» »

Kim Dotcom zagnal kriptografsko oblačno storitev Mega

1
2
»

sajko ::

Je kdo opazil, da je stran navoljo tudi v Slovenščini?

lebang1 ::

Ne vem če ste opazili, ampak celotna stran je prevedena tudi v naš jezik... pohvalno!

snezak ::

Zanimivo, da je ze od vsega zacetka v slovenscini... izmed trenutno 32 jezikov so prevedli tudi v slovenski, hrvatski, bosanski... verjetno je bil kak yugo devel zraven.

lebang1 ::

Otvoritvena ceremonija:


Je rekel da je v prvem dnevu že pol miljona registriranih uporabnikov :)

mtosev ::

meni npr sploh ne odpre. wtf?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tamius Han ::

Jup, lepo je, da so prevedli v slovenščino... Zdaj naj samo še spremenijo font tako, da bo prepoznaval šumnike.

Masamune ::

Zanimivo bo videt, kako bo dropbox odgovoru na teh 50gb pri brezplačnem paketu. Zaenkrat imajo imo prednost kar se tiče integraciji dropboxa v različnih sistemih. Me prav zanimakatera od storitev bo prej dohitel konkurenčno.
Mogoče se celo dropboxu malo kolca po tejle ponudbi?
lp, j

Zero0ne ::

Mega proti Dropboxu manjka avtomagična sinhronizacija lokalnih map in klienti za mobilne platforme. Vsekakor uporabno za občasne backupe, v trenutnem stanju pa žal ni konkurenca Dropboxu.
uname -o

Bor H ::

Pomoje ga zna pri mobilnih klientih predvsem zaščita tepst, me zanima koliko več baterije bi porabil telefon za dekodiranje vsebine.

Bananovec ::

pegasus je izjavil:

snezak je izjavil:

@pegasus: Poanta je v realizaciji enkripcije na masovni skali.
Hehe, ti pa še nisi prebral, kaj freenet je in kaj ti ponuja :D

Nope, obstaja možnost špijonaze. Saj pri Megi tudi, vendar pri Megi izvedo le IP in vse kar izhaja iz njega, glede naloženih podatkov ne morejo najti nič.

odjemalec pa se računalu ne bo predstavil kot navidezna mapa, marveč kot omrežni disk.


Saj je Freenet načeloma varnejši od Interneta, vendar si s pravim pristopom na Internetu tako rekoč neviden.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Zero0ne ::

Bor H je izjavil:

Pomoje ga zna pri mobilnih klientih predvsem zaščita tepst, me zanima koliko več baterije bi porabil telefon za dekodiranje vsebine.


Zanemarljivo. Sam prenos kriptiranih datotek verjetno porabi več energije, kot procesorski čas za dekriptiranje.
uname -o

BigWhale ::

lebang1 je izjavil:

Otvoritvena ceremonija:


Je rekel da je v prvem dnevu že pol miljona registriranih uporabnikov :)


Ok, tole je kot, da bi gledal en show, ki ga je priredil Damjan Murko. S to razliko, da ima Kim vec denarja in lahko se gledalce naroci. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

lebang1 ::

BigWhale je izjavil:


Ok, tole je kot, da bi gledal en show, ki ga je priredil Damjan Murko. S to razliko, da ima Kim vec denarja in lahko se gledalce naroci. :>


Na oder je prišel v takem stilu kot v filmu diktator :)

MrStein ::

Danes mi je celo uspelo uploadati en 30 bajtov velik TXT fajl.
Downloadat na drug PC pa več ni šlo, najprej zastoj, v drugem poskusu pa "Teporary error"...

Zgleda, da je možna uporaba tudi brez registracije. Vsaj upload mi je uspel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mk818764 ::

tista kljukica "zapomni si me" pa je tudi brezveze :(

ali3n ::

Meni se je pravkar uspelo prijaviti. Sedaj "nalaga" (pending že... dolgo).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BaToCarx ::

Ola.

 Upload brez računa.

Upload brez računa.


 Download brez računa.

Download brez računa.

Marat ::

lebang1 je izjavil:

Otvoritvena ceremonija:


Je rekel da je v prvem dnevu že pol miljona registriranih uporabnikov :)


k1 heavyweight champion title holder kim dotcom? :)

andromedar ::

Malo me možgani bolijo, ko gledam to...ampak, upajmo da bo storitev boljša kot je bila otvoritvena "čaga".
Eh?

Jst ::

Sem poslušal podcast, kjer so imeli gosta, ki se je udeležil zabave. Tema: lanska aretacija. "Specialci" oblečeni v črno so se sprehajali vsepovsod, preletaval je helikopter. Čisti Show.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

andromedar ::

Nekaj mi ni jasno. Priznam, ne razumem še najbolj sistema, po katerem zagotavljajo zasebnost...

Kim je v Q&A izjavil (potem, ko ga je nekdo po vprašal kaj mislijo narediti z DMCA zahtevki - Takedown notice) da bodo DMCA zahtevke spoštovali in dotične vsebine pobrisali. Kako bodo pa vedeli kaj pobrisat, glede na to da MEGA v nobenem trenutku ne pozna vsebine, ki jo hosta?

Mi lahko kdo to pojasni?
Eh?

Bor H ::

Verjetno če bo kdo nekam dal link+ključ hkrati.

Marat ::

andromedar je izjavil:

Nekaj mi ni jasno. Priznam, ne razumem še najbolj sistema, po katerem zagotavljajo zasebnost...

Kim je v Q&A izjavil (potem, ko ga je nekdo po vprašal kaj mislijo narediti z DMCA zahtevki - Takedown notice) da bodo DMCA zahtevke spoštovali in dotične vsebine pobrisali. Kako bodo pa vedeli kaj pobrisat, glede na to da MEGA v nobenem trenutku ne pozna vsebine, ki jo hosta?

Glede česa bo pa DMCA poslal zahtevke? Torej, če bo DMCA-ju uspelo dešifrirati neko vsebino (in ugotoviti da je piratska), bo tud Mega vedel kaj pobrisat :D

Looooooka ::

Ok...nekaj mi ni cisto jasno(ker dela tok pocas, da se mi niti ne da cakat, da bi ugotovil kje pise).
Mogoce je kdo od vas prebral pa ve.
"All cryptographic operations involving symmetric or private keys are performed on the client side, largely eliminating the privacy concerns inherent to the traditional cloud storage model, but burdening the client with additional complexity."
Kako hudica karkoli kriptira na client sidu(recimo v chromu) brez, da bi oni o tem karkoli vedeli?
Ko sem odprl racun sem sicer videl, da je generiralo nek kljuc ampak...ti kot klient na svojo stra ne dobis nobenega kljuca.
Torej call me fscking crazy ampak ce oni generirajo kljuce in imajo oni glaven kljuc pri sebi potem ni nemogoce, da bi nekega dne FBI ali bilokatera koli organizacija lepo dekriptala kar bi hotela...ko bi jim enkrat pobral serverje.
Seriously...kje hudica je ta client side safety s katerim si oni varujejo rit?...Zaenkrat zgleda samo kot, da majo tam enga kitajca, ki bo v primeru raida pritisnil na gumb in zbrisal kljuce na njihovi strani :)
Anyone?

BigWhale ::

Kako ne dobis kljuca? Mogoce se pa shrani v permanent session cookie. ;>

MrStein ::

Ključ se generira na tvojem PC, zakriptira s tvojim geslom in se tak shrani na njihov server. Tvojega gesla nimajo, ergo, ne morejo do ključa in s tem do tvojih podatkov. Piše v FAQ (ali drugem dokumentu).

BaToCarx je izjavil:

Ola.

 Upload brez računa.

Upload brez računa.


 Download brez računa.

Download brez računa.


Če zapreš okno (tisto za upload), potem več noben ne more brisati ali kakorkoli spreminjati tistega fajla? Je neki "deletion link", kot recimo na imgur.com ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BaToCarx ::

 Desni klik.

Desni klik.



Aja prej sem pozabil povedat, ko daš dl, ti riše noter do 100% potem pa se pojvi shrani okni in shraniš. Ker dela bolj tako zdej se mi ne da testirat kak velik fajl pa kolk rama pokuri. Vsaj v FAQ nekje je pisalo da pri enih rabi ram v chrome pa ne.

mk818764 ::

Kakza vraga prenesem fajle? Piše pending pa nič...

MrStein ::

BaToCarx je izjavil:

 Desni klik.

Desni klik.



Ja, kaj se zgodi, če to okno zapreš. Ali restartaš PC. Potem več ni dostopa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

Ključ se generira na tvojem PC, zakriptira s tvojim geslom in se tak shrani na njihov server. Tvojega gesla nimajo, ergo, ne morejo do ključa in s tem do tvojih podatkov. Piše v FAQ (ali drugem dokumentu).

No se mi je zdel, da je s to logiko nekaj narobe. Pa tud ce se vse dogaja na moji strani. Ce nimas keya nimas nic.
http://www.forbes.com/sites/andygreenbe...

Model bi mogu ta browser crap experience lepo vn vrzt in ponujat samo desktop klienta.
To al pa lepo activex plugin za ie in native plugine za chrome pa firefox.
Vse ostalo bi moralo delati nekje tako kot cloudfogger s tem, da bi se kljuci zgenerirali pri klientu in da bi bil ta sam odgovoren za njihov shranitev.
Pa magar ce mu dajo gor 20 kb velik nekriptan folder kamor si lahko vtakne nek password protected zip file s temi kljuci.
Tkole je pa folk res odvisen od kitajcka, ki bo pravocasno po twitterju, facebooku in bogve cem se folku povedal, da so jim zaplenili serverje in da cakajo na to, da se folk se enkrat not logira :)
Aja...pa placljiva ponudba ne zgleda ravno cenejsa od konkurence...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

MrStein ::

password -> key

Lahko komot password hraniš na svojem disku.

Kje je problem?

Aha, zdaj vidim, kaj misliš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BaToCarx ::

MrStein je izjavil:


Ja, kaj se zgodi, če to okno zapreš. Ali restartaš PC. Potem več ni dostopa?

 Ti pomaga?

Ti pomaga?



Sem zaprl iron in odprl pa je isto (si zapomni), pa tudi 1 uspešen prenos imam v
IronPortable\Profile\Default\File System\000\t\00\00000000
00000000 je dekriptana slika, kopiraš in preimenuješ


Delete linka nisem videl nikjer, da bi bil kot
mega.co.nz/234234!!!wipe!234353454


Bodo pa offline klienti kmalu, ker je api pa ta jajca, tako da ne se sekirat.

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Ključ se generira na tvojem PC, zakriptira s tvojim geslom in se tak shrani na njihov server. Tvojega gesla nimajo, ergo, ne morejo do ključa in s tem do tvojih podatkov. Piše v FAQ (ali drugem dokumentu).


Brute forcat en tak z geslom zasciten kljuc je precej lazje kot brute forcat en 2048 biten kljuc. Ze slednje za kaksno vladno organizacijo ni tako zelo zelo hud problem.

snezak ::

Opa, danes pa že dobro laufa, uploada z 1.4MB/s... pa je res mega ;)
Rama pa tudi vzame, v chromiumu mi je cel 1GB fajl vrglo v ram, zabilo tudi swap... najbrz beta.

Poskusi izvajat nadzor nad podkovno bazo, kjer moraš za vsakega uporabnika, za vsak fajl najprej brejkat en 2048 bitni kljuc... zelo drago!

To je izvedba nekega manifesta: http://www.orbooks.com/catalog/cypherpu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snezak ()

snezak ::

Takole zgleda deljenje fajla s kljucem (54.0 MB):
https://mega.co.nz/#!o1kj0CpC!R39ZiFICospDNSMG7MvnPmOGVJgdoSW9DSxpyOJ243o

In isto brez kljuca:
https://mega.co.nz/#!o1kj0CpC

CyberPunk ::

Kaj pa pravite na tole...
http://pastebin.com/qyYzbEV5

BaToCarx ::

Nič novega, ma še bolj temno preteklost. :D Samo anoni niso v koraku z časom.

snezak ::

cist mozno da je zadeva skupni projekt v sodelovanju s kako us vlado. cas bo pokazal :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
233867 (1164) starfotr
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5213138 (11286) Anney
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224598 (21595) Mr.B
»

Dropbox ponuja do 4,5 GB prostora brezplačno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11324734 (16613) Ajrina
»

Odkrita resna ranljivost v Dropboxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6026163 (21582) ginekolog

Več podobnih tem