplačano.

feryz je izjavil:

Jaz imam že zavarovano. Za 12 jurjev. Čeprav je koštala 7.

Sicer je tole zgoraj tako gladka laž, da bi mene bilo sram in v rit in v glavo, če bi kaj takega napisal.


Misli si kar hočeš. Mi bomo pa plačali kar bomo hoteli.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Katero zavarovalnico pa zastopaš? Nigerijsko internetno? Da se ji drugi izognejo v širokem loku.

GandalfWhite ::

feryz je izjavil:

Katero zavarovalnico pa zastopaš? Nigerijsko internetno? Da se ji drugi izognejo v širokem loku.


Ne bom tu kje delam.
Sploh pa zavarovalnice so praktično iste. Kaj misliš da se med sabo ne usklajujejo in dogovarjajo.

feryz ::

Kaj se zdaj vlečeš nazaj?
Napiši jasno in glasno katera zavarovalnica, ki deluje na področju Slovenije, zavrne škodni zahtevek zato, ker je SE narejena v samogradnji.

GandalfWhite ::

Sem ti napisal odvisno kako škodo.
Zgoraj imaš primere. Sedaj pa trmari naprej kakor hočeš. Jaz te podpiram v tvojem plačevanju premij.

feryz ::

Sicer pa, jaz vem za točno en požar, ki ga je povzročila sončna elektrarna in, zanimivo, postavila jo je firma. Vsaj naj bi bila firma, investitor je bil prepričan, da je.
Če so imeli zavarovano, ste verjetno tudi njih nategnili. Čeprav niso bili nič krivi.

Grrr, kregam se s trolom, ki prodaja ultra preplačane SE. Malo kasno mi pride.
Ampak bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

SambaShare ::

GandalfWhite je izjavil:

Jaz te podpiram v tvojem plačevanju premij.


Kako zavarovalniško. Kje potegnete črto? Vsi d.o.o. so ok? Kaj pa s.p.?

GandalfWhite ::

feryz je izjavil:

Sicer pa, jaz vem za točno en požar, ki ga je povzročila sončna elektrarna in, zanimivo, postavila jo je firma. Vsaj naj bi bila firma, investitor je bil prepričan, da je.
Če so imeli zavarovano, ste verjetno tudi njih nategnili. Čeprav niso bili nič krivi.

Grrr, kregam se s trolom, ki prodaja ultra preplačane SE. Malo kasno mi pride.
Ampak bolje pozno kot nikoli.


Če ti je tolažba da neznance na internetu obtožuješ da prodajajo SE, ker povedo nekaj iz svojega posla kar ti ni všeč, potem pa tudi prav.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Mene tudi zanima za katero zavarovalnico se gre.

jabe ::

Za vse... Tam nekje v pogojih pise, da mora biti strokovno in bla bla postavljena, kar pomeni s strani podjetja, ki ima registrirano to dejavnost po domače...

FoxKnox ::

Evolucija slovenske energetske strategije in učinkovitosti ter posledično uporaba energentov za ogrevanje prebivalstva po letu 2000.
L 2000 kurilno olje, drva, premog->
-> lesna biomasa -> peleti -> toplotna črpalka -> zemelski plin-> 2022 sončna elektrarna.
2023 -> ???
(Kurilno olje, drva, premog) ;((

driver_x ::

Na nivoju EU:

Brezplačne pravice do izpustov za podjetja naj bi postopoma odpravljali do leta 2026 in povsem ukinili do leta 2034, so se strinjali pogajalci.

Sistem naj bi do leta 2027 razširili tudi na ogrevanje zgradb in promet, vendar bi to lahko preložili, če bodo cene energije izjemno visoke.

Sporazum predvideva, da bodo gospodinjstva od leta 2027 plačevala za izpuste, povezane z ogrevanjem s premogom in plinom, vendar bo cena omejena do leta 2030.

PrimoZ_ ::

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz imam samo problem s štempljem na koncu. Ne predstavljam si kako bi lahko od nekoga zahteval, da mi da gor štempelj, on za to na nek način odgovarja, v resnici pa ni delal niti zaslužil. Ampak če nisi izkoriščevalski težak nikoli ne prideš do zafire, to mi je jasno.
Nič se ne zahteva na koncu, razen tistega, kar štromar opravi, to potrdi, poštemplja in pokasira.
Očitno si ljudje kot si ti, predstavljajo, da štromar potrdi, da so vijaki dovolj dolgi in dovolj zategnjeni.
Od štromarja rabiš 4 štemplje.
- Enopolna shema vezave SE v sistem, ki je taka kot je, zrišeš jo itak sam, če imaš en možganski vozel.
- Nastavitev zaščit, za katere ve kakšne so.
- Obrazec za začasno priključitev, to se itak on dogovarja z elektro, ker navaden smrtnik nima dostopa v glavno omarico.
- In meritev po zaključku, da se prekliče začasna priključitev, ki jo mora izvesti štromar z merilno opremo in usposabljanjem.

Samogradna SE je ravno toliko uradna in požegnana od ustanov, kot katerakoli druga SE, ker drugačna niti ne more biti.


Glede na odgovor drugega uporabnika kaže da to potencialno ni čisto res.

Napisal si sicer čisto smiselno ampak ne pozabit, da živimo v državi kjer mora imet firma certifikat da lahko skupaj sestavlja PC komponente v delujoč sistem. Kako veš da pri SE ni iste zahteve?

Kjer jaz vidim potencialno haklanje je
- solaredge zahteva da je štromar "usposobljen" za delo z njihovo opremo -> če ni potem zavarovalnica reče da je montirala neusposobljena oseba
- zavarovalnica zahteva spremljanje in vzdrževanje -> zavarovalnica te hakla da nisi spremljal in vzdrževal
- podpis štromarja se v ničemer ne navezuje na izvedbo same montaže panelov -> če ti veter odtrga panel te zavarovalnica reče, da je bil nestrokovno pritrjen

Samo mojih 5c.

KTr1sk ::

Kaj menite sem 155EUR preveč plačal za zavarovanje, če ne bom drugo leto zamenjal oz spremenil.

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

telexdell ::

PrimoZ_ je izjavil:



Glede na odgovor drugega uporabnika kaže da to potencialno ni čisto res.

Napisal si sicer čisto smiselno ampak ne pozabit, da živimo v državi kjer mora imet firma certifikat da lahko skupaj sestavlja PC komponente v delujoč sistem. Kako veš da pri SE ni iste zahteve?

Kjer jaz vidim potencialno haklanje je
- solaredge zahteva da je štromar "usposobljen" za delo z njihovo opremo -> če ni potem zavarovalnica reče da je montirala neusposobljena oseba
- zavarovalnica zahteva spremljanje in vzdrževanje -> zavarovalnica te hakla da nisi spremljal in vzdrževal
- podpis štromarja se v ničemer ne navezuje na izvedbo same montaže panelov -> če ti veter odtrga panel te zavarovalnica reče, da je bil nestrokovno pritrjen

Samo mojih 5c.

Malce ga že lomiš. Izraz strokovna montaža pomeni kaj? Je dovolj, da ima neka firma registrirano dejavnost, plačuje davke? Kaj pa če mi takšna firma panele na streho pritrdi s selotejpom, a pol pa ni več to dovolj? Kako naj jaz vem, kaj je strokovno in kaj ni? Še posebej, ker si tudi strokovnjaki v precej zadevah pogosto niso povsem enotni. Tipičen dokaz so sodni izvedenci, kateri lahko o isti zadevi pridejo do povsem nasprotujočih si zaključkov.
Zato ni dovolj, da se nekaj reče, ampak se mora to tudi dokazati. Če ti padejo paneli s strehe in nekoga poškodujejo, je najprej treba ugotoviti vzrok, zakaj je panel padel. V ta namen se imenuje strokovnjak ustrezne stroke. To pa stane. Ker lahko strokovnjaka imenuje tudi nasprotna stran, to stane še več. Po nekaj ping-ponga, strokovnih mnenj, pravnih kolobocij... pa lahko na zavarovalnico poleg začetne odškodnine doletijo še vsi stroški izvedencev, odvetnikov in sodišč. Zato ti bo zavarovalnica zavrnila izplačilo škode v zares očitni šlampariji. Npr. ob tistem selotejpu ne pa, če boš panele na običajne kljuke z običajnimi vijaki pritrdil sam.

PS običajno pomeni- s takšnimi, kot jih ima sosed, kateremu je SE postavljala firma z registrirano dejavnostjo, katera plačuje davke...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

PrimoZ_ ::

Kaj pa je strokovno sestavljanje PC-ja? Zakaj pa tam rabiš certifikat in ti ga Mlacom ne sme več sestavit ?

P.S. zavarovalnica si lažje privošči tožarjenje, kot pa nek povprečni Janez.

P.P.S Posta ne brat v smislu zdravo razumskega razmišlanja ampak imejte v mislih bizarne zakone ki jih imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Utk ::

Izraz strokovna montaža pomeni kaj? Je dovolj, da ima neka firma registrirano dejavnost, plačuje davke?

Kar se tebe tiče, je dovolj.

Kaj pa če mi takšna firma panele na streho pritrdi s selotejpom, a pol pa ni več to dovolj?

Tudi monter ima svoje zavarovanje, se bojo že poteple zavarovalnice katera bo plačala, glavno da ne boš ti.

Npr. ob tistem selotejpu ne pa, če boš panele na običajne kljuke z običajnimi vijaki pritrdil sam.

Če jih boš res pritrdil, itak ne bojo popustili. Če jih pa ne boš dost dobro, je pa vseeno kdo jih je, kdorkoli jih je, bo odgovarjal, samo da firma ima zavarovanje za to, ti pa...ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FoxKnox ::

driver_x je izjavil:

Na nivoju EU:

Brezplačne pravice do izpustov za podjetja naj bi postopoma odpravljali do leta 2026 in povsem ukinili do leta 2034, so se strinjali pogajalci.

Sistem naj bi do leta 2027 razširili tudi na ogrevanje zgradb in promet, vendar bi to lahko preložili, če bodo cene energije izjemno visoke.

Sporazum predvideva, da bodo gospodinjstva od leta 2027 plačevala za izpuste, povezane z ogrevanjem s premogom in plinom, vendar bo cena omejena do leta 2030.


Enačiti vsa fosilna goriva z zemeljskim plinom in enako obdavčevati ene in druge, ter s tem prisiljevati ljudi v investiranje za prehod na obnovljive vire, je čista norost in najverjetneje nikoli ne bo uresničeno na način , kot so si ga zamislili. Vse je produkt EU elektrifikacijskega lobija, ki izkorišča trenutno umetno povzročeno krizo za sejanje strahu o pomanjkanju zemeljskega plina in nujnega prehoda na obnovljive vire za vsako ceno.Par letnazaj, ko so EU politiko oblikovali naftni lobiji, so bili predlogi o izenačenju zemeljskega plina z obnovljivimi vir, zaradi nizkih vrednosti izpustov in velikih energetskih izkoristkov pa je nasprotni lobi to preprečil.Začela pa se je splošna elektrifikacija in izenačitev plina s premogom in nafto.
Kdor misli, da se bodo izpusti zaradi kurjenja zemeljskega plina obračunavali gospodinjstvom obenem pa bo ogrevanje na lesno maso in elektriko taxfree, se je globoko zmotil. Ne glede ,kako se bodo v prihodnosti zadeve odvijale, zemeljski plin, nafta in jedrska energija ne bodo izginile z obličja uporabe, ampak se bo ustvaril nek konsenz o čimvečjem procentu obnovljivih virov energije, torej nek status quo, kot je bil v preteklih letih, Določen energent za določeno uporabo.Davki in dajatve pa se bodo zaračunavale vedno, ne glede na kaj bomo kurili

sejalecx ::

Kaj so že vsa zavarovanja za SE 150eur? Še pred dvemi leti ranga 60eur.

Potem pa so dobički zavarovalnic rekordni.

feryz ::

jabe je izjavil:

Za vse... Tam nekje v pogojih pise, da mora biti strokovno in bla bla postavljena, kar pomeni s strani podjetja, ki ima registrirano to dejavnost po domače...
Kaj je pa to za ena kolobocija?
Strokovno ne pomeni s strani podjetja, v nobenem slovarju.
In če smo že pri strokovnosti ... ali si ziher, da sem jaz manj strokoven od čobanov, ki so včeraj ovce pasli, danes pa po tvoji strehi skačejo? Če še niste opazili, večina podjetnikov, ki se ukvarjajo s SE, streho samo od spodaj vidi in še to le takrat, ko pridejo pokasirati. Vse ostalo naredijo zgoraj navedeni.

Strokovno, ja! Saj imate slikce tudi tukaj, ki izkazujejo strokovnost. Še dobro, da se vas 99 procentov tukaj prisotnih niti strehe ne upa pogledati, kaj šele da bi šli pogledat, kaj so naredili. Bi imeli marsikaj za napisati.

jabe ::

Don't kill the messenger...

shadow7 ::

Utk je izjavil:

Kaj pa če mi takšna firma panele na streho pritrdi s selotejpom, a pol pa ni več to dovolj?

Tudi monter ima svoje zavarovanje, se bojo že poteple zavarovalnice katera bo plačala, glavno da ne boš ti.

A ne spada to pod garancijsko zavarovanje? Koliko monterjev pa ima sklenjenih garancijsko zavarovanje?

feryz ::

Zavarovanje proti lastnemu slabemu delu in njega posledicami, ne obstaja. Razen v javnem sektorju.

telexdell ::

Utk je izjavil:


Če jih boš res pritrdil, itak ne bojo popustili. Če jih pa ne boš dost dobro, je pa vseeno kdo jih je, kdorkoli jih je, bo odgovarjal, samo da firma ima zavarovanje za to, ti pa...ne.

Torej, zakaj SE sploh zavarovati? Če bodo paneli ostali na strehi je zavarovalnina stran vržen denar. Če bodo padli dol, pa to pomeni, da montaža ni bila strokovna zato ne dobiš odškodnine in je zavarovalnina spet stran vržen denar.
Zmaga pa to, da ima izvajalec zavarovanje in bo seveda zavarovalnica takoj meni plačala in se ne bo izgovarjala na šalabajzersko delo izvajalca, kot bi se pri meni? Pa seveda dodatno vprašanje- če lahko dobim odškodnino od izvajalca oz. njegovega zavarovanja, zakaj bi potem sam zavaroval SE?

PS Zavarovanje je obvezno za projektante za obrtnike pa še nisem slišal da bi ga kdo imel. Bi mi pa v 30+ letih opravka s takimi in drugačnimi obrtniki to že večkrat prišlo prav in bi to zagotovo uveljavljal, če bi obstajalo kaj podobnega. Tako se pa mogoče malce zavaruješ, če ti da bančno garancijo za kakšno leto ali zadržiš (po dogovoru) zadnje plačilo ali...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

jinzo ::

Nevem sicer kake izkušnje imate vi z Zavarovalnicami, ampak nekako tako kot je telexdell omenil (sicer ironično) je nekako v naši okolici modus operandi.
ZA: Ojoj, vidim da ste imeli škodni zahtevek (pri avtomobilu) lani?
JAZ: Ja, kamen je priletel v prednjo šipo in je počila
ZA: Oh, potem pa bo letos malo dražje prišlo, ker ne morem dati polnega popusta.

Like WTF ljudje? Bi še razumel če bi jaz povzročil škodo s svojimi dejanji, ko pa na to nimam vpliva pa mi je čist mimo da jaz zdaj nosim višje stroške zaradi tega. Na koncu pa vedno pridem do tega, da če bi oni več izplačali kot mi vplačali, nebi meli od česa živet. Oni pa kujejo zelo lepe dobičke, nič kaj ne životarijo. Pa to ne zato ker vse škodne zahtevke izplačajo "na lepe oke", ampak za to ker je ogromno drobnega tiska, ki mi je pri verjetno vsakem škodnem zahtevku ki sem ga do zdaj vložil (in isto kolegi) povzročal manj ali več sivih las.

Drugače pa z vsem dolžnim spoštovanjem @ferzy - verjamem da si zelo sposoben, ampak vseeno imaš (tako generalno, če razvlečemo malo čez daljši čas in območje) malo preprost pogled na povprečno kvaliteto in strokovno vgradnjo fušarjev (v to vključim samogradnjo) in podjetij. Recimo probaj v avto namestit nove vzmeti, in jih seveda ustrezno homologirat - rabil boš nekaj kar pravijo oni "potrdilo o strokovni vgradnji". Ugotovi kdo ti lahko to potrdilo da? Vse te zadeve so z namenom - pa to govorim kot človek, ki si še preveč stvari "naredi sam" in vidi tudi dost zelo slabih obrtnikov/mojstrov in podobnega. Ampak kot je že blo omenjeno, predvsem je prvi korak da se ve kdo odgovarja za sranje če pride do njega, ne pa da bi ljudje skomigali z rameni in kazali S-T forum poste.

Utk ::

Torej, zakaj SE sploh zavarovati?

V glavnem proti toči in podobnim stvarem, ki ti morda lahko poškodujejo panele. Tudi če ti jih veter odnese, recimo, če jih bo odneslo celemu naselju, je dobro imet zavarovano. Če bo samo tebi, imaš pa račun, da nisi sam nekaj šalabajzal in ti naj vseeno plača tvoja zavarovalnica, ampak brez skrbi, da bi v tem primeru postavili par vprašanj. Če se hoče tožit z monterjem, da je slabo naredil, se pa naj.

Zmaga pa to, da ima izvajalec zavarovanje in bo seveda zavarovalnica takoj meni plačala in se ne bo izgovarjala na šalabajzersko delo izvajalca, kot bi se pri meni?

Sej tebe nič ne briga, če ga ima ali ne. On odgovarja za tisto kar odgovarja, če je zavarovan, dobro zanj, če ni, bo pač dal iz žepa. Ne bo pa dal sam od sebe, nekdo ga bo moral tožit. Kdo? Ti, tvoja zavarovalnica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

GandalfWhite ::

Nekateri veste kako je

Feryz se bo pa naučil.

phnj90 ::

Mene bolj kot ta zavarovanja skrbi tole, kdaj bo pljusknilo še čez Atlantik, navkljub še aktivnim subvencijam in energetski krizi v EU - najlažja rešitev izgleda nakup EV...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

Utk ::

Še v zlobni kapitalistični US of A velja to:

The proposal would have no impact on existing rooftop solar customers and would maintain their current compensation rates, and would also encourage consumers to install batteries with their solar panels, the commission said.

telexdell ::

Utk je izjavil:


V glavnem proti toči in podobnim stvarem, ki ti morda lahko poškodujejo panele. Tudi če ti jih veter odnese, recimo, če jih bo odneslo celemu naselju, je dobro imet zavarovano. Če bo samo tebi, imaš pa račun, da nisi sam nekaj šalabajzal in ti naj vseeno plača tvoja zavarovalnica, ampak brez skrbi, da bi v tem primeru postavili par vprašanj. Če se hoče tožit z monterjem, da je slabo naredil, se pa naj.

Sej tebe nič ne briga, če ga ima ali ne. On odgovarja za tisto kar odgovarja, če je zavarovan, dobro zanj, če ni, bo pač dal iz žepa. Ne bo pa dal sam od sebe, nekdo ga bo moral tožit. Kdo? Ti, tvoja zavarovalnica?

Če pri toči ne bodo preverjali strokovnosti vgradnje, v primeru vetra pa le, če bo panele utrgalo le meni, drugim pa ne se zopet poraja vprašanje zakaj izbrati firmo in ne narediti sam? Ti pa firma/obrtnik odgovarja za svojo delo v okviru gradbenih uzanc (če gre za gradnjo) ali obligacijskega zakonika. Tu pa je splošna garancija na opravljeno delo kakšno leto, za vgradnji material pa nosi odgovornost proizvajalec. Torej, če ti utrga panel s strehe- ali je kriv izvajalec, ker je slabo privil vijake? Je kriv izdelovalec vijakov, če so popustili? Je kriv lastnik, ker je bilo ostrešje v slabem stanju? je kriv...
Seveda obstajajo dela, katera lahko opravijo le strokovno podučene osebe. Obstajajo pa tudi dela, ko jih lahko zase in za svoj račun opravi tudi posameznik. In pri gradnji je veliko takih del, katere lahko opraviš sam. In montaža SE (ali strelovoda) na streho tudi spada med gradbena dela, katera običajno opravljajo krovci in ne elektrikarji, čeprav na koncu vse požegnajo. In za štromarja je vseeno, ali priviješ panele sam ali xy krovec, če so le izvedene vse galvanske povezave in ozemljitve, uporabljeni ustrezni kabli in meritve vse potrjujejo.

PS Pa, da ne bo pomote- sam najamem firmo/obrtnika za večino del. Pa ne zato, da bi se bal zavarovalnice, ampak ker sam ne zmorem (več).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

phnj90 je izjavil:

Mene bolj kot ta zavarovanja skrbi tole, kdaj bo pljusknilo še čez Atlantik, navkljub še aktivnim subvencijam in energetski krizi v EU - najlažja rešitev izgleda nakup EV...
Kaj točno naj bi pljusknilo?
Da plačujejo za letne presežke gospodinjstvom? Nima kaj pljuskniti, ker jih pri nas sploh ne plačujejo.

Očitno vam ni jasno, kaj net metering sploh je. To je rešitev, ker fizične osebe ne morejo prodajati elektrike podjetjem.
Če bi lahko, bi fizičarji, kakršna je trenutna situacija, prodajali elektriko po 25 centov podjetjem in jo kupili nazaj za 11 centov za gospodinjstvo. Malo boljše izgleda kot net metering, mar ne?

Je pa zanimivo, da ljudje, ko predstaviš neko rešitev, ugodnejšo, začnejo skakati kot opice in zabijati to v tla.
Verjetno zaradi foušije, ker so njih nategnili kot lastiko in posledično to privoščijo tudi vsem ostalim.
Jaz nikoli nisem bil tak, pro bono sem v življenju naredil resnično ogromno, tudi popolnim tujcem. In še vedno to delam. Verjetno sem glup ko točak, ampak tak pač sem.
Popolno nasprotje nekih gandalfov, ki celo grozijo s finančnimi posledicami, v kolikor si kdo poceni zadevo. Mora biti zelo ponosen sam nase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

phnj90 ::

Ja, ne vem, sem na tvoji strani glede net meteringa :-)

MadMax ::

jinzo je izjavil:

Nevem sicer kake izkušnje imate vi z Zavarovalnicami, ampak nekako tako kot je telexdell omenil (sicer ironično) je nekako v naši okolici modus operandi.
ZA: Ojoj, vidim da ste imeli škodni zahtevek (pri avtomobilu) lani?
JAZ: Ja, kamen je priletel v prednjo šipo in je počila
ZA: Oh, potem pa bo letos malo dražje prišlo, ker ne morem dati polnega popusta.
...

Idiotska zavarovalnica, morda samo agent škotske krvi.
Z idiotskim agentom sem dolgo nazaj imel opravka. Skoraj nobenega popusta "se ni dalo zrihtat". Zamenjal za normalnega, ki se potrudi za stranko.
Kar se pa uveljavljanja tiče, 2x na avtu totalka zaradi toče, pa zarad tega ni šla premija čisto nič gor. Da bi zarad ene šipe več plačal-menjam zavarovalnico.
Enako z bajto, pa so bile škode po preko desettisoč evrov.
Ne pa izkoriščam po sistemu "vsaj plačano moram nazaj pr'nest', rajš' še kaj več"...
Tako v feryjevem pisanju ne najdem nič nerealnega.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

phnj90 ::

S katerimi zavarovalnicami ste najbolj in s katerimi najmanj zadovoljni? Kakšne škode je bilo preko 10 jurjev?

wcpapir ::

KTr1sk je izjavil:

Kaj menite sem 155EUR preveč plačal za zavarovanje, če ne bom drugo leto zamenjal oz spremenil.


Drugo leto ne bos zamenjal ker imas 10 letno polico in vsaj 3 leta po zakonu ne bos sel vstran.

GandalfWhite je izjavil:

Sem ti napisal odvisno kako škodo.
Zgoraj imaš primere. Sedaj pa trmari naprej kakor hočeš. Jaz te podpiram v tvojem plačevanju premij.

Lažeš da delaš za zavarovalnico ker ne veš prav nič, niti o premoženjskih zavarovanjih niti o odgovornosti...če bi delal licenco takšnih traparij ne bi pribijal javno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

feryz ::

Saj sem povedal, da prodaja SE in mu gre v nos, če kdo kupi za manj kot zlato. Zato se je tudi frišno registriral.
Da lobira za ogromne cene, s poudarkom na grožnjah.


DamijanD je izjavil:

feryz je izjavil:

Razsmernika ni, baje pride kontejner enkrat decembra.

Imaš kaj novih info v zvezi s tem?
Nič ni s kontejnerji razsmernikov.
Tudi novih informacij v zvezi s tem še ni.
Dobijo sem ter tja kakšnega, ki ga pogepajo tavelki.

GandalfWhite ::

feryz je izjavil:

phnj90 je izjavil:

Mene bolj kot ta zavarovanja skrbi tole, kdaj bo pljusknilo še čez Atlantik, navkljub še aktivnim subvencijam in energetski krizi v EU - najlažja rešitev izgleda nakup EV...
Kaj točno naj bi pljusknilo?
Da plačujejo za letne presežke gospodinjstvom? Nima kaj pljuskniti, ker jih pri nas sploh ne plačujejo.

Očitno vam ni jasno, kaj net metering sploh je. To je rešitev, ker fizične osebe ne morejo prodajati elektrike podjetjem.
Če bi lahko, bi fizičarji, kakršna je trenutna situacija, prodajali elektriko po 25 centov podjetjem in jo kupili nazaj za 11 centov za gospodinjstvo. Malo boljše izgleda kot net metering, mar ne?

Je pa zanimivo, da ljudje, ko predstaviš neko rešitev, ugodnejšo, začnejo skakati kot opice in zabijati to v tla.
Verjetno zaradi foušije, ker so njih nategnili kot lastiko in posledično to privoščijo tudi vsem ostalim.
Jaz nikoli nisem bil tak, pro bono sem v življenju naredil resnično ogromno, tudi popolnim tujcem. In še vedno to delam. Verjetno sem glup ko točak, ampak tak pač sem.
Popolno nasprotje nekih gandalfov, ki celo grozijo s finančnimi posledicami, v kolikor si kdo poceni zadevo. Mora biti zelo ponosen sam nase.



Maček zacvili ko mu stopiš na rep.

Sicer kar se mene tiče te lahko samo pohvalim za tvoje pro bono delo, če je res kaj na tem. Cenim take ljudi. Jaz sem samo napisal kako stvari stojijo iz stališča zavarovalnic, ti pa zaradi mene udrihaj po slu.

WaterBoy ::

telexdell je izjavil:

Utk je izjavil:


V glavnem proti toči in podobnim stvarem, ki ti morda lahko poškodujejo panele. Tudi če ti jih veter odnese, recimo, če jih bo odneslo celemu naselju, je dobro imet zavarovano. Če bo samo tebi, imaš pa račun, da nisi sam nekaj šalabajzal in ti naj vseeno plača tvoja zavarovalnica, ampak brez skrbi, da bi v tem primeru postavili par vprašanj. Če se hoče tožit z monterjem, da je slabo naredil, se pa naj.

Sej tebe nič ne briga, če ga ima ali ne. On odgovarja za tisto kar odgovarja, če je zavarovan, dobro zanj, če ni, bo pač dal iz žepa. Ne bo pa dal sam od sebe, nekdo ga bo moral tožit. Kdo? Ti, tvoja zavarovalnica?

Če pri toči ne bodo preverjali strokovnosti vgradnje, v primeru vetra pa le, če bo panele utrgalo le meni, drugim pa ne se zopet poraja vprašanje zakaj izbrati firmo in ne narediti sam? Ti pa firma/obrtnik odgovarja za svojo delo v okviru gradbenih uzanc (če gre za gradnjo) ali obligacijskega zakonika. Tu pa je splošna garancija na opravljeno delo kakšno leto, za vgradnji material pa nosi odgovornost proizvajalec. Torej, če ti utrga panel s strehe- ali je kriv izvajalec, ker je slabo privil vijake? Je kriv izdelovalec vijakov, če so popustili? Je kriv lastnik, ker je bilo ostrešje v slabem stanju? je kriv...
Seveda obstajajo dela, katera lahko opravijo le strokovno podučene osebe. Obstajajo pa tudi dela, ko jih lahko zase in za svoj račun opravi tudi posameznik. In pri gradnji je veliko takih del, katere lahko opraviš sam. In montaža SE (ali strelovoda) na streho tudi spada med gradbena dela, katera običajno opravljajo krovci in ne elektrikarji, čeprav na koncu vse požegnajo. In za štromarja je vseeno, ali priviješ panele sam ali xy krovec, če so le izvedene vse galvanske povezave in ozemljitve, uporabljeni ustrezni kabli in meritve vse potrjujejo.

PS Pa, da ne bo pomote- sam najamem firmo/obrtnika za večino del. Pa ne zato, da bi se bal zavarovalnice, ampak ker sam ne zmorem (več).

Resne firme uporabljajo K2 sistem pritrjevanja, kjer ti program izračuna kako pritrditi, katere zadeve uporabiti za pritrjevanje in na kako pogosto.
To pride bolj do izraza pri ravnih strehah, kjer ti izračuna obtežitev konstrukcije, glede na veter in tudi za tem izračunom stojijo in tudi njihov pritrdilni material je temu prilagojen.

Če pa uporabljaš DIY varianto pa lahko pride do problemov, in potem lahko zavarovalnice komplicirajo.

sejalecx ::

Zakaj zavarovat proti toči? Internet pravi, da so paneli po večini izredno odporni in prenesejo do 25mm debelo točo. Ok, imamo lahko še bolj izredne razmere, ampak je to vredno 150-180 eur in še vsako leto 20% poviška, ki se ga spomni zavarovalnica?

PrimoZ_ ::

Vsak dela v lastni režiji tisto kar zna ali pa se mu zdi smiselno.

Jaz SE takoj sestavim sam, če bi bila na tleh, na višini se pa ne počutim najbolje. Posledično men osebno ni bilo problem dat ene plače premiuma za to da so mi naredili na ključ.

Pa tu je še ena velika predpostavka, da poznaš ljudi, ki ti bodo zrihtali material.

deco16 ::

Zakaj pa jo ne postaviš na tla. Če maš zadost placa zakaj pa ne.

Jst tudi nebi pustil da mi majstri korce vse popokajo, ampak specifika strehe pač.

feryz ::

WaterBoy je izjavil:

Resne firme uporabljajo K2 sistem pritrjevanja, kjer ti program izračuna kako pritrditi, katere zadeve uporabiti za pritrjevanje in na kako pogosto.
To pride bolj do izraza pri ravnih strehah, kjer ti izračuna obtežitev konstrukcije, glede na veter in tudi za tem izračunom stojijo in tudi njihov pritrdilni material je temu prilagojen.
A bejž no? A cimper popravljajo, ker več kot na vsak špirovec kljuke ne moreš dati. In razkopajo streho ter par špirovcev dodajo?
Dobaviteljev konstrukcij je v Sloveniji enih par, prsti ene roke so dovolj. Vse so certificirane. In četudi sam delaš, boš vzel točno to, kot katerakoli druga "resna" resna firma.
Pritrdilce pa tudi lahko preštejete. Več kot štirje na panel niso pri nobeni firni. Tudi resni ne.

Očitno vi mislite, da samograditelji par desk zbijejo skupaj in nanje panele namečejo. V resnici uporabijo popolnoma isti material, kot kdorkoli drug.
Edino bolj kvalitetno naredijo. Ker delajo zase in ker se nikamor ne mudi. Popolnoma vseeno je, ali jo postaviš v šestih ali v osmih urah.
Če jo bivši čobani, zdaj strokovnjaki za SE postavljajo, pa ni vseeno. Jih je treba plačati.

Invictus ::

Očitno solarne elektrarne niso tko "eko"...

https://damijan.org/2022/12/21/nemski-e...

Bi ojavil tuj link, pa se mi zdi, da marsikdo tukaj ne razume...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Pa saj to se ve. Kdorkoli trdi drugače, laže.
SE ne nadomestijo nobenega vira. Edino porabo variabilnih lahko zmanjšajo in še to le poleti.

Malo kasno to pride temu ekonomskemu dohtarju. Njega opravilno sposobnost itak poznamo iz druge teme.

FoxKnox ::

https://www.nas-stik.si/novice/podrobno...
https://www.sta.si/naslovnice/dnevnik.p...

Še jaz prilagam dva linka o rekordih pri porabi premoga, enega od začetka leta, za boljšo predstavo , kje smo pri popolni uvedbi obnovljivih virov in rešitvi planeta pred umazanimi fosilnimi gorivi .
Ko to bereš se ti zdi kakršna koli investicija v obnovljive vire kot Diy for fun.

nejc_nejc ::

««
240 / 325
»»