» »

Mega dva dni pozneje

Mega dva dni pozneje

Ars Technica - Prvi prah po zagonu storitve Mega pred dvema dnevoma se je polegel, zato lahko sedaj nekoliko trezneje pogledamo, kaj smo dobili.

Najprej pa vseeno nekaj besed o samem dogodku. Kdor ga je zamudil, mu je lahko pošteno žal. Kot se za storitev z imenom Mega spodobi, je bil tudi ta namreč v vseh pogledih mega. Kim Dotcom je v svoji graščini v novozelandskem Aucklandu pripravil spektakel. Poleg glasbenih točk je vključeval uprizoritev lanske aretacije (skupaj s helikopterji). Sledil je Dotcomov govor, v katerem je ta predstavil aretacijo in sledeči sodni pregon ter nekaj splošnih pomislekov o današnjem stanju svobode na internetu. Po še nekaj umetniških točkah so sledila novinarska vprašanja, na katerih je Dotcom povedal, da Mega ni konkurenca le Dropboxu, ampak oblačna storitev za shranjevanje podatkov, kakršnih je v različnih oblikah nešteto. Mega deluje na Novi Zelandiji, ker je Dotcom tam doma in ker je bila država doslej do njega in Megauploada dobra. Zato načrtuje zaposlitev vseh nekdanjih sodelavcev iz Megauploada in odprtje še dodatnih novih delovnih mest na Novi Zelandiji, končni dolgoročni cilj pa je kotacija podjetja na borzi. In da, Mega bo po zagotovili ustanovitelja spoštovala DCMA in zahtevek za odstranitev ilegalnih vsebin.

Takoj po zagonu je bil naval tolikšen, da je bilo do strani precej težko dostopati. V 24 urah po zagonu so nabrali več kot milijon uporabnikov, kar ni presenetljivo. Brezplačnih 50 GB prostora, šifriranje in zelo poceni dokup prostora so pač kvalitete, ki se jim je težko upreti. Do več sto milijonov uporabnikov Dropboxa jim še precej manjka, a ta je z nami že dlje časa, do prvega milijona pa je potreboval pol leta.

Ker Mega na glas razglaša, kako jim gre za zasebnost, svobodo in odprtost, so na TorrentFreaku pogledali, katere podatke o uporabnikih beležijo. V pogojih uporabe piše, da hranijo prometne dnevniške datoteke, prometne podatke, aktivnost na strani (site usage) in druge podatke, povezane z njihovim nudenjem storitev. Hranijo se še IP-naslovi uporabnikov in osebni podatki, ki so vključeni v naložene vsebine. Skratka, Mega hrani kar precej podatkov, ki jih bo ob sodni odredbi seveda morala posredovati. Povsem anonimna storitev torej Mega ni, je pa res, da ni mogoče ugotoviti, kaj je nekdo naložil na stran, saj je vsebina šifrirana pred prenosom.

Zaradi svoje razvpitosti je Mega pod budnim očesom celotnega interneta in marsikdo bo poizkusil storitev razstaviti na prafaktorje. Alan Woodward z Univerze v Surreyju je povedal, da je šifriranje neidealno. Pomanjkljivosti so resda majhne, a poudarja, da bi jih teoretično bilo mogoče izrabiti za dostop do uporabniških vsebin, če bi si to kdo res želel.

76 komentarjev

«
1
2

pino ::

Men se ni uspel en doc file 600kb spravit na Mega. Pri 53% se ustavi in pole tud po par ur ne naredi nic.
LP Pino

urosh ::

sem ravnokar naložil en 7Mb .zip BP...

|GrEgOr| ::

jaz sploh verifikacijskega emaila ne dobim :)

urosh ::

prenos

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Smorny ::

Skoraj giga je preneslo s povprečnim 220kB/s.
Če dodajo pa še spletne urejevalnike (kot ima google drive, mediafire...) bo to polna funkcionalnost.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Rias Gremory ::

@pino
Kater brskalnik imaš?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

aerie ::

Firefox 18 bi po njihovo naj bil outdated. Čudno, ker dela čisto OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: aerie ()

sonac ::

Ko se je stran pojavila, sem imel težave z uploadanjem, danes pa mi uploada z maksimalno hitrostjo, ki jo moja linija dopušča (10Mbit), tako da vse skupaj izgleda kar vzpodbudno. Ali imaste ostali še vedno probleme?
EDIT: Download hitrost je trenutno cca. 6-7 MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonac ()

floyd1 ::

Ja, danes res dela ko šus. Včeraj pa niti nekaj kilo datoteke ni šlo gor dat.

aerie je izjavil:

Firefox 18 bi po njihovo naj bil outdated. Čudno, ker dela čisto OK.

Google dark forces ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Lion29 ::

zgleda, da je to samo preurejen megaUpload z dodatno zascito (sifriranje) tako, da se dodatno zavaruje :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bananovec ::

+ polepšan GUI, pa še tistega nadležnega time counterja ni , pravtako vpisovanje captche ne.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Anney ::

Lepo šiba danes gor, 2.5 Mb/s - 3.0 Mb/s file velik 7GB. Včeraj pa niti slike ni šlo uploadati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

slitkx ::

aerie je izjavil:

Firefox 18 bi po njihovo naj bil outdated. Čudno, ker dela čisto OK.
Saj je, ker je zadnja verzija 18.0.1. Sicer pa meni ni težilo, da naj zamenjam brskalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Vanadium ::

samo še klienta podobnega dropboxu naj naredijo pa bo, 50gb mi je vrh glave dost

Rias Gremory ::

@slitkx
Meni je včeraj težilo, ko je bila 18.0.1 že zuni in mi tudi danes ko imam že posodobljen Firefox.
Pa AFAIK ti teži, ko hočeš kaj naložiti ali potegniti, si že probal?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Dr_M ::

Frocovje je itak navalilo na Mega, ker ja moras bit prvi, ce si drugi nisi in.
Zdej ko se je stanje normaliziralo, dela uredu. Pri meni je sla registracija pred pol ure brez problema cez in tudi hitrosti so spodobne.
Mi pa za FF 18.0.1 tezi, da je outdated. Jeben google in njegov jeben chrome.

RejZoR ::

Ko dobim še klienta za Androida, potem pa bo zares pestro. In upam, da bomo dobili 2 step verification kot ga imata Google in Dropbox.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

slitkx ::

Ja, zdaj mi je pojamralo, da naj dam gor Chrome. Vendar ga ne bom.

opeter ::

Konkurenca je vedno dobrodošla :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JesusChrist ::

Se nihče ne boji, da bi podatki [spet] šli po zlu? Jaz bi mel mountan drive pa gor dajal vse datoteke pomembnejše, za šiht, itd pa me skrbi, da me enkrat pričaka FBI opozorilo o zaplenjenih strežnikih in domeni ...
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

RejZoR ::

Kim je zadel absolutno bistvo s komentarjem na posnetku okoli 00:53:20 do 00:54:48. Vsi tolk jokajo, po drugi strani pa NIHČE ne naredi nič, da bi legalno ponudili svoje produkte (torej za Hollywood, filme) celotnemu svetu.

Recimo Steam in GOG sta za gaming industrijo tisto kar bi morala glasbena in filmska industrija ponuditi kupcem po celem svetu.
Ne pa da ti na 3/4 straneh teži, da storitev ne dela v tvoji državi. Fuck that. So naši evri kaj manj vredni od drugih? Dokler bojo imel tak beden in aroganten odnos naj se jebejo. Očitno jim že ni dost hudo če imajo lahko tak odnos.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pino ::

Rias Gremory je izjavil:

@pino
Kater brskalnik imaš?


Delam na Chrome. No sedaj pa se je mal premaknilo. Sem lahko nalozil doc file. Sicer je slo pocas, samo je nalozil.
Zgleda, da se pocas tole normalizira.
LP Pino

RejZoR ::

Men dela v Firefoxu 18.0.1 čist normalno. Tisto za outdatan browser teži po defaultu za vse kar ni Chrome ne glede na dejansko stanje verzije...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nsignific ::

Sem uploadal par giga fajlov za test, hitrosti spodobne, AMPAK

Ni mogoče uploadat folderjev, kar ga skupaj z manjkom desktop clienta zame trenutno naredi neuporabnega.

Je pa konkurenca zagotovo dobrodošla, čeravno se ne nadejam kakšnih reakcij s strani Dropboxa v zvezi s free ponudbo.

ahac ::

nsignific je izjavil:

Ni mogoče uploadat folderjev, kar ga skupaj z manjkom desktop clienta zame trenutno naredi neuporabnega.

Je pa konkurenca zagotovo dobrodošla, čeravno se ne nadejam kakšnih reakcij s strani Dropboxa v zvezi s free ponudbo.


Mega je popularen samo zaradi tistega raida na Megaupload. Brez tega bi bil samo še en od miljona ponudnikov. Mislim, da Dropboxa taka konkurenca (povezana z piratstvom in lastnikom, ki je na prejšnji strani zgubil vse podatke uporabnikov) niti ne skrbi preveč.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

JesusChrist ::

Da bi vsaj prebrali kaj preden pišete nekaj. Poglej si na blog kaj dejansko vse je v načrtu in je zmanjkalo časa za to do odprtja (nekako logično, če je bil kako dolgo zaprt kajne?). Je tip 100krat povedal da še marsikaj ne dela, da marsikaj ni, ampak se dela na tem.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Jaz sem se pred pol ure registriral in še vedno čakam avtorizacijski mail na @windowslive.com. Kaj me MS zaje**va?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dejanslo ::

@Jst, jaz tudi in je bil mail že naslednjo sekundo na @gmail.
There`s More Than One Way To Do It

Smorny ::

nsignific je izjavil:


Ni mogoče uploadat folderjev, kar ga skupaj z manjkom desktop clienta zame trenutno naredi neuporabnega.


jaz sem enostavno drag&dropal folder. Dela BP!
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

ikeman ::

"da je šifriranje neidealno.."
Luknjasto je k švicarski sir :|
http://fail0verflow.com/blog/2013/megaf...

Šlamparija je tale mega...

smash ::

ahac je izjavil:

nsignific je izjavil:

Ni mogoče uploadat folderjev, kar ga skupaj z manjkom desktop clienta zame trenutno naredi neuporabnega.

Je pa konkurenca zagotovo dobrodošla, čeravno se ne nadejam kakšnih reakcij s strani Dropboxa v zvezi s free ponudbo.


Mega je popularen samo zaradi tistega raida na Megaupload. Brez tega bi bil samo še en od miljona ponudnikov. Mislim, da Dropboxa taka konkurenca (povezana z piratstvom in lastnikom, ki je na prejšnji strani zgubil vse podatke uporabnikov) niti ne skrbi preveč.


miljon jih je pa za enega ne vem, ki bi ponujal 50giga for free - čudno

Bananovec ::

RejZoR je izjavil:

Ko dobim še klienta za Androida, potem pa bo zares pestro. In upam, da bomo dobili 2 step verification kot ga imata Google in Dropbox.

Saj storitev deluje v brskalniku in ne v nekem svojem clientu. Tako imaš že sedaj dostop do te storitve s kjerkoli (razen od tam, kjer je brskalnik na stopnji IE 6).

ahac je izjavil:

nsignific je izjavil:

Ni mogoče uploadat folderjev, kar ga skupaj z manjkom desktop clienta zame trenutno naredi neuporabnega.

Je pa konkurenca zagotovo dobrodošla, čeravno se ne nadejam kakšnih reakcij s strani Dropboxa v zvezi s free ponudbo.


Mega je popularen samo zaradi tistega raida na Megaupload. Brez tega bi bil samo še en od miljona ponudnikov. Mislim, da Dropboxa taka konkurenca (povezana z piratstvom in lastnikom, ki je na prejšnji strani zgubil vse podatke uporabnikov) niti ne skrbi preveč.


Hejter. A veš, kako priljubljena je bila storitev MegaVideo? Recimo 2-3/4 vseh videoposnetkov, ki sem jih gledal preko streama je bilo naloženih na MV. Pa je ponudnikov gostovanja videoposnetkov bistveno več kot oblačnih storitev.
Ampak ne, hejter je hejter.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

RejZoR ::

Fail ali ne fail, če je varno ok, ampak ko potegnem črto pa mi sam hosting skoraj pomeni več, ker gor ne bom uploadal sumljivih stvari in jih sheral naokoli. Edini največji trenutno, ki ga imam je SkyDrive s 25GB ker sem bil dolgoletni uporabnik in na katerem imam hostano večino svojih programov, fixov in podobnega na mojem blogu. MEGA mi je lahko kot dodatni mirror ali pa kot nov host, bom še videl...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ahac ::

JesusChrist je izjavil:

Da bi vsaj prebrali kaj preden pišete nekaj. Poglej si na blog kaj dejansko vse je v načrtu in je zmanjkalo časa za to do odprtja (nekako logično, če je bil kako dolgo zaprt kajne?). Je tip 100krat povedal da še marsikaj ne dela, da marsikaj ni, ampak se dela na tem.


A kdo ne reče tega? Saj vsi dodajajo in izboljšujejo funkcionalnost skozi čas. Pa kako mu je zmanjkalo časa? A je imel kakšen rok, ki se ga je moral držat?

miljon jih je pa za enega ne vem, ki bi ponujal 50giga for free - čudno

Aja, sorry. Edino kar je pomembno je to kolk prostora dobiš, ja. Nima veze, če moraš ročno uploadat, nima veze, če ima lastnika, ki je en tak site zaradi svoje arogance in pohlepa že izgubil (skupaj s podatki svojih plačljivih userjev). Važno je samo, da maš 50 giga za vse svoje pomembne "podatke". /s
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bananovec ::

Pa saj se natanko ve za kaj je storitev namenjena.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

MrStein ::

ahac je izjavil:


A kdo ne reče tega? Saj vsi dodajajo in izboljšujejo funkcionalnost skozi čas. Pa kako mu je zmanjkalo časa? A je imel kakšen rok, ki se ga je moral držat?

Ja, obletnica aretacije. :)

nsignific je izjavil:

Sem uploadal par giga fajlov za test, hitrosti spodobne, AMPAK

Ni mogoče uploadat folderjev, kar ga skupaj z manjkom desktop clienta zame trenutno naredi neuporabnega.

Folder-je lahko uploadaš v Chrome.

To je tudi kritika (lepo izpisana na njihov strani) drugih "outdated" browserjev.

Razen tega imajo API za razvoj klient aplikacij, tako da je to vprašanje časa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ahac ::

MrStein je izjavil:

Ja, obletnica aretacije. :)

Oh.... No, to še dodatno dokazuje, da mu je glavna konkurenčna prednost to, da je bil arentiran in ne kvaliteta storitve. Tip zna naredit hype...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Looooooka ::

Mnjaaah...tale page je dobr sam za sheranje fajlov.
Kot nek cloud storage je bolj drek.
Je veliko cenejse ce vzames Skydrive($25 na leto za 50 gb baje) in cloudfogger na svoji masini.
Cene ma prav piratske. Zgleda hoce v enem mescu ves kesh, ki so mu ga pobrali dobiti nazaj :)

Ok...razen ce nekdo RES RES rabi pol tera cloud storage prostora :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Kralj5 ::

Še kdo opazil, da se pri izračunu uporabljenega prostora upoštevajo samo datoteke v glavnem direktoriju? če imaš datoteke shranjene v neki mapi, njihova velikost ne vpliva na porabljen prostor.

Nad hitrostjo uploda se ne pritožujem :D

 Upload

Upload

JesusChrist ::

ahac je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja, obletnica aretacije. :)

Oh.... No, to še dodatno dokazuje, da mu je glavna konkurenčna prednost to, da je bil arentiran in ne kvaliteta storitve. Tip zna naredit hype...


Oprosti, ampak kako že dosežeš drugače masovni naval na storitev?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Oprosti, ampak kako že dosežeš drugače masovni naval na storitev?

zuckerberg ni bil v zaporu?
Bill Gates tud ne?
Steve "full of shit" Jobs tud ne?
Oz ce so bli tega niso uporabili kot reklamo? :D

Jst ::

>@Jst, jaz tudi in je bil mail že naslednjo sekundo na @gmail.

Jaz še do sedaj nisem dobil maila...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Gates je bil aretiran.
Poglej tega, so nasteti potrebovali mnogo casa, da so ustvarili nekaj, na kar je folk navalil.
Marko delnice (:))), Gates nimam pojma kaj, Stefko pa iphone random stevilka...

Lion29 ::

jaz tudi ze ene 12h nisem dobil maila na hotmail
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Looooooka ::

Gates je bil za razliko od Jobsa celo programer. :)

Jst ::

Lion: a na naslov @windowslive.com? Sem ravnokar probal iz Gmaila poslati testmail na ta naslov, pa sem ga dobil instantno (v manj kot minuti). Čudno...

Sicer pa itak verjetno ne bom uporabljal te storitve. Za pomembne podatke za backup itak plačujem Carbonite. Za domačo rabo pa imam dropbox - predvsem zaradi Android Camera Upload storitve.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

ne, rekel sem hotmail ne windowslive..

meni vsi mejli na hotmail delujejo ok, razen tega iz MEGA
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BadWolf ::

Je še kdo dobil 50g od dropboxa zastonj za kao dve leti? Pri meni nekako sovpada s temle dogodkom, par dni prej...

JesusChrist ::

Looooooka je izjavil:

Oprosti, ampak kako že dosežeš drugače masovni naval na storitev?

zuckerberg ni bil v zaporu?
Bill Gates tud ne?
Steve "full of shit" Jobs tud ne?
Oz ce so bli tega niso uporabili kot reklamo? :D


Am, kateri od teh je že v štartu storitve/izdelka dosegel tolikšen naval?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212979 (11127) Anney
»

Kim Dotcom bo verjetno izročen ZDA

Oddelek: Novice / Tožbe
4514387 (12283) moonpowd
»

Me.ga v težavah še pred zagonom

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
136276 (4476) BigWhale
»

Po Megauploadu Me.ga

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
185909 (3655) Kamran
»

Primer Megaupload: Dotcom podpira izročitev, novozelandski sodnik se umika

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
179427 (8061) Jst

Več podobnih tem