» »

Google Nexus 5

Google Nexus 5

««
6 / 54
»»

hatobe ::

A ima mogoče še kdo težave s 3G omrežjem na Nexusu 5. Telefon sem kupil na mobitelu in mi je zelo čudno, da mi zelo počasi dela internet. Tudi 3G (ali pa tudi 4G) napis ni označen pri signalu, kot sem navajen s prejšnjega telefona ampak piše le E. PS: Sem iz Lj, kjer naj bi bila dobra pokritost.

Mavrik ::

E pomeni da ti deluje na EDGE omrežju. A si prepričan, da nisi v nastavitvah omrežja nastavil, da se povezuje samo na 2G omrežja?
The truth is rarely pure and never simple.

JayKay ::

damjanll je izjavil:

JK: do kdaj zbiras narocila?
Mene bi mogoce zanimal crn ovitek in pa wireless charger ampak oba trenutno nista na voljo v uk play store-u...


jaz cakam na crnega, tak da ko bo na voljo bom narocil

hatobe ::

Sem pogledal že prej. Variral sem med 3G in 4G v vsakem primeru mi na signalu piše E, povezava pa tela za en k.

damjanll ::

hatobe: kaj pa settings / about / status / network type ? (meni pise umts)

Mavrik ::

Jasno če pa si na EDGE. Pojdi se pritožit Mobitelu ker so ti prodali narobe skonfiguriran telefon.
The truth is rarely pure and never simple.

hatobe ::

damjanll je izjavil:

hatobe: kaj pa settings / about / status / network type ? (meni pise umts)

Piše da deluje na EDGE, prej mi je za par sekund uspelo spraviti na 3G, potem je pa spet nazaj na EDGE skočil. A je možno, da stavba tako močno ovira signal?

Tezaab ::

hatobe je izjavil:

A je možno, da stavba tako močno ovira signal?

Definitivno. Sem vcasih delal v stavbi, kjer sem v svoji sobi sel s polnega signala do ene crtice od stirih samo s tem, da sem se prestavil za dva metra v levo.

erkgheoruugh ::

Evo, telefonček je v mojih rokah. Prvi vtis je dober, kljub navajenosti na dosedanji Samsungov UI.

Imam pa en problem, za katerega ne vem ali je bug ali kaj drugega. V glavnem, če opravim klic, se po prekinitvi klica ne morem vrniti nazaj v dialer ali prejnšnji meni, prav tako so vse druge tipke (sporočilo, stiki,...) v zvezi s uporabljenim stikom neaktivne. Edini način je, da grem z gumbom home v osnovni meni in še enkrat v dialer. A se še komu to dogaja?

JayKay ::

se pravi ti poklices iz seznama kontaktov?
malo vec info.

erkgheoruugh ::

Vseeno od kje in na kak način. V vsakem primeru zalaufa dialer, potem pa ko se klic konča ekran praktično zamrzne s sliko profila in nekativnimi gumbi/ikonami. Edina delujoča ikona je home.

erkgheoruugh ::

No, po resetu je začel normalno delati. Sem pa z googlanjem ugotovil, da nisem sam z omenjeno napako, rešitve pa ni bilo neke pametne.

FlyingBee ::

kako kaj z baterijo, po testih je relativno slaba kot pri sammy galaxy nexus

assman2 ::

Kje se da telefon trenutno kupiti po ugodni ceni? In ali je možno kje dobiti 32GB verzijo? :)

Hvala za odgovore.

Tezaab ::

assman2 je izjavil:

Kje se da telefon trenutno kupiti po ugodni ceni? In ali je možno kje dobiti 32GB verzijo? :)

Hvala za odgovore.

Jaz sem ga kupil pri Mobisvet-u. Zgleda, da imajo zaenkrat samo bele na zalogi - ampak so pa 30€ cenejsi od crnih. Vsi so 16GB.

BadB0y ::

Zakaj mi pri mail app po pošiljanju piše email nalsov in ne imena.. Npr badboy@amkdioa.si namesto badboy(tako imam nastavljeno ime)


FlyingBee ::

ne, resno, kako je z baterijo? to me odvrne od tega mobitela popolnoma, čeprav za to ceno seveda ne dobiš boljšega novega HW-ja, res pa da lg g2 spet ni toliko dražji, s tem da je baterija pri web browsanju najboljša za tako velik ekran (ravno pri tem me trenutni Note2 malo razočara)

amacar ::

Iz drugega foruma:
Po mojih izkusnjah baterija zdrzi 2 dni ce imas telefon bolj kot ne samo za telefonirat in obcasno surfanje po netu itd. Ce se pa kaj vec igras s telefonom, potem pa klasika, filanje vsak dan.


Tudi kolega ga ne more glih pohvaliti pri bateriji.

weasel ::

+1. Sicer sem to že navajen od drugih telefonov, tako, da me ne moti.

Zheegec ::

Stalno vključen wifi in skype pomeni cca 2 dneva normalne uporabe (še browsanje, čekiranje mejlov itd). Brez skype zdrži cca 3 dneve.

Drugače pa če se bo kaj naročalo bi jaz en polnilec in pa case najbrž :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Zheegec je izjavil:

Stalno vključen wifi in skype pomeni cca 2 dneva normalne uporabe (še browsanje, čekiranje mejlov itd). Brez skype zdrži cca 3 dneve.

Drugače pa če se bo kaj naročalo bi jaz en polnilec in pa case najbrž :)

Hah :D Koleku pa ne zdrži vedno čez cel dan...

damjanll ::

Meni je kazalo da google play services pozere dosti baterije pa sem izklopil google now, zdaj izgleda boljse..

seminal ::

Mene zanima kje so navadni smsi. Vse mi gre preko hangouta ampak bi rad imel ločene smse?
LP

Egidij88 ::

V nastavitvah Hangouts imaš "Turn on SMS".

Jerry000 ::

damjanll je izjavil:

Meni je kazalo da google play services pozere dosti baterije pa sem izklopil google now, zdaj izgleda boljse..


kaj pa je google now?

dunda ::

seminal je izjavil:

Mene zanima kje so navadni smsi. Vse mi gre preko hangouta ampak bi rad imel ločene smse?
LP

Hangout je sedaj privzet program za SMSje (Google pač želi speljati še to k sebi).
Sicer pa si lahko namestiš kak drug SMS program.
https://www.kacnje.eu

Tezaab ::

In ce ga, ne pozabi nastaviti, da je to od zdaj naprej privzet program za SMS-e.

seminal ::

Zaenkrat mi hangout da vidim 1 teden kak se bo obneso. Kaj pa je tist google now? keri service morem izključit?
Ima kdo tukaj za realno ceno prodat eno folijo samo, ker druge čakam iz HK :D

Tezaab ::

seminal je izjavil:

Zaenkrat mi hangout da vidim 1 teden kak se bo obneso. Kaj pa je tist google now? keri service morem izključit?

S home screena se premaknes v levo, spodaj imas tri pike (v vertikali), kliknes na to in potem na nastavitve. Od tam naprej bi ti moralo biti jasno.

Kaj to je? Ce prav zastopim, je to kao nek asistent, kjer si v "kartice" nastimas pogosto iskane stvari (npr. vreme na neki lokaciji, kake novice, vozni red avtobusov (oz. "kako najhitreje pridem od A do B"), karkoli tretjega...), GN ti pa to sam posodablja. Tudi razni opomniki s koledarja se ti tam prikazejo. Redno posodabljanje teh kartic pa pac nosi svojo ceno - uporaba podatkovne povezave in poraba baterije.

Jerry000 ::

Tezaab je izjavil:

seminal je izjavil:

Zaenkrat mi hangout da vidim 1 teden kak se bo obneso. Kaj pa je tist google now? keri service morem izključit?

S home screena se premaknes v levo, spodaj imas tri pike (v vertikali), kliknes na to in potem na nastavitve. Od tam naprej bi ti moralo biti jasno.

Kaj to je? Ce prav zastopim, je to kao nek asistent, kjer si v "kartice" nastimas pogosto iskane stvari (npr. vreme na neki lokaciji, kake novice, vozni red avtobusov (oz. "kako najhitreje pridem od A do B"), karkoli tretjega...), GN ti pa to sam posodablja. Tudi razni opomniki s koledarja se ti tam prikazejo. Redno posodabljanje teh kartic pa pac nosi svojo ceno - uporaba podatkovne povezave in poraba baterije.


Ne razumem...sem v home screen in se premaknem levo in prazen zaslon, nobenih pik v vertikali

Egidij88 ::

Zato ker imaš izklopljen. Potegni pa iz home gumba navzgor in vklopi.

Neiiiiic ::

Kako je z garancijo pri diTechu? Je treba tja nest al se to tle poštima?

glajda ::

Kako dela GPS, kaj težav? Kako hitro najde satelite?

dunda ::

glajda je izjavil:

Kako dela GPS, kaj težav? Kako hitro najde satelite?

Seveda hitro kot strela - ima GLONASS.
https://www.kacnje.eu

dbala008 ::

Zdravo!
včeraj sem pri telekomu kupil nexus 5 in ko ga prižgem vidim ma ima zaslon že temno liso dolžine 5-7 pixlov ter en črn pixel. zanima me ali ima kdo podobne težave in če mi bodo to upoštevali pri garanciji, ker me pač moti. hvala za vaše mnenje in lp

dunda ::

dbala008 je izjavil:

Zdravo!
včeraj sem pri telekomu kupil nexus 5 in ko ga prižgem vidim ma ima zaslon že temno liso dolžine 5-7 pixlov ter en črn pixel. zanima me ali ima kdo podobne težave in če mi bodo to upoštevali pri garanciji, ker me pač moti. hvala za vaše mnenje in lp

Te heci pri raznih zaslonih so zoprna stvar. Če ni prehudo, se sčasoma navadiš. Ima pa vsak proizvajalec svojo mejo, kdaj menja.

Sam sem pred časom kupil svinjsko drag HPjev LCD monitor in dobil zraven nekaj HOT PIXLOv. Četudi je prodajalec na vse pretege poskušal doseči, da bi mi ga zamenjali, se HP ni bil pripravljen odločiti za to.
https://www.kacnje.eu

dbala008 ::

dunda je izjavil:

dbala008 je izjavil:

Zdravo!
včeraj sem pri telekomu kupil nexus 5 in ko ga prižgem vidim ma ima zaslon že temno liso dolžine 5-7 pixlov ter en črn pixel. zanima me ali ima kdo podobne težave in če mi bodo to upoštevali pri garanciji, ker me pač moti. hvala za vaše mnenje in lp

Te heci pri raznih zaslonih so zoprna stvar. Če ni prehudo, se sčasoma navadiš. Ima pa vsak proizvajalec svojo mejo, kdaj menja.

Sam sem pred časom kupil svinjsko drag HPjev LCD monitor in dobil zraven nekaj HOT PIXLOv. Četudi je prodajalec na vse pretege poskušal doseči, da bi mi ga zamenjali, se HP ni bil pripravljen odločiti za to.


ja saj se navadiš, ampak kaj ko mi pa zdaj vedno pade v oči, vsaj ta večja lisa. :)

Iveqio ::

Eden od mojih argumentov za nakup... http://www.digitaltrends.com/mobile/goo... :)

Mavrik ::

dbala008 je izjavil:

Zdravo!
včeraj sem pri telekomu kupil nexus 5 in ko ga prižgem vidim ma ima zaslon že temno liso dolžine 5-7 pixlov ter en črn pixel. zanima me ali ima kdo podobne težave in če mi bodo to upoštevali pri garanciji, ker me pač moti. hvala za vaše mnenje in lp


Nesi takoj nazaj, povej da je stvarna napaka. Telefon ob nakupu mora delat in biti brezhiben.
The truth is rarely pure and never simple.

Neiiiiic ::

Jaz imam dva vprašanja.

1.) Ima še kdo težave z power gumbom? Malo se ga sliši preveč. To napaka ki jo garancija krije?
2.) Kupil sem pri electronic4you in notri ni bilo garancijskega lista. To normalno? Ga nadomesti račun? Sicer sem njim že pisal mail, samo še ni odgovora.

Hvala za odgovor

borutz ::

kaj lahko telefon na telekomu takoj prizges in na licu mesta pogledas ali je vse OK?
je baterija ze nafilana in ali dela telefon brez sim?

hvala za odgovore

FlyingBee ::

to napako z power gumbom ima že nexsus 4, preveč vse razmajano in se sliši ... LG še vedno pri teh stvareh šepa, google pa nič ne pregleduje ... jehemti korporacije

BadB0y ::

Ima kdo od vas problem z default mail clientom, da mu pri pošiljanu mailov izpisuje mail naslov in ne imena pa čeprav je to nastavljeno v nastavitvah.


wini ::

Default mail klient za exchange? gmail? pop3?

BadB0y ::

Imap ali pop3. Pri obeh se enako obnaša


damjanll ::

Power gumb se slisi? A ce telefon treses?
A ni bilo receno da se to slisijo lece ki niso zalockane ce ne focusira in prosto plesejo zato se jih pa slisi? Vsaj nekaj takega sem nekje prebral...

Tezaab ::

Pri N5 so taki tudi gumbi. Tudi pri mojem se (sicer minimalno) slisi.

PrimozR ::

damjanll je izjavil:

Power gumb se slisi? A ce telefon treses?
A ni bilo receno da se to slisijo lece ki niso zalockane ce ne focusira in prosto plesejo zato se jih pa slisi? Vsaj nekaj takega sem nekje prebral...

To tudi na N4 ropota. Nič posebnega...

BadB0y ::

Mislim z kakimi pa se eni ubadate.. To da slisis gumbek ko treses telefon ga mores imet zraven ušesa, da se sliši:) ali pa sem jaz že na pol gluh :)


FlyingBee ::

mah, kaj zvok, izdelava in filing pred, med in po pritisku, če razumeš
««
6 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013336064 (118914) Mavrik
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745775 (37299) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022657 (19114) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529546 (22514) Assass1n

Več podobnih tem