» »

Kam ste se vpisali?

Kam ste se vpisali?

«
1
2

urosz ::

Ker je v temi Matura 2010 nekaj malega govora o tem kam se je kdo vpisal, odpiram temo, da vidimo malo če si bomo kje kaki sošolci :D

Mod lahko tudi prestavi tiste poste s teme Matura 2010 sem ..

Kam ste se torej vpisali naprej?

;-) ::

Jaz še zbiram informacije kam bi se vpisal. sicer sem zajebal 1 letnik faxa ampak zdaj pa morem naredit. iščem čimlažji fax, kaj bom delal me ne zanima.

Wasted ::

Nisem se še, ne vem če bi FERI ali EPF.
When I'm done there will be nothing left of you...

;-) ::

To je tako da se odločaš med bedarijo pa še večjo bedarijo. FERI lahko narediš samo če si iz elektro smeri pa si priden in zagnan za učenje, jaz sem prišel iz Ekonomske pa nisem imel pogojev da bi naredil (Račinalništvo in informacijske tehnologije), vsi sošolci ki so šli na EPF pa so naredili z levo roko ob delu in štrasanju po partijih.

Feri bedarija ker ti vzame 3-4leta življenja, EPF pa ti vzame celo življenje (slabe službe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Wasted ::

Sem iz gimnazijsko-računalniške smeri, na Feriju ciljam na ITK mogoče RIC še ne vem, to še morem malo pogledat. Mogoče celo medijske komunikacije - izredno. EPF pa no ja, poznam par ljudi, ki imajo računovodske storitve pa ne živijo tako slabo od tega. Ajmo, dajte še drugi napisat kam ste se vpisali, da vidim če je kaj pametnega :D .
When I'm done there will be nothing left of you...

Isotropic ::

visja gostinska/ visja turisticna, ce isces cimlazji faks
visja prometna tudi
(alpa visoka za vse zgornje)

Wasted ::

Ja no, če iščem lahki faks od katerega potem nebo nekih koristi je malo mimo to, potem lahko delam dalje :) . Sej drugače mi faks ni nuja ampak fajn bi bilo še nekaj met, ker zdaj sem gimnazijec.
When I'm done there will be nothing left of you...

kihc ::

;-) je izjavil:

FERI lahko narediš samo če si iz elektro smeri pa si priden in zagnan za učenje, jaz sem prišel iz Ekonomske pa nisem imel pogojev da bi naredil (Račinalništvo in informacijske tehnologije).


Vsak izgovor je dober?
x

Steinkauz ::

Eh :) itak ni za poslušat.

Wasted ::

Zakaj ne? Sej pa si bo kupil fax z magno ...
When I'm done there will be nothing left of you...

pozigalec ::

fdv - novinarstvo.

T-h-o-r ::

;-) je izjavil:

To je tako da se odločaš med bedarijo pa še večjo bedarijo. FERI lahko narediš samo če si iz elektro smeri pa si priden in zagnan za učenje, jaz sem prišel iz Ekonomske pa nisem imel pogojev da bi naredil (Račinalništvo in informacijske tehnologije), vsi sošolci ki so šli na EPF pa so naredili z levo roko ob delu in štrasanju po partijih.

Feri bedarija ker ti vzame 3-4leta življenja, EPF pa ti vzame celo življenje (slabe službe)




FERI nikakor ni bedarija

če narediš feri imaš praktično zagarantiran šiht
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Samo naredit ga moreš, v prvem semestru pa po 2h mesecih hodi samo 40% študentov na predavanja to pa tudi nekaj pove.

Wasted ::

Hja, malo je hudič tudi razpored predavanj koliko sem slišal. Medijske komunikacije maš sredi dneva malo pouka pa en dan fraj pa je to to, samo je faks verjetno tak, da ga imaš zato, da ga imaš. Med tem ko na na RIC pa če nisi celi dan na faksu moraš biti vsej v bližini, ker so urniki raz...ani. Da sploh ne govorimo o vajah pa ne vem čem vsem, pa domačih nalogah, to tudi folk šinfa vse povprek. Drugače pa je kul ja ... lol :D
When I'm done there will be nothing left of you...

;-) ::

Wasted je izjavil:

Hja, malo je hudič tudi razpored predavanj koliko sem slišal. Medijske komunikacije maš sredi dneva malo pouka pa en dan fraj pa je to to, samo je faks verjetno tak, da ga imaš zato, da ga imaš. Med tem ko na na RIC pa če nisi celi dan na faksu moraš biti vsej v bližini, ker so urniki raz...ani. Da sploh ne govorimo o vajah pa ne vem čem vsem, pa domačih nalogah, to tudi folk šinfa vse povprek. Drugače pa je kul ja ... lol :D


Super je feri. Ko dobiš urnike za vaje vrže profesor liste med folk pa se napiši kje veš in znaš. Po možnosti vrže razpored med take ki so celi dan v mariboru (v študentskem domu) vozači pa mamo lahko predavanje ob pol 8 zjutraj do 9 potem pa spet ob 7 zvečer in delaš vsak dan 120km zaradi faxa če hočeš še kaj bit doma (da narediš vse naloge kaj so ti dane itd.) ker zvečer ob 9 ko prideš domov ti ravno ni vaj za delat. Boli njih kurac kdo je vozač itd. Če bi meli drugačen odnos nebi bil upad nad 50%

Wasted ::

Še dobro, da sem Mariborčan :D, vseeno pa mi je malo je*a letat ceu dan na faks pa celi dan tam zapičit.
When I'm done there will be nothing left of you...

T-h-o-r ::

;-) je izjavil:

Samo naredit ga moreš, v prvem semestru pa po 2h mesecih hodi samo 40% študentov na predavanja to pa tudi nekaj pove.



to pove, da so leni ko svinje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

urosz ::

;-) samo pritožuješ se...

;-) ::

urosz je izjavil:

;-) samo pritožuješ se...

ne ni res, samo če bi šel 1x na dan v maribor in imel naprimer kot kolegica na epf ali gostinjski predavanja in vaje zjutraj najprej od 8 pa najkasneje do 3 popoldne super, tak pa se moram vozit 30km v eno smer če ni gužve to pomeni najmanj 20-25min torej 2 uri življenja za vožnjo na fax...

ne pritožujem se samo povem kak je če se bo kdo vpisoval na kaj mora računat. Ker ni vse tako kot predstavijo na predstavitvah šole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

T-h-o-r ::

a te kdo sili hodit na feri, ne zastopim
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Ne saj ne hodim hodo sem na začetku malo pa vmes malo tisto kar me je zanimalo pač za življenje za ocene pa nič se mi sploh ne gre. Pač povem informacije ki bi meni prišle prav in bi me odvrnile od vpisa če bi vedel da bom moral skoz skakat v maribor.

$%&/() ::

No, sam grem na FGG (gradbeništvo in geodezija). Če ima kdo kakšne izkušnje s tem faksom, bi ga/jo lepo prosil, da jih deli z mano :)
Pravkar pa končujem splošno gimnazijo.

Wasted ::

Še ena cvetka glede FERIja, recimo na RIC, če imaš Laptopa pa delaš med predavanji kr neki, surfaš po internetu ali pa kaj, ti asistent res zapre laptopa? Pač kao, da ne smeš tega?
When I'm done there will be nothing left of you...

;-) ::

Ni RIC ampak je RIT, nisem videl da bi komu laptopa zapirali, so pa predmeti pri katerih pač rabiš zvzek in kulico in tam jih nima noben.

bluefish ::

tak pa se moram vozit 30km v eno smer če ni gužve to pomeni najmanj 20-25min torej 2 uri življenja za vožnjo na fax...
Si pa res bogi - NOT. Še jaz, ki sem takorekoč blizu Centra LJ moram včasih 2x na faks in dnevno porabim 1,5 ure samo za cjazenje z LPP-jem. Da seveda ne govorimo o tistih, ki se vozijo iz 30+ kilometrov oddaljenih krajev in se med luknjami v predavanjih/vajah presedajo naokoli.

Nič drugače ni na večini ostalih faksov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

urosz ::

ve mogoče kdo, na feri-ju so kaj petki fraj kot majo eni faksi ko majo petke brez predavanj?

ProGTX ::

Univerzitetni interdisciplinarni program Računalništvo in matematika

50% od 50 razpisanih mest je bilo zasedenih :D

c0dehunter ::

[blockquote]
Še ena cvetka glede FERIja, recimo na RIC, če imaš Laptopa pa delaš med predavanji kr neki, surfaš po internetu ali pa kaj, ti asistent res zapre laptopa? Pač kao, da ne smeš tega? [/blockquote]

Sem FERI R-IT, 1. letnik in ti lahk iz prve roke povem da to ni res :) Folk gleda med predavanji tut Lost pa podobne fore, včasih kak dober film lah zravn pogledaš (tut 3 vrste naprej, in pol cela predavalnca zravn gleda :)).

urosz, petki so fraj, če si jih vzameš, drugače smo pa zmeraj meli eno predavanje v petek v dopoldanskih urah. Sam sem v petek šel na faks mislim da 2-3x letos, ker grem v četrtek domov.

Urnik je pa res čez cel dan razmetan, tak da kdor se vozi mu res ni lepo.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

;-) ::

urosz je izjavil:

ve mogoče kdo, na feri-ju so kaj petki fraj kot majo eni faksi ko majo petke brez predavanj?

V drugem semestru mam zdaj petke fraj predavanj za vaje pa nisem prepričan. Maš urnike na internetu pa poglej. Zanašat se na fraj petke je loterija lahko maš katerikoli dan fraj ali pa nobeden.

Aja codehounter je Uni vrjetno js pa VŠ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

T-h-o-r ::

poznaš urh stoparja?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ice-Heki ::

ProGTX pol bova pa sošolca.

urosz ::

še gre kdo na FERI RIT UN?

MonkeyHead ::

FERI elekktrotehnika visokošolski...

sem pa ene 8 km iz Ptuja doma tak da avtocesta pa gasa v šolo vsaki dan

Pegaz ::

ProGTX, Ice-Heki

smo že trije + še en je.

Ice-Heki ::

No, jest poznam eno, ki ni uporabnica STja.
Nas je že 5, še 20 pa smo vsi :)

black ice ::

@urosz: Na FERI RIT UN gre še moj sošolec, pa dva fanta iz Celja. Gre še kdo iz tvojega konca?

Nuke_H2 ::

FRI UN :)

Lp

urosz ::

black ice je izjavil:

@urosz: Na FERI RIT UN gre še moj sošolec, pa dva fanta iz Celja. Gre še kdo iz tvojega konca?


jaz poznam še 3 iz mb (oz. okolice), ki so do sedaj hodili na SERŠ MB, zdaj pa gredo na RIT UN pa 2 še iz M.Sobote, ampak za enega nisem ziher če je VS ali UN

Wasted ::

In kaka je torej poglavitna razlika med RIT na UNI in VS? Razen malo matematike, pa na koncu naziv seveda?
When I'm done there will be nothing left of you...

black ice ::

Po domače povedano bi naj VS bil bolj "šnelkurs". Po prvih treh letih UN programa pa priporočajo da greš še 2 leti zraven.

Ciklamen ::

Torej se vidimo Nuke :D

FRI UN tudi tukaj ^^
- End of the Post ->

Pawle ::

Jaz grem tudi na računalništvo in matematika. In še moj sošolc gre.
Zgleda da bom prej spoznal bodoče sošolce na internetu kot pa v RL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pawle ()

halgando ::

FERI telekomunikacije :)

nuclear ::

hja feri stari sistem ko sem bil še jaz prvi letnik nas je naredlo 73 od 210 ljudi.. v tretji letnik pa je šlo nekaj okol mislim da 50 oseb.. če ne manj...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Wasted ::

Kakšna pa je razlika med starim in novim sistemom? Jaz sem se sicer tolažil, da grem na RIT ker me veseli programiranje, pač veseli - dosti se s tem ukvarjam tudi ko mi ni treba, pa še delo sem si poiskal takšno. Čeprav sem že prej slišal govorice, da se ne da z lahkoto naredit. Je pa res, da je vprašanje koliko se jih vpiše z napačnim namenom, ker pač morajo nekam ali pa ker mislijo, da bodo igrice igrali, al kaj vem ... kaj podobnega. Par, ki jih poznam pa so iz ITK in RIT samo šinfajo, zato sem rahlo v dvomih :D . Ampak recimo, da se vidimo na RIT, UNI seveda, pa bomo videli kaj bo s tega ;(( .
When I'm done there will be nothing left of you...

urli ::

T-h-o-r je izjavil:

;-) je izjavil:

To je tako da se odločaš med bedarijo pa še večjo bedarijo. FERI lahko narediš samo če si iz elektro smeri pa si priden in zagnan za učenje, jaz sem prišel iz Ekonomske pa nisem imel pogojev da bi naredil (Račinalništvo in informacijske tehnologije), vsi sošolci ki so šli na EPF pa so naredili z levo roko ob delu in štrasanju po partijih.

Feri bedarija ker ti vzame 3-4leta življenja, EPF pa ti vzame celo življenje (slabe službe)




FERI nikakor ni bedarija

če narediš feri imaš praktično zagarantiran šiht


To je pa tako iz trte izvito da bolj ne more biti. Res imam dovolj takšnih, ki nekomu, ki se nekam vpisuje pravijo, da imajo šiht zagotovljen. Če bo sreča, bo tip čez 4-5 let diplomiral in bog si ga vedi kaj bo takrat! Mislim, da je v USA že zdavnaj prišlo do IT krize, ker je tega kadra preveč. In tudi v Sloveniji je počasi takšen trend, fakultet za informatioko je malo morje, programiranje se outsorsa, kjer je neprimerno cenejše, pravih programerjev, ki res obvladajo stvar je pa tako ali tako malo in še ti potem, ko imajo ekonomisti višjo plačo kaj kmalu zaidejo v "komercialne vode". Poleg tega je pa to področje tako specifično, da se ga lahko praktično nauči vsak brez kakršnihkoli faksov (in takšnih osebkov v računalništvu je malo morej). Hočem pač povedati, da "zagarantiran šiht" nima nihče, pa lahko vpiše kakršnokoli fakulteto. Res imam tovrstnih manipulacij že vrh glave dovolj... Obogateti pa tako ali tako ne moreš, če si pri nekomu zaposlen. Obogatiš lahko le, če se odločiš za samostojno pot, kjer pa diploma tako ali tako nič ne pomeni (vsaj na področju računalništva ne, kjer lahko s.p. registriraš na "računalniško programiranje" že s končano OŠ)...

Če ti je pa kateri iz manipulatorskih profesorjev rekel, da imaš zagarantiran ših ga pa prosi za pisno garancijo, če je že tako prepričan. Boš po končanem študiju lažje faks iztožil zaradi prodajanja bučk...

Sicer pa poznam ene par kolegov, ki so se vpisali na gradbeno. Tam so jim prodajali tudi takšne bučke, da glava boli. Zagarantiran šiht, ni brezposelnih, dobre plače... zdaj pa en že več kot leto dni visi na zavodu, ker je prišlo do krize in nikjer ne dobi šihta. Kdo ti garantira, da se kaj takega ne bo zgodilo na področju IT?

Evo, pa še tole, naj me nekdo popravi, če se motim. Hermes, ki naj bi bil v računalniških vodah kar ok firma, so ustanovili ekonomisti, ki so pač zavohali, da imajo rač. programerji lahko visoko dodano vrednost in če je kdo od te firme obogatel so to vse prej kot programerji...

O kvaliteti slo fakultet bi se pa tudi dalo kar nekaj povedati. Zame precej verodostojno merilo je, kako hitro se zamenjujejo nekvalitetni, nazainteresirani, nesposobni profesroji in na slovenski fakultetah je to praktično misija nemogoče. Slovenski profesorji so zaščiteni kot kočevski medvedje. Sam da na leto napiše (oziroma bolj prepiše od kakšnih študentov) tiste """"strokovne, raziskovalne"""" članke in to je to. O kvaliteti se redko kdo sprašujejo oziroma večini dol visi... Jaz osebno sem veliko bolj za plačljivo šolstvo v katerem bi bila plača profesorjev odvisna od uspeha študentov, kvalitete predavanj, uporabnosti snovi itd. in kjer bi se zajedalce takoj zbrcalo na zavod za zaposlovanje pa si naj v gospodarstvu najde zaposlitev s stistim svojim teoretskim doktoratom, če je že tako uber sposoben! Tile slovenski pajaci so pa prpoani na državni proračun in jim dol visi za vse (ne vsi, večina pa).

Če se že moraš odločiti in nisi ne vem kakšen "bistri mali einsteincek", potem gre moj glas EPF, računalniško znanje v kombinaciji z ekonomskim je po moje neprimerno boljše kot samo računalniško (programersko)... Če pa želiš programirati potem pa EPF verjetno res ni prava izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urosz ::

pomojem lahko v vsakem poklicu uspeš, če si dovolj samoiniciativen, zagnan in če se ti celo življenje da kaj novega učit

KandazaR ::

"zagarantiran šiht" nima nihče, pa lahko vpiše kakršnokoli fakulteto


To je res razen medicinske fakultete. Še nisem videl brezposelnega zdravnika ali pa zobozdravnika (no razen če noče delat).
Je pa res, da če hočeš v nekem poklicu uspet moraš biti boljši kot ostali (no pa VIP tudi ne škodi).

urli ::

KandazaR je izjavil:

"zagarantiran šiht" nima nihče, pa lahko vpiše kakršnokoli fakulteto


To je res razen medicinske fakultete. Še nisem videl brezposelnega zdravnika ali pa zobozdravnika (no razen če noče delat).
Je pa res, da če hočeš v nekem poklicu uspet moraš biti boljši kot ostali (no pa VIP tudi ne škodi).


Ne, tudi za medicinsko fakulteto velja, da služba ne bo zagarantirana. Zanjo pa še sploh, ker traja študij 6+ let. Torej, če se letos vpišeš na medicino niti pod razno ne moreš računati na to, da boš čez 6 let imel zagarantirano službo. Danes je verjetno res dobiš, kako bo čez 6 let nihče ne ve. Navsezadnje bodo kmalu prišli prvi diplomanti mariborske fakultete, recimo. Lahko bodo znižali kriterije za tuje zdravnike, nikoli ne veš. Še ne dolgo nazaj je baje enormno primanjkovalo medicinjskih sester, danes jih je baje enormno preveč in visijo na zavodih... Prav tako velja za ekonomiste. Danes je jih je preveč, čez nekaj let jih bo lahko premalo...

Pa še kar se zdravnikov tiče je baje zelo težko dobiti službo recimo v KC LJ. Dobiš jo pa recimo v nekem Spodnjem dupleku bogu za hrbtom, da imaš potem na plečih celo "vas" in jasno teh delovnih mest nihče noče in ostajajo prazna ter je prikazan "primankljaj" zdravnikov...

Vpisati se je potrebno na faks, ki te veseli in ne tistega na katerem boš baje-nekoč-ko boš diplomiral dobil službo... čeprav se pri mnogih slo fakutetah pogosto vsebina ne ujema najbolje z njenim nazivom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

KandazaR ::

Še ne dolgo nazaj je baje enormno primanjkovalo medicinjskih sester, danes jih je baje enormno preveč in visijo na zavodih... Prav tako velja za ekonomiste. Danes je jih je preveč, čez nekaj let jih bo lahko premalo...


Se strinjam. Sploh glede tega, da se v nekaj letih obrne trend. Npr. v gradbeništvu je bilo od leta 1985-1990 kar velika kriza, celo večja kot je sedaj. Služb je bilo malo. Posledično se je precej zmanjšal vpisna gradbeno fakulteto. Po osamosvojitvi in z pričetkom nacionalnega programa avtocest, pa je bilo veliko pomanjkanje kadra. Predno pa nov kader doštudira pa je potrebno nekaj let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magisterij EPF ali EF?

Oddelek: Šola
193262 (1481) kombi
»

Najbrž ne bom sprejet na FRI, druga opcija FERI ali VSŠ, par uprašanj za študente FER

Oddelek: Šola
132789 (1963) avtek
»

FMF+FRI (IŠRM) vs FERI (RIT)

Oddelek: Šola
213707 (2814) Isotropic
»

FERI-nasveti!

Oddelek: Šola
3011408 (9953) tony1
»

FERI vs FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5517672 (14159) Hardstyle

Več podobnih tem