» »

HP8710w zamenjava grafike

HP8710w zamenjava grafike

tntn3000 ::

Zdravo!
Mi je pred časom crknila grafična Quadro Fx 1600 m na omenjenem prenosniku.
Kolega ima na zalogi GeForce 9500M GS (iz Acer prenosnika 9820G) in me zanima, če je
to možno (dimenzije, hladilni sistem, mxm slot,...)?

hojnikb ::

vprašanje če bo to šlo (tudi če fizično paše), glede na to da HP rad blacklista v biosu vse kar ni njihovga..
#brezpodpisa

tntn3000 ::

na to nisem niti pomislil... se da kako preveriti bios, da se ne matram prej s šraufanjem?

hojnikb ::

težko, zelo verjetno je v biosu whitelist teh quadro grafičnih, ki delajo z njim.

Najbolš da si grafo sposodiš, jo zmontiraš not in vidiš če dela. Če nedela, potem pusti vseskupaj, ker ni vredno truda..
#brezpodpisa

taz ::

Bom uporabil kar to temo. Imam hp compaq 8710p, pa sem imel težave pri previsoki temp grafike, 60stopinjC v idle, pa sem najprej mislil da je slaba termalna pasta, ampak hladilni blok je bil vroč, heatpipe pa tudi. Zato sem za začasno rešitev odstranil tipkovnico, pa nad grafično kartico postavil 12cm ventilator, kateri je znatno znižal temperaturo. Danes sem odstranil HDD in ga nadomestil z SSDjem, ko sem pa zagnal, je bila samo črna slika. Sem montiral nazaj HDD, pa še vedno ni slike. Nič ne piska, sveti samo lučka za power. A je šla grafična, ali kaj drugega?

menjalnik ::

Baterijo vzami ven od biosa, da se resetira pa probaj. Prenosnik pa očisti prahu, namesti novo pasto na procesor in grafiko in bo kar bo. Jaz imam prenosnik, star celih 5 let in je celi očiščen prahu in z novo pasto, ker prej je bila na grafiki neka silikonasta zadeva namesto paste in sem vrgel stran ter namestil pasto pa je bolje zdaj, je pa še vseeno vroč, da bi jajca gor pekel:))Nikoli se pa ne ugasne! ga pa zdaj samo še občasno uporabljam odkar imam stacionarca

hojnikb ::

včasih ni dobra ideja menjavat teh termalnih padov, ker so namenoma debelejši, da gre skos. Če potem ti daš tam termalno pasto, je pa stik slab ali neobstoječ in maš spet pregrevanje.
#brezpodpisa

taz ::

Sem pobral ven baterijo, pa še vedno isto. Če ga vžgem brez diska, nič ne piska, tako da pomeni mogoče to, da je matična crklna? Laptop je čist, brez nobenega prahu. Kako za 100% ugotovit, če je crklna matična? Hvala!

taz ::

Anyone?
Pa a je ok če nabavim matično(če je sploh ta crklna) preko ebaya, shipped from HK oz iz tistih krajev?

hojnikb ::

se ti sploh splača to delat ?
#brezpodpisa

taz ::

Ja, ker bodo laptop uporabljaji moji starši, pa za 80$+ddv dobim matično in za brskanje po spletu, za kar rabijo, bo odličen.

hojnikb ::

to je hudo drago, ko enkrat skup sešteješ. Morš računat še poštnino, carino in dajatve naši pošti. Pa si na ceni enega rabljenega laptopa, ki je primerljiv s tem. S tem da sploh nisi 100%, če je to sploh krivda
#brezpodpisa

taz ::

Recimo da ni šla plata, da je crklna grafika, me pride za oboje z davkom 110€. Dobim za isti denar prenosnik z 17" ekranom in resolucijo 1680x1050?

hojnikb ::

1050p težko, samo nekaj z core2duo t7xxx bi se pa našlo za tak denar.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

zbiješ ceno na ~120-130€ in si dober. Starega pa po delih prodaš, da si vrneš investicijo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

_koki_ ::

Pa ti poleg power lučke utripa kaka druga, recimo caps lock ali num lock v določenem zaporedju?

taz ::

Nikjer nima lučke, katera bi indicirala, da je vklopljen caps lock ali numlock. Samo spodej levo je gorela lučka za power, ostale niso nič.
Slika tipkovnice
A je kakšna fora glede zaporedja utripanja lučk?

Aja, delale so lučke za glasnost, so se odzivale, kakor da laptop dela. Če priklopim zunanji ekran, je samo črna slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

_koki_ ::

verjetno je v okvari grafična kartica, probaj jo pogret v pečici za nekaj minut, zgubit nimaš kaj...

taz ::

Nekdo prodaja na bolhi grafiko, katera bi bila ok za moj prenosnik, pa sem ga kontaktiral, čebi bil pripravljen posodit za test. Čakam na/če bo odgovor.

misek ::

taz je izjavil:

A je kakšna fora glede zaporedja utripanja lučk?
Za HP ne vem. Sem pa pred časom na enem Acerju po utripanju ledic ugotovil, da je okvarjena matična plošča. Je bil že star in se ga ni splačalo popravljati.

taz ::

Kako se vam zdi ideja, da dam grafično v pečico na 200°C za 10min? :))
Je kdo že prakticiral to metodo?

hojnikb ::

jap in uspešno.
But your milage may vary.
#brezpodpisa

taz ::

Ok, najverjetneje sem odkril razlog, zakaj je bila grafična vedno tako vroča. Ventilator je pritrjen na hladilniku za gpu, pa dokler nisem odpru eno ploščo/pokrov ventilatorja, sem opazil da je dajansko polovica gpu hladilnih reber zabita s kepo prahu. Sedaj sem temeljito očistil in menim da težave z visoko temp. ne bo več (če bo še kdaj laptop delal):
Sem za 10min na 200°C postavil grafično v pečico, počakal da se ohladi in ponovno montiral. Ni spremembe, še vedno blackscreen :(

taz ::

Še vedno nisem najdel rešitve oz nevem al je šla matična al grafična. Ker če prižgem, je črn zaslon, vendar grafična se segreje, kakor da bi normalno delovala. Če priklopim pa tipkovnico preko USBja, na tipkovnici ne sveti nobena lučka. Je mogoče to znak, da je crklna matična?

_koki_ ::

Tipkovnica nima nobene lučke, če vklopiš caps lock oziroma num lock se ti na touch panelu prižgeta lučki (med wifi in nastavljanjem glasnosti).
Spregledal da je govora o zunanji usb tipkovnici...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

taz ::

Tisti lučki na touch panelu za num in caps lock nič ne utripajo, niti če pritisnem caps/num lock na tipkovnici.

_koki_ ::

Kako termalno pasto si pa uporabil ko si čistil prenosnik, upam da ne kako tako ki prevaja elektriko?

taz ::

Je bila do sedaj originalna. Čistil sem tako, da sem samo spihal hladilna rebra.

_koki_ ::

In prenosnik ni več dal slike na zaslon po menjavi diska ali si čistil to takrat ko si menjal tudi disk?

taz ::

Samo disk sem takrat menjal, nič drugega nisem tikal.

_koki_ ::

Ko si ga priklopil na zunanji zaslon, si stisnil tretjo touch tipko (presentation) iz leve proti desni ali kombinacijo tipk fn+f4 oziroma win+p?

taz ::

Ravnokar. Tudi zunanji zaslon je bil samo črn.

_koki_ ::

Probaj še spodnjega prodajalca kontaktirat, če lahko vgradiš grafično kartico in sprobaš pred nakupu:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ProBook 4710s problem!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243309 (2278) matobeli
»

Crknil laptop zamenjava delov

Oddelek: Strojna oprema
181364 (986) hojnikb
»

compaq 6735s

Oddelek: Strojna oprema
91414 (1310) meganboj
»

hp probook 4730s problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101790 (1691) amigo_no1
»

HP 6735b odpovedal

Oddelek: Strojna oprema
51079 (996) __X__

Več podobnih tem