» »

kaj študirati

kaj študirati

andraz4 ::

pozdravljeni

sm gimnazic tehniške gimnazije ŠCC Lava, Celje. razlika med mano pa splošno gimnazijo je to da sem imel samo dve leti kem, bio in geo. v 2,3,4 letniko sm pa imel izbirni predmet elektrotehniko.

zdej se je pa treba odločit kam naprej. prvo kdo prvo že sam vpis na to šolo je bla napačna odločitev, a kaj češ. nism najbolj priljubljen očenec med učitelji in tudi ocene mam glih tulk da so, zadostno. glede na to na kako gimnazijo sm šov bi mogo bit zainterisiran za kako elektro, strojno al kj podobnega ne, študiral sm da bi šov strojništvo sam matematka mi nekak nikol ni šla fiska pa tut ne neki. sj je zanimivo sam naša profesorca za matematko ti zna vs vesele pobrat.
prvo sm študiro da bi šel na gozdarsko, pol sm pa mal brsko pa sm vido da če nimaš vez, drgje ko na javni opravi ne dobiš šihta pa še to za minimalca. lesarska mi je tut zanimiva sam se nekak nemorm odločit.
študiro sm tut ekonomsa, kak managment al kj pdoobnega, sam tega je pr nas že ful tak da tut nwm.
pa med fakso hočem obvezno delat. upo sm da bom najdo enga tajga lufterja ko sm js, ko je šov na en faks pa mu je biv všeč in bo dejansko dobo šiht.
odprt sm pa za vse dobre ideje :)

lp

Noobish ::

Pojdi tja kar te najbolj zanima. Ti si zdaj skoraj vse smeri naštel. Glede na prebrano sklepam da te najbolj vleče na gozdarstvo ali na lesno. Jaz imam tule zraven v študentskem domu enega ki študira gozdarstvo, sploh ne več če kaj na faks hodi, minimalno enkrat na teden ga pijejo do jutra in dela faks brez problemov. Glede šihta je res tako kot si rekel, vendar če imate doma kakšne gozdne površine v lasti, lahko privat odpreš. Ko ti bo enkrat zlavfalo, si zmagal.

Glede ekonomije, bivši sošolec je šel na ekonomijo, in ko se je 1. oktobra pripeljal s fotrovim BMWjem, je rekel da je bil na parkirplacu njegov avto med slabšimi. Slabšega telefona od iPhona 4 zelo težko vidiš tam. Toliko o tem kje je denar in kje so najbolj razvajeni študenti.

mihagr ::

Kaj pa, če bi se odločil za študij slovenščine - slavist?

Phantomeye ::

Kako si ti sploh zdelal gimnazijo oz. prilezel do četrtega letnika, če je pa tvoja slovenščina obupna.

Sicer pa, faks ti ne bo dal bo dal službe. Faks je zgolj izobrazba. Službo si moraš priborit sam.

Slab programer/matematik/gozdar/potapljač je v istem dreku kot slab ekonomist/sociolog/slavist/filozof

andraz4 ::

Sj mene vlk stvari zanima, sam nwm ka naj grem studirat da bi mi blo fajn pa da bi mel siht. Nazalost nimamo gozda doma.

Zaka se zmeri nekdo najde ko ma probleme s tem. Glavn je da se razume ka pise, ce bom pa piso predsednikp drzave se bom pa ze potrudo da bo slovnicno

sandmat ::

prišel si na forum predsednikov, tko da keep it up ;)

lahko poskusiš s tehničnimi smermi, vprašanje pa je, če imaš dovolj motivacije za nekaj, kar ti trenutno ne leži. Niso pa ocene v srednji šoli merodajne (matematika, fizika), da bi se na podlagi tega odločal, če ti bo šlo na faksu.

Pojdi na informativne dneve, najdi kakega študenta gozdarstva in povprašaj.

zee ::

andraz4 je izjavil:

pozdravljeni

sm gimnazic tehniške gimnazije ŠCC Lava, Celje. razlika med mano pa splošno gimnazijo je to da sem imel samo dve leti kem, bio in geo. v 2,3,4 letniko sm pa imel izbirni predmet elektrotehniko.

zdej se je pa treba odločit kam naprej. prvo kdo prvo že sam vpis na to šolo je bla napačna odločitev, a kaj češ. nism najbolj priljubljen očenec med učitelji in tudi ocene mam glih tulk da so, zadostno. glede na to na kako gimnazijo sm šov bi mogo bit zainterisiran za kako elektro, strojno al kj podobnega ne, študiral sm da bi šov strojništvo sam matematka mi nekak nikol ni šla fiska pa tut ne neki. sj je zanimivo sam naša profesorca za matematko ti zna vs vesele pobrat.
prvo sm študiro da bi šel na gozdarsko, pol sm pa mal brsko pa sm vido da če nimaš vez, drgje ko na javni opravi ne dobiš šihta pa še to za minimalca. lesarska mi je tut zanimiva sam se nekak nemorm odločit.
študiro sm tut ekonomsa, kak managment al kj pdoobnega, sam tega je pr nas že ful tak da tut nwm.
pa med fakso hočem obvezno delat. upo sm da bom najdo enga tajga lufterja ko sm js, ko je šov na en faks pa mu je biv všeč in bo dejansko dobo šiht.
odprt sm pa za vse dobre ideje :)

lp


Pri taksnem nivoju slovenscine je bolje, da ne gres studirat. Brez znanja materinscine ne bos bil sposoben narediti prav nobene fakultete.

Drugic: Priljubljenost dijaka pri profesorjih ne korelira prav dobro pri ocenah, sploh ker se tipicno izkaze, da so "nepriljubljeni dijaki" tisti, ki motijo pouk, pri njem ne sodelujejo ali enostavno ne izpolnjujejo studijskih obveznosti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Phantomeye ::

andraz4 je izjavil:

Sj mene vlk stvari zanima, sam nwm ka naj grem studirat da bi mi blo fajn pa da bi mel siht. Nazalost nimamo gozda doma.

Zaka se zmeri nekdo najde ko ma probleme s tem. Glavn je da se razume ka pise, ce bom pa piso predsednikp drzave se bom pa ze potrudo da bo slovnicno


Aja, mi pa nismo vredni, da z nami komuniciraš slovnično? In potem bi rad naše nasvete?

DrYuri ::

Kako lahko tako osebno jemljete slovnico na forumu...Ego do neba al kako. Raje človeku svetujte kar ga zanima, flejm je popolnoma nepotreben.

zee ::

@DrYuri: Sposobnost pisnega sporazumevanja je kljucnega pomena ne samo pri opravljanju izpitov na univerzi kot za normalno zivljenje in ukvarjanja z birokracijo.

Zato.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Blinder ::

Želiš postati inženir računalništva, robotike, vodja informatike, teoretična računalničarka, administrator podatkovne baze, razvijalka aplikacij, sistemski arhitekt, strokovnjakinja za računalniški vid? Vse to in še več lahko postaneš na FRI


haha sanjala svinja kukuruz :))

http://www.fri.uni-lj.si/si/novice_in_d...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

DrYuri ::

zee je izjavil:

@DrYuri: Sposobnost pisnega sporazumevanja je kljucnega pomena ne samo pri opravljanju izpitov na univerzi kot za normalno zivljenje in ukvarjanja z birokracijo.

Zato.


Očitno nism dovolj jasno napisu, pisanje po forumu ni noben pokazatelj kako se nekdo obnaša ali kako piše v bolj "uradnem" okolju, zato izpostavljanje takih zadev ne koristi nikomur.

zee ::

Pisanje po forumu je natanko taksen pokazatelj. Sposobnost artikuliranega in kulturnega sporazumevanja v javnosti. Pisanje OP tudi nakazuje, da si ni vzel niti minute, da bi prebral napisano.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DrYuri ::

Lets just agree to disagree then:) Meni se zdi pomembno vprašanje ki ga je zapisal in ne kako ga je. napisano je bilo tako da smo ga vsi razumeli in to je to. Pa da ne bomo samo offtopic, se mi zdi da moraš dobit čimveč mnenj ljudi ki so bili v bližnji preteklosti na tistih fakultetah o katerih se zanimaš. Lahko se še vedno potem prepišeš drugam če ugotoviš da to ni kar si želiš. Jaz ti lahko dam mnenje le o friju, kjer sem bil najprej na uniju in kot veliko ostalih končujem sedaj po vsš, ki je za moje pojme bolj zanimiv in še lažji za po vrhu.

Phantomeye ::

DrYuri je izjavil:

Lets just agree to disagree then:) Meni se zdi pomembno vprašanje ki ga je zapisal in ne kako ga je. napisano je bilo tako da smo ga vsi razumeli in to je to. Pa da ne bomo samo offtopic, se mi zdi da moraš dobit čimveč mnenj ljudi ki so bili v bližnji preteklosti na tistih fakultetah o katerih se zanimaš. Lahko se še vedno potem prepišeš drugam če ugotoviš da to ni kar si želiš. Jaz ti lahko dam mnenje le o friju, kjer sem bil najprej na uniju in kot veliko ostalih končujem sedaj po vsš, ki je za moje pojme bolj zanimiv in še lažji za po vrhu.



no sj maš pru, k na forumih ful ni pumembn kk pišs, sam de set zstop. Pč zgleda ni pumembn dejstu, da ldje govorimo v različnh narečjih in se loh zgudi, de se ne bomo alpo zastopl med sabo. Knižna slovenščina je nek univrzaln jezk in je fajn, č se ga vsi približn poslužujemo an.

alexa-lol ::

andraz4 je izjavil:

...
upo sm da bom najdo enga tajga lufterja ko sm js, ko je šov na en faks pa mu je biv všeč in bo dejansko dobo šiht.
odprt sm pa za vse dobre ideje :)

lp


Nema jela bez motike.
Če bi mel ti podjetje in bi zaposloval novega delavca.. kaj bi hotel od njega? Da čim več zna in da ga čim manj plačaš. Ti očitno nič nočeš znati in hočeš visoko plačo... to ne gre.

andraz4 ::

Se opravičujem če se kdo majn vrednga počuti. Nikogar nisem želel užaliti in tudi mislim da je moje narečje vsem razumljivo.
Drugače bi pa rad delal, z veseljem bi hodil na delo če bi vedel, da bom za delo dobil plačilo (ne govorim o 5000e). Zavedam se tudi, da bo na začerko skromno plačilo in me ne moti če vem da bo zagotovljeno in če bom dobro delal sčasoma tudi nagrajen.
Zanima me samo , v katero smer se naj obrnem. Želim vsaj malo še uživati v naslednih letih in jih ne popolnoma preživeti za knjigam.

Marat ::

Sploh ni nujno da greš študirat. Preberi si tole, 8 alternativ študiju: http://www.jamesaltucher.com/2011/01/8-...

PacificBlue ::

Ja, poglej jaz sem hodil tud na tehnično gimnazijo-nekak nisem vedel kam bi šel po srednji, sem se vpisal na geotehnologijo in rudarstvo, pa v tretjem letniku začel delati in na koncu nisem doštudiral. In delam pri privatniku zdaj in zasluzim več, kot pa bi verjetno z izobrazbo.

ramiz?! ::

Kakšen se ti je zdel študij geotehnologije in rudarstva? Sej to je na NTF ne?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

PacificBlue ::

Ja na NTF. Ni slab, meni se je zdelu v redu. Če se učiš sproti ni problema, v prvem letniku je matematika in fizika večina tistega kar se je učilo na gimnazijah. Potem imaš še mehaniko in jamomerstvo, kemijo, mineralogijo pa neke druge predmete,ki so lažji..Profesorji so bili ok, sam mogoče niso več isti , to je ze vsaj deset let nazaj:).
Je lažji faks kot strojnistvo, definitvno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123318 (16515) jernejl
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210449 (9299) tony1
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120660 (18807) romat
»

Kam ste se vpisali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
568387 (6907) isabella d
»

Kateri fax

Oddelek: Šola
152555 (2265) leinad

Več podobnih tem