» »

Stroški rednega limita

Stroški rednega limita

S771 ::

Ali morda kdo ve kako se računajo stroški za redni limit na banki?
Recimo da banka omogoča redni limit 300€, predvidevam da grem lahko 300€ v minus.
Kako pa je s stroški, v primeru da sem prvega v mesecu 100€ v minusu, čez 2 tedna pride plača in je stanje spet pozitivno? Kakšni so stroški v takem primeru?

TheBlueOne ::

Menda je praviloma racunano sproti, torej ca. obresti na povprecni mesecni minus, ce racunas mesecno.

Kreditna je nekaj drugega, tam je praviloma tako, da ce imas kritje ni obresti ampak menda tudi ne pri vseh.

Je pa pri bankah skoraj vse stvar dogovora in se lahko razlikuje do take mere, da moras prebrati za tocno to, kar imas ti.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Izogibaj se limita maksimalno, ker si iz rednega hitro v izrednemu, kjer so pa obresti že 10% in več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

mojsterleo ::

Lahko greš v minus do 300 eurov v tvojem primeru. Pri tem se ti ob koncu meseca seveda obračunavajo stroški prekoračitve (obresti dovoljenega negativnega stanja). Stroški niso spet tolk velki da se na trenutke ne bi splačalo, mesečno kakšna 2 eura.

S771 ::

mojsterleo je izjavil:

Lahko greš v minus do 300 eurov v tvojem primeru. Pri tem se ti ob koncu meseca seveda obračunavajo stroški prekoračitve (obresti dovoljenega negativnega stanja). Stroški niso spet tolk velki da se na trenutke ne bi splačalo, mesečno kakšna 2 eura.


To me je zanimalo, kakšen bi bil strošek. 2€ na mesec res ni tak problem.
Delavska hranilnica ima 7,5% obrestno mero na redni limit če se ne motim, tako da sem mislil da za prekoračenih 300€ plačam 22,5€ stroškov na mesec.

Killermode ::

S771 je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Lahko greš v minus do 300 eurov v tvojem primeru. Pri tem se ti ob koncu meseca seveda obračunavajo stroški prekoračitve (obresti dovoljenega negativnega stanja). Stroški niso spet tolk velki da se na trenutke ne bi splačalo, mesečno kakšna 2 eura.


To me je zanimalo, kakšen bi bil strošek. 2€ na mesec res ni tak problem.
Delavska hranilnica ima 7,5% obrestno mero na redni limit če se ne motim, tako da sem mislil da za prekoračenih 300€ plačam 22,5€ stroškov na mesec.

to bi bilo samo v primeru da si v minusu 365dni v letu. tvojih 22,5 je potrebno še deliti z 12.

feryz ::

Prav si mislil. Še premalo si mislil, da te košta. Glede na zmožnost branja in možganske zmogljivosti razumevanja prebranega.
Svet gre nepreklicno u ku.... Kljub obilju informacij so ljudje definitivno čedalje bolj glupi.

S771 ::

feryz je izjavil:

Prav si mislil. Še premalo si mislil, da te košta. Glede na zmožnost branja in možganske zmogljivosti razumevanja prebranega.
Svet gre nepreklicno u ku.... Kljub obilju informacij so ljudje definitivno čedalje bolj glupi.

Sem mislil da je forum zato, da uporabniki lahko vprašajo druge za informacije ... nevem zakaj pišeš take bedarije. Namesto da bi podal kakšno konkretno informacijo se obnašaš kot neuporabni izmeček.

starfotr ::

Konkretna informacija je, da pojdi na banko, ukini limit in začni živeti s skladu s svojimi zmožnostmi. Prej se boš tega navadil, bolje bo. Stalno biti v minusu je pač precej neumno in nespametno.

feryz ::

Za izračun stroška obresti limita, ne glih na 4 decimalko natančno, rabiš forum!? Fak.
Kako pa si pri osmih letih dobil limit? Ker drugače bi že moral znati.

Killermode ::

feryz je izjavil:

Za izračun stroška obresti limita, ne glih na 4 decimalko natančno, rabiš forum!? Fak.
Kako pa si pri osmih letih dobil limit? Ker drugače bi že moral znati.

očitno tvoja kapaciteta mišljenja presega vse meje in ne moreš niti razumet da nekdo pač ni tolk pametn kot ti
Včasih pač kdo potrebuje pomoč, pa magari je to 1+1

S771 ::

starfotr je izjavil:

Konkretna informacija je, da pojdi na banko, ukini limit in začni živeti s skladu s svojimi zmožnostmi. Prej se boš tega navadil, bolje bo. Stalno biti v minusu je pač precej neumno in nespametno.

Ne mislim biti konstanto v minusu, le za prihodnji mesec ko grem v tujino ... sem imel našparan denar, vendar je šel za druge namene, tako da je za rezerviran dopust bolj na tesno. Se bom bolje počutil, če bom imel možnost uporabiti še dodatnih 300€, čeprav sem skoraj siguren da ne bo potrebno. V tujini le ne želim ostati brez denarja.

Hvala vsem za informacije (razen eni patetični osebi ki misli da je legenda polja).

tech level ::

tip gre v tujino s 300€ rezerve. Dej zresni se

Killermode ::

Js mam ponavadi 100 do 200 eur rezerve odvisno od države v katero potujem.

feryz ::

Jaz imam ponavadi 2 do 3 jurje v kešu (oz. to imam vedno, ker keša ne rabim in ga tudi ne porabim) in par kartic s skupno razpoložljivostjo okrog 100 k evrov.
Ponavadi imam dovolj. Če nisem predolgo zunaj.

S771 ::

feryz je izjavil:

Jaz imam ponavadi 2 do 3 jurje v kešu (oz. to imam vedno, ker keša ne rabim in ga tudi ne porabim) in par kartic s skupno razpoložljivostjo okrog 100 k evrov.
Ponavadi imam dovolj. Če nisem predolgo zunaj.

Čestitke al neki?
Mogoče res nimam tok denarja, imam pa pri svojih 27 letih svoje stanovanje s punco, katerega sva si kupila sama (nobenih posojil/kreditov ali bogatih staršev). Mi čisto nič ne manjka v življenju, kljub temu da sem na žalost porabil vse moje prihranke in bom imel rahlo finančno "stisko" naslednji mesec ali dva.

St235 ::

Killermode je izjavil:

feryz je izjavil:

Za izračun stroška obresti limita, ne glih na 4 decimalko natančno, rabiš forum!? Fak.
Kako pa si pri osmih letih dobil limit? Ker drugače bi že moral znati.

očitno tvoja kapaciteta mišljenja presega vse meje in ne moreš niti razumet da nekdo pač ni tolk pametn kot ti
Včasih pač kdo potrebuje pomoč, pa magari je to 1+1


Pusti reveža, mu je žena skrila ljuče od zafire, pa ga meče.

S771 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Konkretna informacija je, da pojdi na banko, ukini limit in začni živeti s skladu s svojimi zmožnostmi. Prej se boš tega navadil, bolje bo. Stalno biti v minusu je pač precej neumno in nespametno.

Ne mislim biti konstanto v minusu, le za prihodnji mesec ko grem v tujino ... sem imel našparan denar, vendar je šel za druge namene, tako da je za rezerviran dopust bolj na tesno. Se bom bolje počutil, če bom imel možnost uporabiti še dodatnih 300€, čeprav sem skoraj siguren da ne bo potrebno. V tujini le ne želim ostati brez denarja.

Hvala vsem za informacije (razen eni patetični osebi ki misli da je legenda polja).


če boš 14 dni v limitu, računaj na kakih 50 centov obresti. Tako, da brez panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

feryz ::

Ključe!? O čem ti to? A ti dejansko voziš avto, ki uporablja ključe?
Ufff, je pa že kakih 10 let, kar sem nazadnje vtikal kakšne ključe.

V Zafiro pa itak ne moreš nič več vtakniti. Tisto, kar se uporablja, ni niti od daleč podobno ključem. Kvečjemu telefonu ali tablici.
Ključe!? Ha, ha, ha. Dobra fora.

St235 ::

Ufff, je pa že kakih 10 let, kar sem nazadnje vtikal kakšne ključe.

ja, bo kar držalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Limit na banki

Oddelek: Loža
124619 (3852) feryz
»

Kako je glede izrednih limitov na NLBju?

Oddelek: Loža
165155 (4354) krneki0001
»

Podaljšanje limita

Oddelek: Loža
348028 (6884) Spajky
»

NLB študentski račun

Oddelek: Loža
278156 (7679) Tody
»

Znižanje limita (-) na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319273 (13904) GrimReaper

Več podobnih tem