» »

Google Nexus 5

Google Nexus 5

««
43 / 54
»»

gddr85 ::

ne mislim na nexuse

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

Point je, da nexusaši nabijate. Flagshipi so še vedno dobival updejte. Jasno pa ne takoj ob izidu androida, ampak šele kasneje (razlogi za to bi mogl bit očitni).
Ni pa to takojšen odstrel od supporta, kot bi človek lahko verjet iz komentarjev.

Druga stvar so pa budget kinderjajčka, ta pa itk nikol niso dobivala updejtov.

Moto G. Ki je Lollipop dobil pred Nexus 4. Pove dovolj.

Ja, pretiravam, ko rečem da ni updejtov za Samsunga. Ampak tistih par je tako malo, da je skoraj isto kot nič. Pa pač, ljudem hočeš dobro in jih tako morda še malce bolj prestrašiš proti napačni odločitvi.

hojnikb je izjavil:

Še vedno so dobil po 2-3 updejte, kar ni glih ekvivalent takojšni pozabi in prisili v nakup novga telefona.

Sicer pa, N4 vas je fino razvadil z updejti. N5 pa spet ni tako star telefon, torej je še kr primern kandidat za updejte (je recimo starejšiza pol leta od N5)

Razvadil? :D Cmon, uporabnki bi morali ZAHTEVATI _VSAJ_ Nexus 4 raven posodobitev, če ne še več. Poglej iPhone. 4S je nazadnje pred tednom dni dobil update. Jeseni 2011 predstavljen telefon, torej star 4 leta. Po tej logiki bi Nexus 4 moral mirno dobiti še Marshmallow, pa ga pomojem ne bo. Bo pa 4S verjetno odrezan z iOS 9. Če ne bo, color me impressed.

hojnikb je izjavil:

> Partnerica je že dolgo nazaj kupila S3 mini, prišel in ostal je na 4.1.2 :D

Pusti kinderjajčka na mir. To smo že zdavnaj razčistl, da niso predmet updejtov.

Še enkrat, dejmo razčistit. Moto G. Heck, Moto E!! Lumie!!!! Kaj še?

hojnikb je izjavil:

Tu se pa počas konča. Čeprav tut motorola ne dobiva takojšnih updejtov, tako kot Nexus

recimo first gen moto je še vedno na 5.0. To je fon iz late 2013

Trololo. See above.

Koliko pod 200 EUR (v redni prodaji!) dve leti starih Samsungov je na 5.x?

EDIT: gledam wiki, iPhone 4S ima potrjen iOS 9. Fuck me!

On June 8, 2015, Apple announced at the WWDC that the iPhone 4S would support iOS 9. This makes it the first and only iPhone to support 5 major versions of iOS, and the second iOS device to support 5 major versions (iOS 9 will support the iPad 2 as well, bringing its total up to six major versions of iOS supported). Although the iPhone 4S has begun its limitations with iOS 8, iOS 9 is said to bring performance enhancements that may help the aging device run more smoothly again.[45]


EDIT2: prvi Moto G morda ni na 5.1, je pa zadnji update (zaenkrat) dobil maja letos. Po skoraj dveh letih od predstavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

Hitro mi najdi uradn updejt za first gen moto g
Da vidimo kdo je trololol


5.1.1 that is
>. Poglej iPhone. 4S je nazadnje pred tednom dni dobil update. Jeseni 2011 predstavljen telefon, torej star 4 leta.

Dajo ti updejte, ki ti inkrementalno upočasni telefon. Že večkrat dokazano. Te prisilijo v nov telefon na tak način.

> Moto G. Ki je Lollipop dobil pred Nexus 4. Pove dovolj.

Taisti moto je še vedno na 5.0. Tudi nekaj pove. Google motorole bo počas konec.

>Pa pač, ljudem hočeš dobro in jih tako morda še malce bolj prestrašiš proti napačni odločitvi.


Ljudje ki kupijo kinderjajča ala galaxy mini itd. glih briga za updejte. Če dela z tovarniškim romom, je že luksuz za njih. Ostali pač obvoz okol teh naprav.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IL_DIAVOLO ::

hojnikb je izjavil:

Tu se pa počas konča. Čeprav tut motorola ne dobiva takojšnih updejtov, tako kot Nexus

recimo first gen moto je še vedno na 5.0. To je fon iz late 2013


Huda razlika...razlika bo očitna ko pride android 6

matijadmin ::

Ena zanimiva in še precej cenovno ugodna reč je Asusov Zenfon 2, ki je nižji srednji cenovni razred za razliko od Nexusa 5 (tudi 2. gen.), ki je zgornji srednji. Za zdaj so posodobitve ažurne (kako dolgo še bodo, bomo še videli), AOSP ROM (tudi OTA) je na voljo pri proizvajalcu. http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_...
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Za zdaj mi je všeč dinamika prihoda popravkov: http://www.asus.com/support/Download/39...
A ima kdo izkušnje s tem proizvajalcem, je kdo kje zasledil do kdaj načrtujejo takšno podporo?
Vrnite nam techno!

PrimozR ::

In kaj točno so ti updejti? En kup klobasanja o fixih, po drugi strani pa nobenih konkretnih informacij, kaj ti updejti predstavljajo.

matijadmin ::

Izdali se zelo ažurno popravek za StageFright in tudi zadnja verzija 5.1.1 je že na voljo. En kup klobasanja? Saj imaš pri vsakem v opisu razdelek "For more information please refer to:".

Občutek imam, da je tvoj pristop malo slabo argumentiran in a priori nekam nagnjen.

Sam pa priznavam, da vem, da to ni telefon z vrha srednjega cenovnega razreda. Pa tudi sanja se mi ne, koliko časa bodo nudili tak tempo popravkov. Njihov ZenUI so ljudje pohvalili, sam se načeloma ne navdušujem nad sranji proizvajalcev telefonov, ker do sedaj drugega še niso pokazali. Zato sprašujem, zlasti, ker sem polagal upe na Nexusa 5 2. gen., pa mi ne dišijo stranska vrata iz kuhinje Qualcomm/AVG. Da ima operater možnost dostopati do mojih podatkov, ne hvala.
Vrnite nam techno!

PrimozR ::

Nagnjen k teženju, da ne morejo napisati niti ene jebene verzije Androida, ki ta update je. Sem šel pogledat tudi na te linke, ki jih omenjaš, pa je to samo link na njihov forum, ki ima podforum 'release notes', kjer so informacije identične, kot na tisti strani. Torej release notes, seznam popravljenih stvari, datum izdaje, verzija Androida pa ni nikjer omenjena.

Omenjal si možnost uradnega AOSP ROM-a, imaš URL za to?

IL_DIAVOLO ::

@matijadmin

Izogibaj se teh kvazi proizvajalcev. Kvaliteta se placa, pa naj bo to nexus, iphone ali moto g/x. Vsi so v svojem placilnem razredu, ampak so zanesljivi proizvajalci imo.

matijadmin ::

Evo, se popravljam, površno prebral (samo stock so uradno podprti + objavljene so izvorne, česar jih zavezujejo licenčni pogoji). So pa na voljo neuradni ljubeteljski poizkusi, ki so daleč od lepo delujoče stvaritve, vendar se ne navdušujem nad slednjimi.

Imaš pa CM 12.1 (z nekaj hroščki), za zdaj še neuradni (čeprav info na strani CM nakazuje vsaj na minimalno simpatije do porta): http://wiki.cyanogenmod.org/w/Unofficia...

IL_DIAVOLO je izjavil:

@matijadmin

Izogibaj se teh kvazi proizvajalcev. Kvaliteta se placa, pa naj bo to nexus, iphone ali moto g/x. Vsi so v svojem placilnem razredu, ampak so zanesljivi proizvajalci imo.


Asus ni kvazi. Je pa dokaj nov. Opisi in ocene izdelka za ceno/kakovost so dobri. Tudi (varnostni) popravki so, kar je na trgu pravzaprav redkos, prej izjema kot pravilo.

Nexus cenovno sploh ni drag (stara petica in predvidoma tudi nova ne bo).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ja sej če izdajo source kernela (v doglednem času od priprave updejta), načeloma, če prav razumem, dajo v svet driverje. Če se da telefon odkleniti (uradno ali ne), je potem odprta pot za neuradne, AOSP-based ROM-e. Na tak način to deluje pri HTC-ju in Sony-ju, medtem ko Samsung, če se prav spomnim, ne podpira odklepa bootloaderja, torej je nalaganje nepodpisanih ROMov onemogočeno.

Možno da sem kaj kiksnil, ker nimam nobenega od teh telefonov in nisem pretirano podrobno gledal situacije.

Mavrik ::

Debata o vsem, kar ni Nexus 5 se konča tukaj.
The truth is rarely pure and never simple.

matijadmin ::

OK, saj primerjava Nexus 5 s konkurenco še sodi v temo ali se motim? Morda sva s Pipijem res malo zašla ...

A kdo kaj več ve o SafeSwitch tehnologiji, ki je kot SoC integralni del CPE, ki ga bo imel Nexus 5 2. gen.? Na uradni strani proizvajalca čipa ni kaj dosti zaslediti (z izjemo zaskrbljujoče izjave, da bo to lahko počel operater, ki je tudi v tehničnih okvirjih zelo ohlapna).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Mavrik je izjavil:

Debata o vsem, kar ni Nexus 5 se konča tukaj.


Saj se pa ne pogovarjamo o cisto tretji stvari. Tema je se vedno on topic.

matijadmin ::

Da bo Maverik sit in debata cela - sem odprl posebno temo za drug telefon (PIPI indr., vabljeni): Asus Zenfone 2
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

matijadmin je izjavil:

OK, saj primerjava Nexus 5 s konkurenco še sodi v temo ali se motim? Morda sva s Pipijem res malo zašla ...


Ne, tem kjer se ljudje prepirajo o tem kateri telefon je boljši (in so praktično identične tudi debati v tej) je precej in ni smiselno da se še ta utopi v tistem spamu. Naj tu ostanejo vprašanja in debate ki se tičejo te naprave.
The truth is rarely pure and never simple.

Stipex ::

Ok primerjave so nedovoljene. Kaj pa objektivne primerjave?
Zanima me kakšen je battery life Nexus 5 z latest 5.x napram iPhone 5 z latest iOS 8.x?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Stipex ::

V kolikor naročim N5 32GB iz Nemičije (ebay.de). Kako je z uveljavljanjem garancije v primeru težav? Je kakšna posebnost?

Mavrik ::

V Sloveniji ti je ne bodo priznali, boš moral še zmeniti s prodajalcem.
The truth is rarely pure and never simple.

PrimozR ::

Če gre za Google Play telefon, ima itak samo eno leto garancije, torej je ta večinoma že potekla.

Jerry000 ::

Torej, jutri imam opcijo nabaviti rabljen N5 za 180€ (ni več v garanciji). Kaj mi priporočate? Moje mišlenje: glede na to da mi je N4 crknil, bi rad kupil telefon ker z tem nadomestnim ne zdržim ravno. Ampak, lahko jutri kupim rabljen N5 in potem drugo leto dam tega punci in si potem kupim novi N5 model ko bo (upam) cena kaj upadla. Ali pa probam potrpeti do novembra in kupiti novi model N5.

Stipex ::

Mavrik je izjavil:

V Sloveniji ti je ne bodo priznali, boš moral še zmeniti s prodajalcem.

Ali je opcija, da v primeru okvare pošljem direktno na LG Germany, brez posredovanja prodajalca?

Zaenkrat izbiram med tema dvema:
www_fs-t_de (350 EUR)
http://www.ebay.de/itm/LG-Nexus-5-Googl...

mobile-trend (blue) (370 EUR)
http://www.ebay.de/itm/LG-Nexus-5-D821-...

Ima kdo kaj izkušenj s temi prodajalci?

hojnikb ::

Pa ja počakaš na N5 2015 in se potem odločiš...

Da nebo na koncu tanov nexus nekje podobno stal in bil seveda precej bolši
#brezpodpisa

martincek1 ::

Jerry000 priporočam, da ga ne kupiš. Razen, če ti garancija ni pomembna in ga misliš itak takoj flashat na Marshmallow.

PrimozR ::

Kaj imata pa Marshmallow flash in garancija veze med seboj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

matijadmin ::

martincek1 je izjavil:

Jerry000 priporočam, da ga ne kupiš. Razen, če ti garancija ni pomembna in ga misliš itak takoj flashat na Marshmallow.


Ne rootanje ne flashanje ROM-a ne prekineta garancijskega jamstva!

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex...
Vrnite nam techno!

Jerry000 ::

martincek1 je izjavil:

Jerry000 priporočam, da ga ne kupiš. Razen, če ti garancija ni pomembna in ga misliš itak takoj flashat na Marshmallow.

Garancije nima, tko da root sigurno pade če nabavim starega N5 :)

hojnikb je izjavil:

Pa ja počakaš na N5 2015 in se potem odločiš...

Da nebo na koncu tanov nexus nekje podobno stal in bil seveda precej bolši

V twem primeru bo punca vzela starega jaz bom pa tega novega kupil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Jerry000 ::

Zanima me se, ce kdo ve, ali je baterija N5 ista kot N4? Malo me se zanimajo vasa mnenja glede moje situacije :)

Sami ::

Jerry000 je izjavil:

Zanima me se, ce kdo ve, ali je baterija N5 ista kot N4? Malo me se zanimajo vasa mnenja glede moje situacije :)


Ne, N5 ima malo večjo kapaciteto baterije 2300mAh>2100mAh, meni N5 zdrži dlje od N4, ob heavy uporabi je še posebej razlika.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::

Hvala za odgovore. Pomojem je res najbolje da zdržim še do najave točnega izida in cene za novi N5, potem se bom pa odločil. Ampak me pa še zanima...je nakup starega N5 še dobra izbira? Je telefon še vedno dovolj močan in dober da bo držal 2-3 leta?

Sami ::

Jerry000 je izjavil:

Hvala za odgovore. Pomojem je res najbolje da zdržim še do najave točnega izida in cene za novi N5, potem se bom pa odločil. Ampak me pa še zanima...je nakup starega N5 še dobra izbira? Je telefon še vedno dovolj močan in dober da bo držal 2-3 leta?


N5 je opazno hitrejši od N4 (imam oba), OS 5.1.1. na telefonu dobesedno leti. Snapdragon 800 je še vedno aktualna stvar, v prihodnost ne morem pokukat :D, mislim pa da bo vsaj še za dobro leto....sicer pa odvisno od zahtev uporabnika.

Če se ti mudi pač kupi rabljeno ali novo N5, drugače čakaj na N5 2015.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::

Mudi...imam nadomestni telefon in mi resno ni ušeč...imam HTC one x. Resno nisem vajen ker ni stock. Ampak ja, bom potrpel do najave novega N5 da vidim ceno če se splača novega ali raje kar starega ko je 2x cenejši in še vedno dober telefon :)

hojnikb ::

poči gor custom cyanogenmod ali kak drug rom. Modding community spet ni tako slab pri tem telefonu.
Men je ta telefon letel. Pa že stock rom je delal dobro
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

Stipex je izjavil:

Mavrik je izjavil:

V Sloveniji ti je ne bodo priznali, boš moral še zmeniti s prodajalcem.

Ali je opcija, da v primeru okvare pošljem direktno na LG Germany, brez posredovanja prodajalca?

Zaenkrat izbiram med tema dvema:
www_fs-t_de (350 EUR)
http://www.ebay.de/itm/LG-Nexus-5-Googl...

mobile-trend (blue) (370 EUR)
http://www.ebay.de/itm/LG-Nexus-5-D821-...

Ima kdo kaj izkušenj s temi prodajalci?


Ti bi dal za N5 350€+?
Za ta denar imas v ITA N6, ki je mnogo boljsa zadeva.

Jerry000 ::

klinker je izjavil:

Stipex je izjavil:

Mavrik je izjavil:

V Sloveniji ti je ne bodo priznali, boš moral še zmeniti s prodajalcem.

Ali je opcija, da v primeru okvare pošljem direktno na LG Germany, brez posredovanja prodajalca?

Zaenkrat izbiram med tema dvema:
www_fs-t_de (350 EUR)
http://www.ebay.de/itm/LG-Nexus-5-Googl...

mobile-trend (blue) (370 EUR)
http://www.ebay.de/itm/LG-Nexus-5-D821-...

Ima kdo kaj izkušenj s temi prodajalci?


Ti bi dal za N5 350€+?
Za ta denar imas v ITA N6, ki je mnogo boljsa zadeva.

Za nekatere je 6" preveč. To že ni več telefon

Stipex ::

klinker je izjavil:

Stipex je izjavil:

Mavrik je izjavil:

V Sloveniji ti je ne bodo priznali, boš moral še zmeniti s prodajalcem.

Ali je opcija, da v primeru okvare pošljem direktno na LG Germany, brez posredovanja prodajalca?

Zaenkrat izbiram med tema dvema:
www_fs-t_de (350 EUR)
http://www.ebay.de/itm/LG-Nexus-5-Googl...

mobile-trend (blue) (370 EUR)
http://www.ebay.de/itm/LG-Nexus-5-D821-...

Ima kdo kaj izkušenj s temi prodajalci?


Ti bi dal za N5 350EUR+?
Za ta denar imas v ITA N6, ki je mnogo boljsa zadeva.


Sem ŽE naročil 32GB črno verzijo =)

Nexus 6 je enostavno prevelik in dražji.
N5 naj bi imel tudi bolj odziven vmesnik zaradi FHD zaslona napram qHD v N6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Jerry000 ::

Zanima če je tole legit:
http://www.ebay.co.uk/itm/181565055832?...
http://www.ebay.co.uk/itm/171401858398?...

Glede na to da je iz Hong Konga imam malo pomisleke :P. Je pa dosti ugodno. Ali je treba na to carino še plačati? Oziroma kako je z carino?

Stipex ::

Ok, prejel iz Nemčije N5 32GB :)
Naredil sem OTA upgrade na 5.1 in nato factory reset. Dela zelo tekoče.
Vprašanje: A se da kako nastaviti frekvenco utripanja notification led? Ko dobim sms ledica utripne cca vsakih 5s, medtem ko za FB Messenger utripa zelo pogosto.

RT74639 ::

Ne. Razen 3rd party aplikacije (light flow, etc.).

lovro535v2 ::

Stipex je izjavil:

Ok, prejel iz Nemčije N5 32GB :)
Naredil sem OTA upgrade na 5.1 in nato factory reset. Dela zelo tekoče.
Vprašanje: A se da kako nastaviti frekvenco utripanja notification led? Ko dobim sms ledica utripne cca vsakih 5s, medtem ko za FB Messenger utripa zelo pogosto.
kot je že povedal ZanS se da samo prek drugih aplikacij najboljša je lightflow.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Stipex ::

Naslednji dve vprašanji:

1. Opazil sem da se aparat na lollipopu 5.1.1 polni zelo počasi (original polnilec), polni se več kot 5 ur.
Na polnilcu piše da je 1800 mah. Sem uporabil aplikacijo Ampere, ki je pa pokazala da se N5 polni med 100-200 mah. Poskusil sem še z drugim kablom in polnilcem pa ni nič bolje.

A je kakšen setting v dev. nastavitvah da se poveča tok, ali karkoli?

2. Imam en car charger od HTCja, ki pa je 5.1v / 2000mah. Ali je 5.1v namesto 5.0v praksi kaj problematično? Predvidevam da ne, glede na to da to je v rangu USB specifikacije.

RT74639 ::

1. Okrog 800mA mora polnit ~2h. Probaj še s tretjim polnilcem in kablom. Ni nastavitev.
Ponavadi je težava v škart kablu. Isti kabel testiraj na drugem telefonu.

2. Ti samo polni. Polnilec ima pač max amperažo, telefon vzame koliko "potrebuje". Voltaža je itak 210-230V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RT74639 ()

Stipex ::

PS: ja kriv je original polnilec (ne usb kabel), sem poskusil sedaj z drugim in polni 700ma+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Zvezdica27 ::

lp,

kako urediti block liste za klice, torej da recimo za vse razen nekoga po 5h zvećer nisem dosegljiv?

b

Egidij88 ::

Nastaviš Interruptions pod Sound & Notification?

Mavrik ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

kako urediti block liste za klice, torej da recimo za vse razen nekoga po 5h zvećer nisem dosegljiv?

b


Nastaviš priority mode po 5h zvečer in nastaviš kontakte, ki te lahko kontaktirajo. Vse v nastavitvah zvokov.
The truth is rarely pure and never simple.

dr.Akula ::

No, tole se meni bere kot sanjski telefon (za moje potrebe): http://www.androidpolice.com/2015/08/31...
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

Sami ::

dr.Akula je izjavil:

No, tole se meni bere kot sanjski telefon (za moje potrebe): http://www.androidpolice.com/2015/08/31...


Sem videl ja, v kolikor bo cena podobna kot je bila pri N5 ga takoj kupim.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Sam baterija bo pa bolj boga...
#brezpodpisa
««
43 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013337574 (120424) Mavrik
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746304 (37828) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022863 (19320) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529758 (22726) Assass1n

Več podobnih tem