» »

Google Nexus 5

Google Nexus 5

««
42 / 54
»»

hojnikb ::

seveda ma, iP 6 ima 750p display
#brezpodpisa

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

ker nočeš drek baterije in fotoaparata ?
pa sd slot ?

Mam N4 2 leti, baterija mi drži čez dan lepo ob normalni uporabi, ko grem spat je tam na okoli 30-40%, fotoaparat...mam DSLR, ne rabim na telefonu ultra dobrga, N4 je dovolj da sproti kaj poslikam, če pa kam grem pa hvalabogu DSLR vzamem ko ma bolšo sliko kot kerkol fotoaparat na telefonu. No ampak to je moje osebno mnenje in uporaba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

hojnikb ::

No men S4 dela super fotke (bolje od katerga koli nexusa normalnih velikosti). Rom je direkt vanilla od samsunga, ma sd slot, odstranljivo! baterijo, ir blaster...
Za male pare, ki se prodaja po bolhi, je nobrainer.

Edin minus mu dam drek ohišje, ampak tu nexus ni kaj prida bolši
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sami ::

hojnikb je izjavil:

seveda ma, iP 6 ima 750p display


My bad...sem se zmotil, nisem vedel da so prišli že do 750p, vsaj malo bolje kot 5/5S :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

ip5 ima čisto pošteno resolucijo za velikost
#brezpodpisa

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

No men S4 dela super fotke (bolje od katerga koli nexusa normalnih velikosti). Rom je direkt vanilla od samsunga, ma sd slot, odstranljivo! baterijo, ir blaster...
Za male pare, ki se prodaja po bolhi, je nobrainer.

Edin minus mu dam drek ohišje, ampak tu nexus ni kaj prida bolši

Ja, samsung ma res dobre fotke, to vem. Sam ena stvar je pa kar me zlo odvrača od nabave samsunga...design. Men ma nexus še najlepš design telefona. Čeprou tale OnePlus mu je kar podoben

hojnikb ::

No, men je design čist ok. Sam faking cheapass plastika. C'mon, fon je faking 650$
#brezpodpisa

blackbfm ::

hojnikb je izjavil:

ip5 ima čisto pošteno resolucijo za velikost


Za lcd je 420 dpi tist sweetspot.. Kar pa noben iphone ne dosega :p

Stipex ::

hojnikb je izjavil:

No men S4 dela super fotke (bolje od katerga koli nexusa normalnih velikosti). Rom je direkt vanilla od samsunga, ma sd slot, odstranljivo! baterijo, ir blaster...
Za male pare, ki se prodaja po bolhi, je nobrainer.

Edin minus mu dam drek ohišje, ampak tu nexus ni kaj prida bolši


To pa prvič slišim da Samsung podpira stock android na Galaxy S4. Tole pa je zame čisto nekaj drugega potem. A na S4 black edition tudi gre stock android rom?
Kako pa je v primerjavi z original touchwizom?

Sami ::

Stipex je izjavil:

hojnikb je izjavil:

No men S4 dela super fotke (bolje od katerga koli nexusa normalnih velikosti). Rom je direkt vanilla od samsunga, ma sd slot, odstranljivo! baterijo, ir blaster...
Za male pare, ki se prodaja po bolhi, je nobrainer.

Edin minus mu dam drek ohišje, ampak tu nexus ni kaj prida bolši


To pa prvič slišim da Samsung podpira stock android na Galaxy S4. Tole pa je zame čisto nekaj drugega potem. A na S4 black edition tudi gre stock android rom?
Kako pa je v primerjavi z original touchwizom?


Tole so bile Google play Edicije, imajo "stock" Android, posodobitve prejemajo pa tudi z zakasnitvami napram Nexusom.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Jap, S4 je imel tudi Google Play edicijo, ki je bila očiščena vsega samsung sranja. Taisti rom paše tudi na obično touchwiz varjanto.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

hojnikb je izjavil:

No, men je design čist ok. Sam faking cheapass plastika. C'mon, fon je faking 650$


Cheap design dobiš za 200 evrov pri moto g-ju.

hojnikb ::

sam specsov po 2 letih pa še vedno ne.
#brezpodpisa

damjan1980 ::

Sam sem imel 3 nexuse in sem lani cakal ko pes na kost da pride novi. In potem pride ta gajba od motorole ven z absurdno ceno. Jaz pa surlo do podna in obup, kaj naj kupim. Ko si 1x navajen na telefon brez nesnage, je tezko it nazaj.

Po dolgem razmisljanju sem vzel lg g3. HW top zadeva, cena mu je takat ze lepo padla, odlicen fotoaparat. In seveda sw nasvinjan do amena. Out of the box je zadeva delala slabse kot nexus 5.

In sem se lotil ciscenja. Prvo vso operaterjevo nesnago dol. Potem lgjevo. Potem disablat vse zivo. Nova launcher gor. Se ni blo dovolj, ker dolocenih lg stvari ne gre odstranit. Ok, root in brisanje preostale svinjarije. In zdaj imam bomba telefon, zadovoljen z njim v 0. Ce bo gugl spravil letos spet ven kaksno cudno nexus zadevo, bo padel G4 in bo sel skozi enak tretma kot predhodnik.

IL_DIAVOLO ::

hojnikb je izjavil:

sam specsov po 2 letih pa še vedno ne.


Baterija je še vedno top in ne najdem veliko telefonov s takšno avtonomijo. Meni je avtonomija najbolj pomembna poleg stock androida, jaz ne rabim top specsov, če mi že ta konfiguracija lepo dela.

Kebo ::

damjan1980 je izjavil:

Sam sem imel 3 nexuse in sem lani cakal ko pes na kost da pride novi. In potem pride ta gajba od motorole ven z absurdno ceno. Jaz pa surlo do podna in obup, kaj naj kupim. Ko si 1x navajen na telefon brez nesnage, je tezko it nazaj.

Po dolgem razmisljanju sem vzel lg g3. HW top zadeva, cena mu je takat ze lepo padla, odlicen fotoaparat. In seveda sw nasvinjan do amena. Out of the box je zadeva delala slabse kot nexus 5.

In sem se lotil ciscenja. Prvo vso operaterjevo nesnago dol. Potem lgjevo. Potem disablat vse zivo. Nova launcher gor. Se ni blo dovolj, ker dolocenih lg stvari ne gre odstranit. Ok, root in brisanje preostale svinjarije. In zdaj imam bomba telefon, zadovoljen z njim v 0. Ce bo gugl spravil letos spet ven kaksno cudno nexus zadevo, bo padel G4 in bo sel skozi enak tretma kot predhodnik.

Če ti dela g3 u nulo zakaj bi ga pol zamenjal?

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

>Če hočeš vanilla Android je (ne morem verjeti kaj govorim) opcija tudi Samsung.

Jap, sammy ponuja vanilla rom že od S4 :)
In kolker opažam na svoji S4, stvar deluje kot je treba. Smooth, brez zatinaknja in brez bloata. Kot se spodobi

'Že od'? Pokaži mi proper AOSP ROM za Galaxy S6 oz. S5. GPe izdaja je samo v primeru SGS 4, torej je ta edin, ki ima proper AOSP ROM. Na S5 in S6 zaradi zaklenjenosti in pomanjkanja driverjev (kar sem že omenjal) AOSP ROM-ov ne bo.

Sicer sem se pa nerodno izrazil, namen sem imel napisati 'če želiš vanilla look, je opcija Samsung', ker je na voljo le preobleka za Touchwiz, ne pa zamenjava zanj. Pod črto gre torej še vedno na Samsungov software.

Sami je izjavil:

Ne. Ob izidu so bili precej blizu takratnim flagshipom, a Nexusi izhajajo pol leta za konkurenco.


Novi Nexus izhaja vsako leto oktobra, torej mesec za iPhonom in ne pol leta :-) Vsega ostalega pa ne vidim kot konkurenco....razen fotkiča.

Nekaj mesecev po izidu Nexus 4 si imel cel kup telefonov s 1080p displejom.


iPhone še sedaj nima niti 720p zaslona, razen Plus verzije.

Oh please. HTC One serija, Galaxy S serija, LG G serija in podobno ni konkurenca? Sej vem, da je AOSP zakon, sam vseeno je to smešna izjava, da na svetu ni konkurence Nexusom in iPhonom. Ker to _NI_ res, za veliko ljudi je en ali drug, pogosto pa kar oba, slaba izbira, slabša od konkurence, ker imajo nekateri pač drugačne zahteve.

EDIT: kot rečeno, iPhone 6 je 720p-ish, 6 Plus je pa 1080p. Preveri raje malo fakte, preden daješ take izjave :P

hojnikb je izjavil:

Edin minus mu dam drek ohišje, ampak tu nexus ni kaj prida bolši

Bitch please.


Nexus 5 je pa lepo hrapava plastika, ki ne drsi.

blackbfm je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ip5 ima čisto pošteno resolucijo za velikost


Za lcd je 420 dpi tist sweetspot.. Kar pa noben iphone ne dosega :p

Urlpls za tole izjavo. Med 720p in 1080p na ~5 colah je opazna razlika v tekstu, a samo pri side by side primerjavi, se na 1080p vidi malo več ostrine. Vseeno nimam problema brati Kindla na najbolj gosti nastavitvi na Nexus 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

Steklo ? Ne hvala. Pa tudi N4 je bil kr fail, kar se tiče kvalitete izdelave. Sam nekateri imajo spomin zlate ribice.


> Nexus 5 je pa lepo hrapava plastika, ki ne drsi.

Še vedno je drek plastika. Mel v rokah, ne hvala.
#brezpodpisa

PrimozR ::

damjan1980 je izjavil:

Sam sem imel 3 nexuse in sem lani cakal ko pes na kost da pride novi. In potem pride ta gajba od motorole ven z absurdno ceno. Jaz pa surlo do podna in obup, kaj naj kupim. Ko si 1x navajen na telefon brez nesnage, je tezko it nazaj.

Po dolgem razmisljanju sem vzel lg g3. HW top zadeva, cena mu je takat ze lepo padla, odlicen fotoaparat. In seveda sw nasvinjan do amena. Out of the box je zadeva delala slabse kot nexus 5.

In sem se lotil ciscenja. Prvo vso operaterjevo nesnago dol. Potem lgjevo. Potem disablat vse zivo. Nova launcher gor. Se ni blo dovolj, ker dolocenih lg stvari ne gre odstranit. Ok, root in brisanje preostale svinjarije. In zdaj imam bomba telefon, zadovoljen z njim v 0. Ce bo gugl spravil letos spet ven kaksno cudno nexus zadevo, bo padel G4 in bo sel skozi enak tretma kot predhodnik.

Kako je pa potem z updejti? :P Jaz sem s 5.0 namreč šel na tovarniški ROM na Nexus 4, prej sem pa imel neke custom zadeve.

hojnikb je izjavil:

Steklo ? Ne hvala. Pa tudi N4 je bil kr fail, kar se tiče kvalitete izdelave. Sam nekateri imajo spomin zlate ribice.


> Nexus 5 je pa lepo hrapava plastika, ki ne drsi.

Še vedno je drek plastika. Mel v rokah, ne hvala.

Še vedno manj drek od Samsunga, obenem je pa telefon bistveno cenejši.

Sam si jamral, da je Samsung slabo narejen, potem pa steklo ni OK. Odloči se. Kaj na N4 je tako slabo narejeno? Meni edino pri USB portu ohišje malo diha, odkar sem ga odpiral. Prej je bil popolnoma OK. Formfactor je zakon, ni pretanek, šipa zadaj je čist fancy (disko efekt pa to), samo specse bi lahko izboljšali, pa bi ibl to super telefon :P Okej, stranice imajo posnetje na spodnji strani, ki morda niso najbolj udobne, a gre. Tut najboljši telefoni imajo lahko določene probleme z udobjem v roki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

> obenem je pa telefon bistveno cenejši.

Ob izidu defenitivno. S časoma je pa zadeva precej hitreje zgubljala ceno kot nexus. In any case, metal or GTFO.

>Sam si jamral, da je Samsung slabo narejen, potem pa steklo ni OK.

Steklo in plastika je shit.

> Kaj na N4 je tako slabo narejeno?

Google search "nexus 4 quality issues" najde kr dost stvari. Niso ble zastonj revizije, ki so nekatere stvari popravle.
Kot rečeno, spomin zlate ribice.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sami ::

Steklo ? Ne hvala. Pa tudi N4 je bil kr fail, kar se tiče kvalitete izdelave. Sam nekateri imajo spomin zlate ribice.


Nexus 4 je zame lepotica med Nexusi, meni po dveh letih in pol uporabe deluje bp, nič ni "zjahano oz. zmajano".

O samsungu pa ni vredno zgubljati besed, ti nobena wannabe google edicija ne pomaga :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mm46 ::

PrimozR je izjavil:


iPhone 6. Moooooordaaaaaa Z3 Compact, a tam pač nimaš vanilla Androida. Pa če bo morda tisti novi One Plus telefon kaj manjši od enke in dvojke. Mogoče še Moto G oz. 2014 Moto X.
Če hočeš vanilla Android je (ne morem verjeti kaj govorim) opcija tudi Samsung.
Na tole daš še Google No launcher in si nekako morda kao že blizu Nexusom. Če zamižiš na eno oko. Vsaj hardware je spodoben, sploh upoštevajoč prejšnje verzije.


V bistvu je sonyjev lollipop veliko bližje stock androidu, tudi v primerjavi s tw + material theme, predvsem pa je kar se hitrosti in gladkosti delovanja tiče Z3c s 5.1.1 kar lepo pred S6.. S6 ima super hw (po moje najboljšo kamero in zaslon poleg G4) ampak njihov sw je še vedno crap - na Z3 lahko odprem vsaj 12 appov in bo vse obdržal v RAMu, medtem ko bo S6 večino teh spet z nule štartal kljub temu da ima 1GB RAMa več :| Imam oba, tako da govorim iz lastnih izkušenj.

hojnikb ::

> O samsungu pa ni vredno zgubljati besed, ti nobena wannabe google edicija ne pomaga :D

Seveda ti pomaga, sj ravno software je največji trn v peti pri samsung. No pa plasticky design prejšnih edicij. Ampak je vsaj removable, tako da če poči ali se spraska, menjaš za đabe.
#brezpodpisa

matijadmin ::

Nexus 4 je tudi meni kar lušten telefon po zunanjosti, od Nexusov bolj posrečen.

Razmišljam o novi petici 2. generacije, ki pride jeseni na trg. Imela bo Qualcommova stranska vrata, ki jih po novem Qualcomm sam celo oglašuje! ;((

With SafeSwitch, a device user or network operator can also set a password remotely, erase and recover data, and locate or lock a lost or stolen device.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Sami ::

hojnikb je izjavil:

> O samsungu pa ni vredno zgubljati besed, ti nobena wannabe google edicija ne pomaga :D

Seveda ti pomaga, sj ravno software je največji trn v peti pri samsung. No pa plasticky design prejšnih edicij. Ampak je vsaj removable, tako da če poči ali se spraska, menjaš za đabe.


Samsunga preplačaš za 50%, dobiš pa kvaliteto običajnega kitajca, no razen S6 je malo bolj grajen. Telefona pa ne mečem po tleh, sta še oba N4 in N5 brez praske :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Zato pa _nikol_ ne kupuješ flagshipov takoj ob izidu, ampak šele kako leto kasneje, ko se jim cena razpolovi, a so še čist dovolj dobri. Recimo S5 dobiš sedaj za dobrih 370€, kar je pa malo več kot nova N5 16GB. (seveda ni najbolša primerjava, ker je N5 zrasla cena, s5 pa padla, ampak ok)
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Zato pa _nikol_ ne kupuješ flagshipov takoj ob izidu, ampak šele kako leto kasneje, ko se jim cena razpolovi, a so še čist dovolj dobri. Recimo S5 dobiš sedaj za dobrih 370€, kar je pa malo več kot nova N5 16GB. (seveda ni najbolša primerjava, ker je N5 zrasla cena, s5 pa padla, ampak ok)


S5 je porazen proti N5, kar se hitrosti in delovanje tiče. Leto in pol prej si kupil N5 za 350EUR in si zmagu.

N5 deluje tekoče že "out of the box", kar za S5 po pol leta delovanja ne morem reči.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Zato pa maš custom rome. Clean look pa awsome hardware (sploh amoled).

Ampak ok, to pač ni za vsakega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

mm46 je izjavil:

PrimozR je izjavil:


iPhone 6. Moooooordaaaaaa Z3 Compact, a tam pač nimaš vanilla Androida. Pa če bo morda tisti novi One Plus telefon kaj manjši od enke in dvojke. Mogoče še Moto G oz. 2014 Moto X.
Če hočeš vanilla Android je (ne morem verjeti kaj govorim) opcija tudi Samsung.
Na tole daš še Google No launcher in si nekako morda kao že blizu Nexusom. Če zamižiš na eno oko. Vsaj hardware je spodoben, sploh upoštevajoč prejšnje verzije.


V bistvu je sonyjev lollipop veliko bližje stock androidu, tudi v primerjavi s tw + material theme, predvsem pa je kar se hitrosti in gladkosti delovanja tiče Z3c s 5.1.1 kar lepo pred S6.. S6 ima super hw (po moje najboljšo kamero in zaslon poleg G4) ampak njihov sw je še vedno crap - na Z3 lahko odprem vsaj 12 appov in bo vse obdržal v RAMu, medtem ko bo S6 večino teh spet z nule štartal kljub temu da ima 1GB RAMa več :| Imam oba, tako da govorim iz lastnih izkušenj.

Sony je v bistvu precej blizu ja, sam če bi se že prodal, bi se v bistvu raje prodal za S6 kot za Z3 compact. Fingerprint reader (bistveno) pa kovinski spaceframe pa to :)

hojnikb je izjavil:

> O samsungu pa ni vredno zgubljati besed, ti nobena wannabe google edicija ne pomaga :D

Seveda ti pomaga, sj ravno software je največji trn v peti pri samsung. No pa plasticky design prejšnih edicij. Ampak je vsaj removable, tako da če poči ali se spraska, menjaš za đabe.

Celo ohišje? Za đabe? Rly? :P

hojnikb je izjavil:

Zato pa _nikol_ ne kupuješ flagshipov takoj ob izidu, ampak šele kako leto kasneje, ko se jim cena razpolovi, a so še čist dovolj dobri. Recimo S5 dobiš sedaj za dobrih 370€, kar je pa malo več kot nova N5 16GB. (seveda ni najbolša primerjava, ker je N5 zrasla cena, s5 pa padla, ampak ok)

In ko dejansko nimajo več nobenega upgrejda? V prvem letu lahko vsaj še upaš, da bo, v drugem letu pa lahko pričakuješ, da ga ne bo :P

hojnikb je izjavil:

Zato pa maš custom rome. Clean look pa awsome hardware (sploh amoled).

Ampak ok, to pač ni za vsakega.

Custom ROMe? Za Samsunga? Clean look? O čem ti to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

damjan1980 ::

Ne ni, ker se nisem srecal custom roma, ki bi delal tako gladko in predvsem brez hroscev kot aosp na nexusu.

S5 primerjat z N5 pa je malo wtf ker je v primerjavi z njim en navaden polizdelek

hojnikb ::

>Celo ohišje? Za đabe? Rly? :P

Yup, razn če ti predstavlja 10e celo premoženje (pa še to ne, nazadnje sem dobil back cover za cca 3e).

>Custom ROMe? Za Samsunga? Clean look? O čem ti to?

O aosp romih. Razn kake s6 se je še vedno najdel rom.

>S5 primerjat z N5 pa je malo wtf ker je v primerjavi z njim en navaden polizdelek

Dajat s5 v koš polizdelkov je wtf.

>Ne ni, ker se nisem srecal custom roma, ki bi delal tako gladko in predvsem brez hroscev kot aosp na nexusu.

Potem si pač nesposoben pri iskanju romov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Za Galaxy S5 so za AOSP ROM potrebovali sirka celo leto, mislim da je prišel šele letos spomladi. Za S6 situacija izgleda še slabša, ker Samsung vedno bolj zaklepa software in bootloaderje, obenem je pa vedno težje dobiti driverje. Samsung in računanje na AOSP, razen če imaš S4 (zaradi GPe), je precej slaba računica. Je bistveno bolje gledati Sony, pa še tam je situacija precej boga, kar sem gledal. Če hočeš AOSP-like, kot rečeno, vzemi Nexusa, Motorolo ali pa morda One Plus. Najbližje AOSP-u in najmanj komplikacij.

Aja, đabe cenovno, vseeno imaš pa cel kup dela (vključno z lepljenjem displeja), da celo ohišje tudi zamenjaš. Ful fino.

hojnikb ::

Lepljene displaya ? Sj to ni htc no :)

Menjava backplate-a in frejma (druga itk ne menjaš, ker ni več ohišje) je praktično trivialno delo. Vsaj na S4.

>Za Galaxy S5 so za AOSP ROM potrebovali sirka celo leto, mislim da je prišel šele letos spomladi.

Hence nikol ne kupiš flagshipov takoj ob izidu :)
Oz katerkol telefon for that matter, razn če je fino bit beta tester.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Hja, kupiš Nexusa takoj po izidu in imaš tri leta mir. Problem rešen.

hojnikb ::

No ja, nebomo se zdej delal, da je nexus bug free takoj ob izidu. Če bi bil, nebi bla ta tema dolga 42 strani :)

In any case, different strokes for different folks.
Še vedno si želim, da bi vsi večji igralci ponujal tudi očiščene verzije romov. Ala google play varjante.
K sreči tukaj pritiskajo manjši igralci (ala OnePlus) z skoraj AOSP romi. Pa še ceno zbijajo do dna :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sami ::

PrimozR je izjavil:

Hja, kupiš Nexusa takoj po izidu in imaš tri leta mir. Problem rešen.


Točno tako, moj sekundarni N4 še po skoraj treh letih šiba in prejema posodobitve pred vsemi :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

Kdo je pa rekel kaj o bug free? Jaz govorim o posodobitvah, o novih verzijah Androida, ki jih ob izidu telefona še ni bilo. Pri Amsungu običajno pač kupiš nov telefon, če hočeš nov OS :P

AOSP ROM-i na vseh telefonih se ne bodo zgodili, vsja dokler bo več proizvajalcev telefonov. Diferenciacija pa to.

hojnikb ::

>Pri Amsungu običajno pač kupiš nov telefon, če hočeš nov OS :P

No, tak hudo spet ni. Še vsaj galaxy je dobu vsaj 2 posodobitve, nekateri celo več (S4 je dobil celo 3, govori se tudi o 5.1.1, torej 4).
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

>Pri Amsungu običajno pač kupiš nov telefon, če hočeš nov OS :P

No, tak hudo spet ni. Še vsaj galaxy je dobu vsaj 2 posodobitve, nekateri celo več (S4 je dobil celo 3, govori se tudi o 5.1.1, torej 4).


Uf :D to pa je nekaj....dej ne blefiraj :D

Samsungi porazno dobivajo posodobitve, nekateri novi samsungi A serije imajo še Kitkata. Point tega je, da vsako leto kupiš nov flagship.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

hojnikb ::

Point je, da nexusaši nabijate. Flagshipi so še vedno dobival updejte. Jasno pa ne takoj ob izidu androida, ampak šele kasneje (razlogi za to bi mogl bit očitni).
Ni pa to takojšen odstrel od supporta, kot bi človek lahko verjet iz komentarjev.

Druga stvar so pa budget kinderjajčka, ta pa itk nikol niso dobivala updejtov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

ponavadi tud mid end padejo hitr v pozabo, se prav treba se skeširat za premium

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Point je, da nexusaši nabijate. Flagshipi so še vedno dobival updejte. Jasno pa ne takoj ob izidu androida, ampak šele kasneje (razlogi za to bi mogl bit očitni).
Ni pa to takojšen odstrel od supporta, kot bi človek lahko verjet iz komentarjev.

Druga stvar so pa budget kinderjajčka, ta pa itk nikol niso dobivala updejtov.


Torej že imaš uraden update 5.1.1 direktno od Samsunga na napravi, ki ni play edition in starejša od enega leta (S3, S4)?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Yup, S5 pade v ta kriterij
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Yup, S5 pade v ta kriterij


A ni to žalostno? Vse ostalo so potem že outdated telefoni....torej je prejel najverjetneje zadnji update :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Še vedno so dobil po 2-3 updejte, kar ni glih ekvivalent takojšni pozabi in prisili v nakup novga telefona.

Sicer pa, N4 vas je fino razvadil z updejti. N5 pa spet ni tako star telefon, torej je še kr primern kandidat za updejte (je recimo starejšiza pol leta od N5)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Še vedno so dobil po 2-3 updejte, kar ni glih ekvivalent takojšni pozabi in prisili v nakup novga telefona.


Partnerica je že dolgo nazaj kupila S3 mini, prišel in ostal je na 4.1.2 :D

Skratka...dobiš update ali dva, potem pa fertik, če hočeš biti aktualen ti preostane le nakup novega flagshipa.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

> Partnerica je že dolgo nazaj kupila S3 mini, prišel in ostal je na 4.1.2 :D

Pusti kinderjajčka na mir. To smo že zdavnaj razčistl, da niso predmet updejtov.
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

> Partnerica je že dolgo nazaj kupila S3 mini, prišel in ostal je na 4.1.2 :D

Pusti kinderjajčka na mir. To smo že zdavnaj razčistl, da niso predmet updejtov.


Moto g? :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Tu se pa počas konča. Čeprav tut motorola ne dobiva takojšnih updejtov, tako kot Nexus

recimo first gen moto je še vedno na 5.0. To je fon iz late 2013
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matijadmin ::

gddr85 je izjavil:

ponavadi tud mid end padejo hitr v pozabo, se prav treba se skeširat za premium


Nexus ni premium (cenovno).
Vrnite nam techno!
««
42 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013337438 (120288) Mavrik
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746205 (37729) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022838 (19295) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529737 (22705) Assass1n

Več podobnih tem