» »

Google Nexus 5

Google Nexus 5

««
4 / 54
»»

Mavrik ::

Ja. Dobiti moraš pač svetovno verzijo, ne verzijo za ameriški trg s CDMA omrežjem (ki ga tam laufata Sprint in Verizon, v EU pa teh omrežij ni.)
The truth is rarely pure and never simple.

JayKay ::

Dejan6 je izjavil:

Skoraj sem že bil odločen da bi telefon naročil, pa sem na forumih opazil da uporabniki niso navdušeni nad baterijo. Mi lahko poveste glede na uporabo, kako dolgo vam zdrži?
ps: Nekje sem prebral da v kitkat verziji (4.4) naj bi bil napravljen velik korak v tej smeri, ali to pomeni, da se bo drugim telefonon zmanjšala poraba baterije?
Hvala, Lp


tipicen usage



ps: baterija se 28% na sliki

damjanll ::

Meni baterija na n5 zdrzi 2 dni, podobno kot z n4

Dejan99 ::

JayKay, koliko imaš screen on time v tem primeru?

FlyingBee ::

ok, z note2 ali lg g2 ni za primerjat, edino kitkata ne bo android na teh mobitelih nikoli jedel

JayKay ::

3h 45min

FlyingBee ::

veliko ti v idle porabi v primerjavi z zaslonom, na mojem note2 ne kaže sicer posebej wi-fi, imam pač Firefox na drugem mesto kar tudi potegne za sabo zaslon na prvem mestu, saj je amoled/baterija alergičen na belo barvo

Mavrik ::

Fantje, en mali detajl, od Android developerja: Podatki, ki jih vidite v "battery" prikazu, ki se tičejo zaslona, wifija in ostalih sistemskih servisev so napisani na pamet (proizvajalec "na oko" napiše v konfiguracijsko datoteko koliko kurijo... in če napiše premalo pač zgleda manj ne glede na realnost ;) ). Za aplikacije OS tudi samo ugiba o porabi.

Tako da ne delajte neumnosti in primerjajte različne telefone glede na tisti prikaz.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

FlyingBee ::

aha, no zdaj vem zakaj ni logike pri tej primerjavi

edit: a razmerje porabe med zaslonom in stand by na enem telefonu tudi ne moreš primerjati z enakim razmerjem na drugem, če bi oba imela enako časa

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

Fotic je pa porazen. Fokusira 100 let pa se zmazke dela ce objekt slikanja ni kip pod optimalnimi pogoji.

Za primerjavo je vzet 3 leta star ifon 4 in nexus 4....ja n5 ima slabsi fotic od obeh, papir zgleda res vse prenese
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

weasel ::

Za fotkiča je baje problem rešljiv z update-om, ko pač bo.

bluefish ::

Kar soliden review:

PrimozR ::

Mavrik je izjavil:

Huh, v UK (s kod cheaperandmore uvaža) je 16GB Nexus 5 299 GBP ( = 350€ ). Lahko pa seveda naročiš z US, kjer boš po tistem, ko pogruntaš da je 349$ brez davka, še ugotovil da se lahko obrišeš pod nosom za LTE v Evropi :)

Nisem preverjal, kako je s 3G? Zdaj če dela na T-Mobile v US, potem načeloma ne bi smelo biti problema, ampak vseeno je razlika v podprtih bandih.

Mavrik je izjavil:

Ja. Dobiti moraš pač svetovno verzijo, ne verzijo za ameriški trg s CDMA omrežjem (ki ga tam laufata Sprint in Verizon, v EU pa teh omrežij ni.)

A ni US verzija GSM, sam pač za AT&T pa T-Mobile? o.O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dunda ::

Nekaj prvih občutkov sem napisal tudi sam na blogu.
https://www.kacnje.eu

Mufasa ::

Sj ni kj za opisat...pac top/hitr smartphon, podn fotkic. Ce loh s tem zivis, je nakup no-brainer.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

noob96 ::

mene samo matra kje ga kupiti

dunda ::

Ditech jih ima kot listov po jutranjem vetru 8-)
https://www.kacnje.eu

NejcSSD ::

noob96 je izjavil:

mene samo matra kje ga kupiti

Konec meseca bo pri mobitelu(Telekomu)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zheegec ::

Mufasa je izjavil:

Sj ni kj za opisat...pac top/hitr smartphon, podn fotkic. Ce loh s tem zivis, je nakup no-brainer.

No ja, podn fotkič ni. Rabi pa izboljšavo, ampak bolj aplikacija, kot pa sam telefon. Deluje slabše, kot na N4, slike so pa boljše.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mufasa ::

Podn je. Spontane fotke (premikajocih se osebkov, kot npr otrok ki pogleda proti tebi ko vidi bliskavico) so meglene ko hudic (ghost varjanta). Moj prastari 3GS je take trenutke ujel b.p., seveda v nizji res. Proti iphonu 4 se ne more primerjat, z nexusom 4 tudi nisem opazil takih groznih zamegljevanj.

Kar se moje uporabe tice, je podn...do takrat ko skljocnem izostreno fotko je "spontan" moment vecinoma ze mimo in mi ostane drek od fotk.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

jakagub ::

Mogoče kdo ve kje se dam čim lažje kupit 32GB verzijo Nexus 5

PeroSLO ::

A je že kdo pogruntal, kje se nastavi, da mass SMS v Hangoutih ne rata MMS? Men ga merga v MMS, pa ne najdem v nastavitvah, da ga ne bi...

dunda ::

Moj je včeraj že doživel padec na ploščice. Po padcu je zablokiral, z dolgim pritiskom na Power se je restartal (kot je obljubljeno) in sedaj normalno deluje. Zanimivo - ni nobene praske, čeprav telefon sicer ne deluje najbolj čvrst.
https://www.kacnje.eu

dux ::

Je morda kdo že kaj preizkušal ART? Kakšen je učinek na trajanje baterije in kakšna je stablinost?
Upanje je v nasih odlocitvah

francek1 ::

Mufasa je izjavil:

Sj ni kj za opisat...pac top/hitr smartphon, podn fotkic. Ce loh s tem zivis, je nakup no-brainer.

Za "podn fotkič" se mi zdi tole kar dobra slika....

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Spock83 ::

Slika ni nič posebnega. Govora pa je bilo o hitrosti fotkiča pri fotografiranju gibajočih se elementov in kako je težko ujeti pravi moment.

francek1 ::

To je že malo boljše; ima povprečen fotoaparat, ne pa podn. Ste se že vsi naučili izražanja rumenih medijev?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Neiiiiic ::

Kje bi torej lahko najceneje kupil telefon? trenutno. Lepo bi prosil da kdo malo pove.

Neiiiiic ::

Veste morda kakšna bo cena pri simobilu? najbršš nič ceneje od redne prodaje?

degenerik ::

Haha, za glavo se boste prijeli, ko boste izvedeli ceno pri slovenskih operaterjih :D
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

dr.Akula ::

A bo več kot na sestavi.si? Na začetku so tle imeli za 406€, zdaj so podražili za 20€.
ni podatka

blackbfm ::

degenerik je izjavil:

Haha, za glavo se boste prijeli, ko boste izvedeli ceno pri slovenskih operaterjih :D


Cena krat dva pa se vezava in pribitek pri narocnini. Brezveze:)

gvidovic ::

Neiiiiic je izjavil:

Veste morda kakšna bo cena pri simobilu? najbršš nič ceneje od redne prodaje?



http://www.mobisvet.si/index.php?route=...

husky1 ::

Neiiiiic je izjavil:

Veste morda kakšna bo cena pri simobilu? najbršš nič ceneje od redne prodaje?


ditech - 400€

Mavrik ::

dr.Akula je izjavil:

A bo več kot na sestavi.si? Na začetku so tle imeli za 406€, zdaj so podražili za 20€.


Nexusa 4 so naši operaterji cenili na 600 evrov :P
The truth is rarely pure and never simple.

jakagub ::

A kdo ve kej bi se najlažje dalo dobit 32gb verzijo Nexus 5?

PrimozR ::

Mavrik je izjavil:

dr.Akula je izjavil:

A bo več kot na sestavi.si? Na začetku so tle imeli za 406€, zdaj so podražili za 20€.


Nexusa 4 so naši operaterji cenili na 600 evrov :P

Okej no, to je blo brez vezave. Z vezavo so ti ga pri Mobitelu dali za samo 430 €!

Fora je, da Google pač prodaja telefone na lastno pest, za AWSM ceno. Operaterjem ga pa proda LG. In za nas jim je vseeno. Seveda je rezultat, da je ceneje po telefon skočiti že čez mejo, kaj šele v Anglijo, če imaš to možnost (oz. kamorkoli drugam v Evropi, kjer imajo Play Store). Čeprav tako je z vsemi telefoni, še HTC One Mini, ki je načeloma relativno ugoden, torej je lahko deležen večje subvencije pri naših operaterjih (prodajo jih več), je v Villachu vsega 20 € dražji, kot pri Mobitelu z naročnino :D

Zadnji čas je, da začnejo ljudje masovno kupovati telefone v prosti prodaji. Mogoče se bo potem kaj spremenilo.

Nesta ::

Kdo ve koliko stane Neux 5 v Celovcu/Beljaku/Trstu in v kateri trgovini se ga da dobiti? Pri nas bod(m)o samo bedaki kupovali pri nasih operaterjih. Kokr vidim je Nexus 4 cenejsi na mobisvetu kot pri simobilu ali mobitelu z vezavo 2 let!!!: http://www.mobisvet.si/index.php?route=...

kaj bo sele Nexus 5: Pri mobitelu in simobilu pod 400EUR + z narocnino od 10 do 20EUR na mesc ne bo slo.

Medtem je pa ze sedaj dobrih 400EUR brez narocnine:
- http://www.mobisvet.si/index.php?route=...
- http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Kaj je to fora? Pa kje naj bi se kupilo telefon po 299EUR kakrsna je uradna cena mobitela?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

dunda ::

Že večkrat povedano - recimo trenutno Ditech (Celovec/Beljak/Gradec/Dunaj ... splet) za 399 evrov.
https://www.kacnje.eu

PrimozR ::

Nest upoštevaj, da se je cena Nexus 4 sčasoma nižala v prosti prodaji, pri operaterjih pa ne. V prosti prodaji je bil mislim da čez severno mejo dobrih 400 € (pri Googlu pač 350 €, 16 GB verzija seveda), pri mobitelu pa 430 € z vezavo.

amacar ::

K mobitelu pride 15. ali 18.11. O ceni se govori 24*16€.

wini ::

Od jutri dalje bo na mobitelu.
Cena z bonom bo okol 140€
se pravi okoli 390 brez bona i guess

FlyingBee ::

vau, se pa splača

weasel ::

A bo kdo neumen, pa to dejansko kupil?

FlyingBee ::

mah, baterijo ima gnilo

JanezH ::

Tolk kot pri sosedih brez naročnine ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

Nesta ::

Se splaca kupit pri sestavi.si? Kaj mislite? :)

M-XXXX ::

Mobitel 130€ plus bon. Vse skupaj cca 190-200€ za Nexus 5. Nice!

Vkun ::

Od kod ti ekstra strošek? No ja, napram Google Play store prišparaš dobrih 200 eurov, razen če ti ga kdo prinese iz Amerike za 260 kot tam stane.

kpkp ::

Vkun je izjavil:

Od kod ti ekstra strošek? No ja, napram Google Play store prišparaš dobrih 200 eurov, razen če ti ga kdo prinese iz Amerike za 260 kot tam stane.

Ne pozabit, da ameriški ne podpira Europskih LTE frekvenc.
««
4 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013336038 (118888) Mavrik
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745761 (37285) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022655 (19112) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529544 (22512) Assass1n

Več podobnih tem