» »

Problem z zunanjim trdim diskom

Problem z zunanjim trdim diskom

Mendex ::

Imam sledeč problem. Imam starejši zunanji disk in, ko ga priklopim na računalnik mi zazna napravo kot USB 2.0. Storage Device, vendar mi ga v moj računalniku ne pokaže. Se pravi ko trdi disk preko usb-ja priklopim na računalnik mi zazna napravo, izpiše da je pripravljena za uporabo ampak mi ga enostavno ne odpre niti prikaže. Pogledal sem pod naprave in tiskalnike kjer je tudi viden.
Probal sem tudi diskmgmt.msc (upravljanje diskov), kjer je nosilec viden vendar nima nobenega imena in datotečnega sistema.

Disk je bil enkrat uporabljen kot disk za snemanje iz televizije direktno na disk, kjer je zahteval da se ga formatira in določi format, ki a bo televizija lahko snemala in brala. Nakar se je po nekaj časa disk odločil da nebo več delal. Tako da ga sedaj ne zazna niti televizija niti računalnik oz. slednji ga zazna samo odpreti mi ga noče.

Če kdo morda ve kako bi ga ponovno formatiral na NTFS ali kakorkoli usposobil, da bi ga lahko ponovno uporabljal bi bil zelo vesel.

Hvala!

opeter ::

Poskusi vzeti iz ohišja in priklopi direktno na matično. Boš takoj videl, če je disk fuč ali ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mendex ::

Priklop je IDE, imam pa samo prenosnika, tako da je to malo problem. Nimam pa nobenega adapter-ja pri sebi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mendex ()

Rainbow Dash ::

Meu sm ISTI problem.. Bil je tudi star okoli 5-7 let... Dau sm ga vn, priklopu direkt na matično, nič... Pr men je biu fuč.. Če se disk ne začne vrteti znotraj škatle, in se tudi ne vrti ko je direkt na matično, potem lahkjo probaš zamenjati tiskano vezje na disku samem, ampak to delaj edin če maš kj pomembnega gor, kr so tta vezja po okol 50€, in se ti v tem primeru splača kupiti novega...

Lp

Mendex ::

Disk deluje povsem normalno, vsaj slišati je tako.. Problem je po vsej verjetnosti v tem, da ko sem ga priklopil na tv in ga formatiral, ker drugače ni mogoče snemati iz tv-ja na disk (verjetno zaradi formata, ki ga ima televizija za snemanje)računalnik ne zna več brati tega formata, ki ga ima televizija. Vendar pa zdaj nevem kako bi formatiral disk v pravi datotečni sistem za računalnik (NTFS), saj mi ga v računalniku ne prikaže in ne morem formatirati po tisti klasični poti, kakor se diski formatirajo (desni klik na disk > formatiranje..)

opeter ::

Mendex je izjavil:

Priklop je IDE, imam pa samo prenosnika, tako da je to malo problem. Nimam pa nobenega adapter-ja pri sebi


Ampak žal kaj drugega ne morem svetovat. Možno, da je problematičen disk, možno, daje problem v elektroniki ohišje, lahko pa je samo to, da je disk v drugem formatu (File System).

Kaj pa, če greš na Compuer management/Upravljalnik računalnik in potem izbereš predel za diske?

 Comp Manager

Comp Manager

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mendex ::

 manage

manage



Nevem zakaj mi ne pokaže slik.. Kakorkoli, ja mi pokaže disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mendex ()

Hayabusa ::

Alociraj mu črke pogona.

btw, kateri idiot pri MS Slo je prevedel "Online" kot "v spletu" ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mendex ::

Lahko bolj podrobno poveš kako se to naredi?

Po moji logiki naj bi na npr. F pogon kliknil z desnim klikom, izbral "spremeni črko pogona in poti".. in potem?

Torej noben ne ve kaj bi lahko naredil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mendex ()

aerie ::

Probi particijo nardit.

fitipaldi ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima sledeče. Ko priklopim disk- usb mi, da opcijo format disk. Disk je bil poln podatkov? Ali se da kaj narediti? Verjetno ne :(

Lp

Han ::

Priklopi ga v Linuxu. Pomagaš si lahko z LinuxLive USB Creator.

fitipaldi ::

A naložim samo Linuxlive usb creator? Samo še vedno mi ga ne najde?

Excavator ::

Na nek DRUG! usb daj linux iso z pomočjo live usb creatorja, bootaj mašino s tem drugim usb-jem in priklopi tega, ki ga ne najde

Daniel ::

Zelo verjetno je za odpad, če ni ravno formatiran v Linuxu prijaznem sistemu.

Han ::

Ah ne, če ga ni znova formatiral, se podatke še da rešit s posebnimi programi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux bootable USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
6783 (724) golf3
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162302 (1644) Spajky
»

Dual boot (Windows 7 & Ubuntu)

Oddelek: Operacijski sistemi
151693 (1368) softSi
»

Kako izbrisati vse iz trdega diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292447 (1739) VoidRay
»

Sistem sicer zazna nov disk, ki pa ga ni v Moj računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171597 (1052) strajnarR

Več podobnih tem