» »

Google Nexus 5

Google Nexus 5

««
50 / 54
»»

Mravlek ::

Kul cca. 5/2011 že imela Nexusa 5, čeprav se je uradna prodaja začela 11/2013.

Jaz povem to so krivi strici iz ozadja....
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

martincek1 ::

Od včeraj se mi zdi, kot da so animacije veliko bolj snappy. Mogoče celo drugačne.

Edino, kar sem storil, je da sem pobrisal dva music albuma in naložil dva nova.

martincek1 ::

Ugotovitev: Ponesreči sem izklopil Developer options, in jih seveda takoj prižgal nazaj - očitno se vse nastavitve resetirajo. Dost bedno.

Zvezdica27 ::

jaz ne vem kdaj sem ga kupil, točno, pač mam ga od začetka. Če so 3 leta, so pa 3.

zz

Sami ::

Zvezdica27 je izjavil:

jaz ne vem kdaj sem ga kupil, točno, pač mam ga od začetka. Če so 3 leta, so pa 3.

zz


Novembra 2013 je bil v prodaji :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

nanoleet ::

Je še kakšen stabilen in redno posodobljen ROM kot je bil Cataclysm?
Pa da je nekako v istem duhu narejen, torej da ni zasmeten z nepotrebnimi funkcijami in okraski...

modelno1 ::

Jaz uprabljam Dirty Unicors, ampak ima obilo modov in dodatkov ... Stable različica je posodobljena 1x mesečno, imajo pa tudi weeklyje.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Kebo ::

Danes mi je wifi crknu na nexusu. Sem naredu factory reset in flashal got 4.4.4 pa vseeno ni delalo tak da je verjetno hardware, pizda. Mel že kdo ta problem, pa če se ga da poceni rešit.

JerryP ::

nanoleet je izjavil:

Je še kakšen stabilen in redno posodobljen ROM kot je bil Cataclysm?
Pa da je nekako v istem duhu narejen, torej da ni zasmeten z nepotrebnimi funkcijami in okraski...

Purenexus je to kar iščeš 8-)

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

zopet se obračam na vas. Torej, ze kaksna 2 meseca zelo slabo slišim če se s kom menim (predvidevam da je kaj narobe z slušalko). Na garancijo mi niso hoteli zamenjati (zdaj mi je že potekla), našli pa so 1001 razlog zakaj mi niso popravili omenjene težave.

Nato sem prejšni mesec s kitajske naročil 2x slušalko (http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-EAR-P... in le to zamenjal, ampak ni nič boljše.

Mogoče še kakšen predlog kaj bi lahko bilo narobe? Kakšna rešitev?

Hvala

broken/link ::

imel isti problem pri mojem nexusu. pri meni je težavo rešil spodnji video (video je za mikrofon, ampak sam sem imel iste simptome, ki jih opisuješ):


simpl stvar, poskusi, nimaš kaj za zgubit. mogoče tudi tebi pomaga.

Zgodovina sprememb…

JamesTheKing ::

@broken/link

Sem probal tudi to in ne pomaga. Mogoče še kakšna ideja? Telefona res ne bi vrgel v smeti ker deluje res tekoče že 2,5 leta.

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

še enkrat se obračam na vas. Torej imam nexusa starega 2,5 let in pred pribl. 2 mescoma mi je začela nagajti slušalka (sogovorca na drugi strani slišim res slabo - če dam na zvočnik pa delo normalno). Nato sem iz kitajske naročil 2x slušalko in zamenjal in kljub temu ni nič boljše. Probal sem že vse varjante in ne vem več kaj narediti -.-

Mogoče kdo z podobno izkušnjo? Mogoče veste koliko pride popravilo le tega?
In koliko je telefon vreden če slušalka ne dela kot bi morala?

lp

bobby ::

Spucaj okroglo luknjo oz katere prihaja zvik, svinjarija se ti je nabrala tam in zamasila vse odprtine. Ce se nisi tega probal, ker omenjas tega ne.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

JamesTheKing ::

bobby je izjavil:

Spucaj okroglo luknjo oz katere prihaja zvik, svinjarija se ti je nabrala tam in zamasila vse odprtine. Ce se nisi tega probal, ker omenjas tega ne.


Tudi to sem probal, ampak ne pomaga :/

bobby ::

Fuck it, ne vem tkole prek forumov.
Moje izkusnje so zgoraj opisane. Razen, ce si skuril ojacevalc ampak mocno dvomim, ker je to vse na glavnem cipu ki ga pa ne mores kar tko skurt. Raaaazen, ce nisi imel rootanga tel in uporablal aplikacije za boost.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Sami ::

Po včerajšnjem updateu nisem mogel več nastavljati "App Permissions" za posamezne aplikacije, ko sem hotel dati ali izklopiti permission za posamezen app (storage, sms, contacts,...itd.) se mi je izpisalo "Screen overlay detected". Potem sem pod "settings->apps->ikonica desno zgoraj za nastavitve->draw over other apps" izklopil dovoljenje za aplikacijo "File Manager" (ta app ga očitno moti) in spet lahko nastavljam App Permissions.

To sem mi je zgodilo na Nexusu 5 in 7 (2013).

Kaj to točno pomeni? Lahko pustim "Draw over other apps" za File Manager izklopljen? (saj tako permissions normalno deluje)

Hvala.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mavrik ::

Ja, to je varnostni mehanizem - "Draw over other apps" pomeni da ti lahko aplikacija riše stvari tudi ko ni v ospredju (npr. Facebook Messenger uporablja to za svoje "chat heads"). Ko kakršna koli aplikacija s tem laufa ti sistem ne pusti spreminjati nastavitev za dovolnjenja - drugače bi ti namreč lahko malware preprosto na zaslonu zamenjal ime in bi ti mislil da napačni aplikaciji spreminjaš nastavitve (v resnici pa bi dajal pravice malwaru).
The truth is rarely pure and never simple.

Sami ::

Mavrik je izjavil:

Ja, to je varnostni mehanizem - "Draw over other apps" pomeni da ti lahko aplikacija riše stvari tudi ko ni v ospredju (npr. Facebook Messenger uporablja to za svoje "chat heads"). Ko kakršna koli aplikacija s tem laufa ti sistem ne pusti spreminjati nastavitev za dovolnjenja - drugače bi ti namreč lahko malware preprosto na zaslonu zamenjal ime in bi ti mislil da napačni aplikaciji spreminjaš nastavitve (v resnici pa bi dajal pravice malwaru).


Aha razumem...hvala za razlago.

Torej lahko pustim izklopljeno, aplikacija bi morala vseeno normalno delovati, ko bi jo uporabjal?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mavrik ::

Jap.
The truth is rarely pure and never simple.

MxxW5 ::

Evo, crknil zvočnik včeraj. Malo dela, malo ne dela. Danes je že slabše; dela samo v primeru, če pritisnem na črko s na hrbtu (čudno - zvočnik je spodaj). Poleg tega sogovornikom vsake toliko časa močno šumi, če se pogovarjajo z mano (neha, če pritisnem črko s).

Prosim za nasvet. Se še splača zafrkavati s tole zadevo, ali naj počasi začnem iskati drug telefon?

Vili_vanili ::

Zdravo!
Meni je pri menjavi baterije uspelo zanesti nekaj smeti v lečo pri fotoaparatu. In ko sem poskusil počistiti, je bilo še slabše... In izgleda, da so smeti na senzorju ne na leči :( ...je to možno kako sčistiti?
LP

gddr85 ::

lahko probaš še enkrat odpret, odvit pokrov matične, pa tist pokrov leče pa spucat notr

zhigatsey ::

Z mojim nexusom 5 sem šel ponesreči v vodo in je šel po gobe. Rad bi si kupil novega (ebay, aliexpress, ??). Ali mora biti obvezno D281 ali je lahko tudi D280? Ali priporočate kakšno drugo spletno trgovino.

Kebo ::

Če kupiš D820 ne boš imel 4G v Sloveniji, ker lovi druge ferkvence.

Zvezdica27 ::

pismu... saj N5 je OK, a vsekakor danes kupi nek ekvivalent temu, kar je bil N5 leta 2013: best buy for the money. Meni recimo N5 odgovarja, mi je ključen za šiht, samo vidim pa, da crkuje počasi (mike, bateirja) in da sicer tekoče dela, a da se kaj zna kje zatakniti. Ker ga imam, ga menjal ne bom, a vsekakor bi danes če bi se polomil, kupil nekaj, da bo tudi 2018 lepo delalo.

Analogija: imam delujočega prvega samsung galaxy s, dela, super phone, sam ne sfolga več tekoče...

zz

zhigatsey ::

Ja res je, sem se odločil potem za moto g.

MxxW5 ::

Torej, moj N5 je odšel v digitalna nebesa. No ja, ne še čisto. V prejšnjem postu sem napisal, da je crknil zvočnik. Kmalu po tistem, ko sem to napisal, so mi sogovorniki začeli javljati, da me občasno ne slišijo. Stik nekje v telefonu, sem si mislil.

Kmalu potem sem ugotovil, da vse dela, če telefon malce zakrivim nazaj :). In končno je postalo jasno: moj N5 je zlomljen. Tam pri volume tipkah na eni in SIM utoru na drugi strani je telefon zlomljen (tega prej nisem opzail, ker je bil telefon stalno v zaščitnem ovitku). Posledica dveletnega nošenja v zadnjem žepu kavbojk. Aprila 2014 sem ga kupil pri TS (in se vezal za 2 leti) in po dobrih dveh letih je fertik.

Jasno, kriv sem sam. Telefona ne bi smel nositi v zadnjem žepu. Ampak nekako se mi dozdeva, da N5 že kot nov Jerryjevega testa ne bi zdržal ( https://www.youtube.com/channel/UCWFKCr... ).

V sosednjem topicu sem pisal o tem, da mi je šel tudi N4 (digitizer), ki je sicer na prvi pogled narejen trdneje od N5.

Čeprav sem ljubitelj Nexusov (oziroma čistega Androida, ki teče na njih), moram priznati, da to ravno kvalitetni. dobro narejeni telefoni niso (pri čemer niti ne omenjam tipično premajhnih baterij). Na N4 množično crkujejo digitizerji, na N5 gredo baje power gumbi (pri mojem je še dober ;)), N6p je, preprosto rečeno, zanič narejen ( in ). Me zanima, kaj bo z N5x čez leto ali dve.

EDIT: Kaj je s temi videi v besedilu? SE opravičujem, ampak tega ne znam popraviti :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Egidij88 ::

Jaz sem imel N4 vec kot tri leta, nobenega problema. Se tisti krom okrog nisem nic oluscil, ker pazim na svoje reci. N5X za zdaj tudi dobro. Meni so joke ti testi, zadeva zdrzi kolikor pac pazis nanjo. Ce rabis namensko smartphone ki zdrzi, potem kupis npr S6 ali S7 active. Glede telefona v zadnjemu zepu pa je vsak komentar odvec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Sami ::

Se strinjam, jaz tudi nikoli še nisem zdemoliral telefona, pač pazim nanj, moj N5 je star 2,5 leti in še brez praske praktično. Glede baterija pa je tako, da mi komot zdrži čez cel delovni dan, drugače pa so seveda tukaj powerbanki, polnjenje v avtu,...itd, ni neke krize.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mihec87 ::

Moj n5 žepa od blizu ni videl pa je vseeno popokala plastika pri sim reži,gumb za glasnost,luknji za slušalke..Ni neki moteče, če dobro pogledaš se vidi razpoka pravokotno na te odprtine..

MxxW5 ::

Egidij88 je izjavil:

Glede telefona v zadnjemu zepu pa je vsak komentar odvec.


Zakaj?

Sami ::

MxxW5 je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Glede telefona v zadnjemu zepu pa je vsak komentar odvec.


Zakaj?


Ker se ob sklanjanju in sedenju zvija, moj kolega je tako 2X počil zaslon na Sonyju Z1 compact in Z3 compact.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

GupeM ::

Zato, ker tam se ne nosi stvari, še posebej ne takih, kot so telefoni. Sam sicer nosim denarnico, in jo iz žepa vzamem vsakokrat ko se usedem. Pridejo pa trenutki da se skupaj z denarnico usedem. Recimo, ko imam polne roke in se usedem v avto, po možnosti še dežuje. Takrat pač naredim to izjemo, ker denarnica ni tako občutljiva kot telefon. Že samo sklanjanje precej zvija telefon. Predvsem pa ni zdravo sedeti na denarnici ali telefonu, ker ravno tam, kjer je zadnji žep, poteka najdaljši in zelo pomemben živec v človeškem telesu (išias).

Telefon sicer nosim v sprednjem žepu, pa še tega skoraj vedno vzamem ven kadar se usedem. Če pa imam hlače s stranskimi žepi, pa tako ali tako denarnica, ključi ipd. leti naravnost tja.

Imajo pa moji telefoni manjše praskice, ki se vidijo samo če pogledaš pod določenim kotom, pa nikoli nisem nosil ovitka. Glede tistega testa iz zgornjih videov pa mi ni jasno, čemu je potreben burn test. Če ti pade v ogenj, bo ekran še najmanjši problem pomoje.

scipascapa ::

se komu sanja zakaj se pojavlja skoz stran

"hosting.cetrtapot.si" itd ....link se odpira?

bobby ::

scipascapa je izjavil:

se komu sanja zakaj se pojavlja skoz stran

"hosting.cetrtapot.si" itd ....link se odpira?

Ko se ti pokaze ta screen, pritisni Overview button pa se ti bodo pokazala zgodovina aplikacij in na tej zadnji bo na vrhu pisalo, pod katero aplikacijo ta screen pase. In bos vvidel, kateri program ti reklamo vrti.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

scipascapa ::

a se sumi na reklamo, a? hvala za nasvet.

njyngs ::

Zdaj ko se menite o stanju nexusov... so mi ene 3 mesece nazaj zaradi problematičnega gumba za vklop menjali vse razen ohišja in ekrana. Brand new nexus 5 8-)

martincek1 ::

A kdo ve, kdaj bodo pripravlili popravek za bug na Nexus 5? Glasnost zvočnikov za vsaj 30-40% manjša kot prej, mi gre pošteno na živce.

gddr85 ::

pride kmal, menda enkrat konc julija, začetk avgusta...

Zvezdica27 ::

a to je bug? sem mislil, da mi crkuje...

zz

weasel ::

Jaz sem k sreči pravočasno videl temo, v kateri so tožarili nad težavami z glasnostjo zvočnikov in nisem posodobil.

martincek1 ::

Telefon padel iz pol metra direktno na ekran (s plastičnim ovitkom z robom kakšen mm nad ekranom) in se je poškodoval. Telefon dela normalno, steklo ni počeno, je pa LCD šel kaput. Na desni strani pas pol cm še normalno deluje, ostalo je črno. In pa zanimivo, slika na zaslonu je obrnjena za 180 stopinj, iz neznanega razloga.

- Je možno, da je problem le v kontaktu in je LCD delujoč?
- Kam na popravilo?

Kakšne izkušnje s podobnim primerom?

scipascapa ::

ne splača, vzemi rabljenega z oglasov za cca 100e.

martincek1 ::

Rabljenega sigurno ne bom kupoval, ker popravilo pri http://www.mobistekla.si/popravila/Nexu... pride 95€, dobim garancijo na LCD in obdržim svoj telefon, za katerega sem lepo skrbel (do danes) :))

Bi ga sam popravil, ampak nimam ne orodja in časa, da zadeva pride iz kitajske v dveh tednih..

bobby ::

martincek1 je izjavil:

Rabljenega sigurno ne bom kupoval, ker popravilo pri http://www.mobistekla.si/popravila/Nexu... pride 95€, dobim garancijo na LCD in obdržim svoj telefon, za katerega sem lepo skrbel (do danes) :))

Bi ga sam popravil, ampak nimam ne orodja in časa, da zadeva pride iz kitajske v dveh tednih..



Kupim.
Javi na za koliko bi ti hotel za njega.
Jaz imam čas, voljo in vse ostalo za popravilo njega.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

martincek1 ::

Telefon popravljen, update inštaliran. Long live Nexus5.

bobby je izjavil:

Kupim.


Sem si zračunal, da ni računice za kaj takega.

Sami ::

Evo ravno dobil zadnji update (MOB30Y), se ravno updatea....baje so popravili bog pri slušalki in glasnosti, poročam :D

Deluje, bug je odpravljen :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

modelno1 ::

Danes sem opazil, da mi je frame počil pri zgornjem mikrofonu in SIM trayu. Je kdo uspel z zamenjavo frame-a preko garancije pri Vama trade ali naj kar takoj pozabim na to možnost?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

gddr85 ::

piši jim na mail pa sliko zraven, pa vidiš kaj bo
to je napaka v dizajnu afaik, je velik folka s tem na netu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()
««
50 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013336050 (118900) Mavrik
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745774 (37298) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022656 (19113) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529546 (22514) Assass1n

Več podobnih tem