» »

Problem z dodajanjem novih ramov

Problem z dodajanjem novih ramov

TehDucky ::

Lp, imam problem z rami. Od fellow slo-techovca sem kupil 3 palčke ramov. Dva sta enaka, eden pa je čisto nov. No prvo sem probal s čisto novim, pa mi je kazalo da imam samo 6GB usable (3x2GB, prejšni ram) od 10GB (novega je zgleda zaznalo, se pa ne uporablja). Malo sem premikal me sloti na matični, in vedno isto. Se spovnim, da je mogoče že novi bios prišel za mojo matično GA-EX58-UD5. Sem ga naložil, resetiral vse skupaj in sedaj mi pokaže 9.5GB od 10GB vendar samo z eno palčko.
Okay sedaj pa tavečji problem, če dam katerga koli od tistih dveh ramov, ki sta bila že v uporabi, začne piskat. Kakšnih 5-10 sekund nato pa resetira bios, gre še enkrat čez, spet piska. Ustavi se na C1 pri bios counterju, ki ga ima ta matična (dva 7 segmentna displaya). Nato resetira računalnik, na novo prižge in se spet vse ponovi. To dela, samo obadva od tistih dveh ramov, ki sta bila skupaj v kompletu. Lahko sta v matični posebej pa ne pomaga.

Če kdo ve kaj bi lahko bilo, razen faulty ram sticks, potem na plan z rešitvijo.

Hvala

Hayabusa ::

Katere rame imaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

Stari, novi - modeli & velikosti.
latence, voltaže....Nekje tu je problem.
Kaj piše na gigabyte strani glede ram support liste ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

http://download.gigabyte.eu/FileList/Me...

5/5
(Note1)
DDR3 800
According to Intel spec definition that XMP DIMMs and DDR3-1600 above are supported for one DIMM per channel only
(Nore2)
When enabling Dual Channel mode with 2 memory modules, be sure to install them in the DDR3_1 and DDR3_3 sockets
(Note3)
When enabling 3 Channel mode with 3 memory modules, be sure to install them in the DDR3_1, DDR3_3 and DDR3_5 sockets
When enabling 3 Channel mode with 4 memory modules, be sure to install them in the DDR3_1, DDR3_2, DDR3_3 and DDR3_5 sockets

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

TehDucky ::

Davidovi rami so ja, sedaj sem ugotovil, da lepo delajo. Vn vrgel moje prejšne OCZ platinum 2GB sticke, pa dal njegove notr in mam od 12gb rama. Zgleda je problem v drugih 3 socketih (tisti modri na sliki, če bo šel kdo gledat od matične slikco). Sami rami niso nič krivi. Zdaj moram ugotovit, zakaj mi na ostalih treh ne dela.
Sicer sem prej nekaj še probaval, ko sem mel še moje tri v belih, pa sem dal samo enga tistga tanovga v moder socket, pa je delalo vseh 10gb. Ne vem kako to...

Bom preveru, kako je s temle kako jih morm dat notr... (sprobal sem tudi že vseh 6 palčk naenkrat pa je samo piskalo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Rainbow Dash ::

poglej da nimajo različne voltajike.. Eni lahk majo 1.5V, eni 1.65V, alpa več/manj.. Poglej voltajiko, na netu mas vse

Rainbow Dash ::

če si reku da je en nov?.. Pa mozno je od iste firme pac drugi izdelki

Probi spihat prah :D iz slotov... mogoče ti pa le resi problem

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

+radirka.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

TehDucky ::

Glej, zdaj mi delajo rami normalno, pa to tisti ki sploh niso isti, sepravi voltaža ni problem, tudi če bi bla, se ujame vse skupaj. Tole s prahom je verjetno še najbolj verjetno, saj so sedaj prvič po treh letih notri rami. Bom spucal pa javim. Radirka je verjetno za kontakte na ramih, ker na matični ne moreš dosežt, so pa vsi kontakti perfect condition.

TehDucky ::

Hvala AXE_SiiX, spihal slote in zadeva dela s polno paro, 18GB zazna in tudi vseh 18GB dela. Upam, da ne bo več problemov.

Če želi moderator lahko temo zaklene =) Razen, če bo ostala odprta za koga s podobnimi problemi.

Lp

P.s.:Sedaj moram še navit rame na mojo prejšno frekvenco, če bom imel s tem probleme bom že odprl novo temo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja rama in nov SSD

Oddelek: Kaj kupiti
404891 (4223) klinker
»

Ali ta matična podpira 1600 Mhz RAM in 2 channel?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10763 (698) Shadow666
»

Nadgradnja RAMa?

Oddelek: Kaj kupiti
406933 (6580) Load3r
»

Rami 8gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
241886 (1563) Xserces
»

Win 7, 4GB Ram, 2 GB usable; pri boot-u zazna 2 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
232364 (2070) Tea Time

Več podobnih tem