» »

Creative Soundblaster Z series

Creative Soundblaster Z series

Skyman ::

Opažam, da še ni nobene teme glede nove Z series, tako pričnem kar jaz.

Uradna stran
http://www.soundblaster.com/products/so...


http://www.soundblaster.com/products/so...


http://www.soundblaster.com/products/so...


Uglavnem kar se tiče sprememb v primerjavi z recon-i je razlika predvsem ta, da je DAC ponovno tam kjer mora biti, uporabljeni so boljši caps-i, ojačevalec za slušalke ter zraven dobimo kvaliteten mikrofon... Osnovni model je možno dobiti za 99€ vključno s poštino (creative europe).

Output Level:
Front Channel Out: 2Vrms
Headphone (33 ohms): 1.3Vrms
Headphone (600 ohms): 2Vrms
Maximum DAC Resolution:

Front Channel Out : 24-bit, 192kHz
Headphone (33 ohms): 24-bit, 96kHz
Headphone (600 ohms): 24-bit, 96kHz
SNR (20kHz Low-pass filter, A-Wgt), @ 24-bit, 96kHz
Front Channel Out : 116dB
Headphone (33 ohms): >105dB
Headphone (600 ohms): >105dB

Frequency Response @ 96kHz
Front Channel Out : 10Hz to 45kHz
Rear Channel Out : 15Hz to 45kHz
Center Out : 10Hz to 45kHz
Headphone (33 ohms): 10Hz to 45kHz

Frequency Response @ 192kHz(Stereo only)
Front Channel Out : 10Hz to 88kHz

Speaker Support:

Supported Output: Stereo/2.1 Speakers/5.1 Speakers, Headphones

Connectivity:
Headphone 1 x Amplified 1/8" mini jack
Speaker Out: 3 x 1/8" mini jacks
Optical Out: TOSLINK
Optical In: TOSLINK
Line In / Microphone In: Shared 1/8" mini jack

Review!
http://www.techpowerup.com/reviews/Crea...

Ima ze mogoce kdo izkušnje z njo! V sloveniji sm zasledil da dino prodaja osnovni model Z za 103€

RejZoR ::

Me je mikalo da bi kupil enega SB Z, ker Auzentech driverjev za X-Fi Forte ni posodobil že celo večnost nakar so objavili Win8 driverje, ki pa so se lepo naložil celo na Win7. Tko da bom X-Fi Forte še uporabljal še nekaj časa.

Mislim da se je najtežje ločit od nečesa preizkušenega, sploh ker je pri zvočnih karticah zelo subjektivno odločanje. In ker je X-Fi Forte high end je vprašljivo če bi z osnovnim SB Z sploh kaj pridobil oz bi celo naredil downgrade...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Skyman ::

Ja nwm to se moras sam odlociti je mogoce kaksna vecja razlika med Z in ZX ali samo ta dam dobis konzolo tam pa mikrofon ali so se kaksne manjse spremenbe!

Mogoce ce uporabljas kaksne zvocnike ki imajo opticni vhod je pametno imeti sicer ni pa nekaj da bi reku WAAAW itd.. Jz mislim da nebi sel na downgrade!

Enron x86 ::

Mene najbolj zanima, kako je slišati virtualizacija prostorskega zvoka za slušalke. CMSS3D je (bil) zelo dober za natančno pozicioniranje, pri seriji Recon3D so baje uporabili neko inferiorno rešitev, zdaj pa naj bi bilo spet malo boljše. Če kdo najde kakšen YouTube link, ki primerja CMSS3D Headphones s to novo rešitvijo, naj ga prilima sem.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Skyman ::

Enron x86 to ti nebi znal povedat kaj vec.Bom malo pogledal ce bom kaj najdu.CMSS 3D imajo x-fi serije ce se prav spomnem? je bil neki video primerjava s CMSS3D vs dobly headsetom (asus zvocna bila)

Danes sm malo gledal na dinokomp strani ter sm zasledi da se prodaja ZX verzija po 174€ kar je 71€ vec kot Z serija ampak mi se kar ne da mira kaj za vraga je Zx vec kot Z za 71€ razn konzole ki pa roko na srce ni vredna dodatnih 71€

RejZoR ::

Z in Zx se razlikujeta samo po zunanjih dodatkih in kondenzatorjih (slednji so na Z-ju čist navadni, zato tud na uradnis trani ni slike vezja, na Zx pa so višjega razreda kar vidiš po zlatih kondenzatorjih). ZxR pa ima Burr Brown DAC s 124dB SNR, najboljše kondenzatorje, doughter board in namizni dock.

Osebno bi si želel ZxR brez vse navlake, ker res ne rabim nekega namiznega sranja ali pa dodatne kartice, ki je nimam kam dat na microATX plati v miniATX ohišju... Cena brez navlake bi bila komot 150 EUR kolikor so tud recimo Auzentechove rešitve.

Al pa bom raje počakal, da Auzentech izda Core3D bazirano kartico, najverjetneje pa bom kar počakal, da Creative izda zaresen nov čip z upam da 256 3D zvoki. More is always better.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Skyman ::

Ma ja potem je đabe dat 100€ vec oz 70€ kolikor stane z proti zx definitivno da je zadeva ista razn da ima zlate kondenzatorje in konzolo pa je cena ista za ta denar dobis Phoebus xonar ROG verzjo ali Xonar Essence STX ki je top zvocna!

RejZoR ::

Xonar kartice so zanič za gaming. Sem imel svoj čas najdražjo Xonar STX in je bila zanič. Surova kakovost zvoka je bila huda, vse ostalo pa podn. Zanič 3D pozicioniranje in neuporaben GX način, ki je ves čas BSOD-al. Takrat sem tud popizdil in šel kupit Auzentech X-Fi Forte, baziran na X-Fi čipu. Guess what, nobenih problemov več. Da 3D pozicioniranja ne omenjam. Lahko folk reče karkoli ampak dokler bom poganjal špile so Creative zvočne zakon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Andrej_ID ::

Ali so morda kje v Sloveniji te kartice že na voljo?

Zanimam se za Sound Blaster Z. Sedaj imam X-fi xtreme music.

Enron x86 ::

@Andrej_ID, videl sem jih pri Dinokompu, ampak ne vem, če ima na zalogi. Če se boš odločil in kupil, nujno posnemi kakšen video, kako deluje virtualizacija za slušalke, in naloži na YT :)

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Skyman ::

RejZoR kaj pa kaksna asus phebus ki je namenjena gejmerjem?
Tko k sm bral malo po forumih oz rewiev je odlicna zadeva!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384920 (1336) KTr1sk
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712387 (8246) Janac
»

Katero zvočno in slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
402508 (1867) charlotte
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202297 (1715) Fatboyslim
»

Test Creative X-Fi

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
355492 (3508) Gregor P

Več podobnih tem