» »

Google Nexus 5

Google Nexus 5

««
48 / 54
»»

PINki ::

Vsak mesec bos dobil security update.

PrimozR ::

Še Nexus 4 ga dobi če se ne motim.

Egidij88 ::

Ja, N4 in N10 dobita mesečne security updejte, četudi sta ostala na liziki.

blackbird42 ::

Egidij88 je izjavil:

Ja, N4 in N10 dobita mesečne security updejte, četudi sta ostala na liziki.

A res? Imam N4 (vse stock) pa že par mesecev nisem dobil nobenega update-a.

PrimozR ::

Jaz sem ga mislim da decembra še dobil. Potem sem ga pa upokojil.

dr.Akula ::

Že od septembra ni bilo nič za N4. Pač se je iztekel support, I don't blame them :)
ni podatka

Egidij88 ::

Ha, ja pa res.

https://developers.google.com/android/n...

Torej N4 je ostal na 5.1.1 LMY48T. Na N10 sem pa ravno včeraj dobil februarski update, 5.1.1 LMY49G. Zdaj ali bo N4 dobil še kakšen tak update pa ne vem...

N5 in N7 sta pa še aktualna.

Jst ::

Jaz imam še vedno Nexus 5 in mislim, da gre proti koncu življenjske dobe. Google aplikacije se odpirajo vedno bolj počasneje, za ostale pa odvisno od aplikacije. Sicer če telefon sproti/dnevno uporabljaš, niti ne opaziš. Sam sem zadnjič gledal side by side S7 Edge in LG G5, in medtem, ko se je vrtel video, odpiral aplikacije. Razlika je opazna. Imam zadnji factory image in nobene nesnage.

In če mu dam še ene 5 mesecev življenja, bi si sedaj rad kakšen lahek ROM dal gor. Bo treba malo prebrskati po XDA...

Ter vprašati tukaj za nasvete. Uporabljate kakšen lahek ROM, ki se redno nadgrajuje? Ne na 3 dni, ampak da je stabilen in ko google izda novo verzijo, da je relativno hitro vključeno v ROM.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gddr85 ::

a stock android ni ok? imam isti telefon in stvar leti, če ne pa nared en reset al pa wipe cache

JerryP ::

Jst je izjavil:

Jaz imam še vedno Nexus 5 in mislim, da gre proti koncu življenjske dobe. Google aplikacije se odpirajo vedno bolj počasneje, za ostale pa odvisno od aplikacije. Sicer če telefon sproti/dnevno uporabljaš, niti ne opaziš. Sam sem zadnjič gledal side by side S7 Edge in LG G5, in medtem, ko se je vrtel video, odpiral aplikacije. Razlika je opazna. Imam zadnji factory image in nobene nesnage.

In če mu dam še ene 5 mesecev življenja, bi si sedaj rad kakšen lahek ROM dal gor. Bo treba malo prebrskati po XDA...

Ter vprašati tukaj za nasvete. Uporabljate kakšen lahek ROM, ki se redno nadgrajuje? Ne na 3 dni, ampak da je stabilen in ko google izda novo verzijo, da je relativno hitro vključeno v ROM.


Za lahek aosp rom priporočam ali chroma ali pure nexus. Oboje dela bp na nexus 5ki 😎

martincek1 ::

Stock rom, top.

rupo ::

A mogoče kdo ve kje dobiti originalen flip case za nexusa za zmerno ceno? Prejšnjega sem kupil na expansysu res da je stal okoli 40 EUR vendar je zdržal dve leti. Sedaj pa ni več na voljo.

Jst ::

martincek1 je izjavil:

Stock rom, top.


Ja, saj Stock ROM, najnovejši 6.0.1 MMB29Q. Clean flash. Brez kakršnega koli dodatno inštaliranega programa. In ko gledeš side to side, koliko hitro se odpirajo aplikacije, kot so Gmail, G+, Maps,... Vidiš, da je Nexus 5 postal že precej počasen proti novejšimi telefoni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

njyngs ::

rupo je izjavil:

A mogoče kdo ve kje dobiti originalen flip case za nexusa za zmerno ceno? Prejšnjega sem kupil na expansysu res da je stal okoli 40 EUR vendar je zdržal dve leti. Sedaj pa ni več na voljo.

Moja sestra ma neoriginalnega že 2 leti, pa je komaj zdaj začel kazati znake uporabe. Z ebay-a za celih 5 eur. Upam, da ma kako dobro funkcionalnost, ki je vredna preostalih 35€ :)

martincek1 ::

Jst je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Stock rom, top.


Ja, saj Stock ROM, najnovejši 6.0.1 MMB29Q. Clean flash. Brez kakršnega koli dodatno inštaliranega programa. In ko gledeš side to side, koliko hitro se odpirajo aplikacije, kot so Gmail, G+, Maps,... Vidiš, da je Nexus 5 postal že precej počasen proti novejšimi telefoni.


Ne štekam, kako se lahko telefon tako upočasni. Meni po dveh letih+ šiba kot nov.

Jst ::

Težji programi. Tudi Googlovi.

Koliko časa se ti odpira Google Music (brez glasbe seveda)?

Sedaj pa poglej na youtube za kakšen nov telefon.

Vidiš razliko?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

martincek1 ::

Google Music misliš Play Music? Nevem, odpira se cca pol sekunde, isto Maps, Gmail. Dnevno uporabljam polno aplikacij (cca 25), pa do zdajle nisem nikoli pomislil, da kaj dela tako počasi, da bi potreboval drug telefon. Priznam, zdaj ko gledam, vidim da ni instant kot je verjetno na 6P, ampak čez dan tega nikoli ne opazim. Tako da razlika sigurno je, ampak v tem trenutku dvomim, da bi s katerikolim drugim telefonom dnevno prihranil več kot 5 sekund svojega časa.

Zvezdica27 ::

tud jaz moram rečt, da razen malih neumnosti, N5 še danes dela perfektno. V primerjavi s Samsung sranjem sem totalno navdušen.

zz

FX6300B ::

mam tud jaz nexu5 in res da je dejansko že nekaj let stara tehnologija, kos vsem potrebam :D plus tega da je polno custom romov za ta telefon
May the force be with you!

mumbo ::

s power gumbom nima nobeden problema?

Mavrik ::

Jaz sem glih dobil mojega vrnjenega z garancijskega servisa ker je power gumb crknil.
The truth is rarely pure and never simple.

mumbo ::

vidim na enem drugem forumu da ma veliko folka probleme, tudi jaz ga mam. samo telefon ni več v garanciji. kolko pa stane na uradnem servisu to, če veš?

Sami ::

Mene tudi tipka zafrkava vsake toliko. Deluje 3 mesece bp, potem pa me recimo 1 teden zafrkava...je za preživet, trenutno je vse ok.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Kebo ::

Baterija je po dveh letih že kar slaba, ima mogoče kdo kaj izkušenj z neoriginalnimi baterijami, z večjo kapaciteto, naprimer tale.

Sami ::

Kebo je izjavil:

Baterija je po dveh letih že kar slaba, ima mogoče kdo kaj izkušenj z neoriginalnimi baterijami, z večjo kapaciteto, naprimer tale.


Baje gre z malo modifikacijo noter tudi baterija od LG-ja G2, ki je 3000mah.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Kebo ::

To sem tudi videl, samo se ne bom v to spuščal, ker je treba rezat neko plastiko.

PrimozR ::

V bistvu odbrusiš rebro kovinskega backplatea, ki je nekako hrbtenica telefona.

Kar se tiče power gumba, na servisu ti bodo menjali matično, ker je gumb prilotan na matično. Če teelfon ni več v garanciji, menjaš samo gumb, a boš moral dobiti nekoga, ki ti bo zadevo pospajkal. Ni enostavno, a iz prve roke vem, da se da popraviti zadeve.

Je pa tako, ko enkrat začne zajebavati, bo samo še slabše, bolje ne bo nikoli.

weasel ::

Jaz še nisem zasledil problemov s power gumbom, sem pa opazil mogoče malo hitrejše praznjenje baterije. Prav bojim se, če mi bo začel delat prevelike probleme, saj trenutno ne najdem nobene dobre zamenjave zanj za tako ceno, kot je bil ta.

Zvezdica27 ::

vprašanje:

ali bi lahko - in kako - ponovno iz nule naložil sistem. Precej sem si zapacal zvočne nastavitve ko sem probaval milijon programov in bi kar nek factor reset ali kaj naredil, da se zadeva naloži iz nule na novo.

Se da?

zz

gddr85 ::

v backup & reset imaš factory reset, če ne pa flashaš stock rom še enkrat (adb tools)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Zvezdica27 ::

izgubim sporočila (SMS) ali se ponovno naložijo iz bkp?

zz

gddr85 ::

izgubiš, če ne pa prej backup sms npr. s temle https://play.google.com/store/apps/deta...

njyngs ::

S katerim telefonom nadomestiti Nexus5? Vsaj toliko hiter mora biti, display enak ali večji. Razmišljam o 5X. Mnenja? Predlogi? Prioriteta je čim čistejši Android, tam do 400 eur.

GupeM ::

Glede na zgoraj napisano, ti res ostane samo N5X. Sploh če želiš čim čistejši Android. Drugače je N5 še vedno zakon telefon, in če N5X ne bi dobil tako ugodno, ga zagotovo še ne bi menjal.

MonkeyHead ::

Jaz sem dobil N6p pri telekomu za cca 420e, s tem da podpišeš aneks (mi je potekel) in če si plačal z gotovino si dobil še cca 15% popusta.

PS: to je bilo pred cca 1 mescom nevem če še je zmeraj ta popust

Zgodovina sprememb…

erkgheoruugh ::

Beat that.Včeraj sem ujel akcijo na fr. amazonu za N6p 64 GB za 517 EUR skupaj s poštnino. Upam, da pride. Malo se splača spremljat različne trgovine. Ta akcija je bila odprta samo par ur, kot sem videl.

Zmajc ::

njyngs je izjavil:

S katerim telefonom nadomestiti Nexus5? Vsaj toliko hiter mora biti, display enak ali večji. Razmišljam o 5X. Mnenja? Predlogi? Prioriteta je čim čistejši Android, tam do 400 eur.


N5 menjal z N6P ... best phone ever.

njyngs ::

MonkeyHead je izjavil:

Jaz sem dobil N6p pri telekomu za cca 420e, s tem da podpišeš aneks (mi je potekel) in če si plačal z gotovino si dobil še cca 15% popusta.

PS: to je bilo pred cca 1 mescom nevem če še je zmeraj ta popust

Bom jutri vprašal na telekomu kako je s tem - najbolj me N6P vleče :) Je pa 5X dosti cenejši

GupeM ::

njyngs je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

Jaz sem dobil N6p pri telekomu za cca 420e, s tem da podpišeš aneks (mi je potekel) in če si plačal z gotovino si dobil še cca 15% popusta.

PS: to je bilo pred cca 1 mescom nevem če še je zmeraj ta popust

Bom jutri vprašal na telekomu kako je s tem - najbolj me N6P vleče :) Je pa 5X dosti cenejši

Seveda, če te cena in velikost ne motita, potem vzemi N6P. Ampak ker si napisal diplay enak ali večji, sem predlagal N5X. Nisem mislil, da te tudi toliko večji diplay ne moti :D

scipascapa ::

Se splača vzeti N5 za 110€, garancijo do avgusta?

Matevz96 ::

scipascapa je izjavil:

Se splača vzeti N5 za 110€, garancijo do avgusta?


Da

Kebo ::

Sestri se od danes telefon ne prižge več, če je priključen na kabel pa se samo bootloopa in sicer nekje 1 do 2 sekunde animacije in potem se ugasne in spet isto. Pride tudi v recovery, če stisnem oba knofa, ampak se ugasne po 2 sekundah. Sem dal notri drugo baterijo, pa je bil problem isti, zato baterija ni problem. Je imel kdo, tak problem, verjetno se je knof zataknil, ampak mi ga ne rata odzataknit. Kak nasvet?

gddr85 ::

bobby ::

Kebo je izjavil:

Sestri se od danes telefon ne prižge več, če je priključen na kabel pa se samo bootloopa in sicer nekje 1 do 2 sekunde animacije in potem se ugasne in spet isto. Pride tudi v recovery, če stisnem oba knofa, ampak se ugasne po 2 sekundah. Sem dal notri drugo baterijo, pa je bil problem isti, zato baterija ni problem. Je imel kdo, tak problem, verjetno se je knof zataknil, ampak mi ga ne rata odzataknit. Kak nasvet?


Jap, problem z knofom.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kebo ::

Ima gdo mogoče kakšnega z razbitim ekranom doma pa ga proda poceni, no v bistvu bi nucal samo matično. Tole z menjavo knofa je malo smotano, ker je treba spajkat, plus čakat na knof iz kitajske 1 mesec.

gddr85 ::

poglej na ebay ipd., če je mogoče kakšna matična, zadnja opcija je pa servis

bobby ::

Ma ne no, jst sem ze 6kosov kupil
http://m.ebay.com/itm/181893966880?_mwB... pa zamenjal. Teden dni traja da pride v Slo.
Zamenjava pa tud ni problenaticna,seveda za tistga, ki ima potrebne aparaturce in znanje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kebo ::

A no sej je je kur*a udala po 15 minutah tovčenja ob mizo, upam da ne sam začasno.

bobby ::

:-)
A te razocaram? :-)
Za kaksen dan bo, gumbe pa kar naroc. Ce ne bos, odkupim tale tvoj tel.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gddr85 ::

če bo spet kej j**al pa kr z macolo po njem, da bo za ziher :))
««
48 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013337201 (120051) Mavrik
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746110 (37634) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022799 (19256) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529677 (22645) Assass1n

Več podobnih tem