» »

Kako najti delo?

Kako najti delo?

PrimozB ::

Lep pozdrav vsem!
Na tem forumu sem se vam pridružil, da vas prosim za vaša mnenja kje poskusiti srečo pri iskanju prve zaposlitve.

Sem bolj ali manj svež diplomant računalništva in informacijskih tehnologij (1. bolonjska stopnja). V času študija si žal nisem iskal dela preko študentskega servisa in sem se raje osredotočil na študij. S študijem nisem imel problemov in sem vse pomembne predmete (matematika, programiranje, algoritmi, podatkovne strukture) opravil z lepimi ocenami.

Od zagovora diplome pa do danes sem iskal delo pri treh podjetjih. V prvem podjetju sem bil neuspešen na preizkusu sposobnosti v drugem me niso potrebovali, v tretjem (Cosylab) pa sem bil na razgovoru in opravil C++ akademijo. Žal me po akademiji niso mogli zaposliti (čeprav bi me po njihovih besedah radi), ker ni bilo primernega dela zame.

Iz šole in praktičnega izobraževanja poznam C++ in C#, delo pa iščem v Celju z okolico. Če ni druge možnosti sem se pripravljen preseliti v Ljubljano.
Ima kdo kakšno idejo, kje bi lahko poskusim?
Hvala vsem za pomoč.

Gigahertz ::

"670#2500#8"

c00L3r ::

Če razmišljaš o selitvi v LJ, še premisli o Avstriji. Za stanovanje boš plačeval bolj ali manj enako, le da boš imel višjo plačo.

PrimozB ::

Gigahertz hvala za odgovor.
Pozabil sem omeniti, da se mi zdijo zahtevana znanja v takšnih ponudbah kar malo zastrašujoča :(

nightrage ::

Če greš v tujino moraš zraven nesti tudi znanje, tako, da za enega programerja začetnika tujina ni primerna.
Jaz ti svetujem, da pošlješ prošnjo na kak Comtrade ali kakšno drugo večje podjetje.

Blinder ::

študiraj dalje, boš vsaj status imel in nekaj drobtinc od države
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PrimozB ::

nightrage: hvala, točno takšen odgovor sem potreboval, ker ne poznam primernih podjetij.
Blinder: Mogoče pa res, ampak dalje lahko študiram šele čez pol leta, pa tudi na lastne noge bi se rad čimprej postavil.

IceBoX ::

Študiraš naprej, ampak vseeno ne bo imel izkušenj. Zdaj pa vsi hočejo nekoga z izkušnjami, nobenemu se ne da biti mentor. Škoda, lahko bi kdo z manj izkušnjami bil boljši in bolj delaven kot nekdo z izkušnjami
Huh...

root987 ::

PrimozB je izjavil:

Gigahertz hvala za odgovor.
Pozabil sem omeniti, da se mi zdijo zahtevana znanja v takšnih ponudbah kar malo zastrašujoča :(

Ne se preveč obremenjevat s tem (pa splača se čez ta seznam tudi če nočeš ravno joba pri Googleu).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

pegasus ::

V tujini imaš strani kot so berlinstartupjobs.com, kjer dobiš zanimive jobe kot "svež diplomant". Doma je pa scena bolj bedna, razen če želiš bruhat php in web.

Cacamas ::

No ja. V bistvu si si popolnoma sam kriv, ker si se, kot praviš, osredotočil na študij. Zdaj pa ti ne koristi kaj dosti, ne?

Poizkusi spoznat ljudi iz branže. Od začetka pričakuj mizerno plačilo, potem pa gre na boljše.

kr?en ::

Drugace na novi bolonjski stopnji in super urniku dvomim, da ti sploh ostane kaj casa za redno (8-16) sluzbo, ker je preprosto prevec domacih nalog, seminarskih in predavanj/vaj razmetanih cez cel dan (govorim za FRI).

Blinder ::

Če imaš dovolj znanja, da lahko kot študent delaš, zakaj pol sploh it na faks? Edino za papir pa za uporabljat študentsko delo.

Če nimaš dovolj znanja in se še učiš pa... kot tak ne boš dobil službe niti preko štud. servisa.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

c00L3r ::

nightrage je izjavil:

Če greš v tujino moraš zraven nesti tudi znanje, tako, da za enega programerja začetnika tujina ni primerna.
Jaz ti svetujem, da pošlješ prošnjo na kak Comtrade ali kakšno drugo večje podjetje.

Comtrade ne jemlje novih zaposlenih. Še kot študent je vedno težje pri njih začet. Moraš se vsaj izkazat na kaki njihovi poletni šoli ipd. Pred krizo, pa so množično ponujali možnost, da se lahko mladi diplomanti ali pa še študentje izkažejo. Zdaj bodo prej koga odpustili, kot zaposlili.

Katero drugo večje podjetje si še imel v mislih?

nightrage ::

Še dva tedna nazaj je bil oglas za Comtrade na mojedelo.com in še na njihovi strani je oglas link. Drugač pa mogoče kakšna adacta, src, s&t.

Blinder ::

iz njihovega oglasa, 5 let aktivnih delovnih izkušenj z Javanskimi tehnologijami ( zaželjeno 8 let). to za oglas razvijalca. za oglas vodje verjetno zahtevajo vsaj 19 let izkušenj z javo(a java je prišla na svet 1995).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

V prvem podjetju sem bil neuspešen na preizkusu sposobnosti

lp
lahko malo opises, kaksen preizkus je bil to... kodiranje ali bolj psihotesti

Blinder ::

A nisi videl reklame za info dan fri?

Želiš postati inženir računalništva, robotike, vodja informatike, teoretična računalničarka, administrator podatkovne baze, razvijalka aplikacij, sistemski arhitekt, strokovnjakinja za računalniški vid? Vse to in še več lahko postaneš na FRI UL.

izbire del ne manjka. aš kao :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

darkkk ::

Ej ne vem, pomoje se ti splača še 2. stopnjo bolonjca vpisat pa probat kaj delat kot študent. Ful je pa odvisno, kako maš kaj sreče. Ena moja kolegica je dobila službo kot programerka (drgač pa diplomantka matematike, kateri sem jaz domače naloge za računalništvo "prodajal" v zameno za zapiske) - to je blo recimo oktobra.
No zdaj veselo šraufa c# pa neki sql-ja.

Drgač pa ne preveč gledat tistih oglasov, k ne znaš v njih prebrat polovice izrazov, k:
1. neki je popularno, da vsa podjetja skos iščejo neke kadre (čeprav nimajo niti za stroške MR-jev pokrit)
2. ne vem kaj jim ni glih jasno, pač med študijem se študira in pol začne delat (no jaz sem bil obraten, pa je blo na koncu prav en velik kurac diplomirat), tistega študentskega dela pa noben ne jemlje resno (in IT oddelek ma probleme s tabo k vidiš skozi njihove šlamparije), sploh pa ne pri plači- in itak nočeš v sloveniji delat kot "programer"
3. ful je fajn, če obvladaš še kaj drugega kot samo "programiranje"
4. po kar precej letih "software developementa" sem pobegnil v analitiko, sam mam to srečo, da nism FRIjevc :)


Blinder je izjavil:

A nisi videl reklame za info dan fri?

Želiš postati inženir računalništva, robotike, vodja informatike, teoretična računalničarka, administrator podatkovne baze, razvijalka aplikacij, sistemski arhitekt, strokovnjakinja za računalniški vid? Vse to in še več lahko postaneš na FRI UL.

izbire del ne manjka. aš kao :)


Ja, vsaj Bill Gates...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

GeForce ::

darkkk je izjavil:


3. ful je fajn, če obvladaš še kaj drugega kot samo "programiranje"

Naprimer?
Me zanimajo take zadeve, da ne bom čez par let tu z istim problemom kot OP. No ja, sicer je treba sedaj počasi naumiti, kam naprej na faks, ampak saj v SLO za računalništvo ni nič drugega kot FRI. Ali pač?

root987 ::

Me zanimajo take zadeve, da ne bom čez par let tu z istim problemom kot OP. No ja, sicer je treba sedaj počasi naumiti, kam naprej na faks, ampak saj v SLO za računalništvo ni nič drugega kot FRI. Ali pač?

Fizika (verjetno tudi matematika), ampak je bolj poudarek na numeričnih metodah in reševanju fizikalnih problemov.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

c00L3r ::

nightrage je izjavil:

Še dva tedna nazaj je bil oglas za Comtrade na mojedelo.com in še na njihovi strani je oglas link. Drugač pa mogoče kakšna adacta, src, s&t.

Samo ta oglasa za 2 delovni mesti, ki zahtevata res experte z 5, 10 ali 20 let izkušnjami. Kolega je šel delat k njim pred 2 letoma, kot C++ embeded razvijalec, takrat je imel malo manj kot 10 let izkušenj. Po par mesecih odšel, saj so mu porinili ves drek od vzdrževanje C++ kode. Zato pa iščejo te epxerte, ker jim dober kader odhaja.

Vprašanje je kam naj gre mladi diplomant, ki je še "nepopisan list" in bi rabil mentorja, da ga na začetku malo vpelje.

PrimozB ::

Isotropic je izjavil:

V prvem podjetju sem bil neuspešen na preizkusu sposobnosti

lp
lahko malo opises, kaksen preizkus je bil to... kodiranje ali bolj psihotesti


Preizkus za delovno mesto java programerja je bila implementacija programa. Program je moral prebrati nekaj .csv datotek s takšno zgradbo kot tabele v podatkovni bazi (tuji ključi, ki se sklicujejo na druge tabele) in izvesti nekaj poizvedb. Jaz sem problem rešil s pomočjo knjižnice, ki omogoča izvajanje SQL poizvedb nad takšnim sistemom .csv datotek. Ugibam, da sem pri svoji rešitvi naredil preveč napak, ker jave pred tem nisem uporabljal.

Hvala vsem za predloge in spodbude.

Marat ::

če boš nadaljeval študij, se priključi kakemu raziskovalnemu projektu na faksu. Tam boš spoznal ljudi iz industrije pa bolj verjetno šiht dobu.

Invictus ::

Če res kaj znaš, sploh C++, potem za job ne bo problem. Sploh če si se pripravljen preseliti v tujino.

En hint ... Linkedin ...

Sam sem tam začel, danes pa imam cel kup kontaktov, ki me kar sami pokličejo če bi kaj delal. Ni slabo ...

Nasvetov v stilu, za tujino moraš ful obvladat, ne poslušaj. Raje probaj. Boš prej dobil službo. Raziskovalni projekti na faksu so lepa miselna vaja, ampak ne plačajo položnic ...

Delo zastonj za reference je isto k****.

Kljub temu da si začetnik, imej nekaj jajc in seveda nekaj znanja, pa preprosto poizkusi ...

Od gobcanja na forumu ne boš dobil službe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Roadkill ::

PHP, mysql + kak framework.

Če to znaš se zdajle delodajalci skoraj stepejo zate.
Ü

shadeX ::

evo... lihkar sm zasledil oglas na facebooku

1000 $ vpisnega bonusa po 30 dneh, isto po pol leta. ura 14 $ ( cca 10 € ) na uro..

za začetek je :)

PacificBlue ::

A v Celju je res tako tezko dobiti sluzbo? pa slisal sem ze dva znanca, sicer z drugimi kvalifikacijami..no saj po eni strani je verjetno povsod tako. Nikjer ni idealne firme, ki so jo predstavljas ali ki bi te sploh želela zaposliti.
Mogoče probaš kot informatik, pri kakemu privatniku? Mogoče niti ni nujno, da delaš kar si študiral..če je kriza.

Ali pa tujina..Avstrija za začetek. Tam te tak ne poznajo in lahk ustvarjas čuda. Če si upaš. Pa če vsaj mal razumeš jezik..

V Sloveniji pa je bolj tko..veze in poznanstva in izjemna sreča.

b00mer ::

Ja..izjemna sreca..jo cakam ze izjemno dolgo :S

Grumf ::

c00L3r je izjavil:

nightrage je izjavil:

Še dva tedna nazaj je bil oglas za Comtrade na mojedelo.com in še na njihovi strani je oglas link. Drugač pa mogoče kakšna adacta, src, s&t.

Samo ta oglasa za 2 delovni mesti, ki zahtevata res experte z 5, 10 ali 20 let izkušnjami. Kolega je šel delat k njim pred 2 letoma, kot C++ embeded razvijalec, takrat je imel malo manj kot 10 let izkušenj. Po par mesecih odšel, saj so mu porinili ves drek od vzdrževanje C++ kode. Zato pa iščejo te epxerte, ker jim dober kader odhaja.

Vprašanje je kam naj gre mladi diplomant, ki je še "nepopisan list" in bi rabil mentorja, da ga na začetku malo vpelje.


Verjetno boš najlažje našel "mentorja" v veliki firmah, kot je omenjeni Src, S&T, Comtrade, ki so pripravljene
investirat nekaj mesecev tvoje plače ko boš relativno neuporaben. Sicer mi pa tale zgodba o odhodu,
ker so mu porinil "ves drek za vzdrževanje c++ kode malo smrdi" in ji na tvojem mestu ne bi polagal
prevelike vrednosti, kakor tudi ne "10 letnim izkušnjam", se mi sliši bolj kot izgovor, ko ugotoviš
kam kotiraš... :)) :))
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

dolenc ::

Te večje firme so se sedaj vse rahlo pipce priprle, ker so dosti sodelovali z javno upravo, bankami itd... Če že ne odpuščajo vsaj ne zaposlujejo, obstoječi ljudje pa so precej našponani. Tako da tudi če dobiš delo in mentorja, ne bo imel časa zate.

Boljše je, da najdeš kako manjšo ekipo, ki pa razume kaj pomeni začetnik, da to ni samo nekdo ki je slabo plačan :), razni web s.p.ji to niso. Najlažje je stike znotraj študija navezat, kjer le so ljudje iz stroke blizu(profesorji, asistenti, razni seminarji), in če se v pravi luči pokažeš se znajo kar hitro nate spomnit.

Na tem forumu je dostikrat padel nasvet, da se greš v kako kiberpipo malo pokazat. Stvar sicer drži, kamorkol se greš pokazat, razna srečanja, predavanja, inkubatorji, lahko hitro navežeš stike, ampak za to se že moraš znat predstavit, za kar pa rabiš izkušnje, ki ti nabijejo samozavest/ego in da sploh veš kaj govoriš (ali pa to vsaj misliš):D

c00L3r ::


Verjetno boš najlažje našel "mentorja" v veliki firmah, kot je omenjeni Src, S&T, Comtrade, ki so pripravljene
investirat nekaj mesecev tvoje plače ko boš relativno neuporaben. Sicer mi pa tale zgodba o odhodu,
ker so mu porinil "ves drek za vzdrževanje c++ kode malo smrdi" in ji na tvojem mestu ne bi polagal
prevelike vrednosti, kakor tudi ne "10 letnim izkušnjam", se mi sliši bolj kot izgovor, ko ugotoviš
kam kotiraš... :)) :))


-io- na pamet govoriš. Kaj pa ti počneš raje povej? Koliko maš imaš s tem izkušenj? Katere velike firme bodo vzele mladega diplomanta in mu nudila mentorstvo?

atlet ::

Lahko pa si najdeš kaj dela na "daljavo":
- oDesk
- Elance

Teh portalov je ogromno, nabereš si izkušnje, pa še kaj zaslužiš. ;)
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

imagodei ::

PrimozB,

glede na to, da po tvojih besedah v času študija nisi pridobival izkušenj z delom preko študentskega servisa in te to sedaj malo tepe - kaj pa, če bi na problem pogledal malo drugače?

Morda imaš previsoke zahteve? Poskusi najprej s kakšnim delovnim mestom, ki ti je trenutno kar malo pod častjo.
- Hoc est qui sumus -

Blinder ::

Začenik nima kaj počet na freelance straneh, razen če ne obvlada nečesa.

imageide, enkrat ko si po faksih se ti zaprejo vsa vrata za tele "pod častjo" delovna mesta. Delodajalci za taka dela najmanj marajo.... visoko izobražene ljudi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mcgeek ::

V Comtrade-u imajo pri zaposlitvi prednost študenti, ki so bili na eni od poletnih šol (kjer moraš seveda izstopati iz množice). Vsako leto se jih nekaj izbere in vsi dobijo konkretno delo v ekipah, pod nadzorom mentorja. Po koncu študija imajo možnost redne zaposlitve.

Kar se pa oglasov za delo tiče, lahko na razgovoru prepričaš tudi, če nimaš zapisanih pogojev. Med izkušnje štejejo tudi privatni projekti (programiranje v prostem času) in seveda tvoja osebnost.

Invictus ::

Blinder je izjavil:

Začenik nima kaj počet na freelance straneh, razen če ne obvlada nečesa.

imageide, enkrat ko si po faksih se ti zaprejo vsa vrata za tele "pod častjo" delovna mesta. Delodajalci za taka dela najmanj marajo.... visoko izobražene ljudi.

Take poste raje pozabi.

Elance in Odesk sta zunaj čisto v redu sita, kjer si nabiraš reference.

Imaš pa tako ali tako izbiro. Delati za slovenskega privatnika za male pare 10 ur na dan in čez vikend, po možnosti nima keša za plačo ...

Ali pa delati za nekega tujca za bolj bedne pare, ampak dobil boš pa seveda reference če boš uspešen. Uspešnost tujci nagrajujejo. In jim po uspešnem projektu s tabo ni problem dati priporočila. V Sloveniji to bolj težko oz. izjemoma.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KrEn1234 ::

mcgeek je izjavil:

V Comtrade-u imajo pri zaposlitvi prednost študenti, ki so bili na eni od poletnih šol (kjer moraš seveda izstopati iz množice). Vsako leto se jih nekaj izbere in vsi dobijo konkretno delo v ekipah, pod nadzorom mentorja. Po koncu študija imajo možnost redne zaposlitve.

Kar se pa oglasov za delo tiče, lahko na razgovoru prepričaš tudi, če nimaš zapisanih pogojev. Med izkušnje štejejo tudi privatni projekti (programiranje v prostem času) in seveda tvoja osebnost.


Če nisi obiskoval poletne šole, pomaga predvsem, če dobro poznaš kako osebo, ki že dela v podjetju in posledično "garantira" zate.

Bi pa vsakemu priporočil, kakšno leto dela v omenjenem podjetju. Zadeva z mentorjem zelo dobro deluje. Je pa res tudi, da je v preteklosti ogromno najboljših ljudi zapustilo to podjetje.

listje123 ::

Ali na elance ponujajo tudi kako delo na področju pnevmatike, risanja shem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževalec računalniške opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414934 (11503) GummyBear
»

Podatki o plačah v sloveniji

Oddelek: Loža
122755 (1441) jernejl
»

Študij in zaposlitev v IT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14233523 (27769) lobo_feroz
»

Deficitarni poklici, ki so iskani, a ljudje ne dobijo službe

Oddelek: Loža
338251 (6598) M-XXXX

Več podobnih tem